Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Może znał sytuacje że żądasz zwrotu gotówki i że to Twoje 2 zgłoszenie to nie robił problemów? Swoją drogą mogłeś w domu powiedzieć żeby nie wpuszczali go dopóki nie będzie właściciela TV :)
Ps. Widzę że pomału się u mnie to wypalenie powiększa więc myślę że w ciągu miesiąca będę mógł zgłosić reklamacje. Z drugiej jednak strony straszny badziew produkuje ten Samsung. Ja teraz co prawda katuje mój TV bo chodzi średnio z 12h dziennie ale jak bym tego nie robił to domyślam się że zaraz po upływie gwarancji by mi te wypalenia wyszły. Tak jak by robili Tv który ma wytrzymać 24 miesiące a potem na złom z nim bo niema matryc. Ja już Samsunga nie kupię.


Ktoś obeznany w temacie niech się wypowie które TV mają matryce od Samsunga bo jakoś już nie bardzo bym chciał kupować coś z matrycą tego producenta. Myślałem o Sony ale chyba właśnie on bierze matryce od samsunga.
 
Ostatnia edycja:

Intenso

Banned
Pewnie większość matryc VA jest od Samsunga.

Za pierwszą razą tez chciałem kasę lub nowy tv, mimo że nie było już nowych tv to jednak w zgłoszeniu to napisałem :)
 
To czekamy jeszcze na kolegę FoX88. Jak widać do jego 49 cali matryce są jeszcze. Jak byś mógł zapytać o matryce do 55cali czy są jeszcze było by super.
 

FoX88

New member
Do mnie nikt nie dzwonił dzisiaj ani wczoraj także nie wiem czy w piątek serwisant się pojawi. Może do 49" jednak też matryc nie ma?
 

Intenso

Banned
Panowie zwrot pieniędzy będzie, jestem właśnie po telefonie z media markt, dodatkowo sklep mi zwróci pieniądze za dodatkowe ubezpieczenie, z tym ze będzie to kwota na karcie podarunkowej która i tak można wykorzystać na zakup nowego tv.
 
Ooo fajnie. Ja co prawda nie miałem dodatkowego ubezpieczenia ale jak by mi oddali 4999zł był bym w niebo wzięty. Na 300zł które wydałem na niby raty 0% to nie mam co liczyć ale dobre i 4999zl.

To co teraz planujesz kupić?
 

Intenso

Banned
Właśnie wróciłem z Media Markt, znów mnie namawiali na Sony XF9005.
Jutro podjadę jeszcze do sklepu Samsunga, może w cenie tv uda się wyrwać 5 lat gwarancji producenta.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dołączam do prośby o pytanie dostępności matryc. W moim przypadku chodzi o matryce do KS 8000 65". Jak ktoś ma okazję, to niech zapyta.
 
Właśnie wróciłem z Media Markt, znów mnie namawiali na Sony XF9005.
Jutro podjadę jeszcze do sklepu Samsunga, może w cenie tv uda się wyrwać 5 lat gwarancji producenta.
No ja myślałem nad Sony XF9005. Ten Philips 65pUS8102 który podpowiada Kiki też ciekawa propozycja. Najciekawsza propozycja to lg oled 65c7 który podpowiedział mi jeden z forumowiczów w rewelacyjnej cenie i nad nim się zastanawiam chociaż boje się wypalenia obrazu. Ja myślę że za miesiąc będę chciał zgłosić swój KS7000 do reklamacji i mam nadzieję że oddadzą pieniądze.



Dla mnie podstawa to dobry oraz płynny obraz i dobrze działający upłynniacz w TV. W Samsungu jest to katastrofa i nawet o żadnym samsungu nie mam zamiaru myśleć. Macie jakieś propozycje do około 6500zł i 65cali?
 

FoX88

New member
W piątek nikogo nie było, ale dzwoniłem na infolinię, podobno matryca jest zamówiona i na początku tygodnia (padło, że poniedziałek lub wtorek) będzie matryca wymieniana.

Swoją drogą jak macie Amazon Prime to tutaj mocno widać przebicia podświetlenia na dole jeśli ma ktoś z Was z tym problem.

Nawet bardziej jest to widoczne niż na białym tle, no i jak serwisant przyjdzie do Was i stwierdzi, że na jakiejś tam planszy się nie liczy bo plansz się nie ogląda, to już serwis streamingowy jakim jest Amazon ciężko żeby nie uwzględnił.

Jak będzie serwisant z matrycą to podpytam czy coś wie, ale powiedział, że pierwszy raz w ogóle TV z serii KS będzie serwisować, a ma region 80 km objęty. Nie wiem czy faktycznie czy tak tylko stwierdził, ale może być w takiej sytuacji ciężko coś się dowiedzieć o dostępność matryc do 55" i KSa 8000.

Zdjęcie:
https://i.i mgur.com/B5hjJzY.jpg

(Trzeba usunąć spację po i)
 
Muszą tak gadać żeby nie robić anty reklamy dla samsunga. Ja trafiłem na gościa który też mówił że jestem pierwszą osobą która zgłasza problem z szarpaniem obrazu przy włączonym AMP a fora internetowe takie jak tu i oficjalne forum Samsunga pęka w szwach od tego tematu. Co ciekawe na niemieckim oficjalnym forum Samsunga temat AMP ma ponad 500 stron w którym ludzie klną na AMP.

