Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

johanek85

New member
Co do oprogramowania do musisz ten plik co go ściągnąłeś wypakować do głównego folderu na pendrive. Jeśli chodzi o napisy, w trakcie odtwarzania filmu wejdź w opcje napisów w menu pod klawiszem TOOLS i zmień kodowanie na Europa Środkowa i będzie ok.


Co do napisów to faktycznie pomogło - dzięki wielkie :) Będę chciał częściej z usb oglądać niż z kabla bo obraz ładniejszy jest niż z kabla DVI/HDMI, jak już pisałem. Przynajmniej takie odnosze wrażenie.

Dominik - co do portów to pewnie jest tak jak mówisz - właśnie widziałem już wcześniej twoje posty i dzwoniłem do serwisu i powiedział mi właśnie o płycie głównej.
Zastanawia mnie czemu mi aktualizować się oprogramowanie nie chce. Skoro TV widzi wszystkie pliki z filmami po podłączeniu to nie sądzę żeby to była wina tego, że nie widzi pliku z aktualizacją. Sam już nie wiem :(
 
Ostatnia edycja:

johanek85

New member
Ok już chyba czaje z tym plikiem - najpierw go trzeba przerzucic na pena a potem zainstalować. Teraz powinno zadziałać.
 
Ostatnia edycja:

johanek85

New member
Dominik123 - zaktualizowałem oprogramowanie i na razie usb chodzi elegancko choć telewizor jest włączony dłużej. Będę na bieżąco obserwował jak działają porty i dzielił się obserwacjami. Może obejdzie się bez wymiany płyty głównej - czas pokaże.
 

Artek610

New member
1. Próbowałem zaktualizować oprogramowanie (mam wersję z września wedle informacji w TV, a chciałem wprowadzić wersję z listopada) ale po podłączeniu pena pod USB i wciśnięciu opcji zaktualizowania - wyświetla mi komunikat o braku pliku do zaktualizowania czy jakoś tak, pomimo że plik jest ściągniety i wgrany na pena. Orientuje się ktoś dlaczego tak się dzieje ?
A rozpakowałeś plik po ściągnięciu? Bo dopiero rozpakowaną zawartość można wgrywać na pena i aktualizować soft.
 

slimak

New member
Bez reklam
Będę chciał częściej z usb oglądać niż z kabla bo obraz ładniejszy jest niż z kabla DVI/HDMI, jak już pisałem. Przynajmniej takie odnosze wrażenie.

Ja mam dokładnie odwrotne spostrzeżenia. Największa różnica jest na ruchomym obrazie, prawdopodobnie VLC na PC lepiej (bezstratnie) usuwa przeplot.
 

johanek85

New member
Już działa wszystko - najpierw trzeba przenieść ściągnięty plik na pendrive, potem go na pendrive otworzyć i zainstalować, a wtedy pojawi się folder z gotowymi plikami do aktualizacji. U mnie jak na razie to pomogło i porty USB działają bez zarzutu. Ale dopiero dzisiaj to robiłem, więc jeszcze pewności nie mam, że jest wszystko ok.
 

gold_mp

New member
Czy ktoś jest mi w stanie wskazać gdzie w internecie znajde spis części do samsunga 37c650, bądź dysponuje serwis manual(nie mylić z instrukcja obsługi)?

Szczegółnie interesuje mnie kwestia inverterów stosowanych w tym modelu.
 

KaYteck1

New member
Włączyłem przed chwilą internet i nastąpiła aktualizacja, tylko zamiast aktualizować, wywalił 23 widgety. Zostało tylko 5 zalecanych, też tak mieliście:?:
 

Brewka

New member
Parę rzeczy z tej specyfikacji się nie zgadza, TV nie posiada analogowego wyjścia audio, natomiast podobno posiada subwoofer(samsung.co.uk, ciekawe gdzie go tam zmieścili :lol:). Jeżeli mieszkasz w Polsce, to dostęp do serwisu Ipla czy innych jak Onet VDO(podobno) przez Internet@TV to na prawdę duże udogodnienie, szczególnie jak nie ma nic ciekawego w telewizji. Co ciekawe C5800 posiada złącze ethernet i współpracuje z kartami wifi pod usb, czyli można oglądać zasoby udostępnione w sieci domowej.W C650 opcja 100Hz Motion, po poprawnym ustawieniu poprawia płynność obrazu, jest także Ultra Clear Panel, w moim odczuciu lepiej się go ogląda. Oba telewizory mają ten sam procesor obrazu, a C650 ma dodatkowo Wide Colour Enhancer, a C5800 Clear Motion Rate i Wide Colour Enhancer+. Poczytaj sobie o tym CMR, bo coś mi się wydaje że to coś podobnego do 100Hz Motion.
To tyle, mam nadzieję że pomogłem ;)



hym no czyli wychodzi na to ze bedzie ciezko wybrać...,a moge spytac do którego z tych dwóch byś sie skłaniał??
ps.
ogladałem filmik na you tube o tym CMR i to faktycznie w jakiś sposób poprawia jakosc obrazu...
no i jestem dalej w kropce hehe;)
 

KaYteck1

New member
Pytasz kolego użytkowników c650, także nie myśl, że polecą LED-a. Pójdź do sklepu i sam zadecyduj, po porównaniu dwóch TV. Najważniejsze jak Ty to odbierasz...
 

