Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Wigash

New member
no i ja jestem posiadaczem 40c650 - na razie fajny sprzęcik
ale powiem wam ze jakość tvp1 nie powala
juz minimini jest w lepszej jakości :)

net odpalony - na razie po kablu
teraz stawiam serwer na pc i zobaczę jak leca filmy via kabel ;)

teraz pozostaje mi podmienić tuner w upc na ten HD
a właśnie czy będzie różnica ? czy samo podpięcie hdmi coś zmieni ?
no wydaje mnie się, że sporo powinno się zmienić. Jednak LCD to nie plazmy i muszą mieć obraz i sygnał lepszej jakości i najlepiej większej rozdzielczości.
Swoją drogą jak czytam o tym skalowaniu to chętnie bym kupił takiego Sama jak ten C650 ale w HD ready. Raz, że platformy cyfrowe nie nadają sygnału full HD, dwa że mniej trzeba skalować z sygnału SD. Oglądanie raz na ruski rok filmu z BD nie uzasadnia posiadania telewizora z za dużą rozdzielczością. No i właśnie jak to jest z tą rozdzielczością w Samsungu można zmieniać czy nie?

Jeśli chodzi o wyglad to niestety ani samsung ani sony nie jest tu wzorcem do naśladowania :( niestety. Samsung jest za "futurystyczny" ta prześwitująca ramka jest dobijająca (mówię o modelu LED B7000), z kolei Sony to taki dziadkowy design, no przynajmniej te modele ze średniej i niższej półki vide EX500 - szary pasek na dole jest żenujący.

No te widgety zadziwiają, w święta z całą rodziną oglądaliśmy filmy na youtube i to nie była moja propozycja tylko mojej mamy, bo chciała zobaczyć Chorwację :)
Jest już w końcu Gazeta.pl??
 

Wigash

New member
Panowie jak odpalic flmy z pc za pomoca siecie ethernet? postawilem samsung pc share manager, dodalem filmy odswierzylem i nie wiem co wybrac w tv zeby to zobaczyc
podpowiedzcie ...
na pilocie powinien być przycisk Media P. i odpali ci się player i w rogu będzie zielona ikonka DLNA (mówię na podstawie doświadczeń z B7000)
Jeśli nie zobaczy serwera DLNA, to musisz skonfigurować "kartę sieciową" w TV najlepiej ustawiając ją na: automatycznie jeśli masz włączone DHCP
 

vqsoft

New member
ok wszystko fajnie sie odpaliło!

macie jakis sprawdzony program do konwersji txt na inne ?
dzis na szybko posiłkowałem sie polskim ogonkiem i wywaliłem polskie znaki
ale na dłuższa metę wole mieć polskie fonty
ps. ile trwa update softu ? czy kasują sie wszystkie ustawienia ?
 

vqsoft

New member
i kolejne pytanie
jest szansa jakoś poruszać sie po menu w filmie DVD?
mam na myśli film zrzucony na usb
 
Ostatnia edycja:

Nemezy

New member
Zrobiłem właśnie update firmware do 1010.0 trwało to może ze trzy minuty, ale mam problem z ustanowieniem połączenia WiFi z routerem. Telewizor widzi sieć ale nie może się z nią połączyć. Na pierwotnym sofcie jaki miałem czyli 1005.0 wszystko hulało aż miło teraz wywala mi "błąd połączenia", próbowałem kilka razy z hasłem, bez hasła, z patykiem w jednym USB telewizora potem w drugim i nic.
Miał ktoś coś podobnego ??
Chyba wrócę do poprzedniej wersji softu jaki udało mi się ściągnąć czyli 1009.0 i zobaczę czy to pomoże.......

Powrotu do starszego softu nie ma. Telewizor po prostu go nie widzi, można się piąć tylko do góry, nie można schodzić w dół :(
No to mam problem :roll:
 
Ostatnia edycja:

Wigash

New member
ok wszystko fajnie sie odpaliło!

macie jakis sprawdzony program do konwersji txt na inne ?
dzis na szybko posiłkowałem sie polskim ogonkiem i wywaliłem polskie znaki
ale na dłuższa metę wole mieć polskie fonty
ps. ile trwa update softu ? czy kasują sie wszystkie ustawienia ?
jest konwerter online, tylko pytanie brzmi co chcesz przekonwertować na co i dlaczego?
Jak na razie na B7000 wszystkie filmy jakie odpaliłem ładnie zaciągały napisy z plików txt z polskimi znakami. Faktycznie może przeleć na szybko temat o wersji B tam pewnie znajdziesz wszystkie odpowiedzi bo odtwarzacz chyba tak bardzo się nie zmienił.
 

vqsoft

New member
co do napisów - pobawie sie dzisiaj ustawieniami - co do programu dzięki za podpowiedzi

a co z tymi nagraniami dvd ? pliki vob ?
czy jest możliwość poruszać sie po menu filmu ?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
co do napisów - pobawie sie dzisiaj ustawieniami - co do programu dzięki za podpowiedzi

a co z tymi nagraniami dvd ? pliki vob ?
czy jest możliwość poruszać sie po menu filmu ?
Niestety nie ma takiej możliwości.

Gorąca prośba do użytkowników forum, w szczególności do vqsoft,Wigash i Nemezy nie powtarzajcie swoich postów, użyjcie opcji edit lub MultiQuote. Bo za niedługo trzeba będzie wertować 500 stron, żeby coś znaleźć, tak jak w wątku o serii B.

