Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

slimak

New member
Bez reklam
Jako ze to mój pierwszy post,chciałbym sie ze wszystkimi przywitać.
Jak widze wiele osób tutaj stoje przed wyborem nowego telewizora,czytam forum,chodze po sklepach juz od kilku dni i wpadły mi w oczy 2 modele samsungów,a mianowicie:


1:LE40C650 (MATRYCA LCD seria 6 z modeli lcd samsunga)

oraz

2:UE40C5800 (MATRYCA Z led z serii 5 led tv,a jest juz ich 9)


50Hz rozdzielczość ruchomego obrazu ~300linii
100Hz ~800linii

Podświetlenie krawędziowe LED powoduje troszkę mniej równomierne podświetlenie i gorsze kąty. W sklepie tego nie widać, bo jest za jasno, a TV są ustawione w trybie dynamicznym.

W trybie Dynamicznym obraz jest tak bardzo kolorowy i kontrastowy, że spadek tych parametrów przy patrzeniu na LCD nawet pod dużym kontem nie jest krytyczny. W domu po regulacji, kolor i kontrast przy patrzeniu na wprost będzie normalny, ale po odchyleniu się na bok spada do nieakceptowanego poziomu w obydwu tv.


--------------------------------------


Myślisz, że service manuale modeli C650 i C750 mogą rozwiać wątpliwości?


Na pewno, ale nie wiem czy jest sens eksperymentować, bo C650/750 ma tylko jeden tuner, czyli oryginalna funkcja nagrywania jest już z założenia ułomna w C750.
 
Ostatnia edycja:

squibosh

New member
Moge miec oba modele w podobnej cenie,tylko który mam wybrać?,jeden i drugi wygladają podobnie,parametry też podobne,tylko model led ma 50hz,oraz nie posiada funkcji Internet@TV,o ile o LE40C650 jest bardzo duzo opinii i opisów w interenecie,o tyle o UE40C5800 nie ma praktycznie nic,czy ktoś potrafi wytłumaczyć mi róznice jak 50 hz i brak funkcji Internet@TV,jakie to bedzie miało znaczenie w przyszłości?.Widziałem oba modele w sklepie,i jak na mój gust(jestem laikiem)to ten z led wypada troszke lepiej,chociaż może to tez wina ustawień sklepowych.
Byłbym wdzieczny za jakies porady odnośnie tych dwóch telewizorów,pozdrawiam wszystkich!
:blagam:

Ja na twoim miejscu bym parsknal smiechem na sam dzwiek hasla InternetTv, toz to zabawka dla malych dzieci. 100 Hz w praktyce bardzo przyjemnie uplynnia obraz, dlatego tez polecalbym ci c650.
 

ChrisB

New member
Ja na twoim miejscu bym parsknal smiechem na sam dzwiek slowa InternetTv, toz to zabawka dla malych dzieci. 100 Hz w praktyce bardzo przyjemnie uplynnia obraz, dlatego tez polecalbym ci c650.

Dostęp m.in. do VOD (iplex, niebawem onet) to zabawka...? Ciekawe podejście. Możliwości Internet@TV są spore, szczególnie że SAMSUNG udostępnił SDK. Osobiście nie żałuję że dopłaciłem za tę funkcjonalność.
 

kradek

New member
Zgadzam się z ChrisemB. Ewidentnie widać tendencje ,że możliwość podłączenia TV do Internetu będzie za chwile standardem. I moim zdaniem jest to świetny pomysł - możliwość oglądania Ipli czy YouTube na ekranie 40 " ekranie TV . Ja z tej opcji korzystam i mnie sie ona podoba.
To jest dokładnie ta sama zasada na której konsole koegzystują z PC. I każdy ma się świetnie.
 

grzewoj

New member
Zgadzam się z ChrisemB. Ewidentnie widać tendencje ,że możliwość podłączenia TV do Internetu będzie za chwile standardem. I moim zdaniem jest to świetny pomysł - możliwość oglądania Ipli czy YouTube na ekranie 40 " ekranie TV . Ja z tej opcji korzystam i mnie sie ona podoba.
To jest dokładnie ta sama zasada na której konsole koegzystują z PC. I każdy ma się świetnie.

