Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

wrohi

New member
Panowie.Chcę dokupić dysk twardy do 40C650.Czy mam kupić dysk (1TB) z zasilaczem czy taki bez?Jak to jest z wydajnoscią prądową USB2.0
 

mg147

New member
USB 2.0 ma mocno ograniczone możliwości prądowe i większość dysków, a tym bardziej o takich pojemnościach, wymaga dodatkowego zasilania.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Wiekszosc (powiedzialbym nawet ze juz zaden ;) ) nowych dyskow 2,5 cala nie wymaga dodatkowego zasilacza. Wazny jest prad rozruchowy. Jesli jest to wartosc do ok 600-700mA, to TV powien go pociagnac. Mam WD 500GB 2,5 i bez problemu dzialal na wersji B650.
 

janusdel

New member
Jeśli dysk ma być przeznaczony tylko do telewizora, lub okazjonalnie do przenoszenia, to brałbym z zasilaczem jakiś 3,5 cala - bo po prostu są tańsze od 2,5".
Sam mam 1,5TB z zasilaczem i jest ok - jeśli telewizor nie korzysta z dysku, to talerze stają (przełącza się w czuwanie). Po wyciągnięciu USB całkowicie się wyłącza i nie trzeba się zasilaczem przejmować.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Wiekszosc (powiedzialbym nawet ze juz zaden ;) ) nowych dyskow 2,5 cala nie wymaga dodatkowego zasilacza. Wazny jest prad rozruchowy. Jesli jest to wartosc do ok 600-700mA, to TV powien go pociagnac. Mam WD 500GB 2,5 i bez problemu dzialal na wersji B650.

Bo dysk 500 GB 2.5 bez zasilania dla B/C650 to 'Mały Pikuś' ale czy ktoś testował 1TB 2.5?
Tak pytam dla potwierdzenia jak to się sprawuje w praktyce?
 

mg147

New member
Oczywiście mowa była o dysku nie wiadomo jakim, wrohi podał tylko pojemność 1TB, więc raczej 2,5" odpada, a nawet jeśli to miałby kilka talerzy/głowic, więc pewnie wymagał by dodatkowego zasilania. Ja na razie zastanawiam się nad obudową na dysk 3,5", z wyjściami na USB i eSATA, tak żeby dysk mógł pracować na stałe w kompie oraz jeśli to możliwe równolegle poprzez usb z TV.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Oczywiście mowa była o dysku nie wiadomo jakim, wrohi podał tylko pojemność 1TB, więc raczej 2,5" odpada, a nawet jeśli to miałby kilka talerzy/głowic, więc pewnie wymagał by dodatkowego zasilania. Ja na razie zastanawiam się nad obudową na dysk 3,5", z wyjściami na USB i eSATA, tak żeby dysk mógł pracować na stałe w kompie oraz jeśli to możliwe równolegle poprzez usb z TV.

"1TB, więc raczej 2,5 odpada" ?? No nie do końca bo już takie są w sprzedaży więc teraz tylko sprawdzić jak się one zachowują z USB 2.0. Sam się zdziwiłem ale chwila nieuwagi i już człowiek może być nie na bieżąco co do pojemności :)
 

ruski99

New member
"1TB, więc raczej 2,5 odpada" ?? No nie do końca bo już takie są w sprzedaży więc teraz tylko sprawdzić jak się one zachowują z USB 2.0. Sam się zdziwiłem ale chwila nieuwagi i już człowiek może być nie na bieżąco co do pojemności :)

Też miałem podobny dylemat. 2,5 bez zasilacza czy duży 3,5 z zasilaczem. Wybrałem to drugie i kupiłem dysk Samsung Story Station 1,5 TB usb 2.0 z zasilaczem zewnętrznym. Cena ok. 400 pln. Nie żałuję, a działa wyśmienicie. Jedyne czego można się przyczepić to czas startu i zobaczenia go przez TV. Trwa to około 20-30s.
 

romek111

New member
Słuchawki

Witam, aktualnie jeszcze używam tv 32 Philips typ CRT i czasami korzystam z słuchawek bezprzewodowych też philipsa .
Zastanawiam się nad zakupem 37 lub 40c650.

Mam jednak pytanie, po włożeniu do gniazda słuchawek wtyczki w moim philipsie crt dźwięk się nie wyłącza z głośników. Można go regulować osobno dla słuchawek i osobno dla głośników. W większości telewizorów włącza sie funkcja mute. A jak jest w samsungu??
Ponieważ zależy mi na tej funkcji a nie mogę się dowiedzieć z instrukcji jak to jest w C650 to proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam, aktualnie jeszcze używam tv 32 Philips typ CRT i czasami korzystam z słuchawek bezprzewodowych też philipsa .
Zastanawiam się nad zakupem 37 lub 40c650.

Mam jednak pytanie, po włożeniu do gniazda słuchawek wtyczki w moim philipsie crt dźwięk się nie wyłącza z głośników. Można go regulować osobno dla słuchawek i osobno dla głośników. W większości telewizorów włącza sie funkcja mute. A jak jest w samsungu??
Ponieważ zależy mi na tej funkcji a nie mogę się dowiedzieć z instrukcji jak to jest w C650 to proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Nie używam na co dzień słuchawek ale pamiętam że jak podłączysz słuchawki to głośniczki w TV są odłączone na ten czas a regulacja jest wspólna (w zależności co jest priorytetem)
Czy chyba o to ci chodziło?
 

romek111

New member
słuchawki

Tak o to mi chodziło ale w instrukcji coś pisza o oddzielnej regulacji ale bardzo niekonkretnie . Czy mógłbyś to sprawdzić jeszcze raz. Zależy mi na tej funkcji bo jest bardzo przydatna
Dziękuję Pozdrawiam
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Tak o to mi chodziło ale w instrukcji coś pisza o oddzielnej regulacji ale bardzo niekonkretnie . Czy mógłbyś to sprawdzić jeszcze raz. Zależy mi na tej funkcji bo jest bardzo przydatna
Dziękuję Pozdrawiam

Sprawdzę i potwierdzę po południu jak będę już w domu, chyba wytrzymasz? Oczywiście wspólna regulacja nie dotyczy wyjścia Audio na amplituner (na szczęście) Spotkałem się z takim przypadkiem w jakimś LG LCD. Głośniki w TV grały razem z amplitunerem a regulacja poziomu głośności była wspólna - masakra.
 

janusdel

New member
Po podłączeniu słuchawek/głośników pod wyjście słuchawkowe, głośniki wbudowane w TV milkną. Do tego nie działa większość ustawień dźwięku (efekty, equalizer). Nie da się przełączyć z menu telewizora, czy chcemy używać głośników wbudowanych, czy słuchawek. Wiem, ponieważ mam podłączone głośniki 2.1 w taki sposób.
 

mg147

New member
"1TB, więc raczej 2,5 odpada" ?? No nie do końca bo już takie są w sprzedaży więc teraz tylko sprawdzić jak się one zachowują z USB 2.0. Sam się zdziwiłem ale chwila nieuwagi i już człowiek może być nie na bieżąco co do pojemności :)

Kto powiedział że takich nie ma? Wszystko wcześniej napisałem wystarczy się wczytać w poprzedni mój post. Na aukcji np. WD 1TB podkreślają, że dysk ma niestandardową, większą grubość.
W dalszym ciągu nie wiem czy można korzystać z dysku w tym samym czasie przez USB i eSATA
 
Ostatnia edycja:

Ziolo87

New member
Witam serdecznie.
Od prawie tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem modelu LE37C650, dlatego też chciałbym podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Po pierwsze do zakupu skłonił mnie fakt, iż seria B nie jest już produkowana, więc tak naprawdę powoli stanie się przestarzała i zapomniana przez producenta...:???:
Po drugie poszukiwałem TV 37" i opcją 100HZ.
Po trzecie planowałem dokupić do niego jakiś odtwarzacz hdd, jednak do czasu - kiedy znalazłem model C650...
Co do stylistyki i wyglądu samej obudowy (choć wiem, że jest to kategoria bardzo subiektywna) - TV prezentuje się bardzo dobrze, a same ramki wydają się być mniejsze niż chociażby w modelu B551, co optycznie powiększa ekran. Wadą natomiast jest niewątpliwie fakt przyciągania przez nią kurzu, w walce z którym nie pomaga nawet dołączona niebieska szmatka...:hmm:.
W kwestii obrazu - telewizor moim zdaniem ma bardzo wiele opcji ustawień obrazu, a polski język menu ułatwia zrozumienie i wybór odpowiednich z nich. Samo Menu jest bardzo czytelne i przejrzyste, choć muszę zaznaczyć, że poza 37B551 nie miałem doświadczenia z innymi TV LCD.
Jako, że jest to mój pierwszy LCD od razu dostrzegłem 100Hz i efekt tzw. "teatru", o którym tutaj już niektórzy wspominali. Można się jednak szybko do tego przyzwyczaić i nie sprawia to większych kłopotów z oglądaniem.
Ogromną zaletą tego modelu, która skłoniła mnie do zakupu (brałem pod uwagę również LG37LH7000 oraz LH3000) jest jego multimedialność. Po podłączeniu dysku zewnętrznego TV czyta wszystkie moje MKV (720p i 1080p), jak również napisy do nich - w formacie .srt oraz .txt ( gdzie nawiasy są: {} - nie [] ). Generalnie warto zajrzeć do instrukcji, gdzie wymienione są wszystkie odtwarzane i nie formaty napisów oraz kodeki video.
W tym miejscu chciałbym dodać, że bardzo łatwo można przekonwertować sobie napisy z innego formatu na ten odtwarzany przez TV w programie BestPlayer (darmowy program bez instalacji) w zakładce "Napisy".
Internet @ TV po pierwszym podłączeniu kabla od razu się zaktualizował i zainstalował bodajże 16 gadżetów, ja doinstalowałem sobie jeszcze kilka. Wszystko działa bardzo sprawnie i szybko.
Nie testowałem jeszcze opcji AllShare do połączeń z PC, ale jak tylko doprowadzę kabel z internetem i wszystko podłączę to podzielę się opinią (teraz mam bowiem tv w innym pokoju).

Cóż więcej mogę napisać.... narazie testuję jeszcze wszystko, a od wczoraj mam podłączoną do niego TV Cyfrową UPC i wygląda to naprawdę ładnie.

Jako taką ciekawostkę mogę napisać,iż myślałem, że ta dolna krawędź obudowy, która na zdjęciach ze strony www samsunga świeci się na czerwono również będzię się tak podświetlać u mnie..... ale tak nie jest - czyżby chwyt marketingowy???

Pozdrawiam i chętnie odpowiem na pytania o TV (jeżeli oczywiście będę znał odpowiedź :) )
M.
 
