Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
jeszcze raz wrócę do tego bzyczenia, bo w ciągu dnia w ogóle tego nie słychać. Muszę poczekać do późnego wieczora, bo może będzie słychać to bzyczenie jak już w domu i na zewnątrz będzie maksymalnie cicho. Moim zdaniem jest to niezauważalne.

Nadal nie działa mi DLNA, zgłupiałem już :fool:
Komp na którym mam filmy i serwer PCSM, oraz TV są w tej samej podsieci, ale się nie widzą. Na Firewallu jest wyjątkach i nadal dupa. Przeinstaluję program i ręcznie dodam do firewalla, może pomoże :)

Guciak - jeżeli bardziej pasuje ci obraz tego 550 to dlaczego miałbyś nie brać? Patrząc na porównanie na stronie samsunga to różnią się tylko tym, że 550 ma 50 Hz, brak Internet@TV, brak SRS Sound i o dziwo 550 podobno nie ma pilota (ale wydaje mi się, że to błąd). Bez tych rzeczy da się oglądać, choć osobiście wolałbym mieć te 100 Hz (zawsze można wyłączyć) i pilota ;-):D
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Nadal nie działa mi DLNA, zgłupiałem już :fool:
Komp na którym mam filmy i serwer PCSM, oraz TV są w tej samej podsieci, ale się nie widzą. Na Firewallu jest wyjątkach i nadal dupa. Przeinstaluję program i ręcznie dodam do firewalla, może pomoże :)
Do wyjątków zapory musisz dodać: http_ss_win_pro, mtn i WiselinkPro z folderu SAMSUNG PC Share Manager. Ja tak zrobiłem w Eset Smart Security i działa.
 

Guciak

New member
Guciak - jeżeli bardziej pasuje ci obraz tego 550 to dlaczego miałbyś nie brać? Patrząc na porównanie na stronie samsunga to różnią się tylko tym, że 550 ma 50 Hz, brak Internet@TV, brak SRS Sound i o dziwo 550 podobno nie ma pilota (ale wydaje mi się, że to błąd). Bez tych rzeczy da się oglądać, choć osobiście wolałbym mieć te 100 Hz (zawsze można wyłączyć) i pilota ;-):D

ale zależało mi na 100Hz bo obraz jest wyraźnie płynniejszy, oglądałem też najnowszego LEDa 32UEC6000 i jakość była powalająca, może warto dołożyć te 5 stówek...
 

pedewe

New member
Wydaje mi się że badpixele należą już do gwarancji a nie do uszkodzeń podczas transportu, więc raczej nie mają obowiązku czekać na odpalanie ale może się mylę.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
jak koledze zalezy na 100hz i płynności obrazu to radze darować sobie Samsunga.
Powiedzial co wiedzial. Sugestia bardzo ladnie poparta argumentami.
Dzisiaj np bylem w sklepie na wyprzedazy, gdzie ceny wyjsciowe oczywiscie byly z kosmosu, a po odjeciu rabatu nadal wyzsze niz w innych sklepach - hehe. Pojechalem tam z kolega, ktory od ponad roku ma plazme Panasonica. Kolo siebie staly 32B651 i 37B530. Troche sie zdziwilem jak moj kolega, ktory zbytnio nie zglebia tematow nowych TV, powiedzial ze B651 ma zdecydowanie lepszy obraz. Zadnych problemow z katami nie stwierdzilismy. Dla mnie w tym przedziale cenowym Samsung ma najbardziej przyjemny obraz, ale gdyby bylo mnie stac to pewnie rozejrzalbym sie za Philipsem z Ambi Light 3. Sony EX500 jakoscia obrazu do mnie nie przemawia, a pod wzgledem multimedialnym obslugluje mniej formatow niz samsung.
No ale niektorzy maja uprzedzenia, tak jak do aut na litere "F" i nigdy danej marki nie kupia, chocby nie wiadomo jak byla dobra, bo to dalej "F" ;).

