Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

reeven

New member
Ru$lan napisał:
Jeśli chodzi o to kiedy tv pojawiły się na rynku to o ile pamietam było to w kwietniu br

Co do ustawień to zajrzyj pod te dwa adresy:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/04/22/samsung-le40m86bd-settings/

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=509999

Jeszcze raz dzięki, ale może ktoś zna odpowiedzi na pozostałe pytania:

Mam Cyfrę+ (tuner HD) i N-kę czy jest jakaś różnica w jakości przy podłączeniu przez HDMI a Component. Miałem poprzednio 30 calowy TV który nie miał wejścia HDMI i oglądałem tylko na Componencie (przełączając między tunerami). Do Samsunga dokupiłem jeden kabel HDMI i mam na nim podłączoną cyfrę a N-kę po Componencie. Czy warto kupować drugi kabel HDMI, bo jeśli nie ma różnicy to po co?
I jeszcze jedno pytanie. Telewizor ma z boku slot na moduł CI. Jakie systemy kodowania obługuje wbudowany tuner DVB i czy jest to tuner HD?
 
Ostatnia edycja:

sparx

New member
Zdaje się, że po componencie będziesz miał overscan, czyli obcięte krawędzie z każdej strony. Po HDMI możesz wyłączyć overscan i cieszyć się całym obrazem.
 

paolomario

New member
A ja chciałbym zapytać o paski, ale chyba z innej beczki...
Samsunga LE4087M mam i podłączyłem do niego nowy dekoder Cyfry poprzez dobrej jakości kabel HDMI (Philips ze złotymi końcówkami i w ogóle bajerami ;) ). Wcześniej, starszy dekoder Cyfry miałem podpięty przez SCART i przerabiałem przesuwające się paski z góry na dół, o których chyba była tu mowa. Teraz zastanawia mnie coś innego
Na niektórych kanałach (zdecydowana większość), na ciemnych, lub mających być całkiem czarnymi, obszarach pojawiają się takie cieniutkie paski, od góry do dołu niemal w równych ostępach (tak co 2 cm). Czego mogą one być wynikiem. Nasilenie ich i widoczność też bywa różna, np. oglądam TVN24 i wszystko niby jest OK i nagle pojawia się plansza z napisem reklama i całe czarne tło poszatkowane liniami. Na niektórych filmach czy programach na kanałach HD Cyfry też to się da zauważyć.
Czy ktoś to także zauważył i może wie co jest tego przyczyną?
Dzięki, pozdrawiam:)
 

szakul4

New member
Pomocy koledzy!!!

Koledzy proszę o pomoc!!!
Kupiłem właśnie blu-rey samsunga. Po podłączeniu przez gniazda HDMI z moim M87 samopoczucie się pogorszyło bo telewizor ciągle nie udostępnia regulacji "Czern HDMI" poza tym uniemożliwił też włączenie funkcji Movi +
Czy ktoś wie jaka może być przyczyna?
Wspomne jeszcze że połączyłem sprzęt kablem Profigold Ultra Pure
Pozdrawiam i czekam na pomoc!!!
 

srubek|13|

New member
srubek|13| napisał:
chcial bym nadmienic odnosnie tych PASKOW- Samsung pszysylal do mnie service 3 razy,raz zmieniali netzteil,drugi raz Motherboard, a za trzecim razem przywiezli panel,i co? zdziwili sie kiedy zobaczyli paski.,zabrali go na warsztat zeby go poddac Testą i po dwoch dniach dostalem od nich tel.(firma Neumann+Krause Gmbh w Berlinie) ze paski sa nadal widoczne.Wyslali e-Mail do Samsunga ze podjete byly wszystkie kroki naprawcze, i teraz czekam jaka odpowiedz bedzie ze strony Samsunga.
____________________________________________________________
witam! was!!Posluchajcie,dzisiaj mija 5-tydzien jak warsztat naprawczy odeslal LCD TV do Samsunga celem wymiany na nowy,poniewaz technicy stwierdzili ze paskow nie da sie usunac.Powoli odchodze od zmyslow 3tygodnie przyjezdzali go naprawiac do domu,a teraz 5-tygodni jestem w ogole bez TV.Czy wie ktos jaki jest prawny czas oczekiwania,bo mam zamiar isc do adwokata!!!!!
 

flipers

New member
WITAM WSZYSTKICH!! ;)
Jestem nowym użytkownikem tego forum a to jest mój pierwszy post. Mam pytanko, bo przeczytałem wszystkie posty na temat tego Sama LE40M87/86BD i w dalszym ciągu nie wiem czy mam go kupić. Wykorzystanie to N-box, komp i DVD. Czy w cenie 5500-6000pln kupie cos lepszego?? Interesuje mnie tylko 40cali.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
 

crazyadam

New member
witam
kupilem LE40M87BD i czytajac instrukcje zauwazylem ze nie mam wszystkich ustawien ktore zawiera instrukcja.
np. nie ma ustawienia opcji SWIATLO DIODY, regulowanie poziomu PRZEZROCZYSTOSCI MENU, konfigurowanie NAPISOW DIALOGOWYCH.

czy mam jakies inne (starsze) oprogramowanie, ktore tego nie obsluguje ?? :hmm:
czy tylko wybrane modele maja niebieska diode na przodzie? ja mam czerwona w przycisku ktorym sie wlancza TV.
 

Max123

New member
crazyadam napisał:
witam
kupilem LE40M87BD i czytajac instrukcje zauwazylem ze nie mam wszystkich ustawien ktore zawiera instrukcja.
np. nie ma ustawienia opcji SWIATLO DIODY, regulowanie poziomu PRZEZROCZYSTOSCI MENU, konfigurowanie NAPISOW DIALOGOWYCH.

czy mam jakies inne (starsze) oprogramowanie, ktore tego nie obsluguje ?? :hmm:
czy tylko wybrane modele maja niebieska diode na przodzie? ja mam czerwona w przycisku ktorym sie wlancza TV.

Wszystko z Twoim TV jest w porządku, musisz tylko uważniej przeczytać instrukcję użytkownika.
Pozdrawiam
Max
 

srubek|13|

New member
Witam! wlasnie dzisiaj po dlugich oczekiwaniach Samsung przyslal mi nowy TV.Po paskach ktore mnie tak denerwowaly nie ma ani sladu.
Zauwazylem tez nowy soft und Fireware: T-TLPPEUMD-2000
T-BDPMPEUS-1004
a serien nr. przy starym byl :AHH53SNP600800P a nowy serien nr. to:AHH53SNP807568W. Bardzo sie ciesze ze dotychczasowe problemy z obrazem znikly (mam nadzieje!?) bezpowrotnie.

Pozdrawiam Mariusz.
 

stavi

New member
stavi napisał:
Odebrałem wczoraj nówkę le40m87bd - i paski są! na sygnale component DVD najbardziej widoczne! poczytam dalej moze jest rozwiazanie!?
Co ciekawe a raczej smutne, jasne plamy tez mam i widoczne nawet przy podświetleniu 2. Na czarnym tle to jest ok 20-30 % różnicy - występują tylko lub aż po rogach.

pewnie padnie pytanie o ver. softu ... sprawdzę i dopiszę wieczorem, ale słyszałem od sprzedawcy sprzetu że taka dolegliwosc moze pojawić się jeżeli TV był transportowany poziomo!? trochę mnie to dziwi, bo o czymś takim słyszałem ale przy plazmach. Za TV zapłaciłem 5948 PLN , odebrałem sobie sam - chcąc zaoszczędzić mu traktowania przez kurierów.

ver: 2000 ; 1004 ; 1014

Co do problemów: nowe kable ( 390 zł ), regulacja (0 zł) wrażenia estetyczne - BEZCENNE!!
 

wojti12

New member
jaka roznica pomiedzy LE 40 N 87 B a LE 40 M 87 B?