Racja poza tym większość nowoczesnych sprzętów RTV korzysta z Internetu i nie jest to żadna nowinka techniczna. Możliwości sieci są w tej chwili tak duże że grzechem jest ich nie wykorzystywać. Może squibosh wymaga od TV ze złączem Ethernet żeby od razu był przeglądarką internetową, ale ja kupiłem TV po to żeby na nim oglądać materiały video i INternet@TV w coraz większym stopniu mi to umożliwia. Myślę że żaden z użytkowników tego forum zadowolonych z działania Ipli czy NetPLayera nie jest małym dzieckiem, zwłaszcza że jak troszkę się człowiek poorientuje i ma smykałkę do programowania to zaręczam Ci kolego squibosh że nie jest to zabawka dla małych dzieci! Więc przemyśl dwa razy zanim napiszesz posta. Wkurza mnie takie coś, skoro nie kupiłeś takiego TV bo nie było Ci to potrzebne to nie mów że jest kompletnie nieprzydatne. Widziałeś w ogóle jak to działa?
 

Brewka

New member
Racja poza tym większość nowoczesnych sprzętów RTV korzysta z Internetu i nie jest to żadna nowinka techniczna. Możliwości sieci są w tej chwili tak duże że grzechem jest ich nie wykorzystywać. Może squibosh wymaga od TV ze złączem Ethernet żeby od razu był przeglądarką internetową, ale ja kupiłem TV po to żeby na nim oglądać materiały video i INternet@TV w coraz większym stopniu mi to umożliwia. Myślę że żaden z użytkowników tego forum zadowolonych z działania Ipli czy NetPLayera nie jest małym dzieckiem, zwłaszcza że jak troszkę się człowiek poorientuje i ma smykałkę do programowania to zaręczam Ci kolego squibosh że nie jest to zabawka dla małych dzieci! Więc przemyśl dwa razy zanim napiszesz posta. Wkurza mnie takie coś, skoro nie kupiłeś takiego TV bo nie było Ci to potrzebne to nie mów że jest kompletnie nieprzydatne. Widziałeś w ogóle jak to działa?

Dzieki bardzo za porady,własnie wpadłem na stonie samsunga na symulacje Internet@TV online i powiem Wam ze to wcale nie taka głupia sprawa,sam używam ipli na komputerze w domu...,a i jeszcze to 100hz,decyzja zapadła biore c650:)
pozdrawiam wszystkich forumowiczów! ;)
 

slimak

New member
Bez reklam
Widziałeś w ogóle jak to działa?

YouTube z zablokowanym HD, problem z wejściem z powrotem do filmu (trzeba oglądać od początku IPLA itp.) trudna nawigacja i wpisywanie tekstu.
Na TV z podłączonym PC tych ograniczeń nie ma. Internet@ byłby wspaniałym narzędziem do przeczekiwania reklam, ale w Europie z jakiś dziwnych powodów w C650 zablokowane jest wyświetlanie obrazu z telewizji i Internet@ jednocześnie (PIP). Więc nie mamy kontroli siedząc w Internet@ czy skończyła się już reklama. :-(
 
Ostatnia edycja:

kradek

New member
Kolega slimak zapewne wierzy ,że Internet w PC od chwili postania wyglądał jak w dniu dzisiejszym . Ja myślę sobie ,że pomysł był oczywisty , do wykonania jak słusznie kolega zauważył należy mieć pretensje. A że technologia całkiem świeża to jest sporo do poprawy.
Oprogramowanie TV a PC to sa dwa światy i nie da sie przenieśc tego wprost żeby zachować funkcjonalność jaką ma TV.
Ale nie zmienia to faktu i tu się wszyscy zgadzamy mam nadzieję ,że pomysł jest dobry
 

skorpion75

New member
Ja na twoim miejscu bym parsknal smiechem na sam dzwiek hasla InternetTv, toz to zabawka dla malych dzieci.

Dla mnie dostęp do kilkudziesięciu seriali, kabaretów itd ze stajni Polastu (na IPLA) jest rewelacyjny. Nie mam kablówki i kiedy już naprawdę nie ma co oglądać włączam Włatcy Móch i mam ubaw.
p.s. właśnie skończyłem 35 lat ... Bawię się dobrze!
 

