Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

mg147

New member
Panowie po kilku ostatnich dniach, mam taki oto problem z TV 32C650. Po włączeniu przez chwile (minuta może 2) kanały naziemne DVB-T działają bez problemu. Po tym czasie zaczyna się sypanie błędami, pixeloza na całym ekranie, skakanie obrazu, przerywanie dźwięku i trwa to (dziś) ok 15 do może 20 minut(wcześniej problem ustępował po paru minutach). Po tym czasie wszystko wraca do normy i odbiór jest czysty.
Może ktoś spotkał się już z takim problemem, byłbym wdzięczny za sugestie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
dziwne
a sprawdzałeś jeszcze raz na tej antenie po teście na 2 TV?
jak faktycznie nic nie pomaga to reset do ustawień fabrycznych
bo rozumiem ze dobrze ustawione jest opcje tunera dvb-t
 

mg147

New member
Zaczęło się tak dziać stopniowo, od chwilowych trwających pare minut błędów odbioru, do tak jak wczoraj czy dzisiaj ponad kilkunastominutowych. W diagnostyce sygnał wtedy jest 100%, ale pojawiają się błędy. Właśnie z tej anteny na 2 TV oglądałem GE i nie było problemów.
 

jmahorow

New member
Witam,
nie znalazłem info na ten temat więc piszę. Czy da się zgrać na USB aktualne ustawienia obrazu z TV? Np po wgraniu nowego softu lub grzebaniu w Menu serwisowym wszystko się kasuje, może udałoby sie to zgrać i potem wyeksportować do TV?

Czy testował ktoś najnowszą wersję softu odnośnie jakości odbioru sygnału np. z kablówki po HDMI ? Aktualnie posiadam soft w wersji 03_003009 i zastanawiam się czy go zmieniać na nowszy.

Może poprawiło się coś odnośnie access laga w grach np. na PS3 czy Xboxa ?
 

piteron

Active member
Bez reklam
nie ma takiej mozliwości(niestety)
co do najnowszego softu to nie wnosi on nic w kategorii obraz(przynajmniej ja nic nie widzę)
 

jmahorow

New member
Ok, ale czy porównujesz do tego softu co ja go posiadam (3009) czy do poprzedniego (np.3014)? Czy znasz tzw. Changelog do softu => niż 3009 ?
 

piteron

Active member
Bez reklam
ostatnio Samsung z changelogiem kuleje
podaje tylko datę wydania,modele,i numer
Ja osobiście porównywałem do 3011,obecnie mam 3015
zmiany jakie zauważyłem to
-płynniejsze EPG w DVB-T
-wydaje mi sie że automatyczne regulacja głośności działa ciut subtelniej
osobiście nie spodziewał bym się już rewolucji w oprogramowaniu,po prostu model jest już nie produkowany i samsung na pewno nie będzie dodawał nowych funkcji czy usprawniał już działających
 
Ostatnia edycja:

jmahorow

New member
co do twojego 1 pytania odnośnie backupu to znalazłem w sieci cos takiego
http://przeklej.net/down/86613271643156792604120515764291814b65db21dd6f800e462d933.html
nigdy tego nie próbowałem

Dziękuję za poradnik, owszem jest tam opis, ale dotyczący listy kanałów z DVB. Można je zgrać na pendriva, żeby potem można było z backupu przywrócić do poprzedniego stanu, jak się coś namiesza.

Przy okazji dowiedziałem się odnośnie strojenia sygnał DVB 10s przytrzymanie przycisku INFO pokazuje siłę sygnału DVB :)

Z innej beczki, po raz kolejny podchodzę do kalibracji obrazu TV. Ustawiałem chyba, większość zamieszczonych na różnych forach ustawień i nie do końca jestem zadowolony.
Ponadto ostatnio zaobserwowałem, że funkca Motion Plus chyba przestała działać :) Na DVB nie przełączanie ustawień nie zmienia zupełnie nic, czy jest to tryp płynny czy wyraźny, bez różnicy. Zastanawiam się czy nie przełączyłem czegoś przez przypadek w menu serwisowym :)

Czy ktoś kojarzy czy jest jakaś funkcja w nim wyłączająca Motion Plus?

Przy okazji jaką macie ustawioną wartość tej funkcji? Użytkownik Redukcja rozm. - 10 i red. skoków 0?

Pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Przy okazji jaką macie ustawioną wartość tej funkcji? Użytkownik Redukcja rozm. - 10 i red. skoków 0?
Red.rozm-8, red.skoków 3
 

mg147

New member
To ja tylko w kwestii tego mojego nieszczęsnego tunera DVB-T w TV 32C650. Tak jak przypuszczałem, wcześniej po paru/parunastu minutach problem ustępował, a teraz pozostaje i odbiór jest praktycznie niemożliwy;). TV pół roku po gwarancji, więc się nie dziwie że coś się sypło.
 

domo-kun

New member
Ja mam w swoim 32c650 problem z dźwiękiem. Raz na jakiś czas potrafi mi przyciąć dźwięk na około 3 sekundy i po chwili wszystko wraca do normy.
Próbowałem zmianę softu, ustawień głosu, kabla hdmi. Sprawdzałem i na różnych źródłach jest to samo. Telewizor mam jeszcze na gwarancji do kwietnia, ale się waham czy oddać.
Niby nic wielkiego a denerwuje...
Boje się też, że oddam im TV a oni po 2 tygodniach mi powiedzą, że telewizor jest w 100% sprawny
no bo jeżeli dzieje się tak losowo raz na powiedzmy 3 czy 4 godziny oglądania to oni tego mi nie będą w stanie stwierdzić :bober:
 
Do góry