Samsung seria LE(xx) C650 - wszystkie wielkości (32C650 40C650...), wszystko o serii.

piechu

Member
Bez reklam
Czy ktoś z posiadaczy LExx-C650 miał problem z podświetleniem matrycy? Dziś po włączeniu tv, drań niemiło mnie zaskoczył. Obraz jest ciemny, biel szara. W ciągu dnia przy podniesionych roletach i świetle wpadającym przez okna nie da się go oglądać - nic nie widać. Po spuszczeniu rolet jest lepiej ale niestety mocny dyskomfort pozostaje. Prawdopodobnie padły świetlówki lub inwerter. Czy ktoś miał taki przypadek a jesli tak to bawił się w naprawę? Jakie mogę być koszty?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Mój gra do tej pory bardzo ładnie. Ustąpil tylko miejsca w salonie mlodszemu bratu 55h7000.
Próbowales resetu wtyczkowego? Moze czujnik swiatla zwariowal..?

Wysłany z Samsung Galaxy S5
 

piechu

Member
Bez reklam
Czujnik mam wyłączony. No nic spróbuję zrobić reset do ustawień fabrycznych... wstyd ale dopiero Ty mi uświadomiłeś, że od tego powinienem zacząć. Mój egzemplarz przez 4 lata też bardzo ładnie grał... do dziś :)
 

piechu

Member
Bez reklam
Ok. Okazało się, że telewizor zablokował opcję podświetlenia matrycy (opcja nieaktywna w każdym z trybów) a dodatkowo obniżył poziom podświetlenia do "0". Pomógł twardy reset :) Co prawda z jednej strony się ucieszyłem, bo trochę grosza zostało w kieszeni, z drugiej gdyby nie udało się przywrócić go do stanu użyteczności miałbym w końcu argument aby zamienić 40" na 60" ;)
 

mafia35

New member
Bez reklam
240hz to nie teatr... to ponad 2x ostrzejszy obraz w ruchu w porownaniu ze 100hz w c650. Tam gdzie w c650 obraz sie rozmywa przy wyraznym trybie motion plus to w h7000 jest ostro. Najlepiej wyglada to na meczach.
Ilosc wyswietlanych linii w ruchu w c650 oscyluje w granicach 300. W h7000 to juz 820...

Wysłany z Samsung Galaxy S5
 

Kajtek123

New member
Nie jestem znawcą, więc będą mi pasowały ustawienia uznawane ogólnie za optymalne. Matryca AA01, AUO, oznaczenia w menu serwisowym 37L1AF0C. Szukałem w internecie, ale niczego konkretnego nie mogę znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Bez profesjonalnej kalibracji najodpowiednim ustawieniem jest tryb film. Mozesz go zmodyfikowac lekko pod siebie.

Wysłany z Samsung Galaxy S5
 

Kajtek123

New member
Takie coś to mi nic nie da, ale dzięki za chęci. :D Siedziałem dzisiaj i szukałem i znalazłem takie coś.

Durch die Umstellung vom Panasonic BD-Player auf den neuen Oppo BDP-93 konnte ich mit Source Direct ab der AVS Full-HD Disc kalibrieren.

Hier die neuen Werte:

Samsung LE46C654 FW3005 with BDP-93 SourceDirect (16.01.2011)

movie mode
backlight 8
contrast 98
brightness 49
sharpness 0
color 50
tint 50/50
eco off
black tone off
dynamic off
shadow detail 0
Gamma -2

color space auto

WB offsets r,g,b 27,25,22
gains 23,25,20

10pwb level,r,g,b:
1 -1,0,0
2 0,0,1
3 0,0,0
4 0,0,-1
5 0,0,0
6 0,0,-1
7 0,0,0
8 0,0,0
9 0,0,0
10 -1,0,0

flesh tone 0
edge off
warm2
screen fit
DNR off
MPEG DNR off
Motionplus clear or standard


Ustawiłem tak sobie i jestem zadowolony, choć model teoretycznie inny.
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
240hz to nie teatr... to ponad 2x ostrzejszy obraz w ruchu w porownaniu ze 100hz w c650. Tam gdzie w c650 obraz sie rozmywa przy wyraznym trybie motion plus to w h7000 jest ostro. Najlepiej wyglada to na meczach.
Ilosc wyswietlanych linii w ruchu w c650 oscyluje w granicach 300. W h7000 to juz 820...

Wysłany z Samsung Galaxy S5

Nie ogladam meczy, wiec ciezko mi sie wypowiedziec, ale rozmazanej pilki tez nie zauwazylem.
Swego czasu C650 i podobne modele z tamtego okresu tez mialy filmiki demo, ktore to pokazywaly jaki to obraz jest ostry w ruchu ;)
 

Wigash

New member
Nie ogladam meczy, wiec ciezko mi sie wypowiedziec, ale rozmazanej pilki tez nie zauwazylem.
Swego czasu C650 i podobne modele z tamtego okresu tez mialy filmiki demo, ktore to pokazywaly jaki to obraz jest ostry w ruchu ;)

Jericho nikt ci meczu nie każe oglądać to taki przykład. U mnie w tenisie ziemnym piłka się rozdwaja, fakt faktem nie mam ustawionego na maksa tego motion picture ale w większości jest ok a tenisa codziennie nie oglądam. Mam wrażenie, że zapytales ale wcale nie masz ochoty rozstawac się ze swoim egzemplarzem.
U mnie na razie wszystko śmiga, trochę wkurzająca jest ta polityka samsunga z smart TV, no ale nic nie jest wieczne.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Co do jakosci obrazu to zbytnio nie mam co narzekac. W niektorych scenach widac u mnie jakby pionowe smugi deszczu oraz czujnik swiatla dziala u mnie zero jedynkowo, tzn. albo sciemnia do minim. ustawionej wartosci, albo rozjasnia do maxymalnej, i czasami wieczorem co pare minut potrafi swirowac.

A co do zapytania to chodzilo mi glownie o rozmiar, bo czasami co za duzo to nie zdrowo, i takie 55" moze czasami przytlaczac i meczyc oczy ;)

Z jakiej odleglosci ogladasz TV?
 
Do góry