Brewka

New member
Pamiętaj że to jest 100Hz motion plus, taki programowy ulepszacz obrazu i nie ma to nic wspólnego z 100Hz odświeżaniem obrazu.


a wiesz coś moze o tym modelu SAMSUNG UE40C5800 LED

,szukałem ale nie moge nigdzie znalezć nic konkretnego,z modelu wynika na chłopski rozum,że to jakis wyższy model serii 5000
specyfikacja ponizej:

Screen Format 16:9 Screen size 40" (101 cm) Resolution (horizontal x vertical - in pixels) 1920 x 1080 Audio Audio Power 2 x 10W Noise reduction Yes Mono/Stereo Sound Stereo Speakers Down-firing Connectivity Connectivity 1 x Component In
1 x Composite In
1 x Digital Audio Out (Optical)
1 x DVI Audio In (Mini Jack)
1 x Ethernet
1 x headphone jack
4 x HDMI
1 x PC Audio In (Mini Jack)
1 x PC In (D-sub)
1 x RF In
2 x USB
1 x CI Slot
1 x SCART SCART connectors 1 DVI Input No HDMI Input 4 PC Input PC In (D-sub)
PC Audio In (Mini Jack) Audio output Audio Out L-R (Mini Jack)
Digital Audio Out (Optical)
Headphone jack Tuner Standard Digital Freeview Tuner Double Tuner No Functions TV text Yes Other functions Anynet+
Auto Channel Search
Auto Power Off
Auto Volume Leveler
Allshare (Powerd by DLNA)
EPG
Game mode
WiFi Adaptor Support General Accessories supplied ANT- Cable
Power Cable
Instruction Book
Ultra Slim Wall Mount Support
Vesa Wall Mount Support
Floor Stand Support Internal menu languages 25 European Languages Dimensions (mm) With Stand:
W x H x D: 1107 mm x 731 mm x 257 mm
Without stand:
W x H x D: 1107 mm x 671 mm x 29.9 mm Weight (kg) With Stand: 19.7 kg
Without Stand: 15.7 kg
 

squibosh

New member
Jakbym nie mial tego tv, to bym sie nie wypowiadal na tym forum. Mam 55 C650. Z internetu nie korzystam i nie bede korzystal. Moim zdaniem tv powinien sluzyc do ogladania filmow/video w dobrej i wyzszej jakosci. Jesli ktorys tam z kolegow oglada jak mowil kabarety i cos tam jeszcze, to super, pytanie jaka jest jakosc tego materialu na wiekszym ekranie...
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Pamiętaj że to jest 100Hz motion plus, taki programowy ulepszacz obrazu i nie ma to nic wspólnego z 100Hz odświeżaniem obrazu.


a wiesz coś moze o tym modelu SAMSUNG UE40C5800 LED

,szukałem ale nie moge nigdzie znalezć nic konkretnego,z modelu wynika na chłopski rozum,że to jakis wyższy model serii 5000
specyfikacja ponizej:
Parę rzeczy z tej specyfikacji się nie zgadza, TV nie posiada analogowego wyjścia audio, natomiast podobno posiada subwoofer(samsung.co.uk, ciekawe gdzie go tam zmieścili :lol:). Jeżeli mieszkasz w Polsce, to dostęp do serwisu Ipla czy innych jak Onet VDO(podobno) przez Internet@TV to na prawdę duże udogodnienie, szczególnie jak nie ma nic ciekawego w telewizji. Co ciekawe C5800 posiada złącze ethernet i współpracuje z kartami wifi pod usb, czyli można oglądać zasoby udostępnione w sieci domowej.W C650 opcja 100Hz Motion, po poprawnym ustawieniu poprawia płynność obrazu, jest także Ultra Clear Panel, w moim odczuciu lepiej się go ogląda. Oba telewizory mają ten sam procesor obrazu, a C650 ma dodatkowo Wide Colour Enhancer, a C5800 Clear Motion Rate i Wide Colour Enhancer+. Poczytaj sobie o tym CMR, bo coś mi się wydaje że to coś podobnego do 100Hz Motion.
To tyle, mam nadzieję że pomogłem ;)
 

johanek85

New member
Witam. Ja kupiłem LE32C650 kilka dni temu i mam ten sam problem, co bodajże 2 użytkowników tutaj, mianowicie porty USB raz działają, a raz nie. Po włączeniu telewizora wszystko jest ok, ale jak TV pochodzi dłużej to już nie widzi sprzętów które podłączam. Na razie tego nie ruszam, bo z USB w zasadzie mało korzystam. Ale mniejsza o to.

Piszę głównie po to by zapytać o 2 rzeczy związane z funkcją USB.

