Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Karol75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do "bzyczenia" TV
Pierwszy TV wymienił mi sklep bo następnego dnia po zakupie poszedłem do nich i powiedziałem, że "bzyczy" jak diabli i co teraz? No a oni, że mi wymienią na nowy :-D
Nowy TV na początku nie "bzyczał" ale teraz go znów dość mocno słychać - użytkuję go ok 3 tygodni i już chyba jestem nadwrażliwy na ten dźwięk.
Tak jak pisałem wcześniej najbardziej "bzyczy" w trybie obrazu film a najmniej w trybie dynamicznym. Jeżeli jest dużo ciemnych scen to "bzyczy" niezależnie w jakim trybie obrazu jest w danej chwili.
Jeszcze nie dzwoniłem do serwisu ale chyba będę musiał bo coraz bardziej mnie to denerwuje.
Ciekawe co powiedzą?
 

Wigash

New member
Lepiej zobaczcie czy nie pojawiła Wam się gazeta.pl :)

Bo mi owszem...
idę sprawdzić :D, Google Maps jest, choć uważam, że powinni zapytać czy chcę, czy nie, bo miejsca coraz mniej ;)
Tak to jest jak sie nie przeczyta warunkow gwarancji ;)
no tu cię zaskoczę, zanim zadzwoniłem na infolinię przeczytałem dokładnie ten świstek który nazywają gwarancją i pkt 6 brzmi:
Klient proszony jest o dostarczenie produktu do Autoryzowanego Punktu Serwisowego w oryginalnym opakowaniu, lub innym zabezpieczającym przed jego uszkodzeniem w trakcie transportu.

Karol75 - u mnie nic nie ściemniali, a gość z głosu taki starszy chyba serwisant, powiedzieli że wezmą i zbadają sprawę. Gorzej jak by mi oddali z tym samym felerem :( ale do trzech razy sztuka
 

mg147

New member
Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem modelu 32C650. Zdecydowałem się na C ponieważ widziałem w sklepie, obok siebie C6000, C650 oraz B650 i na obu LCD z serii C obraz był bardziej wyraźny/miał więcej szczegółów i co najważniejsze przesuwający się białe napisy na ciemnym tle były bardzo wyraźne , a na B650 zostawiały bardzo,bardzo minimalną smużkę, ale możliwe że to sklep coś w ustawieniach nowszych modeli kombinował? nie wiem.
Dziś podłączyłem miernik i przy 0 podświetleniu pobór wyniósł 40,5W!!! a przy maxymalnym nie przekracza 87W.
W tej cenie chyba nie można kupić lepszego TV, zresztą po przeczytaniu recenzji, którą podał rakimm , tylko się utwierdziłem w tym przekonaniu.

Mam tylko jedno pytanie , czy jak włączę wyjście cyfrowe optyczne to telewizor zawsze będzie wysyłał nim dźwięk?, niezależnie czy będę oglądał kanały analogowe naziemne, przez euro, dlna itd.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Mam tylko jedno pytanie , czy jak włączę wyjście cyfrowe optyczne to telewizor zawsze będzie wysyłał nim dźwięk?, niezależnie czy będę oglądał kanały analogowe naziemne, przez euro, dlna itd.
Tak zawsze, ja prawie wcale nie używam głośników w TV. Nie wiem natomiast jak jest w modelu C, ale w B sygnał 5.1 po hdmi np z kompa, na wyjściu optycznym w TV jest tylko stereo.
 

Cybe

New member
Kupiłem ten Tv i naprawdę obraz jest świetny. Ale mam kilka pytań,

1. Po podłączeniu TV do kompa myszka dziwnie działa, tak jakby pływała i nie była do końca płynna jak na zwykłym monitorze, zauważyliście to u siebie?
2. Po podłączeniu TV do kompa i odpaleniu Avatara w 1920... i przy włączonych 100Hz mam wrażenie jakby obraz czasem się przycinał, czy u was jest podobny problem?
3. Zauważyłem nierownomierne podświetlenie matrycy, jakby trochę na środku ekranu i po prawej stronie, i kolejny raz , czy u was jest podobnie i czy nierownomierne podświetlenie może być podstawą gwarancji lub wymiany?

Pozdrawiam :)
 

davidsx

New member
1) Input Lag - ustaw tryb gry / albo powyłączaj ulepszacze np: 100Hz itp
2) Spróbuj zmienić ustawienia Montion Plus-a np: 10/4
3) U mnie jest praktycznie idealnie , minimalnie rozświetlone rogi .
 

