Samsung seria M87 LE40M87BDX LCD TV 1080P

kojak_ct

Member
P jest z prawej strony TV na nalepce obok przycisków (środkowy rząd). U mnie jest P5. A soft 2000 jest już od kilku miesięcy. Początkowo dosteopny był tylko we włoszech ale jak widać dotarł i do nas. ;) Ciekawe jak by się zapatrywał serwis samsunga na wgranie. Pewnie będzie ciężko. :)
 

SavageOrk

New member
kojak_ct napisał:
P jest z prawej strony TV na nalepce obok przycisków (środkowy rząd). U mnie jest P5. A soft 2000 jest już od kilku miesięcy. Początkowo dosteopny był tylko we włoszech ale jak widać dotarł i do nas. ;) Ciekawe jak by się zapatrywał serwis samsunga na wgranie. Pewnie będzie ciężko. :)
Normanlnie tylko jeden wielki minus :D 2 tygodnie bez tv :( u mnie też jest p5 a tv mam dopiero 1 tydziń
 
Ostatnia edycja:

lukas252525

New member
Samsung32" lub Panasonic32"?

Mam kilka pytań do speców od Tv LCD,a konkretnie od Samsunga i Panasonica.
1.Który model lepszy:SAMSUNG LE-32M87BD 32M87B czy PANASONIC TX-32LX700 ?
2.Osobiście uważam,że Technologia DNIe jest lepsza od Inteligentny kontroler sceny z Panasonica,ale do końca to nie wiem?Jak z tym w końcu jest?
3.Jak jest z dźwiękiem w Samsungu?Bo mam w domu SAMSUNG LE20S51B 20"-i tu dźwięk jest do niczego.Czy wszystkie Samsungi mają taki dźwięk (sądzę,że nie ale warto zapytać)?
4.Czy odległość 1,60 m dla LCD 32" nie jest przymała?Myslałem nawet o 37",ale to chyba by była przesada prawda?
5.Co daje zintegrowany tuner w Samsungach 87,bo mnie to nic nie mówi,ani trochę.Wiem tylko,że jedne są tańsze troszeczkę a drugie droższe,to jak z tym w końcu jest?
6.Gdzie można dostać najtańsze modele z serii Samsung LE-32M87,bo na allegro ceny wahają się 3600 zł,a gdzie modele Panasonic z serii TX?:hmm:
Dziękuję wszystkim z góry,którzy będą w stanie odpowiedzieć na moje pytania.
 

lukas252525

New member
Samsung 32"

Mam jeszcze jedno pytanie:
1.Jak jes z patrzeniem od dołu na Samsung 32" z serii 87?Czy obraz robi się czarny,czy coś się dzieje?
2.Czy ktoś ma informacje jaki następca Samsunga jest szykowany po serii 87 i czym on ma się wyróżniać?
 

sparx

New member
Niebawem pojawią sie modele full hd 100Hz:
F86 z kontrastem dynamicznym 25 000:1
F96 z kontrastem dynamicznym 100 000:1 i podświetleniem LED, ale w tym roku w Europie będą dostępne tylko 52".
 

