Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

lokipp

New member
Tak jedyna różnica to podświetlenie led i brak 2 złącza SCART w wersji 6500
Dziękuje za szybka odpowiedź. Tyle tych modeli jest że ciężko się połapać. Strona producenta też nie ułatwia bo porównywarka nie pokazuje wszystkich funkcji.
W związku z tym najprawdopodobniej kupię UE bo obraz będzie chyba lepszy. No chyba że cos jest nie halo z typami matryc i doradzicie inaczej. Ciężko ogarnąć te ponad 400 stron w tym wątku :)
 

tdx

New member
Bez reklam
W praktyce też natomiast obecnie seria 40C650 jest już praktycznie nieosiągalna. Przynajmniej bezpośrednio w samsungu jeśli dziś chciałbym zamówić na sklep. Natomiast po sklepach można jeszcze znaleźć pojedyncze sztuki albo powystawowe albo które dopiero teraz wróciły z serwisu :). Sam miałem 40C650 i byłem z niego bardzo ale to bardzo zadowolony (matryca SQ01).
 

tdx

New member
Bez reklam
No to mnie załamałeś!
Bo myślałem, że rezygnując z LED i kupując TV CCFL całkowicie uniknę tego problemu, a tu taki pasztet!
A czy w TV LCD innych producentów też występuje ten problem?

W każdym LCD zobaczysz podświetlenie matrycy i też to będzie w odpowiednich warunkach widoczne ale głowa do góry :) Dalej test to TV wart Twojej uwagi szczególnie że teraz kosztuje niewiele ponad 2 tyś :)
 

Chris_M

New member
W praktyce też natomiast obecnie seria 40C650 jest już praktycznie nieosiągalna. Przynajmniej bezpośrednio w samsungu jeśli dziś chciałbym zamówić na sklep.
A to ciekawe!
Czy może to oznaczać, że na dniach wejdzie do sprzedaży jakiś następca tego modelu?
Czy cos na ten temat wiadomo?

Natomiast po sklepach można jeszcze znaleźć pojedyncze sztuki albo powystawowe albo które dopiero teraz wróciły z serwisu :).
To by tłumaczyło zjawisko, o którym właśnie chciałem napisać!
W ostatnich dniach czerwca ceny tego modelu (nie wiem jak innych) zaczęły gwałtownie spadać!
Według strony Ceneo.pl, telewizor LE40C650 z panelem Samsunga można było kupić już za niecałe 1980 zł!
Ponieważ właśnie wyjeżdżałem na urlop, więc z zakupem postanowiłem wstrzymać się do powrotu.
Teraz sprawdzam na Ceneo i widzę, ze ilość sklepów oferujących ten TV gwałtownie się skurczyła, a najtańszy LE40C650 kosztuje 2043 zł i to w dodatku z gorszym panelem!
 

tdx

New member
Bez reklam
A to ciekawe!
Czy może to oznaczać, że na dniach wejdzie do sprzedaży jakiś następca tego modelu?
Czy cos na ten temat wiadomo?

To by tłumaczyło zjawisko, o którym właśnie chciałem napisać!
W ostatnich dniach czerwca ceny tego modelu (nie wiem jak innych) zaczęły gwałtownie spadać!
Według strony Ceneo.pl, telewizor LE40C650 z panelem Samsunga można było kupić już za niecałe 1980 zł!
Ponieważ właśnie wyjeżdżałem na urlop, więc z zakupem postanowiłem wstrzymać się do powrotu.
Teraz sprawdzam na Ceneo i widzę, ze ilość sklepów oferujących ten TV gwałtownie się skurczyła, a najtańszy LE40C650 kosztuje 2043 zł i to w dodatku z gorszym panelem!

Masz nowe modele z serii D. Niestety obecnie w samsungu modele LCD kończą się na średnim D550, reszta to same ledy. Samsung w tym roku odpuścił sobie już wysokiej klasy LCD - przynajmniej do tej pory nie wprowadził następcy modelu C650... życie :D
 

lokipp

New member
Przedtem sklepy w opisie podawały, że oferowane telewizory posiadają matryce Samsunga, a teraz znalazłem już tylko dwa takie sklepy, ale ich oferta jest znacznie droższa niż pozostałych.
Ale to też może byc napisane ot tak sobie. Dużo więcej chcą? Może już lepiej kupić UE?
 

Chris_M

New member
Ale to też może byc napisane ot tak sobie. Dużo więcej chcą?
Jeśli sklep w tańszej ofercie podaje, że TV posiada panel AUO oraz podaje link do swojej oferty droższego o 250 zł TV z panelem Samsunga, to chyba nie pisze "tak sobie".
Ale dylemat już chyba jest rozwiązany, bo w tej chwili już nie widzę żadnej oferty TV z panelem Samsunga.

