Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

deywies

New member
Bez reklam
W sumie to nowsze modele niczego ciekawego nie oferuja. pseudo 3d i przeglafarka to malo zeby przynajmniej mnie zachecic do zmiany TV
 

nightfaler

New member
Witam ma troche inne pytanie, chodzi mi dokladnie o filmy z HDD
Z jakimi ustawieniami ogladacie je???
Chodzi mi o ustawienia obrazu jak i dzwieku...
I co dziwnego zauwazyłem to film z dzwiekiem AC3 jest cos cichy w tv albo mi sie zdaje??? Srednio na jakim poziomie glosnosci ogladacie??
Hmm, ogólnie nie zauważyłem żeby AC3 jakoś cicho chodziło. Chociaż niczego z innym audio-kodekiem nie mam(bo oczywiście FLAC`a nie czyta...). W ustawieniach za dużo nie grzebałem w sumie to nie ma w czym za bardzo.
I jeszcze jedno jak jest z napisami czy tv czyta je czy nie?
Czyta w formacie .srt i nie które typy/formaty .txt
 

mirsie

Member
Odnośnie nowej wersji 3009, posiadam 3006 i mam wyłączona opcję aktualizacji automatycznej, a i tak się włącza samoczynnie monit o nowym firmwarze :) W sumie to mam ochotę, zainstalować ale czy np. nie wpłynie na aplikację z SamyGo, itp. Jak miałem TV z serii "B" to miało to cholerne znaczenie. Czy ktoś wie co wnosi nowy FW ?

Pozdrawiam wszystkich.
Nie jest to odpowiedź na główne pytanie ale uwaga o wyłączeniu opcji automatycznej. Z wyjasnień pokazujących się na dole ekranu wynika, że aktualizacja może nastąpić po określonym czasie czyli np za 2 czy3 godziny aby nie przeszkadzać w oglądaniu programu, o określonej godzinie w stanie czuwanie czyli np o 2 w nocy, albo automatycznie czyli kiedy się pojawi. Żadne z ustawień nie wyłączy w związku z tym monitu. Pozdrawiam.
 

zbyszko C650

New member
... aktualizacja

Zapytałem:
Co można zrobić, by komunikat o aktualizacji się nie pokazywał?
odpowiedzieli:
achim69 ... wyłącz w opcjach automatyczną aktualizację.(tryb gotowości do aktualizacji: wył.)
jmahorow... i mam wyłączona opcję aktualizacji automatycznej, a i tak się włącza samoczynnie monit o nowym firmwarze
mirsie ... żadne z ustawień nie wyłączy w związku z tym monitu.
deywies ... napisać do samsunga że sobie nie życzysz, jak wszyscy napiszemy to może odpuszczą. Ja tak zrobiłem
W opcjach wyłączyłem, lecz dalej się pojawia. Zgodnie z sugestią deywies, napisałem do Samsunga.
Wołanie mojej żony " znowu się pokazało - co robić ? " jest trochę uciążliwe ;)
Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
 

webpiotr

New member
Czy po aktualizacji do 3009 włączona przeze mnie wcześniej funkcja nagrywania (PVR) w menu serwisowym zostanie zablokowana czy pozostanie nadal włączona? Sprawdzał może ktoś?
 

tarinQ

New member
Hmm, ogólnie nie zauważyłem żeby AC3 jakoś cicho chodziło. Chociaż niczego z innym audio-kodekiem nie mam(bo oczywiście FLAC`a nie czyta...). W ustawieniach za dużo nie grzebałem w sumie to nie ma w czym za bardzo.

Czyta w formacie .srt i nie które typy/formaty .txt



1.A czy czyta napisy dodane do filmi np mkv??? Czy napisy muszą byc w osobnym pliku???
Ewentualnie czy da sie jakos wyciagnąc te napisy z filmu??
2. A jakie ustawienia obrazu, dzwieku masz podczas ogladania??? Czy te ustawienia sie zapisują tylko dla zew. urządzen czy tez do ogladania tv?? Nie chciał bym co chwile zmieniac ich.:popcorn:
 

Wronaavd

New member
To ja jeszcze raz, może tym razem ktoś będzie wiedział...

