Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

FanBojPS3

New member
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem Lcd Samsunga LE32R82B lub Samsung LE37M87B.Tv głównie używałbym do grania na PS3 no i oczywiście telewizji n'.Telewizor oglądalbym w odległosci około 2m-3m ,chociaż to róznie bywa bo czasami oglądam w odległosci 1m.

Mam pytanie, czy jest sens inwestować juz w Lcd Full HD czy może jeszcze nie?

Ceny Lcd:
Samsung LE37M87B-4319,00
Samsung LE32R82B-2829,00 ]

Dziękuję.
 

lord1k

New member
m86 a m87

Witam
Nie wiem jak z 32a ale le40m86b od le40m87b rozni sie tylko chromowana listewka ktora posiada le40m87b i jestem tego pewien bo sam mam le40m87b.Wiec w mniejszym moze tez jest to samo.
 

SavageOrk

New member
piti napisał:
Dzwonilem dzisiaj do lokalnego serwisu (Gdansk). Opisalem z czym mam problem i ze wedlug mojej wiedzy najnowszy FW powinien pomoc. Calkiem uprzejmy Pan stwierdzil ze nie powinno byc problemow z wgraniem nowego softu jednak nie zrobia tego na miejscu tylko musze wziac TV do siebie. Maja przyjechac w polowie przyszlego tygodnia takze dam znac jak sie sprawa zakonczyla.




Dzieki za Twoje sugestie - czy korzystasz moze ze streamingu materialu HD z kompa ? Nie ukrywam ze tez w takim celu chcialbym zakupic konsole i nie moge dojsc w koncu ktora lepiej sobie z tym radzi. Niby wszedzie pisza ze PS3 to kombajn multimedialny ale zadnych konkretow albo bezposredniego porownania tych konsol pod tym wzgledem. Na PS3 mozna zainstalowac linuksa co teoretycznie stwarzaloby nieograniczone mozliwosci ale podobno ze wzgledu na brak dostepu do calosci "potencjalu sprzetowego" nie jest tak calkiem rozowo. Moze jeszcze poczekam az beda dostepne nowe rewizje XBOX360 albo jednak zdecyduje sie na PS3 - zakup planuje gdzies we wrzesniu takze jeszcze "chwilka" jest na poczytanie i zastanowienie...
Piotr <piti>

i jak wrucił z reklamacji tv??
 

stavi

New member
srubek|13| napisał:
czesc kojak_ct czesc kiki i reszta forumowiczow!

wracam do tematu ktory omawialismy ok.14 dni temu. odebralem nowego Samsung LE-40M86BD juz z sofem takim samym jak ma kojak_ct wszystko jest ok! ale paski o ktorych mowilsmy zostaja bez zmian, lekkie smorzenia z gory na dol nawet na filmach DVD.na szarych kolorach i lekko niebieskim widac to wyjatkowo szczegolnie,pozatym trzeba sie dobrze przyjzec.Juz do tego przywyklem,wiec nie zwracam na to uwagi! chcialem sie zapytac czy ktos tez to zauwazyl na swoim TV?

serdecznie pozdrawiam Mariusz
Odebrałem wczoraj nówkę le40m87bd - i paski są! na sygnale component DVD najbardziej widoczne! poczytam dalej moze jest rozwiazanie!?
Co ciekawe a raczej smutne, jasne plamy tez mam i widoczne nawet przy podświetleniu 2. Na czarnym tle to jest ok 20-30 % różnicy - występują tylko lub aż po rogach.

pewnie padnie pytanie o ver. softu ... sprawdzę i dopiszę wieczorem, ale słyszałem od sprzedawcy sprzetu że taka dolegliwosc moze pojawić się jeżeli TV był transportowany poziomo!? trochę mnie to dziwi, bo o czymś takim słyszałem ale przy plazmach. Za TV zapłaciłem 5948 PLN , odebrałem sobie sam - chcąc zaoszczędzić mu traktowania przez kurierów.

ver: 2000 ; 1004 ; 1014
 
Ostatnia edycja:

SavageOrk

New member
stavi napisał:
Odebrałem wczoraj nówkę le40m87bd - i paski są! na sygnale component DVD najbardziej widoczne! poczytam dalej moze jest rozwiazanie!?
Co ciekawe a raczej smutne, jasne plamy tez mam i widoczne nawet przy podświetleniu 2. Na czarnym tle to jest ok 20-30 % różnicy - występują tylko lub aż po rogach.

pewnie padnie pytanie o ver. softu ... sprawdzę i dopiszę wieczorem, ale słyszałem od sprzedawcy sprzetu że taka dolegliwosc moze pojawić się jeżeli TV był transportowany poziomo!? trochę mnie to dziwi, bo o czymś takim słyszałem ale przy plazmach. Za TV zapłaciłem 5948 PLN , odebrałem sobie sam - chcąc zaoszczędzić mu traktowania przez kurierów.

ver: 2000 ; 1004 ; 1014

Jak sprawidzc bios ??
 