Cybe

New member
ok dzięki, faktycznie działa, myszka chodzi fajniej ale bezsensu jest to ,że już nie można w trybie gry zmieniać ustawień obrazu :/ a to ustawienie w motion plus 10/4 w trybie uzytkownika sie nie sprawdza
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Koledzy piszcie ( np. w stopkach na koncu postu? ) jakie macie modele z jaka matrycą, bo tekst w stylu "Kupiłem ten Tv i naprawdę obraz jest świetny" za duzo jeszcze nie mowi. Np. 32 a 40 cali moga miec calkiem rozne matryce, rozmiar tez moze miec wplyw na spasowanie elementow, a idac dalej na rownomiernosc podswietlenia ekranu, trzaski obudowy itd.
 

mg147

New member
Mam taki problem, po podłączeniu kompa kablem DVI > D-Sub pod złącze PC DSUb telewizor dopasuje obraz i wypełnia całą powierzchnię ekranu i wszystko wyglada super ostro (w rozdz. 1920x1080). Natomiast jak podłączam kablem HDMI, przez przejściówkę DVi-HDMi na karcie graficznej, obraz nie wypełnia całej powierzchni, są niewielkie pasy po bokach, na górze i dole ekranu, jak zjade z rozdziałką do 1680x1050 to wtedy jest OK, obraz tez bardzo dobry. co może być nie tak?, z dekodera HD obraz w 1080i wypełnia dobrze cały ekran.
 

davidsx

New member
Mam taki problem, po podłączeniu kompa kablem DVI > D-Sub pod złącze PC DSUb telewizor dopasuje obraz i wypełnia całą powierzchnię ekranu i wszystko wyglada super ostro (w rozdz. 1920x1080). Natomiast jak podłączam kablem HDMI, przez przejściówkę DVi-HDMi na karcie graficznej, obraz nie wypełnia całej powierzchni, są niewielkie pasy po bokach, na górze i dole ekranu, jak zjade z rozdziałką do 1680x1050 to wtedy jest OK, obraz tez bardzo dobry. co może być nie tak?, z dekodera HD obraz w 1080i wypełnia dobrze cały ekran.

Rozszerz pulpit w ustawieniach karty graficznej ( jest tam specjalna opcja przeznaczona do
tego celu )
 

mg147

New member
Teraz podłączyłem TV do karty zintegrowanej na płycie GeForce 9400 bezpośrednio po HDMI (wcześniej Radeon 4850) i sytuacja jest odwrotna, teraz obraz w 1920x1080 jest ze wszystkich stron za bardzo rozciągnięty/obcięty. Po wybraniu niestandardowej rozdzielczości 1920x1075 wszystko jest tak jak należy, ale ostrość obrazu ciut odbiega od podłączenia do DSub. W panelu nvidii nie da się regulować pozycji i rozmiaru pulpitu dla połączenie przez HDMI.

no, w przypadku karty nvidii, pomogło ustawienie dopasowania do ekranu w telewizorze, ale na radku sprawdzalem to i chyba mi nie pomogło.
 
Ostatnia edycja:

davidsx

New member
Teraz podłączyłem TV do karty zintegrowanej na płycie GeForce 9400 bezpośrednio po HDMI (wcześniej Radeon 4850) i sytuacja jest odwrotna, teraz obraz w 1920x1080 jest ze wszystkich stron za bardzo rozciągnięty/obcięty. Po wybraniu niestandardowej rozdzielczości 1920x1075 wszystko jest tak jak należy, ale ostrość obrazu ciut odbiega od podłączenia do DSub. W panelu nvidii nie da się regulować pozycji i rozmiaru pulpitu dla połączenie przez HDMI.


Po podłączeniu HDMI ( Nvidia ) - Panel sterowania / Dostosuj rozmiar i pozycje pulpitu / Zmień rozmiar pulpitu
 

Cybe

New member
ja rówież zauważyłem u siebie ten sam problem co u kolegi wyżej. po podłączeniu dsubem obraz jest bardzo ladny, rozciagniety na caly ekran i widac ładnie czcionke, lecz po podłaczeniu hdmi obraz ma po bokach takie same paski jak kolega, i czcionka jest gorszczej jakosci. najsmiejszniejsze jest to , że po dsubie jak włączyłem film nie ma do wyborow 100 hz i mimo wszystko obraz w filmie jest gorszy niz ten co po hdmi. tez mam karte 4850 radka. sam juz nie wiem co z tym zrobic :)
 
Do góry