Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam!
Mam pytanko co do TV o przekątnej 46".
Chcialbym wstawic go do pokoju, ale nie wiem czy odległość z jakiej będe ogladał tv (ok. 3,5m) to nie za mało.
Czy roznica w cenie pomiedzy przekątną 46 a 40 jest warta swojej ceny??
40 cali to koszt okolo 2500zł, natomiast 46 cali mozna nabyc najtaniej za 3600zł.
Dodam ze bardziej przychylam sie do 46", tylka ta różnica w cenie... jakas dziwna..
Nie kupuj mniejszego, po oglądnięciu kilku filmów w full HD stwierdzisz że mogłeś kupić większy. Ja bym chętnie postawił 46" w miejscu mojego 37" a oglądam TV z około 2m.
PS.
A jak Ci 46" będzie za duży, to zawsze możesz się ze mną zamienić :-D
 

wrohi

New member
Witam.Uprzejmie proszę o rozwianie mojej wątpliwości.Postawiłem serwer do LE40C650 hula fajnie i tu;czy odtwarzając film mkv poprzez dlna obraz jest w wysokij rozdzielczości?W podgladzie info pokazuje 1080i mkv, ale tak jest zatytułowny film.Drugie pytanie internet@tv; nie mam żadnych polskich widgetów,co zrobić aby były?
Pozdrawiam.
 

friday69

New member
C650 firmware - wgrywanie

Witam, mam pytanie odnośnie wgrywania firmware. Mianowicie chciałbym wgrać oprogramowanie znajdujące się na stronie samsung.pl do lec650 lecz jest po eng. Moje pytanie brzmi jeżeli wgram eng firmware to czy bede mógł ustawić PL menu czy tylko angielskie?
 

Karol75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Co do wielkości TV to ja mam 37" ale powiem szczerze, że bez zastanawiania teraz wziąłbym przynajmniej 40" jak nie 46" a oglądam z odległości ok 2,5 m :smile:
 

krisho1

New member
Witam, mam pytanie odnośnie wgrywania firmware. Mianowicie chciałbym wgrać oprogramowanie znajdujące się na stronie samsung.pl do lec650 lecz jest po eng. Moje pytanie brzmi jeżeli wgram eng firmware to czy bede mógł ustawić PL menu czy tylko angielskie?
Tak, będziesz mógł ustawić PL w menu ;)
 

ruski99

New member
Witam, mam pytanie odnośnie wgrywania firmware. Mianowicie chciałbym wgrać oprogramowanie znajdujące się na stronie samsung.pl do lec650 lecz jest po eng. Moje pytanie brzmi jeżeli wgram eng firmware to czy bede mógł ustawić PL menu czy tylko angielskie?

Będziesz mógł ustawić PL bez problemu. Jednak radzę zaczekać na nowszą wersję firmware gdyż ta, która obecnie jest dostępna ma jakieś błędy w odtwarzaniu niektórych plików video (był taki post na forum)
 

kemot06

New member
Samsung LE55C650 - Jak zawiesić?

Witam. Zakupiłem telewizor LCD, marki Samsung 55' C650. Nie wiem na jakiej wysokości powiesić taki duży telewizor. Pierwszy raz kupiłem taki telewizor, w ogóle nie mam pojęcia. Mam nadzieje że mogę liczyć na waszą pomoc. :D

Pokój dzienny 37m, odległość fotelu od ściany 3,5m, TV: szerokość 130cm, h: 80cm.

Pozdrawia, z góry dzięki
 

friday69

New member
A czy Panowie wiecie może kiedy mniej więcej można spodziewać się nowego softu? Czy raczej jest to na razie niewiadomy termin?
 

GrzegorzN

New member
Niestety wyszukiwarka forum za bardzo się nie sprawdza dla wyszukania podobnych tematów. Dopiero google znalazło wątki na tym forum o podobnej tematyce. Wpisz w googla "wysokość zawieszenia telewizora site:hdtv.com.pl".

Znajdziesz tam różne propozycje aczkolwiek ze swojej strony dodam że u mnie 58" wisi na wysokości 85cm od podłogi (dolna krawędź telewizora). Nie pokrywa się to za bardzo z propozycjami z innych wątków gdzie sugerowane jest umieszczenie środka ekranu na wysokości oczu.
Nie zapomnij uwzględnić wysokości półki pod telewizorem, ewentualnej kolumny centralnej oraz względów estetycznych, taki telewizor to również mebel.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy lcd ma to znaczenie bo duże znaczenie mają kąty pionowe.
Ale regulowany uchwyt zapewnia pełen obraz .
 

krisho1

New member
Samsung raczej nie rozpieszcza nas z takimi informacjami, a co gorsze nie podaje co zostało zmienione w najnowszym sofcie. Osobiście poczekałbym z wgrywaniem, aż się wyjaśni co zmienili. No chyba, że coś się dzieje z TV. Wtedy warto spróbować.
 

