Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam jestem nowy mam kilka pytań. 1.Jak ustawić tv Samsung 40lc650 chodzi mi o obraz aby otrzymać maks . 2.Czy ten tv nadaje się do grania na ps3. No to na razie tyle .
Tak widać że jesteś nowy, to twój pierwszy post, który powinieneś był napisać tutaj Przywitaj się :) - HDforum :evil:
1.TV sam dopasowuje rozmiar obrazu do ekranu.
2. Nadaje się, chociaż niektórzy narzekają na duży inputlag.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Czy jesli wylaczy sie te wspomaganie plynnosci obrazu, to obraz bedzie wygladal tak samo jak na wersji C550 czy gorzej? Pytam sie bo rok temu jak tak zrobilem na B650 to obraz strasznie rozmazany sie robil przy szybkich scenach, szczegolnie na ciemnych kolorach.
 

tomatow

New member
Naczytałem się, naszukałem, naoglądałem i w końcu kupiłem LE37C650. Jakie są moje wrażenia?
Właściwie to nie wiem, bo doprowadza mnie do szału buczenie elektroniki. Jakiekolwiek ustawienie, które zmienia podświetlenie na niższe, niż 20 daje ten sam efekt - telewizor buuuuuuuczy. To się tyczy: trybu obrazu, ustawień eco i ustawień jasności.

Bzyczy w sposób drażniący, irytujący i nic się przy tym nie da oglądać. Nawet jak ustawię go tak, że obraz wypala oczy, to i tak przy ciemnej scenie to samo.

Cieszę się, że czyta z usb, dlna, że ma takie fajne kolory etc. ale co z tego, jak nie da się siedzieć w jednym pomieszczeniu, kiedy jest włączony.

Specjalnie kupiłem przez internet, żeby móc oddać w ciągu 10 dni i z radością to zrobię, chyba że sklep wymieni mi na nie buczący model lub w ramach gwarancji utopi tę wredną elektronikę w silikonie albo innym kleju.

Post kieruję do tych wszystkich, którzy się zastanawiają - posłuchajcie zanim kupicie :)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Coś nie tak z tymi nowymi modelami, w wątku o modelu B650 było kilka buczących, a tu co raz więcej. Z drugiej strony, nie ma się co zbytnio denerwować, tylko wymienić gada.
 

Tomek1233

New member
Witam wie ktoś jak dobrze ustawić obraz w samsungu le40c650 tak aby wycisnąć z niego cala moc ?? Kombinuje i muszę powiedzieć ze ciężko jest ;[ proszę o odpowiedz najlepiej instrukcje na pewno ktoś wie i pomorze ;]
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam wie ktoś jak dobrze ustawić obraz w samsungu le40c650 tak aby wycisnąć z niego cala moc ?? Kombinuje i muszę powiedzieć ze ciężko jest ;[ proszę o odpowiedz najlepiej instrukcje na pewno ktoś wie i pomorze ;]
Oj lenistwo się szerzy,a wątek ma dopiero 55 stron. Co to będzie jak wątek będzie miał 550 stron jak o modelu B650?
Było już o optymalnych ustawieniach. Wystarczy w szukajke wpisać "ustawienia obrazu" i przejść do postu http://www.hdtv.com.pl/forum/515556-post350.html
 

Razio1

New member
Witam!
Czy te półkola na dole obudowy są czerwone czy przeźroczyste? Byłem w kilku sklepach i nie było czerwonych. Czy to jest jakaś dioda, którą się włącza? :hmm:Wiem, że pomyślicie że ja nie mam nic do roboty, tylko w pokoju by ten czerwony komponował się ze ścianą, a dzisiaj zamówiłem le37c650, przez euro.com.pl i chciałbym to wiedzieć. Za odp z góry dziękuję!
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Wydaje mi sie, ze jest to zwykly "chłyt marketingowy". Na zdjeciach wyglada elegancko, a w rzeczywistosci juz nie bardzo ;). W zadnym sklepie ani na filmitach z yuotube nie spotkalem tego ladnego kolorku.
 
