Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

Jericho24

Member
Bez reklam
Czy ktoś z posiadaczy LExx-C650 miał problem z podświetleniem matrycy? Dziś po włączeniu tv, drań niemiło mnie zaskoczył. Obraz jest ciemny, biel szara. W ciągu dnia przy podniesionych roletach i świetle wpadającym przez okna nie da się go oglądać - nic nie widać. Po spuszczeniu rolet jest lepiej ale niestety mocny dyskomfort pozostaje. Prawdopodobnie padły świetlówki lub inwerter. Czy ktoś miał taki przypadek a jesli tak to bawił się w naprawę? Jakie mogę być koszty?

Od paru dni mam identyczne odczucie na swoim TV. W dzien kicha, wieczorem w porzadku.

Ok. Okazało się, że telewizor zablokował opcję podświetlenia matrycy (opcja nieaktywna w każdym z trybów) a dodatkowo obniżył poziom podświetlenia do "0". Pomógł twardy reset :) Co prawda z jednej strony się ucieszyłem, bo trochę grosza zostało w kieszeni, z drugiej gdyby nie udało się przywrócić go do stanu użyteczności miałbym w końcu argument aby zamienić 40" na 60" ;)

U mnie zadne ustawienia nie sa poblokowane, a podswietlenie moge ustawic na 20.
 
Ostatnia edycja:

pavio

New member
Bardzo mnie dziwi ze you tube z widgetu Yahoo działa bardzo dobrze. Czyli jednak to nie ograniczenia telewizora? Może w ten sposób próbują "postarzyc" starsze modele aby wymusić zakup nowszych. Dziwne.
 

Seba21

New member
Bo ty masz jakiś dziwny typ telewizora. Działa ci Yahoo, gdzie u nas wyskakuje komunikat, że mamy zainstalować aktualizację żeby w ogóle używać, a takiej aktualizacji w ogóle nie ma. Z kolei my mamy nadal normalne youtube, a ty już masz wyłączone. Coś za coś.
 
Ostatnia edycja:

pavio

New member
Ja mam jeszcze pierwsze oprogramowanie 😄 nigdy nie aktualizowane. Bałem się stracic pvr. Poza tym wszystko działa idealnie to po co alktualizowac. Niektóre wersje wręcz cos psuły.
 
YouTube wyłączony

Wczoraj odinstalował się sam Youtube na C650. W alternatywnej aplikacji którą mam nYoutube jest tylko jeden materiał filmowy - informujący o decyzji wyłączenia Youtube.
 

pavio

New member
Od paru dni (nie robiłem żadnej aktualizacji) w aplikacjach smart vod - TVP, Player TVN, mam masakrystyczny teatr. Czy smart ma swoje ustawienia obrazu? Jakikolwiek uplynniacz ustawię w trybie tv w smarcie jest płynność na maxa. Nie da się tego oglądać.
 

Seba21

New member
No YT definitywnie padło, też niezależna aplikacje typu nYouTubeHD3, bo YT przeszło na html5, a nasz telewizor obsługuje tylko flash.

Co do ustawień obrazu na VOD TVP czy Player.pl itp. to ustawia się to w opcjach obrazu dla USB. Włącz coś z pendrive lub dysku zewnętrznego i te ustawienia potem będziesz mieć w aplikacjach Smart. Można to było ustawiać też przez aplikację YouTube, ale teraz już ją usunęli, więc tylko przez USB się da zmienić. Bo ustawienia z telewizji nie są obowiązujące dla aplikacji Smart.
 

pavio

New member
No YT definitywnie padło, też niezależna aplikacje typu nYouTubeHD3, bo YT przeszło na html5, a nasz telewizor obsługuje tylko flash.

Co do ustawień obrazu na VOD TVP czy Player.pl itp. to ustawia się to w opcjach obrazu dla USB. Włącz coś z pendrive lub dysku zewnętrznego i te ustawienia potem będziesz mieć w aplikacjach Smart. Można to było ustawiać też przez aplikację YouTube, ale teraz już ją usunęli, więc tylko przez USB się da zmienić. Bo ustawienia z telewizji nie są obowiązujące dla aplikacji Smart.

Dzięki działa. [emoji1]
 

mover2002

New member
Witam, orientuje się ktoś czy z opcji pauzowania (Timeshift) można korzystać przy podłączonym pendrive? Nie interesuje mnie nagrywanie tylko pauzowanie, próbowałem 8 gigowy ale nie zadziałał
 

pavio

New member
Można. Nagrywanie a timeshift to w sumie to samo. Musisz mieć szybkiego pendrive. No i oczywiście odblokowaną opcję w menu serwisowym.
 

pavio

New member
Zamarzyl mi się większy tv. Obecnie mam 40c650. Chciałbym coś w 55 calach . Niestety chyba nic z obecnie dostępnych tv w rozsądnych cenach( ok. 4000 zł) nie może równac się obrazem z c650. Prawie wszystko na matowych matrycach o słabych kątach. Może ktoś z was trafił na coś ciekawego?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Niestety, ale jak zmieniac to na lepsze. Majac c650 nowy musial miec ultra clear panel wiec wybor byl prosty. Seria h6 to mat i gorsze audio. Zostaje jeszcze seria j6. Ma ucp ale znowu matrycę 60hz... Porazka...

Wysłany z Samsung Galaxy S5
 
Do góry