jayjay_mchw

New member
Witam.
Planuję zakup LE40C650 i chciałbym do niego kupić dysk zewnętrzny 1,5TB. Proszę o info czy ten TV (przez USB) obsługuje system plików NTFS czy tylko FAT? FAT ma ograniczenie co do wielkości plików, a chciałbym przechowywać na dysku filmy w formacie mkv.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam.
Planuję zakup LE40C650 i chciałbym do niego kupić dysk zewnętrzny 1,5TB. Proszę o info czy ten TV (przez USB) obsługuje system plików NTFS czy tylko FAT? FAT ma ograniczenie co do wielkości plików, a chciałbym przechowywać na dysku filmy w formacie mkv.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ten wątek ma na razie 25 stron, wystarczyło użyć funkcji "przeszukaj ten temat",albo :szukaj:, lub poświecić 20 min na przeczytanie całego wątku. Ale lepiej po raz kolejny zadać to samo pytanie. Za niedługo ten temat będzie miał 500 stron jak ten o serii B.
 

jayjay_mchw

New member
Ten wątek ma na razie 25 stron, wystarczyło użyć funkcji "przeszukaj ten temat",albo :szukaj:, lub poświecić 20 min na przeczytanie całego wątku. Ale lepiej po raz kolejny zadać to samo pytanie. Za niedługo ten temat będzie miał 500 stron jak ten o serii B.

Tak się składa, że przeczytałem cały temat, przeszukiwałem go również i nie znalazłem odpowiedzi, więc grzecznie zapytałem, bo jest to dla mnie istotne. Poza tym od tego właśnie jest forum.
A co do zaśmiecania forum, to w tym wypadku Twoja wypowiedź jest niepotrzebnym śmieciem i niczego istotnego nie wnosi do rozmowy. Jeśli nie znasz odpowiedzi to się nie wymądrzaj, a jeśli znasz - mogłeś poprostu odpowiedzieć i temat byłby zamknięty.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Tak się składa, że przeczytałem cały temat, przeszukiwałem go również i nie znalazłem odpowiedzi, więc grzecznie zapytałem, bo jest to dla mnie istotne. Poza tym od tego właśnie jest forum.
A co do zaśmiecania forum, to w tym wypadku Twoja wypowiedź jest niepotrzebnym śmieciem i niczego istotnego nie wnosi do rozmowy. Jeśli nie znasz odpowiedzi to się nie wymądrzaj, a jeśli znasz - mogłeś poprostu odpowiedzieć i temat byłby zamknięty.
To teraz ja grzecznie odpowiem. Tak obsługuje dyski sformatowane w systemie ntfs. Chyba nie myślałeś że samsung wprowadzi obsługę plików mkv w full HD, a potem każe używać dysków w formacie fat? Widziałeś kiedys film w mkv 1920x1080 mniejszy niż 4GB? Tak się składa że kiedy pisałeś Swojego pierwszego posta to wiedziałeś już jakie formaty odtwarza ten TV, więc logicznie myśląc powinieneś się domyślić że TV musi obsługiwać ntfs. Poza tym powiedz mi, kto w dzisiejszych czasach jeszcze używa fat i to w dodatku do tak dużych dysków przenośnych.
Twierdzenie "od tego jest forum" nie zwalnia Cię z minimalnego wysiłku wpisania frazy w google.
I jak już ktoś słusznie wspomniał, radzę poczytać trochę wątek o B650, bo tak na prawdę TV są takie same, różnią się interfejsem i obsługą DTS.
Edit:
W instrukcji obsługi C650 jest wyraźnie napisane, że obsługuje fat, fat32 i ntfs.
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
Słabo szukałeś bo dwie strony wcześniej kolaga napisał:
Ja mam dysk 1,5TB WD My Book Essential i bez najmniejszych problemów telewizor z nim współpracuje.
ntfs obsługuje
MKV odtwarza

Ja mam inny problem i proszę o info innych uzytkowników C650.
pisałem wcześniej, że coś tam bzyczy, ale jest ok.
Niestety po kilkunastu dniach bzyczenie się nasiliło, czy ktoś ma już podobny problem?
Ktoś pisał, że wymieniono mu TV, czy po wymianie nic a nic nie bzyczy?
 

ruski99

New member
Właśnie przed chwilą w internettv mi się zaktualozowały youtube i twitter no i doinstalował sie GOOGLE MAPS!!! dział rewelacyjnie.
 

Wigash

New member
Przy ustawieniu kolorów Naturalny, bzyczenie jest jakby intensywniejsze, dlatego zwróciłem na nie uwagę. Przy innych ustawieniach jest mniej intensywne i przy normalnym oglądaniu nie zauważalne. Odwołałem serwis gwarancyjny i zobaczę czy faktycznie bzyczenie jest związane z ustawieniami w TV czy jest od nich niezależne.
Serwis mnie pozytywnie zaskoczył, bo działają tzw trybie door2door i juz jutro przyjechali by po mojego LCDka, a już myślałem, że sam będę musiał zataszczyć tego kolosa.

Internet@TV mi się zaktualizował niedawno, ale nic nowego się nie pojawiło (widzialem ze cos z gettyimages sie aktualizowało). Muszę odpalić może Mapy też mi sie teraz dociągną :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry