Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

lafaar

New member
Niestety, nie mam nikogo znajomego z takim TV.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to zakup takiego AP np. w Komputroniku, sprawdzenie w domu czy działa i ew. oddanie go do sklepu.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Niestety, nie mam nikogo znajomego z takim TV.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to zakup takiego AP np. w Komputroniku, sprawdzenie w domu czy działa i ew. oddanie go do sklepu.
Cholera nie dogadaliśmy się, a to moja wina. Tak to jest jak się czyta bez zrozumienia :oops:. Przecież ten twój TL-Wa500G to router, a ja czytając to myślałem że to karta wifi pod usb:fool:. I tu przyznaję rację każdy AP będzie działać.
 

Wigash

New member
no to w takim razie ja źle zrozumiałem, bo myślałem, że użyłeś jakiegoś TP-linkowego patyka WiFi

hehe dokładnie :)

no ale fakt, że to tańsze rozwiązanie! Gorzej jak ktoś zawiesił TV na ścianie i już nigdzie nie ma miejsca na AP lub router
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
no to w takim razie ja źle zrozumiałem, bo myślałem, że użyłeś jakiegoś TP-linkowego patyka WiFi

hehe dokładnie :)

no ale fakt, że to tańsze rozwiązanie! Gorzej jak ktoś zawiesił TV na ścianie i już nigdzie nie ma miejsca na AP lub router

W serii B działają patyki TP-Link - WN827, jest tylko problem z kupnem. Swoją drogą ciekawe czy w C też zadziała.
 

1974mariog

New member
Witam wszystkich.
Dla zainteresowanych posiadam model le40c650 zaktualizowałem firmware do najnowszej wersji 1010 które według mnie niczego nowego nie wnosi.Czy udało się komuś zainstalować widget gazeta pl .Kombinowałem resetowałem tv,zmieniałem kraje ale kiedy włączam internet tv nie pobiera aktualizacji tylko zawsze wyskakuje to co się zainstalowało się przy pierwszym uruchomieniu a z zakładki zalecane nie da się nic usunąć a tam poza youtube same angielskojęzyczne bzdety.
 

Nemezy

New member
Zrobiłem właśnie update firmware do 1010.0 trwało to może ze trzy minuty, ale mam problem z ustanowieniem połączenia WiFi z routerem. Telewizor widzi sieć ale nie może się z nią połączyć. Na pierwotnym sofcie jaki miałem czyli 1005.0 wszystko hulało aż miło teraz wywala mi "błąd połączenia", próbowałem kilka razy z hasłem, bez hasła, z patykiem w jednym USB telewizora potem w drugim i nic.
Miał ktoś coś podobnego ??
Chyba wrócę do poprzedniej wersji softu jaki udało mi się ściągnąć czyli 1009.0 i zobaczę czy to pomoże.......

Powrotu do starszego softu nie ma. Telewizor po prostu go nie widzi, można się piąć tylko do góry, nie można schodzić w dół :(
No to mam problem :roll:

Rozwiązałem mój problem :), przed upgradem włączyłem sobie po prostu funkcję SWL (Samsung Wireless Link) która sprawiła że TV nie pobierał adresów IP i nie łączył się z netem.

Jeżeli chodzi o nowy soft 1010.0 to zauważyłem "zmiany". Dlaczego ująłem je w nawias ?
Ponieważ dla mnie są kosmetyczne i niekoniecznie lepsze, mam wrażenie że spowalniają, zamulają płynność menu.
Poprawione zostały dwie ikonki Media Play oraz Internet.
W wersji softu 1005.0 były to nieruchome ikonki Mplay- w postaci dwóch rolek filmu; Internet - glob
W wersji 1010.0 Mplay- ikonka jest animowana - kamera której kręcą się rolki z filmem i wyświetla się film; Internet - animacja globu i kręcącymi się po orbicie fotkami, napisami.
 

skrot

New member
LExxC650 a odległość od ekranu

Witam!
Po wielu godzinach czytania informacji na roznych forach zdecydowalem sie na zakup Samsunga serii C650. Mam jednak problem z wyborem wielkosci matrycy. Telewizor bedzie stal w pokoju o wymiarach 4,6x4,6 metra. Telewizor bedzie stal na polce przy jednej scianie, a kanapa stoi przy przeciwleglej scianie, a wiec odliczajac odleglosc TV od sciany i odleglosc glowy od sciany siedzac na kanapie wychodzi, ze dystans od widza do matrycy bedzie wynosil jakies 3,6 do 3,8 metra. No i mam problem, bo nie wiem, czy przy takiej odleglosci brac matryce 37 czy 40 cali??? Sygnal na TV bedzie podany z cyfrowego dekodera kablowki "Vectra" przez HDMI. W 95% bede ogladal standardowe kanaly TV, a wiec te nadawane w SD. Poradzcie prosze jaki TV brac, wiekszy 40 cali, czy mniejszy 37 cali...
 