KaYteck1

New member
i tu masz racje,a i tak wydaje mi się,że co bym nie wybrał,to i tak bedzie dobry wybór,dzieki jeszcze raz SAMSUNG:hihi:SONY
Ponad 2 lata temu szukałem TV LCD... Wtedy mój wybór padł na A656... Po poczytaniu wątku o serii b650, wybrałem ten TV. Kupiłem go dla matuli... Teraz kupiłem c650, w sumie to samo + DTS
 

pedro_78

New member
Bez reklam
hym no czyli wychodzi na to ze bedzie ciezko wybrać...,a moge spytac do którego z tych dwóch byś sie skłaniał??
Na ten moment raczej C650, ale nie na 100%, bo nie widziałem jeszcze tego LED-a w akcji. Tak jak wcześniej kolega pisał, trzeba najpierw zobaczyć obraz na obu telewizorach i dopiero wybrać.
 

-WoW-

New member
Cześć

Przez ostatnie dni studiowałem to forum przez zakupem nowego TV. Lektura utwierdziła mnie by wybrać LE40C650 + WIS09ABGN. Z racji tego, że do tej pory jechałem na CRT, telewizja jakości SD była normą, jednak SD na LE40C650 to jego profanacja ;-) dlatego zacząłem rozglądać się za jakąś ofertą HD. Zdecydowałem się na "Telewizję na Kartę". Można się u nich podpiąć na dwa sposoby:
(1) DEKODER 2850ST
(2) MODUŁ nCAM HD z systemem CONAX instalowany w gnieździe CI (common interface)

O opcji (2) piszą:

"Moduł współpracuje z odbiornikami satelitarnymi i telewizorami z tunerem satelitarnym zgodnymi ze standardem CI lub CI+. Dostęp do oferowanych w przyszłości nowych serwisów może wymagać odbiornika zgodnego z CI+. Dostęp do części kanałów SD i wszystkich kanałów HD wymaga odbiornika satelitarnego HD zgodnego z DVB-S2 i MPEG-4. Programy w ofercie dostępne są z satelity HotBird 13E


Teraz moje pytanie, wynikające z tego, iż nie widzę w specyfikacji LE40C650 wylistowanej pozycji DVB-S2 - czy LE40C650, który posiada Common Interface '+' (czyli moduł nCAM HD jest możliwy do instalacji) będzie w pełni współpracował z MODUŁEM nCAM HD z tej oferty - będę mógł odbierać wszystkie kanały?

Jeśli nie to będę musiał zakupić opcję (1), czyli DEKODER 2850ST ...

Z góry dzięki za odpowiedzi!
 

darken

New member
Jak ktos zainteresowany kupnem le40c650 to od jutra 12.11 bedzie w MM w cenie 2376.22 - warta uwagi.
Swoja drogą jakcy to oszusci obnizaja o vat wiec cene wyjsciowa podniesli az do 2899 i odjeli 522.78 vatu - co za łosie.
Ale po obnizce niezla cena
 

bzul

New member
Jak ktos zainteresowany kupnem le40c650 to od jutra 12.11 bedzie w MM w cenie 2376.22 - warta uwagi.
Swoja drogą jakcy to oszusci obnizaja o vat wiec cene wyjsciowa podniesli az do 2899 i odjeli 522.78 vatu - co za łosie.
Ale po obnizce niezla cena
ja swoj kupilem w MM w wieczor bez vatu i zaplacilem 2120zl ... cena wyjsciowa byla 2589... warto czekac na promocje!
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Zdecydowałem się na "Telewizję na Kartę". Można się u nich podpiąć na dwa sposoby:
(1) DEKODER 2850ST
(2) MODUŁ nCAM HD z systemem CONAX instalowany w gnieździe CI (common interface)

Teraz moje pytanie, wynikające z tego, iż nie widzę w specyfikacji LE40C650 wylistowanej pozycji DVB-S2 - czy LE40C650, który posiada Common Interface '+' (czyli moduł nCAM HD jest możliwy do instalacji) będzie w pełni współpracował z MODUŁEM nCAM HD z tej oferty - będę mógł odbierać wszystkie kanały?

Jeśli nie to będę musiał zakupić opcję (1), czyli DEKODER 2850ST ...

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Niestety C650 ma tuner DVB-T/C, MPEG4, czyli cyfrowa naziemna i kablówka. Więc zostaje ci tylko opcja nr1.
 
Do góry