Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

WooDY143

New member
Max123 napisał:
Ja chętnie zamieniłbym mojego miesięcznego LE 40M86BD na wiekszego np. 46M86BD, tzn. jakość obrazu jest b. dobra, ale matryca mogłaby być ciut większa (odległość ok. 3,5 m).

Czy mam to traktować jako ogłoszenie?? ;)
A czy ktoś moze mi odp na moj poprzedni post...:)
 

piti

New member
piti napisał:
...

Stanelo na tym ze maja sie skontaktowac z centrala i poprosic o dalsze wskazowki co z tym dalej zrobic. Niestety obawiam sie ze po tym co zobaczylem bez wiekszej afery w centrali sie nie obejdzie.
...



Chyba jednak wykrakalem :-( Dzisiaj minal tydzien i w koncu dostalem jakies informacje - niestety nie nalezaly do tych dobrych. Otoz serwisant przekazal mi ze otrzymal informacje z centrali ze nie posiadaja zadnego nowszego FW dla tego modelu TV a takze kontaktowali sie w tej sprawie z oddzialem brytyjskim (przy oddawaniu TV do serwisu wspominalem ze na brytyjskim forum czytalem ze ten problem zostal rozwiazany nowa rewizja FW) i takze nie maja pojecia na temat tego typu poprawki w FW. Rece mi juz opadly ale pan serwisant poprosil zebym podal zrodlo z ktorego sie dowiedzialem o takiej poprawce w FW. Poprosilem o maila i niezwlocznie wyslalem linka do strony. Dodatkowo poprosilem o jednoznaczne ustosunkowanie sie do tego problemu. Dodatkowo dziwi mnie to zachowanie serwisu (czy tez moze bardziej centrali) w kontekscie tego co pisal kojak_ct - zaczynam podejrzewac ze mam jakas starsza plyte glowna i moze faktycznie do tego modelu nie ma poprawki i probuja mnie splawic albo sam serwis cos kreci...
Tak wiec czekam do jutra na reakcje i chyba jednak bedzie trzeba zaczacdobijac sie "wyzej" z problemem bo serwis umywa rece i twierdzi ze onitylko moga wgrac nowy FW jak go dostana.
A dzisiaj LM miala byc w HD a tu brak TV :-/

Pozdrawiam,
Piotr.
 

Aso

New member
Problem z FullHD przez vga

Witam, mam problem z rozdzielczością 1920x1080 w tv Samsung LE46M87 przez złącze VGA na trzech komputerach ktróre podłanczałem TV wykrywa rozdzielczość ale cały czas włancza sie i wyłancza, efekt jest bardzo podobny jak w monitorach crt gdy jest ustawiona za wysoka czestotliwosc odswierzania. W związku z tym mam pytanie czy komuś udało się podłączyć ten tv do komputera przez zlacze VGA w pełnej rozdzielczosci HD i jezeli tak to na jakich ustawieniach.

Z gory dziekuje

Ps. dodam że tv jest z sierpnia w nr seryjnym jest P8
 
Ostatnia edycja:

klosz007

New member
Witam,

To mój pierwszy post na tej grupie. Od niedawna jestem posiadaczem LE46M87BD.

I od razu pytanie. W moim poprzednim TV (zwykłe CRT 100Hz 29 cali by Grundig) programy można było przełączać niejako natychmiastowo. Można było chodzić góra-dół lub po tabelce z listą programów z taką prędkością jak pozwalały palce na pilocie. TV przerzucał się na wybrany program po chwili od zatrzymania na danej pozycji.

Samsung zachowuje się inaczej - po każdym przejściu na inny kanał najpierw ten kanał musi "zaskoczyć" co trwa powiedzmy sekundę, dopiero TV przyjmuje kolejną zmianę kanału. W ten sposób przejście po wszystkich kanałach z kablówki za pomocą P+ / P- lub poprzez listę programów zajmuje dobrą minutę... Inaczej mówiąc przy zmianie kanałów TV jest bardzo "ospały".

Można co prawda wpisać po prostu numer kanału ale trzeba by je pamiętać, przynajmniej te najczęściej używane...

Też tak macie ? Da się coś z tym zrobić, np. w menu serwisowym ?

Pozdr,
Zbyszek
 

piti

New member
powrót z serwisu

Tak jak obiecałem zdaje relacje z ostatniej (mam nadzieje) części bojów z serwisem. Jak juz się zdrażniłem i wyraziłem swoją opinie na temat serwisu od razu znalazł się nowy FW i nawet poprawił mój problem. Niestety nie udało mi się wyciągnąć żadnych informacji na temat zmian/poprawek w tym FW w każdym razie wgrali mi wersje 2007 datowana na 30 sierpnia. Nie miałem na razie czasu przejrzeć wszystkiego czy nastąpiły
jeszcze jakieś zmiany.....
Generalnie jak widać jest szansa na nowy FW od Samsunga jednak dle chętnych proponuje najpierw dokładnie wypytać serwis jaką wersja posiadają żeby oszczędzić sobie czasu i nerwów związanych z czekaniem na wgranie noweg FW.
Pozdrawiam,
Piotr.