piotrflo

New member
Minimum 40 a najlepiej 47". O 37 wogole zapomnij. Naprawde. Ja posiadam co prawda Toshibe, ale 42" i ogladam max z 3m. Sygnal SD z kablowki UPC przez SCART puszczane. Jest b. dobrze. I nie wierzylem, ze sie czlowiek przyzwyczaja do wielkosci. Ale tak jest. A teraz jak zakupilem odtwarzacz SONY BDP-S360 to juz sie zmartwilem, ze nie wzialem 46". Jeszcze zalezy jak bedzie sobie radzil ten TV z sygnalem SD a mysle, ze niezle. Bo Toshiba daje sobie pieknie rade.
 

OSP110233

New member
Witam!
Po wielu godzinach czytania informacji na roznych forach zdecydowalem sie na zakup Samsunga serii C650. Mam jednak problem z wyborem wielkosci matrycy. Telewizor bedzie stal w pokoju o wymiarach 4,6x4,6 metra. Telewizor bedzie stal na polce przy jednej scianie, a kanapa stoi przy przeciwleglej scianie, a wiec odliczajac odleglosc TV od sciany i odleglosc glowy od sciany siedzac na kanapie wychodzi, ze dystans od widza do matrycy bedzie wynosil jakies 3,6 do 3,8 metra. No i mam problem, bo nie wiem, czy przy takiej odleglosci brac matryce 37 czy 40 cali??? Sygnal na TV bedzie podany z cyfrowego dekodera kablowki "Vectra" przez HDMI. W 95% bede ogladal standardowe kanaly TV, a wiec te nadawane w SD. Poradzcie prosze jaki TV brac, wiekszy 40 cali, czy mniejszy 37 cali...

Skoro jesteś zdecydowany tylko na te dwa rozmiary to bierz większy. Osobiście TV 40 cali oglądałem z odległości ok. 2,5 - 2,8 m i jest w porządku. Na początku rozmiar robił wrażenie ale po 4 dniach zastawiałem się nad większym, szczególnie jeżeli będziesz miał podpięty pod dobry sygnał (DVB-T lub Tuner HD). Sam właśnie zamówiłem 40C650 :)
 

sabe9

New member
absolutnie z tej odległości oglądania 40 cali to jest minimum !!!!
nie bój się też 46 cali, naprawde, ten model TV świetnie przetwarza słaby sygnał (nawet ze zwykłej anteny siatkowej), a co dopiero coś przez HDMI z VECTRY (też mam VECTRĘ, chyba 12 kanałów w HD).

więc wielkości się nie bój....

pamiętaj tylko że ten model w 37 calowej wersji ma matrycę półmatową, więc czerń jest troszkę gorsza, ale za to nie widać odbić w ekranie (np. okno, żaluzję, lampa wieczorem).
a przy 40 calowej i wyższych przekątnych już matryca jest błyszcząca. jeśli masz dobrze doświetlony pokój, jeśli CI słońce akurat zagląda na tą ścianę na kórej będzie stał TV, to raczej jeśli się nie zaopatrzysz w dobre, ciemne rolety, będziesz niezbyt zadowolony. właśnie przez odbijające się żródła światła, postaci itd.....

nadal twierdzę, że minimum 40cali dla Ciebie....

poza tym bardzo dobry wybór... ten model... widziałem go w akcji i porównywałem z SONY EX500 i EX700... wszystko na korzyść SAMSUNGA...

pzdr
seb




Witam!
Po wielu godzinach czytania informacji na roznych forach zdecydowalem sie na zakup Samsunga serii C650. Mam jednak problem z wyborem wielkosci matrycy. Telewizor bedzie stal w pokoju o wymiarach 4,6x4,6 metra. Telewizor bedzie stal na polce przy jednej scianie, a kanapa stoi przy przeciwleglej scianie, a wiec odliczajac odleglosc TV od sciany i odleglosc glowy od sciany siedzac na kanapie wychodzi, ze dystans od widza do matrycy bedzie wynosil jakies 3,6 do 3,8 metra. No i mam problem, bo nie wiem, czy przy takiej odleglosci brac matryce 37 czy 40 cali??? Sygnal na TV bedzie podany z cyfrowego dekodera kablowki "Vectra" przez HDMI. W 95% bede ogladal standardowe kanaly TV, a wiec te nadawane w SD. Poradzcie prosze jaki TV brac, wiekszy 40 cali, czy mniejszy 37 cali...
 

simarik

New member
Sam mam taki dylemat w przypadku zakupu tego samego TV serii C650
Tylko u mnie jest dylemat czy 40" - czy może 46". Odległość oglądania na wprost to jakieś 3,5m a trochę po skosie to ok 3m. W zasadzie nastawiłem się już na 40" ale zamierzam wziąć "n" z kanałami HD więc cały czas mam "moralnego kaca" - czy przypadkiem 46" nie byłby bardziej odpowiedni do tych warunków. Tylko że przeskok cenowy między 40 a 46 to ok 1,2k i to mnie tylko powstrzymuje przed podjęciem decyzji :-x
Zatem na Twoim miejscu nie brałbym nic mniejszego jak 40"

Z uwagą będę też śledził wątek :p
 

pedewe

New member
Ha ha jakbyś trafił we mnie tym postem :) Przy tych samych warunkach mieszkaniowych wczoraj zamówiłem le46c650 :) i widzę po komentarzach innych, że podjąłem dobrą decyzję :)
 

simarik

New member
Ha ha jakbyś trafił we mnie tym postem :) Przy tych samych warunkach mieszkaniowych wczoraj zamówiłem le46c650 :) i widzę po komentarzach innych, że podjąłem dobrą decyzję :)

Pedewe! Jak będziesz już po pierwszych wrażeniach tej 46" to podziel się opinią jak wypada ona w "naszych" warunkach mieszkaniowych (czyli ok. 3- 3,5m) bo ja już sami nie wiem co brać!

P.S. a gdzie kupiłeś i za ile jeśli można wiedzieć? - może być na pw
 

pedewe

New member
Nie ma tajemnicy w końcu wolny rynek kupiłem w oleole.pl za 3699 i 60 zl przesyłka, teraz cena jest minimalnie większa ale zauważyłem że co jakiś czas skacze do tego poziomu. Telewizor będę miał w piątek :)
 

vqsoft

New member
Rozwiązałem mój problem :), przed upgradem włączyłem sobie po prostu funkcję SWL (Samsung Wireless Link) która sprawiła że TV nie pobierał adresów IP i nie łączył się z netem.

Jeżeli chodzi o nowy soft 1010.0 to zauważyłem "zmiany". Dlaczego ująłem je w nawias ?
Ponieważ dla mnie są kosmetyczne i niekoniecznie lepsze, mam wrażenie że spowalniają, zamulają płynność menu.
Poprawione zostały dwie ikonki Media Play oraz Internet.
W wersji softu 1005.0 były to nieruchome ikonki Mplay- w postaci dwóch rolek filmu; Internet - glob
W wersji 1010.0 Mplay- ikonka jest animowana - kamera której kręcą się rolki z filmem i wyświetla się film; Internet - animacja globu i kręcącymi się po orbicie fotkami, napisami.


czyli mam najnowszy sofcik
ale nadal nie czyta mi polskich fontów

może ktoś podpowiedzieć gdzie trzeba zmienić na Europe środkową?
 

Wigash

New member
Rozwiązałem mój problem :), przed upgradem włączyłem sobie po prostu funkcję SWL (Samsung Wireless Link) która sprawiła że TV nie pobierał adresów IP i nie łączył się z netem.
Jeżeli chodzi o nowy soft 1010.0 to zauważyłem "zmiany". Dlaczego ująłem je w nawias ?
Ponieważ dla mnie są kosmetyczne i niekoniecznie lepsze, mam wrażenie że spowalniają, zamulają płynność menu.
Poprawione zostały dwie ikonki Media Play oraz Internet.
W wersji softu 1005.0 były to nieruchome ikonki Mplay- w postaci dwóch rolek filmu; Internet - glob
W wersji 1010.0 Mplay- ikonka jest animowana - kamera której kręcą się rolki z filmem i wyświetla się film; Internet - animacja globu i kręcącymi się po orbicie fotkami, napisami.
no to zaszaleli. Ale można nie aktualizować i mieć podstawową wersję softu? A co na brak gazety.pl serwis samsunga ktoś do nich dzwonił?

edit:
zerkam właśnie na ceny 37" wersji i w neo24 kosztuje 2450 i pewnie + dostawa. Jak zainteresowałem się tym tv to ceny startowały 2600, w ciągu dwóch tygodni takie zejście? Dawno nie kupowałem telewizora i sprzętu, ale o czym to kurde świadczy? czy to normalne? Może w takim razie poczekać, bo za tydzień będzie kosztował 2000 pln :D??
 
Ostatnia edycja:

ruski99

New member
czyli mam najnowszy sofcik
ale nadal nie czyta mi polskich fontów

może ktoś podpowiedzieć gdzie trzeba zmienić na Europe środkową?

Podczas oglądania filmu z napisami wciśnij na pilocie przycisk TOOLS. Wyświetli się menu ustawień w tym ustawień napisów. Tam możesz ustawić Europę środkową. U mnie polskie znaki są jak trzeba.8)
 
Do góry