Co do dlna. Powiedzcie mi czy w serii C jest możliwość przewijania filmów i czy TV wznawia odtwarzanie filmu od momentu w którym zatrzymaliśmy (wciśnięcie przycisku STOP)?
 

pedewe

New member
Witam wszystkich :) To mój pierwszy post na forum i na pewno nie ostatni :)

Zastanawiam się nad zakupem C650 46'' i mam parę pytań:

1. Jak jest z input lagiem, wiem że w B650 było z tym słabo, czym się to objawia obraz jest tak spóźniony że nie da się grać w ogóle?

2. Czy piksele nie wybiją mi oczu będę siedział w odległości 3,5 od TV

3. Podłączona będzie cyfra+ tylko narazie zwykłym tunerem philipsa na kablu euro, czy zauważę dużą zmianę po podłączeniu tunera hd z hdmi oglądając kanały nie HD?
 

mr00va

New member
Witam wszystkich :) To mój pierwszy post na forum i na pewno nie ostatni :)

Zastanawiam się nad zakupem C650 46'' i mam parę pytań:

1. Jak jest z input lagiem, wiem że w B650 było z tym słabo, czym się to objawia obraz jest tak spóźniony że nie da się grać w ogóle?

2. Czy piksele nie wybiją mi oczu będę siedział w odległości 3,5 od TV

3. Podłączona będzie cyfra+ tylko narazie zwykłym tunerem philipsa na kablu euro, czy zauważę dużą zmianę po podłączeniu tunera hd z hdmi oglądając kanały nie HD?

1. Niestety nie wiem, nie próbowałem, może ktoś inny się wypowie :)

2. Myślę, że przeżyjesz :p A poważnie, będzie OK.

3. Tutaj mam najwięcej do powiedzenia. Nawet (a może szczególnie) słaby telewizor LCD bardzo odczuwa podłączenie kablem HDMI. Mój stary (3 lata) Samsung HD Ready, po przesiadce z euro na HDMI gra na n-ce dużo ładniej. Różnica jest zauważalna nawet na słabej jakości kanałach SD.

Co do moich poszukiwań to pozwolę sobie rzucić garścią nowych przeżyć ;-) Poszedłem wczoraj do hali jednej z sieci handlowych, bo mam już wielki mętlik w głowie i przez chwilę zastanawiałem się nad Philipsem 32PFL8404H. Na zdjęciach w necie wygląda super - kiedy go zobaczyłem "na żywo" - średnio. Ładniejszy jednak Samsung :) Porozmawiałem sobie ze sprzedawcą, który był dość wylewny, ale skrajnie niekompetentny. Momentami chciałem go uderzyć kiedy próbował mi wmawiać, że Samsung robi telewizory wyłącznie na swoich matrycach, a kiedy pokazałem mu naklejkę z boku i powiedziałem, że jeden z nich ma matrycę AUO (tak! widziałem ją na większych modelach :)), zapytał co to niby ma być to AŁO :p Powiedział, że Philips też korzysta ze zdobyczy Samsunga (elektronika i matryce) i że dlatego jasne jest, że inni nie mają najnowszych zdobyczy techniki, bo Samsung im nie daje :p Mówił, że widział nawet na szkoleniu (z Samsunga :p) zdjęcia fabryki nie-Samsung, na których było pełno pudeł z matrycami od Sama. Nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać. Niestety obu modeli (Philipsa i Samsunga) nie udało mi się porównać, pracujących z tym samym sygnałem, bo jak poinformował mnie sprzedawca Samsung dał im huba, żeby podłączali ich sprzęty z sygnałem HD, przez co wydzielił się kącik pięknie grających Samsungów i reszty świata, którym został sygnał SD podzielony na wielu wyglądający koszmarnie :p Takie warunki pomyślałem. Każdy orze jak może, ale jak w takim sklepie mam zobaczyć, czy konkurencja jest gorsza? No cóż - pozostaje pogratulować (szczerze) Samsungowi, że dba o to, żeby ich sprzęt się sprzedawał nawet w takiej dziurze jak Żywiec :D
 

ggorzki

New member
Samsung dał im huba, żeby podłączali ich sprzęty z sygnałem HD, przez co wydzielił się kącik pięknie grających Samsungów i reszty świata

Niestety to częsta praktyka :/ Sprzedawcy podobno nie mogą się bawić sygnałem w tych kącikach producenckich i nawet USB nie podepniesz do nich, ale czasami bywają te same egzemplarze obok na zwykłej półce i nimi można już rządzić.
 

lafaar

New member
Odpaliłem internet. Nie chciałem wydawać ponad 200zł za oryginalny patyk. Kupiłem najtańszy AP firmy TP-Link za 70 kilka złotych, 15 minut kombinacji/konfiguracji i udało się. YouTube działa, wiadomo już jak odpalić gazeta.pl ???
 

Guciak

New member
Witam wszystkich serdecznie, śledzę wątek od dawna, teraz zarejestrowałem się bo nadchodzi chwila wyboru mojego nowego cudeńka i chciałbym się utwierdzić że idę w dobrym kierunku:D

Myślałem właśnie o samsungu C650 ale zastanawia mnie dlaczego jego cena na allegro jest na poziomie słabszego modelu C550 ?, ponadto ważny jest dla mnie input lag bo TV będzie głównym wyświetlaczem do komputera. Czy jednak kupować C550?.

W sklepie AVANS widziałem na żywo B550 i posiadał matrycę półbłyszczącą, jaka jest w C550/C650?
Czy to loteria?
 
Do góry