------------
Problem z opoznionym dzwiekiem pojawil sie i w modelu C:

"
I know there have been some sporadic reports of lip sync issues, and I definitely have some.

TV - Samsung LN-46C630
STB - Motorola DCX-3400
AVR - Denon AVR-1610

STB <--HDMI--> TV <--TOSlink--> AVR

I have the STB directly connected to the TV to work around the "loss of settings" issue that is somewhat common with the new DCX units. (I would prefer to connect it up through the AVR, but such is life.)

The audio appears to lag behind the video, i.e. you see before you hear. Adjusting the audio delay in the SPDIF Output menu helps, sometimes, but it's never quite right. In some cases, even with the delay set to zero and the AVR set to "Direct" (which disables all audio processing), there is still a lag.

The "solution" seems to be to set the audio output on the STB to L-PCM and the audio format on the TV to PCM. Unfortunately, it doesn't pass multichannel PCM to the AVR on DD 5.1 channels, so it's one lousy work-around. But having the sound and picture out-of-sync is simply unbearable. "
 
Ostatnia edycja:
Q

quosek

Guest
czesc
pytanko - mam LE40C650 kupiony w polsce (a wiec ma tez polskie menu), czy moge zaisntalowac firmware dostepny na stronie Samsunga polskiego ? on jest opisany jako angielski .... bedzie wszystko ok ?
 

Wigash

New member
Do wyjątków zapory musisz dodać: http_ss_win_pro, mtn i WiselinkPro z folderu SAMSUNG PC Share Manager. Ja tak zrobiłem w Eset Smart Security i działa.
ja mam tylko systemowy firewall z XP, oba programy znjadują się już na liście wykluczeń, dodałem jeszcze sam PCSM.exe, ale to już nie ma chyba większego znaczenia. Na liście wyjątków Wiselink pojawia się jako Allshare, chyba czas zajrzeć na stronę S. Na razie nie pastwiłem się nad tym, bo bawię się aplikacjami (bardzo fajnie Picasę zrobili), a filmy oglądam z USB. No ale czas się tym zająć. Kurcze na ledowym UE40B7000 nie było problemów, ale tam nie ma ALLSHARE tylko jest po prostu DLNA. W instrukcji nic nie znalazłem :( tam jest tak jak było w tv u ojca czyi włącz i masz dostęp (jeśli poprawnie działa sieć).
Na razie nie robię żadnych updatów chyba, że ktoś mi pokaże co się zmieniło i co jest poprawiane!
 

pedro_78

New member
Bez reklam
ja mam tylko systemowy firewall z XP, oba programy znjadują się już na liście wykluczeń, dodałem jeszcze sam PCSM.exe, ale to już nie ma chyba większego znaczenia. Na liście wyjątków Wiselink pojawia się jako Allshare, chyba czas zajrzeć na stronę S. Na razie nie pastwiłem się nad tym, bo bawię się aplikacjami (bardzo fajnie Picasę zrobili), a filmy oglądam z USB. No ale czas się tym zająć. Kurcze na ledowym UE40B7000 nie było problemów, ale tam nie ma ALLSHARE tylko jest po prostu DLNA. W instrukcji nic nie znalazłem :( tam jest tak jak było w tv u ojca czyi włącz i masz dostęp (jeśli poprawnie działa sieć).
Na razie nie robię żadnych updatów chyba, że ktoś mi pokaże co się zmieniło i co jest poprawiane!
Spróbuj całkowicie wyłączyć firewalla i sprawdź czy w TV pojawi się DLNA. Rozumiem że w Samsung PC Share (Udostępnij -> Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia) masz dodane IP swojego TV i ustawione na potwierdź.
 

marekwawa

New member
Witam,
Mam pytanie, czy już komuś udało się podłączyć nie oryginalną Samsunga kartę WiFi pod USB ?
Jestem zainteresowany zakupem i nie wiem jaki model jakiej firmy mogę wybrać.
 