Ru$lan

New member
stavi napisał:
Odebrałem wczoraj nówkę le40m87bd - i paski są! na sygnale component DVD najbardziej widoczne!
te paski nie wynikają z błędnego oprogramowania ale z błędów konstrukcyjnych !!! po prostu kable doprowadzające sygnał do wyjść component i scart są słabo izolowane a do tego przebiegają zbyt blisko przetworników odpowiedzialnych za zasilania

SavageOrk napisał:
Jak sprawidzc bios ??

info-menu-mutw-power
jesteś w menu serwisowym a tam masz wszystko podane jak na tacy...
 

zlq

New member
zlq napisał:
Witajcie :)
wszędzie widzę "ohy ahy" nad Samsungami serii M87 i Sharpami serii XD1E i w takich konstelacjach porównuje się je najczęściej.

Mam pytanie odnośnie LCDków Sony serii x2000. Bardzo mnie interesuje, dlaczego są one tak marginalizowane. Coś jest z nimi nie tak? Maja poważne wady?
Rozumiem, że jest to inna półka cenowa. Ale czyżby to był kluczowy czynnik, dla którego nie ma porównań z np. Samsungiem LE40M87BD.
A może to, że termin wypuszczenia na rynek Sonego był jeszcze w zeszłym roku (tak jak wspomnianej serii Sharpa), a Samsunga w kwi 2007.

Chętnie zapoznam się z zestawieniem Sony 40X2000 oraz LE40M87BD, tudzież poproszę o naprawodzenie, jeśli już rozgrywka między tymi modelami się odbywała na forum :).

Z góry dzięki za pomoc.
P.

Chciałem się przypomnieć.
Czy z Sonym X2000 też są takie problemy jak z Samsem serii M?
 

piti

New member
SavageOrk napisał:
i jak wrucił z reklamacji tv??



No niestety jeszcze nawet nie pojechal - cos sie nie moglismy zgrac z Panami z serwisu i dopiero dzisiaj sie dokladnie umowilem. W koncu umowilem sie na poniedzialek ze sam podrzuce tv przed poludniem do serwisu a po pracy go odbiore zeby nie czekac tygodnia az sami przyjada i pozniej tygodnia az oddadza. Takze zdam relacje po powrocie. Troche mnie dzisiaj naszly obawy czy wogole go tam oddawac bo Pan mnie spytal o co mi chodzilo z movie+ bo on jeszcze nie mial tego modelu w rekach a w instrukcji nie znalazl takiej opcji - takze troszke sie obawiam o "profesjonalizm" tego serwisu no ale podjade osobiscie i mam nadzieje ze jednak dadza rade wgrac soft....
Pozdrawiam,
Piotr.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
FanBojPS3 napisał:
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem Lcd Samsunga LE32R82B lub Samsung LE37M87B.Tv głównie używałbym do grania na PS3 no i oczywiście telewizji n'.Telewizor oglądalbym w odległosci około 2m-3m ,chociaż to róznie bywa bo czasami oglądam w odległosci 1m.

Mam pytanie, czy jest sens inwestować juz w Lcd Full HD czy może jeszcze nie?

Ceny Lcd:
Samsung LE37M87B-4319,00
Samsung LE32R82B-2829,00 ]

Dziękuję.


Do PS3 bierz Samsunga LE37M87B bo jest Full HD;)
 

piti

New member
zmiana FW

Witajcie ponownie,
Tak jak obiecalem ciag dalszy mojej walki o zmiane FW. Niestety na razie jest totalna lipa i zaczynam zalowac ze wogole oddalem TV do serwisu. Kilkukrotnie przez telefon omowilem problem i wypytywalem czy nie bedzie problemu z updatem FW, podawalem jaki mam aktualnie i jakie informacje udalo mi sie znalezc w sieci. No i niestety w serwisie Pan wgral mi wersje dokladnie taka sama jak mialem !!!!!!! Stwierdzajac ze to najnowsza dostepna. Dodatkowo musialem sie tam pofatygowac zeby pokazac Panu jak dokladnie sprawdzic ten problem bo on co prawda wgral nowy FW ale nie wie czy to cos poprawilo. No wiec nie bylo wyjscia i pojechalem. W koncu udalo mi sie Pana serwisanta przekonac ze ta opcja sama sie wlacza i widac roznice w obrazie gdy jest wlaczona i gdy nie jest bo oczywiscie juz zaczal mi wciskac ze ten typ tak ma i oni nic na to nie poradza. Stanelo na tym ze maja sie skontaktowac z centrala i poprosic o dalsze wskazowki co z tym dalej zrobic. Niestety obawiam sie ze po tym co zobaczylem bez wiekszej afery w centrali sie nie obejdzie.
Przy okazji po raz kolejny przekonalem sie ze zwykly uzytkownik ktory nie ma zbyt duzego pojecia nie ma szans wywalczyc w serwisie nic poza oczywistymi problemami bo taki serwisant jest w stanie klientowi wcisnac kazdy kit. Niestety wydaje mi sie ze jest to regula w naszych realiach - obym sie mylil.
Pozdrawiam "z frontu"
Piotr.
 

kojak_ct

Member
Ale lipa z tym serwisem. Ja bym proponował postraszyć ich i wziąć dane osoby, z którą to załatwiasz pod pretekstem kontaktu z Samsungiem, że są niekompetentni, że nie mają odpowiedniej wiedzy itp. Sądzę, że doinformują się i wezmą się za robotę bo to co teraz reprezentuja to kpina! :/

A tak z innej beczki to od kilku dni zauważyłem, że po HDMI 1 i 3 w trybie "Bez Overscanu" obraz w 1920x1080 nie zajmuje całej powierzchni matrycy. Z każdej strony matrycy jest czarna ramka na ok 4pixele. Możecie to sprawdzić? Na HDMI 2 problem nie występuje i obraz zajmuje całą powierzchnię matrycy.

Pozdrawiam
 

kojak_ct

Member
Dzisiaj byłem w serwisie w kielcach i bez problemu mogą wymienić mi soft. Przyjeżdzają i w domu to robią. Serwisant powiedział, że we wtorki są w mojej miejscowości i problemu nie będzie. Powiedział też, że M86 mają 3 rodzaje płyt i musi sprawdzić czy dla mojej jest soft. Jak sprawdzi to ma zadzwonić. :) Zaskoczony jestem normalnie. :) Dodam, że technik był bardzo miły. ;)
 

piti

New member
To cieszy ze jednak sa bardziej profesjonalne serwisy. Co prawda nie moge powiedziec zeby ktos z "mojego" serwisu byl nieuprzejmy natomiast swoja wiedza techniczna niestety nie zachwycali. Niestety nadal nic nie wiem co z moim TV bo jeszcze nie dostali odpowiedzi od centrali :-( Mam nadzieje ze jednak tez uda im sie wgrac w koncu nowy soft i bede mogl sie dalej cieszyc swoim TV bo "chwilowy powrot" no 21'' CRT nie nalezy do najprzyjemniejszych ;-)
kojak_ct daj znac jak juz Cie odwiedza jaka wersje Ci wgrali i czy Twoje problemy zniknely... moze uda Ci sie tez czegos dowiedziec czym roznia sie te 3 wersje plyt...
Pozdrawiam,
Piotr.
 

kojak_ct

Member
W sumie to zmieniać softu nie muszę. Praktycznie nie mam z TV problemu. Ale jak już pofatygowałem się do serwisu to zmienię jak będą mieli FW2000 ale dopiero gdzieś za 2 tygodnie jak będę u siebie. ;)
 

WooDY143

New member
Witam.
Mam problem z wyborem TV. Mam na myśli:
- LE37M87BD
- LE40N87BD
TV bede używal do kablówki, HD z sat oraz chcę podłączyć kompa przez HDMI (Radeon HD 2900XT) do gier w 1920x1080p i ogladania fimów HD-DVD i BR.
Bede ogladal tv z ogległości ok. 2,5 m.
Najchętniej kupiłbym LE40M87BD ale niestety fundusze wynoszą ok 5000 PLN z małym hakiem i sa bardzo wyśrubowane, a ten TV dostane dopiero od 5800 :( .
Podobno seria N jest do bani ale w tym wypadku ma wiekszy kontrast dynamiczny od 37'' z seri M8.

Co radzicie bo TV chciałbym juz zamówić nawet zaraz.
Pozdrawiam - WooDY143.
 

Max123

New member
WooDY143 napisał:
Witam.
Mam problem z wyborem TV. Mam na myśli:
- LE37M87BD
- LE40N87BD
TV bede używal do kablówki, HD z sat oraz chcę podłączyć kompa przez HDMI (Radeon HD 2900XT) do gier w 1920x1080p i ogladania fimów HD-DVD i BR.
Bede ogladal tv z ogległości ok. 2,5 m.
Najchętniej kupiłbym LE40M87BD ale niestety fundusze wynoszą ok 5000 PLN z małym hakiem i sa bardzo wyśrubowane, a ten TV dostane dopiero od 5800 :( .
Podobno seria N jest do bani ale w tym wypadku ma wiekszy kontrast dynamiczny od 37'' z seri M8.

Co radzicie bo TV chciałbym juz zamówić nawet zaraz.
Pozdrawiam - WooDY143.

Ja chętnie zamieniłbym mojego miesięcznego LE 40M86BD na wiekszego np. 46M86BD, tzn. jakość obrazu jest b. dobra, ale matryca mogłaby być ciut większa (odległość ok. 3,5 m).
 
Do góry