Samsung Seria R81/R82 Wszystko o tych modelach

shogun_PL

New member
shinay napisał:
czy to wyglada podobnie do tego foto?
(foto ekranu polaczenie component xbox360 720p)
najbardziej widoczne na ciemnych scenach (nie czarnych i nie jasnych - a roznych odcieniach ciemnej szarosci i innych kolorow)





Witaj SHINAY
mam tez od tygodnia Xboxa360 po componencie i tego Samsunga 32R82B
przyjże sie czy mam tez takie linie ale umnie zauwazyłem inne takie krótkie czerwone kreski szybko znikajace na scianie

a i tez jakby głosniki rzęziły ale to na antenie dachowej np film z polskim lektorem to jest takie jakby głosnik był spalony???
 

Pelebuziaczek

New member
Samsung le32r82b + n tv

Witam . Mam parę pytań odnośnie samsunga le32r82b . Kupiłem go w sklepie internetowym agito .
1. Jak wejść w menu serwisowe
2 . Dlaczego nie mogę wejść w ustawieniach obrazu w zakładke ustawienia szczegółowe
3 . Jaki kabel mam kupić aby podłaczyc n-boxa z telewizorem . Proszę w granicach cenowych (+) (-) 60 zł . Najlepiej jakieś linki do sklepów internetowych albo do allegro

Proszę o odpowiedź

Pelebuziaczek
 

czester

New member
witam,

w dniu dzisiejszym stalem sie szczesliwym posiadaczem owego modelu samsunga. Nie powiem, ale w duzej mierze zadecydowal ten temat, ktory przeczytalem od deski do deski.....no moze prawie caly :).

Narazie jestem na etapie testow i z 10min obserwacji (praca wzywala) moge stwierdzic, ze jestem zadowolony :).

1. Obraz z anteny naziemnej, telewizja kablowa, jest calkiem spoko, aczkolwiek jest sniezek.
2. Obraz z cyfrowej telewizji kablowej jest o wieeele lepszy ale tez zdarzaja sie kanaly z zakluceniami. (najwazniejszy jest canal+ - dzis rusza liga - obraz jest rewelka).

Do podlaczenia pozostal Xbox 360 - rowniez nowy nabytek :), jak i DVD manty.

Teraz moje pytanie czym, to podlaczyc i jak zmienic ustawienia aby cieszyc sie z mozliwosci tego telewizorka.

W przypadku x chce uzyz standardowego kabla, ktory jest dodawany do ver. premium - a moze polecacie cos innego. Tutaj rowniez interesuje mnie jak ustawic parametry TV.

W przypadku Manty narazie dzialam przez SCART - tak samo jak "cyfrowka", ale mam wyjscia S-Video, Coaxial, Optical - czy ktores da sie podlaczyc pod HDMI - a moze nie warto i lepiej uzywac xboxa do ogladania filmow. Tylko w tym wypadku dixix chyba odpada ?

Z gory dzieki za odpowiedz

pzdr.
Grzegorz
 

czester

New member
witam,

w dniu dzisiejszym stalem sie szczesliwym posiadaczem owego modelu samsunga. Nie powiem, ale w duzej mierze zadecydowal ten temat, ktory przeczytalem od deski do deski.....no moze prawie caly :).

Narazie jestem na etapie testow i z 10min obserwacji (praca wzywala) moge stwierdzic, ze jestem zadowolony :).

1. Obraz z anteny naziemnej, telewizja kablowa, jest calkiem spoko, aczkolwiek jest sniezek.
2. Obraz z cyfrowej telewizji kablowej jest o wieeele lepszy ale tez zdarzaja sie kanaly z zakluceniami. (najwazniejszy jest canal+ - dzis rusza liga - obraz jest rewelka).

Do podlaczenia pozostal Xbox 360 - rowniez nowy nabytek :), jak i DVD manty.

Teraz moje pytanie czym, to podlaczyc i jak zmienic ustawienia aby cieszyc sie z mozliwosci tego telewizorka.

W przypadku x chce uzyz standardowego kabla, ktory jest dodawany do ver. premium - a moze polecacie cos innego. Tutaj rowniez interesuje mnie jak ustawic parametry TV.

W przypadku Manty narazie dzialam przez SCART - tak samo jak "cyfrowka", ale mam wyjscia S-Video, Coaxial, Optical - czy ktores da sie podlaczyc pod HDMI - a moze nie warto i lepiej uzywac xboxa do ogladania filmow. Tylko w tym wypadku dixix chyba odpada ?

Z gory dzieki za odpowiedz

pzdr.
Grzegorz
 

mataman

New member
Bez reklam
W przypadku x360 najlepszy będzie kabel VGA (oryg. m$), będziesz tylko musiał trochę bardziej nasycić kolory. Obraz będzie żyleta i dużo lepszy niż po componencie. Filmy DVD lepiej oglądaj z konsoli bo ona przeskaluje ci obraz do 720p. Divxy możesz streamować z PC jeżeli takowego masz.
 