szakul4

New member
piti napisał:
Witajcie,
Forum przeglądam od dłuższego czasu i zachęcony opiniami a także po bezpośrednim porównaniu kilku modeli zdecydowałem się na zakup Samsunga LE40M86BD. W związku z tym że opinie z forum pomogły mi w poszukiwaniu TV chciałbym podzielić się także swoimi odczuciami - być może komuś pomogą chociaz również uważan że decyzje trzeba podjąć samemu po naocznym teście.
Moje pierwsze wrażenia po kilku dniach użytkowania są jak najbardziej pozytywne. Telewizor oglądam z odległości około 3m w dosyć słonecznym pokoju i mimo, że przy wyłączonym TV widać w nim wszystko jak w lustrze przy normalnym oglądaniu odbicia nie są specjalnie widoczne. Na ustawieniach "fabrycznych" obraz oczywiście nie nadawał się do oglądania więc poprosiłem kolege google i ten skierował mnie na avforums. Od tych opcji wystartowałem poprawiając je pod własne (i żony) preferencje. Żona początkowo byłą przerażona rozmiarem ekranu (przesiedliśmy się z 21'' CRT) ale po tych kilku dniach już się przyzwyczaiła. "Testy" zacząłem od dekodera Cyfrowego Polsatu jako żródło sygnału SD przy połączeniu kablem euro (po przesiadce na N'ke CP musiał jednak zostać ze względu na FoxLife i ulubione seriale żony ;-)). Po kalibracji obraz jest super nawet na gorszych kanałach z cyfrowego polsatu, TVP2 i 3 prezentowały się chyba najgorzej ale to też zależy od nadawanego programu. Później przyszła pora na HD czyli DiscoveryHD z N'ki (połączenie HDMI) - żona po zobaczeniu tego obrazu chce mieć FoxLife w takiej jakości ;-) Co tu dużo mówić obraz HD jest bez zastrzeżeń. Oczywiście kalibracje dla N zrobiłem osobno i jednak różni się troche od tej dla sygnału z CP - tu duży plus dla Samsunga, że zapamiętuje ustawienia dla poszczególnych źródeł. Nie posiadam anteny naziemnej żeby sprawdzić jak na takim sygnale całość się prezentuje także tu nic nie mogę dodać. Kolejnym etapem było podłączenie laptopa po VGA i również tutaj miłe 'zaskoczenie' bo TV od razu złapał zadaną rozdzielczość 1920x1080 z kompa i nie było żadnych problemów z obrazem. Nie miałem na razie za dużo czasu na dokładniejsze testy a także nie posiadam jeszcze za dużo materiału na kompie w HD także może poźniej coś dopisze na ten temat (tutaj prośba - może ktoś mógłby mnie "wciągnąć" na jakiś tracker z materiałami HD). Na pewno pierwsze wrażenie ze współpracy z komputerem bardzo pozytywne - zresztą samsungi z tego słyną także mogę tylko potwierdzić że jest to jego mocna strona.
Na koniec trochę krytyki. Jednak jest to LCD i smużenia nie dało się wyeliminować także na tle konkurencji wydaje się być minimalnie gorszy jednak od razu zaznaczam że mi osobiście nie przeszkadza to w normalnym oglądaniu TV a także wydaje mi się że czym lepsza jakość sygnału tym smużenie mniej zauważalne także przy moim zestawie N (po HDMI) plus CP (Euro) nie narzekam na jakość prezentowanego obrazu - więcej jestem bardzo zadowolony z zakupu. Natknąłem się także na problem błędnego moim zdaniem działania Movie+ - otóż ten feature moim zdaniem pogarsza jakość obrazu. Przy szybkich ruchach wokół poruszających się obiektów (postaci) pojawiają się przekłamania - sam nie wiem czy nazwać to pikselozą czy tak jak ktoś tu wcześniej określił "rozwalaniem obrazu" ale ewidentnie coś jest nie tak. Co gorsza mimo wyłączenia tej opcji w menu włącza się ona sama przy każdorazowym przełączeniu źródła sygnału - nie widać tego w menu (gdzie nadal jest wyłączona) jednak ewidetnie można zauważyć pojawiające się błędy wokół poruszających obiektów. Zdaje się że ten problem jest opisany na wspomnianym avforums ale nie miałem jeszcze czasu doczytać całości. Na razie zgłosiłem problem na infolini Samsunga i czekam na odpowiedź. Także dam znać jak na to zareagują.
Troszke się rozpisałem więc chyba wypada już kończyć. Chętnie wymienie się jeszcze swoimi odczuciami po dalszych testach. Teraz głowie się co kupić czy PS3 czy XBOX360 z naciskiem na możliwość odtwarzania materiału HD bo gierki to raczej od święta.
Pozdrawiam wszystkich,
Piotr <piti>