Jeszcze raz sie zapytam o ten widget YouTube... Da sie go (ten oficjalny lub ten nieoficjalny hd) jakos zmusic, zeby wyswietlal takze "oficjalne" wideo? W tej chwili obojetnie jakie kryterium szukania wybiore to wyniki roznia sie diametralnie od tych z kompa lub telefonu. Nie wyswietlaja sie w ogole teledyski... Tez tak macie? Jest na to jakis sposob?
 

nightfaler

New member
1.A czy czyta napisy dodane do filmi np mkv??? Czy napisy muszą byc w osobnym pliku???
Ewentualnie czy da sie jakos wyciagnąc te napisy z filmu??
Masz na myśli wmuxowane napisy? Przykro mi, ale nie sam nad tym strasznie ubolewam.
Osobiście robię tak:
1.MKV Extractor`em wyciągam same napisy z pliku .mkv
2.Otwieram je Aegisub`em, nic nie zmieniam, file>extract>kodowanie zostawiasz>i zapisujesz jako .srt
2. A jakie ustawienia obrazu, dzwieku masz podczas ogladania??? Czy te ustawienia sie zapisują tylko dla zew. urządzen czy tez do ogladania tv?? Nie chciał bym co chwile zmieniac ich.:popcorn:
Nie pamiętam jakie ustawienia są podczas oglądania z HDD, ogólnie mało ich bo Menu jako takiego z tego co pamiętam się nie dało włączyć. Ale podczas gdy to TV podłączone mam 2 konsole i PC to dla każdego wejścia ustawienia są osobne.
 

gotong

New member
Ponowię bo mi zależy na odpowiedzi:

Witajcie.
Kupiłem do mojego telewizora zestaw kina domowego.

Mam takie pytanie, jak włączam kino, to tv na nie się przełącza, jednak gdy je wyłącze, to tv automatycznie nie włącza się na dekoder TV cyfrowej, który jest włączony, tylko na kanały zakodowane w telewizorze.
Jak ustawić żeby po wyłączeniu jednego urządzenia podłączonego hdmi tv przełączał się na inne (włączone).

Pozdrawiam
 

slawex1983

New member
Witam.
Co możecie powiedzieć o tej matrycy:

SSCZFSA59GTJATJ70A7N06J

BN07-00809A 8PAJ03840K A05

Z boku telewizora znajduje się oznaczenie BN64-01269A

Sprzęt kupiłem w maju.
Nie potrafię rozgryzc tych oznaczeń. Chyba mam bardzo rzadka matryce.
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
Ponowię bo mi zależy na odpowiedzi:

moze byc cięzko. Sam nie mam z tym doświadczeń bo mam tylko dekoder podłączony, ale z tego co tu kiedyś było dyskutowane to jest to problematyczne jeśli urządzenia nie obsługują anynet+.
Domyślnie TV po włączeniu czerwonym przyciskiem z pilota włączy się na ostatni używany sygnał. W instrukcji też nic pomocnego nie znalazłem.

zostaje puszczenie sygnalu z decodera przez kino i po problemie.

a powiedz jak to jest z pilotami? żonglerka?
 

gotong

New member
moze byc cięzko. Sam nie mam z tym doświadczeń bo mam tylko dekoder podłączony, ale z tego co tu kiedyś było dyskutowane to jest to problematyczne jeśli urządzenia nie obsługują anynet+.
Domyślnie TV po włączeniu czerwonym przyciskiem z pilota włączy się na ostatni używany sygnał. W instrukcji też nic pomocnego nie znalazłem.

zostaje puszczenie sygnalu z decodera przez kino i po problemie.

a powiedz jak to jest z pilotami? żonglerka?

Mam dwa produkty samsunga jak w podpisie i pilot przez anynet działa bardzo dobrze.
Szybko się przełącza, jednak p od kina nie ma paru funkcji p od tv do ustawień, ale podstawowe śmigają miło.

Co do mojego problemu, podpięty mam dekoder optykiem pod kino.
Kiedy w kinie wybiorę wejście cyfrowe, jest odtwarzany dźwięk programu TV, jednak telewizor nie przełączy się na obraz z dekodera podpiętego po HDMI, tylko przełącza się na kanały zakodowane w pamięci telewizora analogowo, na którym pokazuje się brak sygnału, bo antena jest odpięta..
Pytanie brzmi, czy da się jakoś ustawić tak, aby po wyborze wejścia cyfrowego, lub wyłączeniu kina tv wskakiwał na wejście na którym jest dostępny sygnał?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wsparcie Samsunga rozśmiesza...

Zainteresowałem się tą najnowszą aktualizacją 3009, a ponieważ lubię wiedzieć, co się pakuje do mojego sprzętu, zapytałem o to we wsparciu Samsunga Polska. Odpowiedź można zaliczyć do zabawnych:
"W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować: Producent nie podaje pełnej listy zmian z nowym oprogramowaniu. Natomiast aby mieć możliwość korzystania z nowych funkcji Internet@TV, niezbędne jest posiadanie najnowszego oprogramowania.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania."

Teoretycznie można wyciągnąć z tego wniosek, iż upgrade dotyczy Internet@TV, ale...

