Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

mr00va

New member
Nie obraź się kolego ale zastanawiam się po co tyle pisania z twojej strony. Odnośnie informacji o B650 przeczytaj wątek o tym TV i będziesz wiedział prawie wszystko, matryce, oznaczenia, gdzie są umieszczone itp. Odnośnie C650 na razie dużo nie ma oprócz tego co na stronach producenta. Nie lepiej iść i porównać obydwa modele w sklepie? Poza tym nowy model jest w lepszej cenie wiec po co zawracać sobie głowę B650 - no chyba ze możesz go kupić w okazyjnej cenie???. Jestem pewien, że obraz w serii C nie jest gorszy niż w B więc osobiście nie interesuje się tym modelem i zamierzam kupić C650.

Problem w tym, że oznaczeń o jakich piszesz nie ma na telewizorach, które miałem okazję oglądać w sklepach. Do jednego ze sklepów internetowych wysłałem zdjęcie tej naklejki (z tego wątku), która ma zawierać te oznaczenia. W odpowiedzi dostałem zdjęcia każdej strony TV bez takiej samej :)
Jak na razie wszędzie gdzie byłem to C650 jest tym droższym modelem. Tak samo w sklepach internetowych. Przykład? Stan na dziś: LE32B650 - 1950 PLN; LE32C650 - 2170 PLN

Co do tego, że C pewnie jest lepszy od B - pewnie tak jest, ale wolałbym uniknąć zakupu telewizora z kiepską matrycą, jeżeli mogę mieć za te same pieniądze lepszą :p Nie mam na myśli tego, że w B będzie gorsza, w C lepsza lub na odwrót - w jednej serii mogą być różne (?)

Jeżeli drażni cię błyszcząca matryca skup się na modelu C550. Będziesz miał "mat" większość funkcji C650 i parę stówek w kieszeni.

I chyba brak 100 Hz ;-) Mam rację?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Co do tego, że C pewnie jest lepszy od B - pewnie tak jest, ale wolałbym uniknąć zakupu telewizora z kiepską matrycą, jeżeli mogę mieć za te same pieniądze lepszą :p Nie mam na myśli tego, że w B będzie gorsza, w C lepsza lub na odwrót - w jednej serii mogą być różne (?)
Pojdz do sklepu i porownaj rozne matryce stojace kolo siebie, wtedy twoje watpliwosci beda rozwiane. W tamtym roku porownywalem wersje 40B65X na 3 roznych matrycach i stwierdzilem ze wersja z "SQ" daje najlepszy obraz.
 

ruski99

New member
No proszę jeszcze nie zdążyłem przygotować się do wgrania nowszego firmware w moim 40C650 czyli 1008.3 a na stornie Samsunga dziś pojawił się nowszy 1009.0 :shock:
No nieźle nieźle :)

Witam,
Właśnie przed godzinką wgrałem ten firmware i usilnie szukam co nowego wprowadza. jak na razie nie zauważyłem zmian.:???:
 

mr00va

New member
Pojdz do sklepu i porownaj rozne matryce stojace kolo siebie, wtedy twoje watpliwosci beda rozwiane. W tamtym roku porownywalem wersje 40B65X na 3 roznych matrycach i stwierdzilem ze wersja z "SQ" daje najlepszy obraz.

Jak już pisałem, na razie nie udało mi się znaleźć sztuki, która miałaby taką naklejkę z boku obudowy. Również w sklepach internetowych jej nie widzieli. W sklepach tradycyjnych, w których byłem mają raczej jedną sztukę B650 i jedną C650, więc małe prawdopodobieństwo, że porównam jeden model na kilku matrycach ;-)
Pozostanie mi chyba zobaczyć czy obraz jest OK na tle konkurencji i kupić.
 
Ostatnia edycja:

perc

New member
sd w porównaniu (np do toshiby xv635 i i nnych podobnych)

A jak radzi sobie z SD (kablówka) w porównaniu do np. Toshiby 32 xv 635
(ceny tej toshiby mocno spadły). Czy samsung wreszcie zrobił tu , wj serii c650, porządna robotę? Wśród użytkowników forum są specjaliści, liczę na ich głos.
 

mr00va

New member
A jak radzi sobie z SD (kablówka) w porównaniu do np. Toshiby 32 xv 635
(ceny tej toshiby mocno spadły). Czy samsung wreszcie zrobił tu , wj serii c650, porządna robotę? Wśród użytkowników forum są specjaliści, liczę na ich głos.