Bardzo podobał mi się twój post, zgadzam się z Tobą. To naprawdę dobry tv! 8 miesięcy minęło zanim kupiłem swojego 46M87 wiec z czystym sumieniem mogę powiedzieć że znam tv w tej kategorii cenowej i nie żałuje zakupu mimo że jak wielu byłem bliski wyboru Sharpa, powiem więcej jestem bardzo zadowolony ( mam go 4 miesiąc)! Również uważan że decyzje trzeba podjąć samemu po naocznym teście głównie dlatego że po nadmiernym czytaniu na ten temat (często totalnych bzdur) naprawdę można zwariować albo jak ja szukać w nieskończoność ideału. Ideału puki co niema! ,ale ten Samsung jest stosunkowo bliski ideału (przynajmniej mojego). Kolory, czerń, kąty i bardzo pasująca mi "krystaliczność obrazu" oraz świetny wygląd to z pewnością jego zalety.
Wady- widzę 2. Dokładnie opisał je piti. Mowa tu o problemach z Movie+ ( pogarsza obraz ) oraz "Przy szybkich ( moim zdaniem wolnych) ruchach wokół poruszających się obiektów (postaci) pojawiają się przekłamania" -jakby rozmydlające się krawędzie np. twarzy występuje to nawet przy niektórych DVD ( starych ). Wydaje mi się że problem trochę ustępuje przy wyłączeniu uwydatnienia krawędzi ale może się mylę;-). Jestem pewien że przydał by się nowy soft by rozwiązać ten problem ale znając serwis Samsunga nie nastąpi to za szybko. Uważam że gdyby nie serwis ,Samsung byłby bardzo godną polecenia firmą to stanowczo ich słaby punkt. Ci ludzie naprawdę nie mają pojęcia o sprzęcie ,który naprawiają do tego są prostakami i chamami (przynajmniej ja takich poznałem) Żałuję że Samsung inwestuje tyle kasy na reklamę a nie zauważa że traci klientów przez swój serwis!
piti wspomniałeś że ktoś doradził Ci sugerowane ustawienia parametrów tv - jestem ciekaw jak go ustawiłeś? Poproszę o sugestie co do ustawień przy sygnale z kablówki (niestety;-) oraz modułu - mam podłączonego Xbox-a z którego odtwarzam też DVD na razie;-) ,bo lada dzień podepnę coś pod HDMI może BR ;-)
Z góry dzięki!
 

szakul4

New member
lukas252525 napisał:
Mam kilka pytań do speców od Tv LCD,a konkretnie od Samsunga i Panasonica.
1.Który model lepszy:SAMSUNG LE-32M87BD 32M87B czy PANASONIC TX-32LX700 ?
2.Osobiście uważam,że Technologia DNIe jest lepsza od Inteligentny kontroler sceny z Panasonica,ale do końca to nie wiem?Jak z tym w końcu jest?
3.Jak jest z dźwiękiem w Samsungu?Bo mam w domu SAMSUNG LE20S51B 20"-i tu dźwięk jest do niczego.Czy wszystkie Samsungi mają taki dźwięk (sądzę,że nie ale warto zapytać)?
4.Czy odległość 1,60 m dla LCD 32" nie jest przymała?Myslałem nawet o 37",ale to chyba by była przesada prawda?
5.Co daje zintegrowany tuner w Samsungach 87,bo mnie to nic nie mówi,ani trochę.Wiem tylko,że jedne są tańsze troszeczkę a drugie droższe,to jak z tym w końcu jest?
6.Gdzie można dostać najtańsze modele z serii Samsung LE-32M87,bo na allegro ceny wahają się 3600 zł,a gdzie modele Panasonic z serii TX?:hmm:
Dziękuję wszystkim z góry,którzy będą w stanie odpowiedzieć na moje pytania.

Mój imienniku;-) chętnie podpowiadam jeśli ktoś pyta a ja mogę pomóc ,ale na niektóre z zadanych przez Ciebie pytań co najmniej kilkukrotnie padły już odpowiedzi i niema sensu zaśmiecać tego forum. Wystarczy przeczytać cały temat a nie kilka ostatnich wątków. Miłej lektury!
 

Ru$lan

New member
Optymalne ustawienia dla serii M8 znajdziecie tutaj:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/04/22/samsung-le40m86bd-settings/
Natomiast co do omawianego problemu z funkcją Movie+ to niestety ten typ tak ma i to jeden z kilku bugów, które w tym modelu występują ( wstępuje również problem z drganiem obrazu podczas oglądania przekazu na wbudowanym tunerze dvb, oraz problem z zakłóceniami na wejściu scart)
Problemy te zostały już we większości wyeliminowane w nowym FM, 2000 bodajże, ale jeśli ktoś ma stary tv (znaczy kupiony z pierwszego sortu, tj ze starym fw) to niestety ma pecha ponieważ serwis samsunga raczej nowego softu to tv nikomu nie wgra.
 

mirek74

New member
_TEo_ napisał:
dzieki, cena tego lcd to 1200Funtow za ta cene dostane cos lepszego ??
Witam
Testowałem obydwa Samsunga LE40M87BDX i Sharpa LC42XD10E w Comiecie, jak jesteś u UK to znasz ten sklep, dla mnie lepiej wypada Sharp, ma bardziej naturalne barwy, nic w nim na siłę nie chce się przypodobać w odróżnieniu od Samsunga. Choć Samsung ma odrobinę lepszą czerń tzn. głębszą, mimo wszystko, gdy są wyświetlane czarne jakoś mam wrażenie, że Sharp w bardziej poprawny sposób ją odwzorowuje.
Pozdrawiam
 

sin111

New member
mirek74 napisał:
Witam
Testowałem obydwa Samsunga LE40M87BDX i Sharpa LC42XD10E(...)dla mnie lepiej wypada Sharp