Może już lepiej kupić UE?
Ja byłem zdecydowany, żeby kupić LE40C650 natychmiast po powrocie z urlopu, ale w tej sytuacji biorę na wstrzymanie i zobaczę, jak się sytuacja rozwinie.
Wśród produktów Samsunga widziałem pięknego LED-a z wąziutka ramką i pięknym obrazem, który bardzo mi się podobał, ale wydanie coś ok. 7 tys. zł na telewizor, osobiście uważam za głupotę.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jeśli sklep w tańszej ofercie podaje, że TV posiada panel AUO oraz podaje link do swojej oferty droższego o 250 zł TV z panelem Samsunga, to chyba nie pisze "tak sobie".
Ale dylemat już chyba jest rozwiązany, bo w tej chwili już nie widzę żadnej oferty TV z panelem Samsunga.

Ja byłem zdecydowany, żeby kupić LE40C650 natychmiast po powrocie z urlopu, ale w tej sytuacji biorę na wstrzymanie i zobaczę, jak się sytuacja rozwinie.
Wśród produktów Samsunga widziałem pięknego LED-a z wąziutka ramką i pięknym obrazem, który bardzo mi się podobał, ale wydanie coś ok. 7 tys. zł na telewizor, osobiście uważam za głupotę.

Kolego a jaka wielkość TV Cie w ogóle interesuje?
 

Chris_M

New member
Kolego a jaka wielkość TV Cie w ogóle interesuje?
Instrukcja obsługi od Samsunga zaleca, żeby z każdej strony telewizora zachować odstęp po 10 cm, więc ze względu na ograniczoną szerokość miejsca, wychodzi maksimum 37".
Jednak ponieważ TV będzie stał na wolno stojącej szafce,całkowicie otwarty od góry i w związku z tym będzie miał lepsze warunki chłodzenia niż zabudowany z wszystkich czterech stron, więc myślę, że mogę się zdecydować na 40", które mają lepsze panele niż te 37".
 

tdx

New member
Bez reklam
Z serii D nie ma co schodzić poniżej serii 6. Sam mam D7000 a wcześniej miałem C650, i byłem mega zadowolony. Jak chcesz to poczekaj aż 40D6100 lub d6500 troszkę potanieje żeby była w cenie C6500 :)
 

Chris_M

New member
Na 3D nie zależy mi ani trochę, nie wyobrażam sobie dłuższego siedzenia przed telewizorem w tych śmiesznych okularach :)
Z kolei telewizora LED chciałem uniknąć ze względu na zjawisko cloudingu.
A LE40C650 miał zaletę w postaci dwóch złącz euroscart.
 

tdx

New member
Bez reklam
No to szukaj i kup to już ostania szansa myślę żeby dostać ten model - jeśli jeszcze poczekasz w ogóle tego modelu już nie będzie.

Pozdro
 

Chris_M

New member
Jeśli Samsung faktycznie zaprzestał produkcji oraz dystrybucji tego modelu, to oznacza, że większość oferowanego obecnie tego sprzętu to są prawdopodobnie egzemplarze ze zwrotów oraz reklamacji.
Poczekam, co Samsung jesienią zaoferuje jako następcę modelu LE40C650.
A poza tym, na Samsungu świat się nie kończy :)
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Jeśli Samsung faktycznie zaprzestał produkcji oraz dystrybucji tego modelu, to oznacza, że większość oferowanego obecnie tego sprzętu to są prawdopodobnie egzemplarze ze zwrotów oraz reklamacji.
Poczekam, co Samsung jesienią zaoferuje jako następcę modelu LE40C650.
A poza tym, na Samsungu świat się nie kończy :)

model D, ktory zreszta juz jest
 

Chris_M

New member
model D, ktory zreszta juz jest
Czy jesteś w stanie podać chociaż jeden sklep, który oferuje telewizory serii LE(x)D650?
Bo ja googlając za takim telewizorem trafiłem na strony kilku sklepów, które na swoich stronach umieszczają symbole telewizorów tej serii, ale żaden z nich tych telewizorów nie oferuje!
A niektóre z tych sklepów sprawiają wrażenie, jakby informacje o sprzęcie w ogóle czerpały z sufitu!
Przykładowo, jedna z takich stron (Nowe Telewizory Led Samsung LE40D650 LE40D550 LE40D750 LE40D450 ) twierdzi, że:
"Samsunf wprowadza nową linię telewizorów LED LE40D650 LE40D550 LE40D750 LE40D450".
 
Do góry