Zapraszam do sklepu:

LOCO kina domowe, telewizory, rtv, audio, video, aparaty cyfrowe. U nas w ofercie: audio-video, kina domowe, mp3, telewizory, foto, rtv, audio, video, aparaty cyfrowe

32XV635D i 37XV635D dają tam za darmo ;]
 

Wigash

New member
hehe ale beka :mrgreen:

a wracając do tematu
OSP110233 - chyba nie zrozumiałeś przesłania :) Ja się uśmiałem, bo widać jak Samsung pilnuje swoich sekrecików, żeby biedny klient nie wiedział co bierze. Np jak z tymi informacjami na temat matryc, jeżeli już są rozszyfrowane te kody matryc to po co robić z tego tajemnicę, tym bardziej jeśli nie ma różnicy w jakości. Jeżeli nie chcą się podzielić wiedzą to pewnie różnice jakieś są. Po za tym mr00va raczej pytał o model C w porówaniu do B a nie stricte o B. Jeśli chodzi o propozycję 550 to jest ona nie na miejscu ;) 50 Hz i brak DLNA, padaka :mrgreen:

I tak już jestem zdecydowany na 37C650, nawet żonę przekonałem co do obudowy, ale mam jeszcze dwa pytania do szczęśliwych posiadaczy :)
1. czy można zmieniać rozdzielczość ekranu? Np chociażby tryby FHD i HD?
2. czy można udostępnić w DLNA zasoby z dysku sieciowego?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Jak już pisałem, na razie nie udało mi się znaleźć sztuki, która miałaby taką naklejkę z boku obudowy. Również w sklepach internetowych jej nie widzieli. W sklepach tradycyjnych, w których byłem mają raczej jedną sztukę B650 i jedną C650, więc małe prawdopodobieństwo, że porównam jeden model na kilku matrycach ;-)
Pozostanie mi chyba zobaczyć czy obraz jest OK na tle konkurencji i kupić.
Na 37 i 40 calach widzialem w kazdym sklepie te naklejki, umieszczone w tym samym miejscu jak na serii B. Wiec ktos tu sciemnia, albo sciagnieli je sprzedawcy zeby towar lepiej poszedl i nic nie zostalo na magazynie.

Wlasnie zamowilem ;)
 
Ostatnia edycja:

mr00va

New member
Na 37 i 40 calach widzialem w kazdym sklepie te naklejki, umieszczone w tym samym miejscu jak na serii B. Wiec ktos tu sciemnia, albo sciagnieli je sprzedawcy zeby towar lepiej poszedl i nic nie zostalo na magazynie.

Słabo chce mi się wierzyć, że ściągnęli je wszyscy sprzedawcy w RTVEuroAGD, MIX-Electronics i AVANS w mojej okolicy ;-) Może tego na 32'' modelach nie ma? Może one są robione na jednym typie matrycy i nie było to konieczne? Muszę przyjrzeć się większym sztukom ;]

Wlasnie zamowilem ;)

Pewnie powołają się na zapis regulaminu: "Zawartość Internetowego Sklepu LOCO nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego art. 543". Następnie gadka o błędzie skryptu i zamówienie anulowane :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jest dokładnie tak jak piszesz - 32c650 jak i 32b650 mają panele auo amva3. Co do c650 to napiszę tylko że to dokładnie ten sam tv co b550/a656 + dlna, 1000000hz (heh) i inne duperele. Jak do gier to absolutnie nie b650 bo jego meeeega input lag (ponad 100ms) jest nieakceptowalny (b650 ma inny procek niż b550/a656/c650 i daje lepsze skalowanie za cenę laga). Co do matryc...hmmm, ja ostatnio miałem w łapach samsungi b550,650,c650 na panelach amva (aa01,ac02) oraz spva (sq01,sq02) i powiem Wam że różnicy między tymi panelami nie ma wcale -czerń,kąty,smużenie (czarny kolor zaciąga), biel,kolory,kontrast. Pojęcia nie mam za to jak się spisują panele cmo pmva ale skoro samsung pakuje je do takich tv jak 32b650 (jednak nie tylko auo), b6000 to nie powinny już obecnie odbiegać od pozostałych.

Więcej o panelach LCD -matrices,differences and what models are placed - AVForums.com
 

OSP110233

New member
hehe ale beka :mrgreen:

a wracając do tematu
OSP110233 - chyba nie zrozumiałeś przesłania :) Ja się uśmiałem, bo widać jak Samsung pilnuje swoich sekrecików, żeby biedny klient nie wiedział co bierze. Np jak z tymi informacjami na temat matryc, jeżeli już są rozszyfrowane te kody matryc to po co robić z tego tajemnicę, tym bardziej jeśli nie ma różnicy w jakości. Jeżeli nie chcą się podzielić wiedzą to pewnie różnice jakieś są. Po za tym mr00va raczej pytał o model C w porówaniu do B a nie stricte o B. Jeśli chodzi o propozycję 550 to jest ona nie na miejscu ;) 50 Hz i brak DLNA, padaka :mrgreen:

I tak już jestem zdecydowany na 37C650, nawet żonę przekonałem co do obudowy, ale mam jeszcze dwa pytania do szczęśliwych posiadaczy :)
1. czy można zmieniać rozdzielczość ekranu? Np chociażby tryby FHD i HD?
2. czy można udostępnić w DLNA zasoby z dysku sieciowego?