Z drugiej strony w serwisach prasowych Samsunga można przeczytać: "Już w lipcu polscy użytkownicy będą mieli dostęp do pierwszego na świecie widgetu dostarczającego treści na żądanie w trójwymiarze i w Full HD „Explore 3D” (stworzonego przez inżynierów Samsung).". Piszą też o wprowadzeniu płatnego kanału iplaFilm.
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Masz na myśli wmuxowane napisy? Przykro mi, ale nie sam nad tym strasznie ubolewam.
Osobiście robię tak:
1.MKV Extractor`em wyciągam same napisy z pliku .mkv
2.Otwieram je Aegisub`em, nic nie zmieniam, file>extract>kodowanie zostawiasz>i zapisujesz jako .srt
Ale po co te kombinacje, jeżeli napisy są wmuxowane to na 99,9% będą w napiprojekt, a wtedy wystarczą dwa kliknięcia i plik z napisami mamy na dysku.
Zainteresowałem się tą najnowszą aktualizacją 3009, a ponieważ lubię wiedzieć, co się pakuje do mojego sprzętu, zapytałem o to we wsparciu Samsunga Polska. Odpowiedź można zaliczyć do zabawnych:
"W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować: Producent nie podaje pełnej listy zmian z nowym oprogramowaniu. Natomiast aby mieć możliwość korzystania z nowych funkcji Internet@TV, niezbędne jest posiadanie najnowszego oprogramowania.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania."

Teoretycznie można wyciągnąć z tego wniosek, iż upgrade dotyczy Internet@TV, ale...

Z drugiej strony w serwisach prasowych Samsunga można przeczytać: "Już w lipcu polscy użytkownicy będą mieli dostęp do pierwszego na świecie widgetu dostarczającego treści na żądanie w trójwymiarze i w Full HD „Explore 3D” (stworzonego przez inżynierów Samsung).". Piszą też o wprowadzeniu płatnego kanału iplaFilm.
Czyli wgraj nowe fw, a przekonasz się co nowego zablokowaliśmy :-?. A co do nowego widgetu, to ciężko mi uwierzyć, że będzie dostępny dla starszych serii, zrobią dokładnie to samo co z serią B.
 

wszim

New member
Czy po aktualizacji do 3009 włączona przeze mnie wcześniej funkcja nagrywania (PVR) w menu serwisowym zostanie zablokowana czy pozostanie nadal włączona? Sprawdzał może ktoś?

PVR w 3009 nie działa i w tym cały problem. Nikt z tego powodu nie chce zrobić tej aktualizacji a Samsung chce na silę tej aktualizacji dokonać wyświetlając co dobę upierdliwy komunikat pomimo, że użytkownik w ustawieniach go sobie wyłączył. Jaja na kiju.
 

grzewoj

New member
PVR w 3009 nie działa i w tym cały problem. Nikt z tego powodu nie chce zrobić tej aktualizacji a Samsung chce na silę tej aktualizacji dokonać wyświetlając co dobę upierdliwy komunikat pomimo, że użytkownik w ustawieniach go sobie wyłączył. Jaja na kiju.

Najwyraźniej bardzo chcą żeby nam PVR zniknął
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Czyli wgraj nowe fw, a przekonasz się co nowego zablokowaliśmy . A co do nowego widgetu, to ciężko mi uwierzyć, że będzie dostępny dla starszych serii, zrobią dokładnie to samo co z serią B
.

Dokładnie, IPLA miala byc tez juz w XXX miesiacu, minal rok i IPLI nie ma na B
 

Wigash

New member
Mam dwa produkty samsunga jak w podpisie i pilot przez anynet działa bardzo dobrze.
Szybko się przełącza, jednak p od kina nie ma paru funkcji p od tv do ustawień, ale podstawowe śmigają miło.

Co do mojego problemu, podpięty mam dekoder optykiem pod kino.
Kiedy w kinie wybiorę wejście cyfrowe, jest odtwarzany dźwięk programu TV, jednak telewizor nie przełączy się na obraz z dekodera podpiętego po HDMI, tylko przełącza się na kanały zakodowane w pamięci telewizora analogowo, na którym pokazuje się brak sygnału, bo antena jest odpięta..
Pytanie brzmi, czy da się jakoś ustawić tak, aby po wyborze wejścia cyfrowego, lub wyłączeniu kina tv wskakiwał na wejście na którym jest dostępny sygnał?
no wiem o co chodzi, bo tak mi działa z odtwarzaczem podłączonym przez SCART. Wyłączam odtwarzacz i przełącza się z powrotem na to co wcześniej oglądałem czyli HDMI do którego mam podłączony dekoder n-ki. Niestety nie wiem jak to działa przy anynet, powinno tak samo, ale jak widać nie działa.
Masz dwa wejścia HDMI to może puść cały sygnał z dekodera przez kino po HDMI. Bo w sumie chyba tak się powinno zrobić, jeśli chcesz oglądać filmy z TV dźwiękiem przestrzennym. Ja bym wykorzystał optyka żeby puscić dźwięk z TV do kina - żeby media player też miał dźwięk 5.1
 
Do góry