Jak będę zgłaszał problem z matrycą też od razu wspomnę na temat AMP w MediaMarkt i zobaczymy co odpowiedzą.


PS. FoX88 a jak to jest z tym Amazonem. Żeby takie menu zobaczyć trzeba mieć wykupiony abonament? Czy jest jakiś triall w Amazonie na kilka dni bez podawania numeru karty kredytowej?


PS 2. Mam jeszcze 2 pytania co do gwarancji na matrycę Samsunga. Wyczytałem że jak w czasie gwarancji wymienią matrycę w TV to na nową matrycę jest od nowa 2 lata gwarancji od momentu kiedy wymienią ją.

Teraz pytania.


1. Czy to prawda z tą gwarancją na 2 lata od wymiany?
2. Czy jeśli to prawda to czy w innych modelach Samsunga też tak jest?


Moja dziewczyna miała jakieś pół roku temu wymienianą matrycę w swoim TV Samsunga z powodu plam na ekranie. Po pół roku znalazłem już 2 wypalone pixele i przy płynnych ruchach widać ciemne miejsca na matrycy a gwarancja oficjalna się już skończyła na jej TV.
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Dzisiaj, ok. 2 godzin temu serwisant był u mnie w domu wymienić matrycę. Pytałem skąd tak długi czas oczekiwania, wyszło na to, że matryca jest zamawiana i idzie ze Słowacji. Podobno też czasem z Holandii idą, ale w większości przypadków Słowacja. Myślałem, że jest jakiś magazyn w Polsce z owymi matrycami, ale pomyślałem sobie, że to dobrze, przynajmniej wiadomo, że matryca nowa "z taśmy", a nie jakiś leżak z demontażu telewizora.

Zero bad pixeli! W poprzedniej miałem dwa, praktycznie niewidoczne, ale wiadomo to daje satysfakcję, że nie ma "wad" na ekranie.

Biel prezentuje się OK, ale jest lekka winieta na brzegach ekranu, to samo miałem w sumie w poprzedniej matrycy, no i w testach na HDTV Polska niestety widać nawet w QLEDach podobną przypadłość dla LCD LED. Ekran nie jest też skalibrowany więc wiadomo, że balans bieli polepszyłby jeszcze sytuację

Czerni całkiem po ciemku nie mam zbytnio na razie jak sprawdzić, okno mam od południa, słońce grzeje jak głupie. Mam kotarę, ale i tak nieco przebija więc dopiero koło 17 pewnie będę mógł to w całkowitej ciemności obadać, ale używam i tak listwę ledową za TV.

Pytałem pod kątem większych rozmiarów czy matryce są dostępne, serwisant mówi, że do 2 lat od wypuszczenia produktu matryce muszą być dostępne, ale zazwyczaj trwa to dłużej, do tych KS odniósł się, że bez problemu matryce są dostępne, ale jak widać po użytkowniku Intenso, w 65" matrycy już nie było więc nie da się tego jako pewniaka traktować. Myślę jednak, że do 55" matryce nadal są, dlatego jak coś to warto poczekać do końca gwarancji jeśli zależy Ci/Wam na zwrocie gotówki. Ktoś pytał o KS8000 zamiast 7000, ale tam przecież idą dokładnie te same matryce. Różnice były w innych kwestiach: ładniejszy tył zamiast plasticzanego, lepszy dźwięk, podstawka pionowa zamiast nóżek itd., ekran ten sam.

Aha, pytałem też o bad pixele, ile faktycznie potrzeba na wymianę gwarancyjną, bo czytałem o tych normach, że nawet 8+, mówił serwisant, że tak, ale to jest elastyczne, parę dni temu wymieniał matrycę w TV gdzie był 1 bad pixel, co mnie w sumie zdziwiło, bo myślałem, że nie ma takiej opcji.

W KSie 7000 i pozostałych jest ta warstwa antyrefleksyjna na ekranie i serwisant mówił żeby nie używać żadnych chemicznych specyfików bo można sobie plamę na tym zrobić. Jedynie szmatka sucha lub delikatnie zwilżona wodą jeśli są jakieś odciski i ślady, które na sucho nie schodzą.

Jeszcze wrócę do słynnej afery z odstającą ramką.
Oczywiście model jest na zatrzaski, serwisant skomentował, że na mojej sztuce trzymają naprawdę mocno i trochę zeszło ze zdjęciem tego. Ja oglądałem co jakieś 2 miesiące u siebie każdą stronę oraz górę i nic nie przebijało, teraz mam nadzieję po wymianie gwarancyjnej, że nie będzie tego problemu i zatrzaski ładnie będą trzymać.

BTW. Jakbym miał dostać zwrot kasy, to bym pewnie kupił NU8002, a widzę, że Intenso w innym temacie ładnie się na tym modelu zawiódł. Trochę dziwnie, myślałem, że to dobry TV. Ogólnie z kropki kwantowej ciężko na inny LCD LED przejść bez tego.

Zdjęcie bieli po ciemku:
https://i.i mgur.com/rTlE1FA.jpg

Zdjęcie czerni z oświetleniem za TV. Później wrzucę bez oświetlenia jak nie będzie w ogóle światło przebijać zza okien:
https://i.i mgur.com/J9fsfrW.jpg

(Trzeba usunąć spację między 'i' oraz 'm')
 
Ostatnia edycja:
Do góry