Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

hademor

New member
Witam Kolegów,
Mój LE40C630 od początku ma prawie 2 lata. Od początku co któreś włączenie (piąte, dziesiąte) jest bez obrazu - tylko sam dźwięk. Nic nie daje zmiana źródła sygnału, kombinacje z menu, gazetą etc. Ciemno. Trzeba wyłączyć i po drugim włączeniu jest zawsze OK. Drobiazg, ale wkrótce kończy się gwarancja i zastanawiam się co z tym można/trzeba by zrobić. Aha-nigdy nic nie było grzebane. Możecie coś doradzić?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam Kolegów,
Mój LE40C630 od początku ma prawie 2 lata. Od początku co któreś włączenie (piąte, dziesiąte) jest bez obrazu - tylko sam dźwięk. Nic nie daje zmiana źródła sygnału, kombinacje z menu, gazetą etc. Ciemno. Trzeba wyłączyć i po drugim włączeniu jest zawsze OK. Drobiazg, ale wkrótce kończy się gwarancja i zastanawiam się co z tym można/trzeba by zrobić. Aha-nigdy nic nie było grzebane. Możecie coś doradzić?

Tak oddaj na serwis skoro masz gwarancję :)
 

hademor

New member
Jeszcze uwaga -usterka czasem nie pojawi się przez tydzień. Ciężko ją namierzyć. Serwis może stwierdzić że jest OK. A poza tym nie ustaliłem czy pojawia się na zimnym czy ciepłym telewizorze. Może ktoś miał takie hece?
 

amor_priv

New member
Jeszcze uwaga -usterka czasem nie pojawi się przez tydzień. Ciężko ją namierzyć. Serwis może stwierdzić że jest OK. A poza tym nie ustaliłem czy pojawia się na zimnym czy ciepłym telewizorze. Może ktoś miał takie hece?

Serwis równie dobrze może znać tą usterkę, i po objawach od razu wiedzieć, co jest na rzeczy. Zadzwoń i spytaj.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Jeszcze uwaga -usterka czasem nie pojawi się przez tydzień. Ciężko ją namierzyć. Serwis może stwierdzić że jest OK. A poza tym nie ustaliłem czy pojawia się na zimnym czy ciepłym telewizorze. Może ktoś miał takie hece?

Napisz do paru serwisow z okolicy.

Ja napisalem do 3ech i odezwal sie tylko jeden, ze zapraszaja z usterka do naprawy.
TV oddalem do sklepu bo nie mial jeszcze 10 dni ;)
 

juzeg76

Member
tvp.vod

znowu dziala zle tvp.vod niektore seriale wclae sie nie laduja lub komunikat nieobslugiwany kodek , na jakiego diabla cos tam ciagle mieszaja ?? jak bylo dobrze
 

slimak

New member
Bez reklam
Sprzedaje swojego 40C650 na allegro i z ciekawości popatrzyłem się na recenzje nowego UE46ES6800.
Samsung LE40C650/ LE40C652/ LE40C654/ LE40C630 Review
Samsung UE46ES6800 Calibration
Samsung UE40ES5500 Performance

____________ C650…….. ES6800
Screen uniformity______Excellent……..Patches of clouding & backlight bleed, visible in dark room
Calibrated black level (ANSI checkerboard)_______0.03 cd/m2....…0.0546 cd/m2
Black level retention______Stable…………Auto dimming with full black screen
Primary chromaticity______Excellent after calibration……………….Very good
Scaling______Very Good; smooth appearance…………….Excellent, smooth
Motion resolution______[Motion Plus] “On“: 800; ……1080 with [Motion Plus] & [LED Motion Plus]

Oprócz rozdzielczości ruchomego obrazu i skalowania, pozostałe elementy obrazu są podobne lub gorsze :shock:
Poziom czerni jest nawet prawie dwukrotnie gorszy 0.03.…0.0546 cd/m2.
W UE40es5500 nawet skalowanie(Good) i rozdzielczości ruchomego obrazu(300 lines) jest gorsze od C650.
Czy tak ma wyglądać rozwój "LED" LCD?
 

deywies

New member
Bez reklam
a rzeczywiście coś tam wspominają, mój błąd.

Tak do rzeczy to czego się spodziewałeś. Od wielu lat nic w technologii LCD się nie dzieje.

Jakość obrazu to sprawa drugorzędna. Ma być tanio i czym więcej bajerów, 99% klientów nie zauważy różnicy w obrazie.
 

Georgi

New member
Orientuje się ktoś z Was czy jest jakiś soft który oferuje powiększenie napisów do większych niż te "największe" jakie oferuje samsung oryginalnie ? 40c650
 

totalny11

New member
Soft- 3015
W "Narzędzia"- jest opcja - "Jęz. ścieżki dżw.- do wyboru 1 lub 2.
Gdy wybiorę 2 , to nie trzyma tego w pamięci!.
Macie tak samo?.
 

blue_voyager

New member
Panowie, mam takie pytanie. W swoim TV 46C650 mam soft 3003. Telewizor pracuje dobrze (jedyna rzecz z jaką mam problemy to czasami bez przyczyny w trakcie odtwarzania, rozłącza podłączony HDD 500 Gb).
W najbliższym czasie zamierzam podłączyć telewizor do internetu (wcześniej nie miałem takiej możliwości) i zastanawiam się czy zaktualizować oprogramowanie. Jeśli tak to czy do najnowszego czy któregoś wcześniejszego? Chciałbym wgrywać nieoficjalne widgety, przy którym sofcie jest z tym najmniejszy problem?
Proszę o informacje, z którymi wersjami softu są jakieś problemy, więc trzeba ich unikać, ewentualnie, które wersje usunęły dostępne wcześniej funkcjonalności (nie ukrywam, że jedną z ważniejszych dla mnie funkcji jest odtwarzanie plików mkv, więc nie chciałbym sobie czegoś tu popsuć nowym softem).
 
Ostatnia edycja:

Jacek1l

New member
znikające widgety

Witam
Mam TV 32c650 soft 3015.
Dzisiaj po raz kolejny po uruchomieniu internet@tv pojawił się komunikat o aktualizacji, a po jej włączeniu zostały usunięte wszystkie usługi (widgety).
Nie znam przyczyny takiego zachowania przy aktualizacji i ciekawy jestem czy ktoś jeszcze tak ma.
Wszystkie usługi usuwają się, wyjątkiem są te które znajdują się w górnym pasku, czyli tubafm, ipla, onettv tvppl yahoo.
Pozdrawiam
Jacek1l
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam
Mam TV 32c650 soft 3015.
Dzisiaj po raz kolejny po uruchomieniu internet@tv pojawił się komunikat o aktualizacji, a po jej włączeniu zostały usunięte wszystkie usługi (widgety).
Nie znam przyczyny takiego zachowania przy aktualizacji i ciekawy jestem czy ktoś jeszcze tak ma.
Wszystkie usługi usuwają się, wyjątkiem są te które znajdują się w górnym pasku, czyli tubafm, ipla, onettv tvppl yahoo.
Pozdrawiam
Jacek1l

U mnie tez sie tak dzialo i doszedlem do wniosku, ze to byla wina nie ustawionej daty i czasu w TV.
Po braku pradu, zawsze teraz ustawiam powyzsze i reset InternetTV juz nie nastepuje.

Za to w nocy przy STNDB TV sam zalacza sie dysk twardy na ok 1 min. Przyczyny nie znam.
 

Jacek1l

New member
Być może ma też znaczenie ustawienie daty, ale przypadek ten występuje u mnie od może 1-2 miesięcy, wcześniej tego nie było, a nigdy nie ustawiam zegara, gdyż cały sprzęt na noc wyłączam listwą zasilającą.
 

deywies

New member
Bez reklam
zresetuj internet@tv, jak nie pomoze to cały TV.

U mnie tez sie tak dzialo i doszedlem do wniosku, ze to byla wina nie ustawionej daty i czasu w TV.
Po braku pradu, zawsze teraz ustawiam powyzsze i reset InternetTV juz nie nastepuje.

Za to w nocy przy STNDB TV sam zalacza sie dysk twardy na ok 1 min. Przyczyny nie znam.

Też wyłączam na noc TV z sieci i nigdy nie ustawiałem sam daty i nie mam tego problemu.
Co to dysku to wyłącz automatyczna aktualizacje
 
Ostatnia edycja:
Do góry