Ech ... widocznie się zagalopowałem w swoich "rozmyślaniach". Faktycznie nie widziałem na oczy 32C650 a tylko 40C650 i dlatego założyłem, że tam naklejki są :) - to samo z cenami ... moja wina nie rozpoznałem do końca tematu.

Odnośnie C550 to zależy co komu potrzeba. Widziałem wczoraj 40C550 na matowej matrycy SQ01 i wydawało mi się że czarny za szybko wpada w granat pod kątem. Mogło to być spowodowane tym że TV stał na dolnej półce i dochodziły do tego kąty w pionie, co nie zmienia faktu że nie jestem zainteresowany tym modelem.

Miałem natomiast możliwość ogólnego porównania obrazu na 3 TV tzn. 40C650, 40EX500 sony i 42G20 plazma Panasonika, sygnał sklepowy z DVB-T, warunki oświetleniowe podobne, ustawienia sklepowe. Leciały bajeczki na Pulsie i opinii mojej oraz mojej połówki obraz na Samsungu prezentował się najlepiej.

Do rozważenia byłaby jeszcze plazma ale obraz był delikatnie mydlany (rozmyty), za to jeżeli chodzi o gradację odcieni szarości rewelacja (na jednym z programów była ubrano na czarno prezenterka i na jej długiej spódnicy było widać wszystkie załamania i fałdy co na wielu lcd stanowiłoby jednolity czarny ubiór) - być może na sygnale jakiejś platformy cyfrowej byłoby lepiej na plazmie w porównaniu do Sama - (ciągle się zastanawiam czy może nie ta technologia powinna mnie urzec ... ;) )

I jeszcze jedno ... wielu się zgodzi, paru nie ale odnośnie czarnego to w TV Samsunga i Sony wpada on pod kątem w granat, mniej lub więcej ale wpada. Ja się akurat godzę z tą właściwością matryc Samsunga.

Są to tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucia, więc jeżeli ktoś ma inne zdanie i wiedzę, wytłumaczcie a nie piętnujcie jak to często bywa na tym forum :) (chociaż sam to niechcący zrobiłem hehehe)
 

dareck_i

New member
Ciekawe, co goście z Samsunga tak ciągle poprawiają w firmwarze do C650. Wczoraj rano miałem wersję 1003, wieczorem 1009. Dzisiaj patrzę, a już jest 1010. Czy oni podają gdzieś listę poprawek w nowych wersjach softu?

Poza tym DLNA działa super, podobnie Internet@TV. Wcześniej byłem przeciwnikiem tego typu dodatków (w sumie tv służy głównie do oglądania telewizji), ale to naprawdę fajne gadżety.
 

feromann

Member
ja też między matrycami auo i samsunga nie widze różnicy, obydwie są bardzo dobre.
Co do marki Samsung proponowałbym zwrócić uwage na jakość wykonania, seri C się nie przyglądałem, ale poprzednia seria b to tandeta.
Jak ktoś szuka telewizora na lata, to chyba najlepszym wyborem bedą tv z górnej półki Sony poprzedniej generacji.np z4500,z5500.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Przewalilem sie przez caly temat ( ponad 500 stron ;) ) serii B i nie stwierdzilem za duzo narzekan na jakosc jego wykonania. Mozesz podac przyklady?
 

feromann

Member
to juz moje indywidualne odczucie--dla mnie Samsung b650 ma tandetny wygląd i wykonanie.
nigdy takiego produktu nie postawiłbym w centralnym punkcie mieszkania-bo mam mieszane odczucia estetyczne zwiazane z tym produktem.
osobiscie mam kilku letniego Sony x3500,którym jestem zachwycony przez caly czas i nie widze jeszcze nastepcy godnego wymiany na inny model.
ale to tylko moje odczucia--kazdy kupuje to co mu sie podoba.
 

vqsoft

New member
no i ja jestem posiadaczem 40c650 - na razie fajny sprzęcik
ale powiem wam ze jakość tvp1 nie powala
juz minimini jest w lepszej jakości :)

net odpalony - na razie po kablu
teraz stawiam serwer na pc i zobaczę jak leca filmy via kabel ;)

teraz pozostaje mi podmienić tuner w upc na ten HD
a właśnie czy będzie różnica ? czy samo podpięcie hdmi coś zmieni ?
 

vqsoft

New member
Panowie jak odpalic flmy z pc za pomoca siecie ethernet? postawilem samsung pc share manager, dodalem filmy odswierzylem i nie wiem co wybrac w tv zeby to zobaczyc
podpowiedzcie ...
 
Do góry