1. Próbowałem zaktualizować oprogramowanie (mam wersję z września wedle informacji w TV, a chciałem wprowadzić wersję z listopada) ale po podłączeniu pena pod USB i wciśnięciu opcji zaktualizowania - wyświetla mi komunikat o braku pliku do zaktualizowania czy jakoś tak, pomimo że plik jest ściągniety i wgrany na pena. Orientuje się ktoś dlaczego tak się dzieje ?

2. Druga sprawa to napisy w filmach przy odtwarzaniu z USB. Nieraz nawet jak miałbym ochotę wyświetlić film z USB a nie kabla DVI/HDMI, jak to robię teraz, to przy niektórych polskich znakach np. Ł, Ż - w napisach zamiast tych liter pojawia się małą cyferka 3. Kiedyś miałem problem na kompie z tym, jak miałem niekompletne kodeki poinstalowane. Doszedłem do wniosku, że w telewizorze nie ma wszystkich odpowiednich kodeków. Czy rzeczywiście to możliwe i czy komuś z was tak się dzieje ? Dodam, że oglądam tylko avi + txt. Zauważyłem także, że jakość obrazu jest lepsza z USB jak TV sam przetwarza obraz pliku niż jak z kompa idzie na kablu. No ale nie wiem co w związku z tymi napisami zrobić, jeśli tak się dzieje. Będę wdzięczny za wszelkie instrukcję.

P. S co do kabla DVI/HDMI to upierdliwe jest to, że w ustawieniach karty za każdym razem muszę dawać clone tv - bo mi go nie widzi po podpięciu kabla. Ale przynajmniej napisy idą z kompa i mam wszystkie znaki.

POzdrawiam
 

grzewoj

New member
Witam. Ja kupiłem LE32C650 kilka dni temu i mam ten sam problem, co bodajże 2 użytkowników tutaj, mianowicie porty USB raz działają, a raz nie. Po włączeniu telewizora wszystko jest ok, ale jak TV pochodzi dłużej to już nie widzi sprzętów które podłączam. Na razie tego nie ruszam, bo z USB w zasadzie mało korzystam. Ale mniejsza o to.

Piszę głównie po to by zapytać o 2 rzeczy związane z funkcją USB.

1. Próbowałem zaktualizować oprogramowanie (mam wersję z września wedle informacji w TV, a chciałem wprowadzić wersję z listopada) ale po podłączeniu pena pod USB i wciśnięciu opcji zaktualizowania - wyświetla mi komunikat o braku pliku do zaktualizowania czy jakoś tak, pomimo że plik jest ściągniety i wgrany na pena. Orientuje się ktoś dlaczego tak się dzieje ?

2. Druga sprawa to napisy w filmach przy odtwarzaniu z USB. Nieraz nawet jak miałbym ochotę wyświetlić film z USB a nie kabla DVI/HDMI, jak to robię teraz, to przy niektórych polskich znakach np. Ł, Ż - w napisach zamiast tych liter pojawia się małą cyferka 3. Kiedyś miałem problem na kompie z tym, jak miałem niekompletne kodeki poinstalowane. Doszedłem do wniosku, że w telewizorze nie ma wszystkich odpowiednich kodeków. Czy rzeczywiście to możliwe i czy komuś z was tak się dzieje ? Dodam, że oglądam tylko avi + txt. Zauważyłem także, że jakość obrazu jest lepsza z USB jak TV sam przetwarza obraz pliku niż jak z kompa idzie na kablu. No ale nie wiem co w związku z tymi napisami zrobić, jeśli tak się dzieje. Będę wdzięczny za wszelkie instrukcję.

P. S co do kabla DVI/HDMI to upierdliwe jest to, że w ustawieniach karty za każdym razem muszę dawać clone tv - bo mi go nie widzi po podpięciu kabla. Ale przynajmniej napisy idą z kompa i mam wszystkie znaki.

POzdrawiam

Co do oprogramowania do musisz ten plik co go ściągnąłeś wypakować do głównego folderu na pendrive. Jeśli chodzi o napisy, w trakcie odtwarzania filmu wejdź w opcje napisów w menu pod klawiszem TOOLS i zmień kodowanie na Europa Środkowa i będzie ok.
 

grzewoj

New member
Jakbym nie mial tego tv, to bym sie nie wypowiadal na tym forum. Mam 55 C650. Z internetu nie korzystam i nie bede korzystal. Moim zdaniem tv powinien sluzyc do ogladania filmow/video w dobrej i wyzszej jakosci. Jesli ktorys tam z kolegow oglada jak mowil kabarety i cos tam jeszcze, to super, pytanie jaka jest jakosc tego materialu na wiekszym ekranie...