A ja, żeby oddać swoją "walkę" o to jaki TV kupię, zacytuję tu "Misia":
"My niżej podpisani, po przejechaniu 750 km i ... itd. itd."
czyli, że ja obok podpisany, po przejrzeniu tego forum 100 tyś. razy.... zdecydowałem się w końcu na 46-tkę C650 :twisted:
No i tu zaczynają się lekkie schody.... piszę to po to, aby inni byli mądrzejsi ode mnie w razie czego. Decyzja padła na EURO RTV AGD, bo pomimo ceny wyższej o około 4 stówki (w sklepie internetowym) niż na Allegro to skusił mnie system rat 30x0.
Dodam, że w necie można znaleźć tańsze egzemplarze, ale jeśli ktoś nie kupuje za czysty cash to raty najlepiej jednak wypadają w EURO (sprawdzałem w kilku przypadkach z kalkulatorem w ręku).
Tak więc cena telewizorka 3.990 zł, dowóz 49 zł, plus opłata za szybki dowóz 15 zł.
Raty do kupy wychodzą więc nieco ponad 135 zł miesięcznie, więc rzezi nie ma.
Dla pewności jeszcze do nich zadzwoniłem, więc Pan poinformował mnie, że aby transakcja i dostawa wyszła jak najszybciej, to załatwimy całe zamówienie przez fona. Pełna kultura. Co Pan chce ? Gdzie ? Kiedy przywieźć ? Spowiadam się jak mogę najlepiej i umawiamy się na dostawę za 2 dni. Nadaje mi numer zlecenia i każe na dzień następny udać się do sklepu (który sobie wskażę) z dokumentami i zaświadczeniem o zarobkach w celu fizycznej podpisania umowy.
No i szczyciło mnie tam jak kota po zsiadłym mleku, bo się okazuje, ze gówno prawda, ale dostawy to oni realizują raz na tydzień i tak się składa, ze akurat będę musiał sobie niemal cały poczekać :evil:
A już napalony byłem jak Arab na kurs pilotażu :cry:
Wkurzony zadzwoniłem ponownie do EURO, a Pani z gatunku "najlepszy zestaw dla mojej Krysi", twierdzi, że wszystko jak najbardziej OK, bo gdybym zadzwonił godzinkę wcześniej to byłoby dobrze.
Łapy opadają.
Jeśli tak będziecie kupować, to organizujcie sobie (odpowiedni gabarytowo) transport i sami odbierajcie, bo nie wiedzieć po kiego ........ pieprzą jakieś niestworzone historie o dostawach.
Także ja, jak baran czekam do czwartku :hmm:
 

Ziolo87

New member
Ja po swoją 37kę do MixElectronics (za 2440zl) przyszedłem z kimś i wzięliśmy sami; co prawda mieszkam 1 przystanek od sklepu, ale wolałem sam przytransportować TV do domu... Zresztą i tak musiałem dopłacić 55zł za "opłatę logistyczną"(przywóz do sklepu z magazynu)...:hmm:
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Bo dysk 500 GB 2.5 bez zasilania dla B/C650 to 'Mały Pikuś' ale czy ktoś testował 1TB 2.5?
Tak pytam dla potwierdzenia jak to się sprawuje w praktyce?
A jaka jest roznica miedzy tymi dyskami oprocz nowszej technologi i wiekszego upakowania danych na jednym talerzu? Wystarczy zapoznac sie z danymi na kazdym dysku o ktorych pisalem wsio.
To dziala tak samo jak na starszych laptopach z USB 1.0. Jeden dysk potrzebuje jednej koncowki, inny dwoch podlaczonych jednoczesnie pod USB.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
A jaka jest roznica miedzy tymi dyskami oprocz nowszej technologi i wiekszego upakowania danych na jednym talerzu? Wystarczy zapoznac sie z danymi na kazdym dysku o ktorych pisalem wsio.
To dziala tak samo jak na starszych laptopach z USB 1.0. Jeden dysk potrzebuje jednej koncowki, inny dwoch podlaczonych jednoczesnie pod USB.

Ale tu nie chodzi tylko o dane, technologię i specyfikacje. Zapytanie było o czy ktoś sprawdzał w praktyce.
 

romek111

New member
Słuchawki

Wracam do problemu słuchawek . Jeśli w C650 nie można jednocześnie słuchać dźwięku z głośników i z słuchawek to czy można jakoś je podłączyć aby rozwiązać ten problem??Na marginesie szkoda, że tylko Philips ma tą funkcje ; jest naprawdę przydatna.
 
Do góry