Wigash

New member
Spróbuj całkowicie wyłączyć firewalla i sprawdź czy w TV pojawi się DLNA. Rozumiem że w Samsung PC Share (Udostępnij -> Ustaw zabezpieczenia dla urządzenia) masz dodane IP swojego TV i ustawione na potwierdź.
w końcu miałem chwilę i faktycznie tego w ogóle nie ustawiałem. Nawet tam nie zaglądałem i nie przypominam sobie, żeby w PCSM u ojca była taka opcja :x? Tam poszło gładko, zainstalowałem program z płyty, dodałem zasób i już. No sam nie wiem?? Ważne, że i u mnie już działa :D
piwo dla ciebie pedro_78...hmm nie ma piwa, no to może chociaż: :popcorn:
dzięki :blagam:
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam,
Mam pytanie, czy już komuś udało się podłączyć nie oryginalną Samsunga kartę WiFi pod USB ?
Jestem zainteresowany zakupem i nie wiem jaki model jakiej firmy mogę wybrać.

Z serią B działa TP-Link TL-WN827N, niestety już niedostępny :evil: i nie wiadomo, czy będzie działać z serią C. Jeżeli bardzo chcesz podłączyć TV do sieci, to lepiej kablem do routera, a kompa bezprzewodowo.
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Input lag dla C630:
tested out my Samsung 46c630 using my laptop with hdmi out (no idea what my laptop lag is, it's a year old gateway)


Here's what I got


Game
IMG_1061.jpg

IMG_1060.jpg

50-80ms
3-5 frames

PC
IMG_1049.jpg

IMG_1050.jpg


50-70ms
3-4 frames
Not very positive results considering that the lag of my laptop isn't taken into account. I may have to return this for something else.
frown.gif

The store I bought has no refunds, just exchanges and I might switch it for a LC46E77, but I think they only have a display model left in it...

UWAGA:
Found a big hole in my tests...It was displaying on the tv in 720p.......there is now way to output the resolution to 1080p and have it display on my laptop at the same time.

---------------
A tak sie prezentuje 40C653 (nie moj :) ) :
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    64,1 KB · Wyś: 2882
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
na razie nie mam konsoli, żeby mnie ten input lag drażnił. Ciekaw tylko jestem czy ten test był robiony z włączonym Motion Plus czy z wyłączonym?
tamten test bardzo ciekawy, już go ktoś wrzucał. No i generalnie trochę mnie wkurzył bo się okazało, że Samsung potrafi zrobić normalną klasyczną obudowę. Ale jak już dojechał mój egzemplarz C650 to powiem szczerze, że tak źle ta "kropla" w dolnej części obudowy nie wygląda. U mnie TV stoi na szafce i wydaje mi się, że gorzej by wyglądała ta obudowa gdyby telewizor wisiał na ścianie. Bardziej by się to rzucało w oczy.
w poszukiwaniu nowych aplikacji do TV trafiłem na taką stronkę:
TV store Apps

niech mi ktoś powie w końcu czy w B650 był taki sam system aplikacji jak jest w C650?
 

Wigash

New member
no właśnie tu nie ma czegoś takiego jak content library.
Jest na pilocie przycisk Content i po wciśnięciu ukazuje nam się takie animowane obrotowe menu na dole ekranu. Tam do wyboru mam Internet@Tv, Media Plater, Allshare i nieaktywny Przewodnik.
Wszystko oprócz Allshare jest dostępne z przycisków na pilocie, więc to menu nie ma dla mnie sensu. Internet@TV jest w moim modelu w postaci takiej "ściany" z aplikacjami (widać to w tej recenzji C653 od Jericho24). Jest Youtube, Picasa, AccWeather i USnews - te aplikacje powiedzmy są tak jak Widgety z B7000, tyle że tam były w postaci paska z lewej strony a tu są na całym ekranie. Oprócz tego jest jedna aplikacja GettyImages która zawiera/pobiera z internetu, zdjęcia i można je sobie wyświetlać w postaci wygaszacza (długo się tym nie bawiłem). No i na koniec też na tej ścianie umieszczone są inne aplikacje np gry.
No i właśnie czy w B650 jest tak jak w B7000, jest sobie oddzielnie Internet@TV z kilkoma Widgetami gazeta.pl, wiadomości, Repertuar Kin, pogoda, giełda i jest sobie coś takiego jak Content Library gdzie są kategorie Galeria, Przepisy, Dzieci, Gry, Relaks.
Jak będzie mi się chciało wyciągać aparat to zrobię kilka fotek jak to wygląda u mnie i u ojca, to zobaczycie moje rozterki :):mrgreen:

o tak to wygląda u mnie i mam to samo zainstalowane (tzn miałem, bo już dociągnąłem dwa nowe programy :mrgreen:) oprócz AP news:
image.axd
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
no właśnie tu nie ma czegoś takiego jak content library.
Jest na pilocie przycisk Content i po wciśnięciu ukazuje nam się takie animowane obrotowe menu na dole ekranu. Tam do wyboru mam Internet@Tv, Media Plater, Allshare i nieaktywny Przewodnik.
Wszystko oprócz Allshare jest dostępne z przycisków na pilocie, więc to menu nie ma dla mnie sensu. Internet@TV jest w moim modelu w postaci takiej "ściany" z aplikacjami (widać to w tej recenzji C653 od Jericho24). Jest Youtube, Picasa, AccWeather i USnews - te aplikacje powiedzmy są tak jak Widgety z B7000, tyle że tam były w postaci paska z lewej strony a tu są na całym ekranie. Oprócz tego jest jedna aplikacja GettyImages która zawiera/pobiera z internetu, zdjęcia i można je sobie wyświetlać w postaci wygaszacza (długo się tym nie bawiłem). No i na koniec też na tej ścianie umieszczone są inne aplikacje np gry.
No i właśnie czy w B650 jest tak jak w B7000, jest sobie oddzielnie Internet@TV z kilkoma Widgetami gazeta.pl, wiadomości, Repertuar Kin, pogoda, giełda i jest sobie coś takiego jak Content Library gdzie są kategorie Galeria, Przepisy, Dzieci, Gry, Relaks.
Jak będzie mi się chciało wyciągać aparat to zrobię kilka fotek jak to wygląda u mnie i u ojca, to zobaczycie moje rozterki :):mrgreen:
W B650 jest dokładnie tak jak B7000 Twojego ojca, tak wynika z twojego opisu. Internet@TV i w nim kilka widgetów jak YouTube, Gazeta PL, pogoda, wiadomości, flickr. Wyświetlane w postaci paska na dole z podglądem na to co aktualnie leci w TV, lub na całym ekranie. Dodatkowo w Content Library do wyboru zupełnie w moim przypadku nie potrzebne aplikacje podzielone na kategorie Galeria, Przepisy, Dzieci, Gry, Relaks. No może nie całkiem nie potrzebne, bo w grach mam SamyGo Extensions :twisted:
 

ruski99

New member
Witam,
Właśnie wgrałem najnowsze firmware ze strony samsunga inie widzę zmian. Czy jest gdzieś mozliwość sprawdzenia co dana wersja wnosi w stosunku do poprzedniej? Wkurza mnie to, że wgrywam soft w nadziei na jakieś istotne ulepszenia lub zmiany, a tu lipa. I jeszcze to każdorazowe ustawianie wszelkich ustawień od nowa. A właśnie. Te ustawienia od b650 nie za bardzo mi pasują i jakoś sam nie mogę ustawić dobrych parametrów. Może ktoś ma swoje własne ustawienia, które mu pasują?
wrzućcie na forum a wtedy każdy będzie mógł sobie przypasować to co mu odpowiada.
 
Do góry