Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

arturrss123

New member
męczący monit

Wyłącz w opcjach automatyczną aktualizację.(tryb gotowości do aktualizacji: wył.)
Jak się pokaże monit o aktualizację nic nie robiłem ani ok ani anuluj znikło nie wiem po jakim czasie bo wyszedłem z pokoju na balkon byłem na nim jakieś 15 do 20 min więc nie wiem ile ten monit widnieje.
Aktualizacji nie zrobiło bo sprawdzałem 3007 3-ci dzień nic nie monituje.
 

wszim

New member
Jak się pokaże monit o aktualizację nic nie robiłem ani ok ani anuluj znikło nie wiem po jakim czasie bo wyszedłem z pokoju na balkon byłem na nim jakieś 15 do 20 min więc nie wiem ile ten monit widnieje.
Aktualizacji nie zrobiło bo sprawdzałem 3007 3-ci dzień nic nie monituje.

A sieć miałeś właczoną?
 

ruski99

New member
Witam, przetestujcie mój sposób. Po wyświetleniu monitu zezwoliłem TV na pobranie nowego softu i po zapytaniu czy go zainstalować anulowałem. Od kilku dni mam spokój. Zapewne w bazie samsunga zapisało się, że dla ID mojego C650 soft został pobrany i zapewne zainstalowany:mrgreen:.
 

wszim

New member
Witam, przetestujcie mój sposób. Po wyświetleniu monitu zezwoliłem TV na pobranie nowego softu i po zapytaniu czy go zainstalować anulowałem. Od kilku dni mam spokój. Zapewne w bazie samsunga zapisało się, że dla ID mojego C650 soft został pobrany i zapewne zainstalowany:mrgreen:.

A sprawdziłeś że nie zmieniło ci softu? Korzystasz z odblokowanego PVR? Nie do końca rozumiem co w takim razie się stało. Ściągnęło nową wersję, potem odmówiłeś instalacji, to co się stało z tą ściągniętą?
 

ruski99

New member
Dalej mam wersję 1011. Nie instaluję nowszych, bo mam obawy czy po instalacji nie zniknie możliwość odtwarzania nagrań m2ts z mojej kamerki. Oczywiście po zmianie rozszerzenia. PVR działa. Co się stało ze ściągniętą wersją softu? Nie wiem i prawdę mówiąc g. mnie to interesuje. Grunt, że molestacja ze strony szajsunga się skończyła. Pozdro.
 

gotong

New member
no wiem o co chodzi, bo tak mi działa z odtwarzaczem podłączonym przez SCART. Wyłączam odtwarzacz i przełącza się z powrotem na to co wcześniej oglądałem czyli HDMI do którego mam podłączony dekoder n-ki. Niestety nie wiem jak to działa przy anynet, powinno tak samo, ale jak widać nie działa.
No z odtwarzaczem po scart działało tak samo jak u ciebie :_)
Może napiszę do samsunga, co oni na to.

Masz dwa wejścia HDMI to może puść cały sygnał z dekodera przez kino po HDMI. Bo w sumie chyba tak się powinno zrobić, jeśli chcesz oglądać filmy z TV dźwiękiem przestrzennym.
Tak powinno, jednak niezawsze chcę odtwarzać z kina, a jak tak podłączę to muszę je mieć włączone.

Ja bym wykorzystał optyka żeby puscić dźwięk z TV do kina - żeby media player też miał dźwięk 5.1
ten media player w tv odwala mi czasami numery, film ponad 4gb potrafi wywalić kilkukrotnie.
W kinie też mam playera, tyle że lepszego, bo filmów nie przerywa, można wybierać audio po lanie, i przewijać do konkretnego czasu.

Dzięki za próbę pomocy.
 

Wigash

New member
No z odtwarzaczem po scart działało tak samo jak u ciebie :_)
Może napiszę do samsunga, co oni na to.


Tak powinno, jednak niezawsze chcę odtwarzać z kina, a jak tak podłączę to muszę je mieć włączone.


ten media player w tv odwala mi czasami numery, film ponad 4gb potrafi wywalić kilkukrotnie.
W kinie też mam playera, tyle że lepszego, bo filmów nie przerywa, można wybierać audio po lanie, i przewijać do konkretnego czasu.

Dzięki za próbę pomocy.
Acha, nie wiedziałem, że w tym kinie tez jest taki player. No chyba zostaje ci kontakt z samsungiem. Ja to bym się odrazu do serwisu zgłosił gwarancyjnego, bo na tej idiotolinii to nic się człowiek nie dowie pożytecznego.

edit.
jeśli chodzi o monit o aktualizacji to (tfu tfu) od chyba 2 dni nie pokazuje się i jest spokój a nic nie robiłem.
 
Ostatnia edycja:

satman777

New member
No z odtwarzaczem po scart działało tak samo jak u ciebie :_)
Może napiszę do samsunga, co oni na to.


Tak powinno, jednak niezawsze chcę odtwarzać z kina, a jak tak podłączę to muszę je mieć włączone.


ten media player w tv odwala mi czasami numery, film ponad 4gb potrafi wywalić kilkukrotnie.
W kinie też mam playera, tyle że lepszego, bo filmów nie przerywa, można wybierać audio po lanie, i przewijać do konkretnego czasu.

Dzięki za próbę pomocy.

Z reguły wywala jak brakuje prądu w gnieździe USB. Nagraj to samo na pena albo dysk ze swoim zasilaniem i powinno być ok.
 

gotong

New member
Z reguły wywala jak brakuje prądu w gnieździe USB. Nagraj to samo na pena albo dysk ze swoim zasilaniem i powinno być ok.

Przypuszczam, że problem jest w błędzie w oprogramowaniu.
Wywala mnie przy odtwarzaniu po sieci, czyli z kompa który ma własne zasilanie.
Zresztą, z usb, z własnym czy bez jest to samo.
 

fenek

Member
Dysk zewnętrzny

Witam Koledzy.
Mam takie pytanko. Posiadam TV 40C650 z działającą siecią z kompem itd. Kupiłem wczoraj dysk zewnętrzny i chciałbym go mieć wpiętego przez USB na stałe do TV. Czy jest możliwość żebym go widział na kompie poprzez sieć lokalną skoro widzę TV?? Prosiłbym o pomoc jeśli można
 

Wigash

New member
Witam Koledzy.
Mam takie pytanko. Posiadam TV 40C650 z działającą siecią z kompem itd. Kupiłem wczoraj dysk zewnętrzny i chciałbym go mieć wpiętego przez USB na stałe do TV. Czy jest możliwość żebym go widział na kompie poprzez sieć lokalną skoro widzę TV?? Prosiłbym o pomoc jeśli można

no raczej nie zobaczysz tego dysku. Widzisz pliki z sieci w TV po DLNA bo TV jest (zgodnie z nazewnictwem DLNA) DMP (Digital Media Player). Żeby widzieć dysk i w TV i na kompie to musisz podłączyć go do DMS (Digital Media Server) który będzie podłączony do sieci. Fajna sprawa, ale wiąże się z kosztem dodatkowego urządzenia. Czasem też routery mają wyjście USB i taką możliwość.
 

pajaqs

New member
Witam, od wczoraj jestem posiadaczem le37c650. Kablowke mam z UPC. Ustawilem juz pilota od dekodera zeby wlaczal/wylaczal mi TV. Czy jest mozliwosc zeby TV automatycznie po wlaczeniu przelaczal sie na ktores z wejsc HDMI czy musze caly czas wchodzic w source i wybierac HDMI odpowiedzialne za dekoder ?
 

kenny5

New member
U mnie odbywa się to automatycznie. Nic nie musiałem ustawiać. Po prostu jak włączę TV to mam od razu obraz z HDMI1 i tam mam właśnie podłączony dekoder. TV zapamiętuje chyba na jakim źródle był przed wyłączeniem i na taki się ustawia po ponownym włączeniu TV.
 

pajaqs

New member
Mój błąd. Przyzwyczajony byłem do tego, że stary tv musiałem włączać numerem kanału a nie przyciskiem włącz/wyłącz. :)
 

lokipp

New member
Witam
Czym się różnią modele UE40C6500 i LE40C650 poza tym że ten pierwszy ma podświetlenie LED? Czy pozostałe funkcje multimedialne są takie same? Chodzi mi o Internet@TV, DLNA, możliwość podpięcia modułu wifi, itd.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam
Czym się różnią modele UE40C6500 i LE40C650 poza tym że ten pierwszy ma podświetlenie LED? Czy pozostałe funkcje multimedialne są takie same? Chodzi mi o Internet@TV, DLNA, możliwość podpięcia modułu wifi, itd.

Tak jedyna różnica to podświetlenie led i brak 2 złącza SCART w wersji 6500
 

Chris_M

New member
Podepnę się do zapytania o różnice:
Czy tzw. clouding jest charakterystyczny tylko dla telewizorów z podświetlaniem LED, czy też jednakowo występuje zarówno w serii LExC650, jak i UExC6500?
 
Do góry