w opisie znalazlem 2 roznice

M ma kontrast 15000 a N 10000
oraz M na
"Panel Super Clear" (co to jest?) czego nie ma N
roznica w cenie jest 1000pln na korzysc N

i pytanko - czy te 2 roznice sa warte tysiaka ? :)
 

klosz007

New member
Panel SuperClear jest jakby przykryty szybą - jest błyszczący. Taki jak ma ostatnio dużo laptopów. Jest dzięki temu wrażenie dużo lepszej i głębszej czerni ale przy oświetlonym pomieszczeniu i ciemnym obrazie widzi się w nim swoje odbicie - nie jest to duży problem ale nie występuje on w "zwykłych" panelach (N).
 

mrdark

New member
Zgadza się, jenakże chciałem zaznaczyć, że akurat w samsungu odbicia nie są bardzo uciążliwe, a korzyści jakie niesie szyba widać od razu, niesamowita czerń, kontrast, żywe kolory, głębia.
 

nicolas78

New member
klosz007 napisał:
Dokładnie - obraż jest znakomity. Ja właśnie mam LE46M87BDX i jestem zadowolony.
Witam,wlasnie przymierzam sie do zakupu samsunga i pierwsza opcja byl model LE46M86BD jednak tu w Londynie w sieci sklepow Currys jest niedostepny<w innych tez> i z tego co czytalem zostal juz zastapiony modelem LE46M87BD-X I to tylko zmiana wizulana o ile sie nie myle ale do sedna; JAK OCENIASZ PO UZYTKOWANIU TEN MODEL GDYZ JA JESTEM JUZ ZDECYDOWANY W 99% I MYSLE ZE WARTO WYDAC TE 1200 FUNTOW NA SPRZET TEJ KLASY ALE NADAL SZUKAM WSZELKICH OPINI WIEC PISZCIE PROSZE ;)
z gory dziekuje ;)
Pozdro.
nicolas78:grin:
 

klosz007

New member
Tak jak napisałem - jestem b. zadowlony choć na razie używam tylko ze zwykłą kablówką lub zwykłym DVD. Ze zródłem HDTV byłoby pewnie dużo lepiej :) Nie mam nawet odtwarzacza DVD z wyjściem HDMI.

Wszystko co tu napisano o tej serii (in plus) jest prawdą, szczególnie w kontekście jakości obrazu.

Co do wad to dla mnie są dwie:
- nie zawsze działa poprawnie Movie Plus (temat omawiany szeroko w wątku ale dla mnie mało uciążliwy)
- "leniwy", powolny interfejs użytkownika (mam wrażenie że nikomu to nie przeszkaddza bo się o tym nie mówi ale po poprzednim TV, w tym mam wrażenie, że np. przełączanie kanałów trwa wieczność itp.).

Pozdr,
Zbyszek
 

Masa

New member
Czy jeżeli po ekranie lataja mi takie falujące paski, od góry do dołu jest to podstawa do reklamacji? Można to zaobserwować głównie na scenach/planszach z czerwonym tłem (reklama AXA chyba). Może srubek|13|, opisz jak wyglądały te twoje paski dokładnie ;)
 

voltek

New member
Witam

Adekwatnie do tych pasków które są na całym LCD.U mnie też wystapiły LE32M87BDX (w sumie to były kropki co 1.5cm-2cm co przez całą długość TV na całym ekranie w zaleźnosci od tła raz białe raz czarne i dawało to złudzenie paska).W pierwszej chwili myślałem że to zakłocenia elektryczne lecz wezwany serwis Samsunga wyprowadził mnie z błedu LCD z nimi pojechał wrócił po tygodniu bez pasków.Podobno zmienili płytę główną i chyba to zrobili na jakąś używaną bo mam zaprogramowane niemieckie kanały na wbudowanym tunerze DVB.:confused:
Więc jak ktoś zobaczy jakąś siatkę z kropek na ekranie to serwis jest jak najbardziej wskazany.
 
Do góry