Ostatnia edycja:

czester

New member
mataman napisał:
W przypadku x360 najlepszy będzie kabel VGA (oryg. m$), będziesz tylko musiał trochę bardziej nasycić kolory. Obraz będzie żyleta i dużo lepszy niż po componencie. Filmy DVD lepiej oglądaj z konsoli bo ona przeskaluje ci obraz do 720p. Divxy możesz streamować z PC jeżeli takowego masz.

w przypadku kabli jestem cienki bolek :), zatrzymalem sie na poziomie czinczy i scartow :).

Czyli musze cos dokupic czy moze byc ten oryginal dodany z konsola. Jesli kupic to jaki - moze podrzucisz jakas przykladowa aukce abym wiedzial jak wyglada.

Z dvd to sprzedawca mowil cos aby pojsc po componencie - ale jak to cholerstwo wyglada to tez nie mam zielonego pojecie :)

Jednak pomysl z x bardzo mi sie podoba zawsze jednego urzadzonka mniej.

Komp jest, ale jakos nie mam ochoty go podlaczac pod tv, od tego mam lcd monitor - ale jesli juz tak daleko sie posune to jaki kabelek w tym przypadku - mile widziana rowniez pogladowa fotka

ale jestem upierdliwy :)

pzdr.
Czester
 

Pelebuziaczek

New member
Witam . Mam parę pytań odnośnie samsunga le32r82b . Kupiłem go w sklepie internetowym agito .
1. Jak wejść w menu serwisowe
2 . Dlaczego nie mogę wejść w ustawieniach obrazu w zakładke ustawienia szczegółowe
3 . Jaki kabel mam kupić aby podłaczyc n-boxa z telewizorem . Proszę w granicach cenowych (+) (-) 60 zł . Najlepiej jakieś linki do sklepów internetowych albo do allegro

Proszę o odpowiedź

Pelebuziaczek
 

redevil

New member
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem telewizora Samsung LE32R82B, który byłby używany głównie jako monitor. Dlatego chciałbym zapytać posiadaczy tej maszynki ile wynosi wielkość plamki i czy pozwala on na wygodne przegladanie stron internetowych np. z odległości 1 m bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
 

sloneczny25

New member
Zakupiłem LE32R82BX/XEU i coś mi dźwięk nie pasuje. Po prostu szumi, szum staje się słyszalny od około 50. Czy to jest normalne?? Czy można to jakoś dostroić??
 

Dasiek

New member
Komercja i reklamy !!!!!

Czy koniecznie trzeba wciskac reklamy miedzy posty? Moze "generalicja" stworzy watkii reklamowe w kazdej grupie tematycznej? Kto zechce, to wejdzie i poczyta. A tak watki sa rozciagane poprzez niechciane reklamy. Kasa, kasą, Delikatnie mowiac, mam to gleboko. Bez reklam czytalo sie posty bardziej przejzyscie, a tak ciagnie sie to, jak g.... w przereblu. Moze pojechalem po bandzie, ale zawsze pisze, co mi na watrobie lezy, szczerze i bez niedomowien. Plotek z tego napewno nie bedzie:eek:k:
 

batory

New member
konfiguracja PC

Witam serdecznie mam problem z konfiguracją komputera.
Po ustawieniu wszystkich parametrów według instrukcji SAMSUNGA
na telewizorze widać jakby częć tego co na komputerze (jakby prawą stronę poszerzonego ekranu z pc- niewidoczne są ikony na pulpicie które zwykle położone są po lewej stronie) jak przesuwam myszką w prawą stronę -kursor pojawia się na telewizorze z lewej strony dopiero jak zniknie na komputerze po prawej stronie.Co to jest.
Wszelkiego rodzaju zmiany rozdzielczości dają jeszcze gorszy efekt.
Może dorzucić jakieś sterowniki ?
Po włączeniu jakiejkolwiek gry lub filmu nadal widać to samo czyli prawą stronę pulpitu komputera.
HELP
 

jrd

New member
NA dniach mysle o zakupie 81 albo 82 37 cali, opisujecie ze procz wygladu nie ma roznicy , czy w polaczeniu komp > tv 37' jest wszystko dobrze odtwarzane tj filmy i gry bez wzgledu na to czy model 81 czy 82 ?
 

mataman

New member
Bez reklam
batory w ustawieniach karty graf. wybierasz klon lub dual-view. Przynajmniej w kartach nvidi tak jest.
 
Ostatnia edycja:

Drizzt

New member
Czy jest możliwość podłączenie kompa poprzez kabel DVI/HDMI do LE32R82B (jako 2 monitor) czy tylko przez kabel D-Sub lub S video??
 
Do góry