P.S. Zdecydowałem się w końcu na PS3 więc jak tylko dojdzie sprawdze jeszcze jak TV spisuje się z Blu-Ray'em.
 

oziek

New member
witam,
Jestem zainteresowany kupnem lcd 40 i mialem problem z wybraniem modelu wkoncu zdecyowalem kupic samsunga le 40m86bd no i pojawily sie pierwsze problemy, mianowicie ten lcd na ceneo kosztuje najtanszy prawie 6 tys. Po przejrzeniu forum znalazlem link do sklepu topvision-online.de i odziwo jest tam interesujacy mnie samsung za okolo 5tys czyli tysiak mniej. Jednakze jest to strona niemiecka , mozna zmienic na panstwo Polska ale oprocz cen(wyzszych) oraz jezyka z niemieckiego na angielski nic sie nie zmienia. Moje pytanie brzmi czy jezeli kupil bym tam tv w jaki sposob bede go reklamowac (dzownic do serwisu itp) ? bede musial dzownic do naszych zachodnich sasiadow czy dostane gwarancje na wszytkie panstwa ?

Aha, i tak na koniec moglby mi ktos napsiac czym sie rozni samsung le 40m86 BD od samsunga le 37m87bd ? bo zauwazylem spory przeskok cenowy z 6 tys na 4,6 a to juz jest bardzo wielka roznica a zyskujemy z tego co wiem 3 cale i kontrast z 8 na 15 tys.
pozdrawiam oziek
 

srubek|13|

New member
Ru$lan napisał:
te paski nie wynikają z błędnego oprogramowania ale z błędów konstrukcyjnych !!! po prostu kable doprowadzające sygnał do wyjść component i scart są słabo izolowane a do tego przebiegają zbyt blisko przetworników odpowiedzialnych za zasilania



info-menu-mutw-power
jesteś w menu serwisowym a tam masz wszystko podane jak na tacy...

chcial bym nadmienic odnosnie tych PASKOW- Samsung pszysylal do mnie service 3 razy,raz zmieniali netzteil,drugi raz Motherboard, a za trzecim razem przywiezli panel,i co? zdziwili sie kiedy zobaczyli paski.,zabrali go na warsztat zeby go poddac Testą i po dwoch dniach dostalem od nich tel.(firma Neumann+Krause Gmbh w Berlinie) ze paski sa nadal widoczne.Wyslali e-Mail do Samsunga ze podjete byly wszystkie kroki naprawcze, i teraz czekam jaka odpowiedz bedzie ze strony Samsunga.
 

birut

New member
Mam pytanko.
Kiedy Samsung wypuszcza nowe modele ,w jakim miesiacu w przyszlym roku mozna sie spodziewac nowosci.
Czy jest sens kupowania sprzetu na gwiazdke ,wiadomo ze wtedy duzo schodzi tego typu rzeczy.
Pewnie stare modele chca wysprzedac i na nowy rok wchodza nowe.
Napiszcie czy to tak dziala.
Chcialbym kupic Samsung M87 LE40M87BDX.
Bardzo podoba mi sie obraz przez ten clear panel-szybe.
Ten telewizorek juz pare miechow jest na rynku,boje sie ze wydam kupe kasy a za chwilke wyjdzie lepszy tanszy.
Chcialbym rozsadnie kupic .
Doradzcie cos
1) Kiedy najlepiej kupowac.
2) Kiedy moze byc nastepca tego lcd.
3) Kiedy wychodza nowosci od Samsunga
4) Czy w cenie do 6500zł jest lepszy lcd 40-42"
 

oziek

New member
oziek napisał:
witam,
Jestem zainteresowany kupnem lcd 40 i mialem problem z wybraniem modelu wkoncu zdecyowalem kupic samsunga le 40m86bd no i pojawily sie pierwsze problemy, mianowicie ten lcd na ceneo kosztuje najtanszy prawie 6 tys. Po przejrzeniu forum znalazlem link do sklepu topvision-online.de i odziwo jest tam interesujacy mnie samsung za okolo 5tys czyli tysiak mniej. Jednakze jest to strona niemiecka , mozna zmienic na panstwo Polska ale oprocz cen(wyzszych) oraz jezyka z niemieckiego na angielski nic sie nie zmienia. Moje pytanie brzmi czy jezeli kupil bym tam tv w jaki sposob bede go reklamowac (dzownic do serwisu itp) ? bede musial dzownic do naszych zachodnich sasiadow czy dostane gwarancje na wszytkie panstwa ?

Aha, i tak na koniec moglby mi ktos napsiac czym sie rozni samsung le 40m86 BD od samsunga le 37m87bd ? bo zauwazylem spory przeskok cenowy z 6 tys na 4,6 a to juz jest bardzo wielka roznica a zyskujemy z tego co wiem 3 cale i kontrast z 8 na 15 tys.
pozdrawiam oziek

witam znowu,
odpowie mi ktos na moj problem bo bardzo zalezy mi na czasie... :(
 

reeven

New member
mam od wczoraj LE40M86BD. Może ktoś napisałby mi czym się różni od LE40M87BD. Nie jestem pewny gdzie (czy na kartonie czy na paragonie)Widziałem napis: model LE40M86/87BD. Kiedy wszedł na rynek polski ten telewizor i jakąś dobą konfigurację obrazu. Mam Cyfrę+ (tuner HD) i N-kę czy jest jakaś różnica w jakości przy podłączeniu prze HDMI a Component. Miałem poprzednio 30 calowy TV który nie miał wejścia HDMI i oglądałem tylko na Componencie (przełączając między tunerami. Do Samsunga dokupiłem jeden kabel HDMI i mam na nim podłączoną cyfrę a N-kę po Componencie. Czy warto kupować drugi kabel HDMI, bo jeśli nie ma różnicy to po co?
I jeszcze jedno pytanie. Telewizor ma z boku slot na moduł CI. Jakie systemy kodowania obługuje wbudowany tuner DVB?
 
Ostatnia edycja:
Do góry