Wlasnie zastanawiam sie ktory z tych lcd wybrac.Znalazlem swietny sklep w UK ktory oferuje 40M87 za 883 funty(4950\zl:eek: ) a 40XD1E 1050 funciakow(5900zl). O ile cena w przypadku Sharpa jest porownywalna do cen w Polsce o tyle w przypadku M87 mysle ze jest to prawdziwa gratka...
Jakby ktos szukal adresu sklepu:
http://www.letshave-it.co.uk/index.php?main_page=index&cPath=66_67_73_493

Prosze o wasze porady - z gory dzieki :)
 

piti

New member
szakul4 napisał:
Bardzo podobał mi się twój post, zgadzam się z Tobą.
Dzieki za uznanie :)
szakul4 napisał:
piti wspomniałeś że ktoś doradził Ci sugerowane ustawienia parametrów tv - jestem ciekaw jak go ustawiłeś? Poproszę o sugestie co do ustawień przy sygnale z kablówki (niestety;-) oraz modułu - mam podłączonego Xbox-a z którego odtwarzam też DVD na razie;-) ,bo lada dzień podepnę coś pod HDMI może BR ;-)
Z góry dzięki!
Ponizej znalezione w sieci opisy ustawien - cos na pewno znajdziesz ale traktuj to raczej jako "wyjscie" dla wlasnych preferencji - uwazam ze bylo mi o wiele latwiej znalezc optymalne dla mnie ustawienia startujac z podanych w linkach niz tych fabrycznych:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/04/22/samsung-le40m86bd-settings/
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=509999

Niestety (a raczej "stety") nie korzystam z kablowki ani z anteny naziemnej takze nie wypowiem sie na temat ustawien dla wbudowanego tunera. Co do komponentu to tez na razie nie mam zrodla - mam "byle jakie dvd" manta ale jeszcze jakos kabelka nie kupilem bo w sumie przymierzam sie do zakupu konsoli XBOX360 albo PS3 ktora chcialbym wykorzystac dodatkowo jako odtwarzacz DVD z upscalerem oraz odtwarzarke materialu HD. No ale nie podjalem jeszcze decyzji chociaz bardziej sie sklaniam mimo wszystko do PS3 - chyba jedyny minus jaki w niej widze w tej chwili to brak gier natomiast od X0 odstrasza mnie awaryjnosc. Poza tym chyba jednak szala zwyciestwa w formatach HD przechyla sie w strone BR.
Co do serwisu to na razie mialem tylko do czynienia z niesamowicie niekompetentna osoba z infolini co zreszta opisalem. Wlasnie zaczalem urlop wiec jutro dzwonie do lokalnego serwisu i bede ich scigal i ten soft - jak sie nie uda to mam dosyc determinacji zeby wyslac maila do centrali i opisac jak traktuje sie klientow w Polsce...
Pozdrawiam,
Piotr <piti>
 

szakul4

New member



Dzięki a za pomoc piti! Daj znać co udało Ci się załatwić z softem. Bardzo jestem ciekaw. W razie co podziałamy razem jako społeczność HDTV;-) Może jak jednego dnia 100 os wyśle do nich maila w tej sprawie to może się zainteresują. Wkurza mnie że trzeba się prosić o takie rzeczy kupując TV za 10 tyś. Co do Twojego dylematu to ja polecam xbox-a którego sam póki co używam również do oglądania DVD. Co do awaryjności to się zgadzam ale zgadza się i Microsoft bo ogłosił że przedłuża gwarancje na sprzęt z 1 do 3 lat.
 

piti

New member
szakul4 napisał:
Dzięki a za pomoc piti! Daj znać co udało Ci się załatwić z softem. Bardzo jestem ciekaw. W razie co podziałamy razem jako społeczność HDTV;-) Może jak jednego dnia 100 os wyśle do nich maila w tej sprawie to może się zainteresują. Wkurza mnie że trzeba się prosić o takie rzeczy kupując TV za 10 tyś.


Dzwonilem dzisiaj do lokalnego serwisu (Gdansk). Opisalem z czym mam problem i ze wedlug mojej wiedzy najnowszy FW powinien pomoc. Calkiem uprzejmy Pan stwierdzil ze nie powinno byc problemow z wgraniem nowego softu jednak nie zrobia tego na miejscu tylko musze wziac TV do siebie. Maja przyjechac w polowie przyszlego tygodnia takze dam znac jak sie sprawa zakonczyla.


szakul4 napisał:
Co do Twojego dylematu to ja polecam xbox-a którego sam póki co używam również do oglądania DVD. Co do awaryjności to się zgadzam ale zgadza się i Microsoft bo ogłosił że przedłuża gwarancje na sprzęt z 1 do 3 lat.