A oglądałeś kanały HD na Widgecie DailyMotion? Albo zainstaluj nieoficjalny widget kolegi TVwidget.pl i obejrzyj np materiały NASA HD z Internetu, ciekawe czy powiesz że jakość Cię nie zadowala. A poza tym widzisz jakbyś powiedział od razu że nie interesuje Cię Internet@TV bo youtube nie jest w HD to nikt by nie miał do Ciebie pretensji. A tak porównałeś wszystkich użytkowników tego systemu do dzieci, co wg. mnie tak naprawdę jest dziecinne.
A poza tym, większość ludzi ogląda YouTube nie dla wysokiej jakości, tylko ze względu na to co można na nim znaleźć. Nikt nie twierdzi że jakość usług jest powalająca ale nie znaczy to że od razu trzeba skreślać zastosowania tego patentu. Nawet w cyfrowych platformach większość kanałów jest w SD, a Ipla na tych TV ma jakość lepszą od sygnału z anteny.
 

skorpion75

New member
Jakbym nie mial tego tv, to bym sie nie wypowiadal na tym forum. Mam 55 C650. Z internetu nie korzystam i nie bede korzystal. Moim zdaniem tv powinien sluzyc do ogladania filmow/video w dobrej i wyzszej jakosci. Jesli ktorys tam z kolegow oglada jak mowil kabarety i cos tam jeszcze, to super, pytanie jaka jest jakosc tego materialu na wiekszym ekranie...

Lepsza niż sygnał z anteny (SD).
 

dominik123

New member
Witam. Ja kupiłem LE32C650 kilka dni temu i mam ten sam problem, co bodajże 2 użytkowników tutaj, mianowicie porty USB raz działają, a raz nie. Po włączeniu telewizora wszystko jest ok, ale jak TV pochodzi dłużej to już nie widzi sprzętów które podłączam. Na razie tego nie ruszam, bo z USB w zasadzie mało korzystam. Ale mniejsza o to.

Piszę głównie po to by zapytać o 2 rzeczy związane z funkcją USB.

1. Próbowałem zaktualizować oprogramowanie (mam wersję z września wedle informacji w TV, a chciałem wprowadzić wersję z listopada) ale po podłączeniu pena pod USB i wciśnięciu opcji zaktualizowania - wyświetla mi komunikat o braku pliku do zaktualizowania czy jakoś tak, pomimo że plik jest ściągniety i wgrany na pena. Orientuje się ktoś dlaczego tak się dzieje ?

2. Druga sprawa to napisy w filmach przy odtwarzaniu z USB. Nieraz nawet jak miałbym ochotę wyświetlić film z USB a nie kabla DVI/HDMI, jak to robię teraz, to przy niektórych polskich znakach np. Ł, Ż - w napisach zamiast tych liter pojawia się małą cyferka 3. Kiedyś miałem problem na kompie z tym, jak miałem niekompletne kodeki poinstalowane. Doszedłem do wniosku, że w telewizorze nie ma wszystkich odpowiednich kodeków. Czy rzeczywiście to możliwe i czy komuś z was tak się dzieje ? Dodam, że oglądam tylko avi + txt. Zauważyłem także, że jakość obrazu jest lepsza z USB jak TV sam przetwarza obraz pliku niż jak z kompa idzie na kablu. No ale nie wiem co w związku z tymi napisami zrobić, jeśli tak się dzieje. Będę wdzięczny za wszelkie instrukcję.

P. S co do kabla DVI/HDMI to upierdliwe jest to, że w ustawieniach karty za każdym razem muszę dawać clone tv - bo mi go nie widzi po podpięciu kabla. Ale przynajmniej napisy idą z kompa i mam wszystkie znaki.

POzdrawiam

Kolego wina źle działających portów to prawdopodobnie uszkodzona płyta główna, w Twoim TV. Też miałem takie same problemy, zgłosiłem do serwisu i diagnoza to właśnie uszkodzona płyta głowna. Teraz czekam na naprawę.
Prawdopodobnie wypuścili felarne parię tych TV.
 
Do góry