Naczytałem się, naszukałem, naoglądałem i w końcu kupiłem LE37C650. Jakie są moje wrażenia?
Właściwie to nie wiem, bo doprowadza mnie do szału buczenie elektroniki. Jakiekolwiek ustawienie, które zmienia podświetlenie na niższe, niż 20 daje ten sam efekt - telewizor buuuuuuuczy. To się tyczy: trybu obrazu, ustawień eco i ustawień jasności.

Bzyczy w sposób drażniący, irytujący i nic się przy tym nie da oglądać. Nawet jak ustawię go tak, że obraz wypala oczy, to i tak przy ciemnej scenie to samo.

Cieszę się, że czyta z usb, dlna, że ma takie fajne kolory etc. ale co z tego, jak nie da się siedzieć w jednym pomieszczeniu, kiedy jest włączony.

Specjalnie kupiłem przez internet, żeby móc oddać w ciągu 10 dni i z radością to zrobię, chyba że sklep wymieni mi na nie buczący model lub w ramach gwarancji utopi tę wredną elektronikę w silikonie albo innym kleju.

Post kieruję do tych wszystkich, którzy się zastanawiają - posłuchajcie zanim kupicie :)

Hmmmm, zastanawiam się.... i albo mi się wydaje, albo to już kolejny raz dotyczący 37-mek ...:roll:
Jak do tej pory nie pamiętam, żeby właściciele innych przekątnych się na to skarżyli.
Ale mogę się mylić... wiecie... wiek robi swoje, bilobil i takie tam.... ;)
 

djm@gic

New member
Witam,
jestem posiadaczem LE40C650 od 2 miesięcy. Moja ciekawość co do nowego sprzętu była silniejsza od gwarancji. Zatem gmerałem odrobinkę, zmieniłem soft z fabrycznego 1003 na 1013.2 i oto różnice:


  • szybsze działanie menu, w szczególności wybór źródła SOURCE z pilota
  • nie przerywa odtwarzania źle posklejanych filmów .mkv (video+audio), dziurawe pliki z netu zrywa
  • internet@tv od czasu do czasu się zawiesi lub nie wyświetla nazw kategorii np. GRY SPORT itd.
  • spadł transfer przy pomiarze we właściwościach internet@tv z 1,5 Mb/s mam teraz w porywach 480 kb/s
  • minimalnie zmieniły się poziomy jasności, kontrastu, nasycenia i podświetlania - więcej kantrastu mniej jasności, nasycenie bez zmian. Stosuje te same ustawienia co w starym sofcie, a wizualnie jest jakby ciemniej
  • przy włączonym 100Hz Motion plus szarpie obrazem podczas chodzenia po menu lub zmianie kanałów ze zwykłego na HD w tunerze sat.
  • zmiany w menu serwisowym, ukryto bądź też usunięto wiele funkcji np. PVR support (tylko DVB-T), 3D Support zmieniono z ON/OFF na parametr dziesiętny o wartości 1(domyślnie było OFF),
  • zmiany w menu serwisowym, usunięto obsługę niektórych serwisów informacyjnych (czytałem gdzieś w necie, że dostępne tylko w USA i to po DVB-T)
  • zmiany w menu serwisowym, usunięto lub ukryto funkcję zapisu logów na nośniku USB - co powodowało m.in. odsłonięcie ukrytych funkcji menu serwisowego
  • zmiany w menu serwisowym, zablokowana możliwość edycji ustawień hotelowych i sklepowych (mało przydatne)
  • ukryto jeszcze wiele funkcji, dotyczących ustawień fabrycznych i parametrów sprzętowych audio i video, których nie dotykałem z braku wiedzy i ze strachu.
  • wejście do menu serwisowego powoduje przestawienie profilu obrazu na dynamiczny i reset ustawień manualnych
Moim skromnym zdaniem nie warto na razie zmieniać softu.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zyywiec

New member
Tez kupilem 37" i tez buczala. Oddalem do serwisu i stwierdzili, ze prawie wszystkie 37" tak maja. Ale maja jakis sposob (pewno zalanie inwertera silikonem ;)) na wyciszenie tego. Po powrocie z serwisu buczenie praktycznie zaniklo (wczesniej z 4 metrow bylo wyraznie slyszalne, a teraz musze przystawic ucho do telewizora, zeby je uslyszec).
 
Do góry