Dzieki za Twoje sugestie - czy korzystasz moze ze streamingu materialu HD z kompa ? Nie ukrywam ze tez w takim celu chcialbym zakupic konsole i nie moge dojsc w koncu ktora lepiej sobie z tym radzi. Niby wszedzie pisza ze PS3 to kombajn multimedialny ale zadnych konkretow albo bezposredniego porownania tych konsol pod tym wzgledem. Na PS3 mozna zainstalowac linuksa co teoretycznie stwarzaloby nieograniczone mozliwosci ale podobno ze wzgledu na brak dostepu do calosci "potencjalu sprzetowego" nie jest tak calkiem rozowo. Moze jeszcze poczekam az beda dostepne nowe rewizje XBOX360 albo jednak zdecyduje sie na PS3 - zakup planuje gdzies we wrzesniu takze jeszcze "chwilka" jest na poczytanie i zastanowienie...
Piotr <piti>
 

mirek74

New member
KIKI-napisał ....Samsung chyba przez duzy kontrast - przerysowuje / przy tych samsych parametrach ekranu co inne lcd/ postaci. Widać to na twarzach osób , które są jakby doświetlane lampą halogenową. Kolory są świetne chociaż nie tak nasycone czystością kolorów jak konkurent Loewe.....

Zgadzam sie z tym całkowicie. A co do tej szyby to mam taki monitor przy kompie, właśnie z szybą(CrystalBrite) daje to naprawdę większe nasycenie kolorów, ale jak czytam np. forum to widzę swoje odbicie. Testowałem też tego Samsunga z Sharpem, nie wiem, ale dla mnie mimo wszystko bardziej podoba się Sharp, Samsung jak dla mnie za bardzo dodaje kontrastu i kolorów można to zmniejszyć, ale wtedy wpłynie na ogólną barwę. Moim zdaniem obydwa telewizory są naprawdę bardzo dobre, zostaje więc kwestią gustu, który wybierzemy. W systemach audio wiele razy słyszałem różne wzmacniacze, CD, kolumny, które na pierwszy rzut wydawały się bajeczne, lecz chwila wsłuchania się nie pozostawiała złudzeń, znowu coś podkolorowano żeby przypodobać się na siłę, i znakomita większość ludzi daje się na to nabierać, przypomina mi to temat z tym Samsungiem. Ale to tylko moje wrażenie i każdy sam powinien ocenić, co dla niego będzie leprze.
Pozdrawiam
 

sin111

New member
Migotanie w M87

W ostatni weekend mialem okazje "testowac" obraz na 40 oraz 46 cali M87- bylo puszczone Blu-Ray Sezon na Misia - i wszytsko pieknie cukierkowato,ostro plynnie TYLKO.....siersc miska za kazdym jego ruchem strasznie migala...nie wiem czy jest to wina LCD czy tak wystepuje na kazdym telewizorze...Bylbym wdzieczny za odpowiedz:)
 

JARUL

New member
Sam 40m86

Witam!
Poszukuje natawów do tego modelu chodzi mi o SD(C+,DVD .
Jestem świerzo upieczonym włścicielem 40M86 i ogólnie powiem wam że obraz powala szczególnie na CANAL+ 16:9 .REWELA ! POZDRO:D
 

zlq

New member
Samsung vs. Sony

Witajcie :)
wszędzie widzę "ohy ahy" nad Samsungami serii M87 i Sharpami serii XD1E i w takich konstelacjach porównuje się je najczęściej.

Mam pytanie odnośnie LCDków Sony serii x2000. Bardzo mnie interesuje, dlaczego są one tak marginalizowane. Coś jest z nimi nie tak? Maja poważne wady?
Rozumiem, że jest to inna półka cenowa. Ale czyżby to był kluczowy czynnik, dla którego nie ma porównań z np. Samsungiem LE40M87BD.
A może to, że termin wypuszczenia na rynek Sonego był jeszcze w zeszłym roku (tak jak wspomnianej serii Sharpa), a Samsunga w kwi 2007.

Chętnie zapoznam się z zestawieniem Sony 40X2000 oraz LE40M87BD, tudzież poproszę o naprawodzenie, jeśli już rozgrywka między tymi modelami się odbywała na forum :).

Z góry dzięki za pomoc.
P.
 
Do góry