Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

kryszna_blu

New member
Aparat na szczęście. Ten żółty jest o połowę jaśniejszy niż to pokazuje aparat. Ale raz zobaczony drażni. Miał ktoś coś podobnego?
 

pietas

New member
Witam,
Mam problem z tv KS7000. Po lewej stronie mam jakby przebarwienie żółtawe. Miał ktoś takie problemy? Zgłaszać usterkę?

Grafika na iFotos.pl

Dzięki za odpowiedz

Hej no ja mam takie na środku to chyba bading , sam się zastanawiam czy nie zgłaszać , ale u mnie tak bardzo chyba nie widać muszę się przyjrzeć i to w całkiem ciemnym pokoju , ale szanse na uznanie usterki marne ... chyba że się okaże że znów się kurz zbiera ... ?
 
Ostatnia edycja:

skillzor

New member
Pewnie że warto. Jeżeli nie przeszkadza Ci zakrzywienie to bierz. Sprawdź tylko czy to nie jest wyprzedaż ekspozycji, bo ta cena podejrzanie niska.

No cena z "promocji" z 5200 na niecałe 4800 to dosyć spora obniżka, co budziło moje obawy ale po wymianie paru wiadomości ze sklepem wszystko wydaje się w porządku. Sklep znalazłem porównywarce cen tu z forum ale widziałem też na nokaut.pl. Ten zakrzywiony ekran nie jest szczytem moich marzeń, ale KS9000 w cenie KS7000 hmm grzech nie brać.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
W takim razie bierz póki są, bo telewizor gra znakomicie i w tej cenie nie znajdziesz niczego lepszego.
 

kam.jez

New member
Kupiłem KS8000 49'. Jakość obrazu była świetna, wygląd, dzwięk niczego sobie. Niestety bardzo mocno się zawiodłem. Przede wszystkim miałem problemy z łącznością z wifi oraz niestabilnym działaniem systemu Tizen. Czare goryczy przelał jednak niepłynny ruch. Dopiero po zakupie i znalezieniu problemu zajrzałem na forum i zobaczyłem, że to nie tylko mój problem. Dział serwisowy chciał przyjechać i zbadać sprawę, być może trzeba by wymienić matryce/procesor. Jednak płacąc prawie 5000zł za TV oczekuje się czegoś premium, a nie od razu naprawy. Niepłynny ruch w dynamicznych scenach/meczach był nieduży, jednak nieakceptowalny, po prostu. Sprawdziłem też płynność na materiałach z tego forum - czarno biała kostka. Było ok do momentu maksymalnej prędkości, wtedy TV klatkował/gubił.

Kupiłem go przez neta więc postanowiłem że go oddam. I tu niespodzianka - rzeczywiście cholernie trudno jest odesłać TV kurierem! Przynajmniej sprawdzając warunki u kilku z nich doszedłem do wniosku że nie dość że koszty duże to i jeszcze zapakowanie tego na palete itd... Więc przejechałem się (na szczęście tylko 110km) i go oddałem osobiście. Przy okazji przetestowałem sztukę nr. 2 - test kostki wypadł jeszcze gorzej niż na sztuce nr. 1. Bardzo szkoda bo uważam że to super TV, ale jednak nie da się zaakceptować takich mankamentów w tej cenie. Zamówiłem do innego sklepu stacjonarnego jeszcze jedną sztukę, przetestuje ale nadzieja po przeczytaniu tego forum upadła. Chyba te TV po prostu taką mają płynność ruchu no i kropka. Albo po prostu wszystkie TV które zostały są po zwrotach z tym związanych i nie ma już dobrych sztuk (o ile jakieś wcześniej były?).

Czy jestem zbyt przewrażliwiony czy jednak TV w tej cenie powinien:
a) pozwolić na bezstresowe oglądanie meczu bez klatkowania/rozmazywania
b) aplikacje powinny działać płynnie bez zacinania i wypluwania czarnego ekranu
c) wifi powinno łączyć się w kilka sekund po włączeniu TV i nie zrywać połączenia

Pomóżcie w odpowiedzi na pytanie:
Czy taki jest dzisiaj standard TV za 5000zł i jeżeli chce mieć super TV to jeszcze nie ten poziom finansowy, czy jednak są modele, które dają radę i pozwalają po prostu cieszyć się dobrym obrazem, przesyłaniem treści multimedialnych i płynnym działaniem?

Wiem że rozmiar 49' to nie jest docelowy rynek dla flagowców, alternatywa to XE9005 (wg. mnie trochę gorzej wyglądający, droższy), Panasonic 800 ale chyba bez normalnego systemu OS i z mega wygórowaną ceną. o MU8000 nie wspomnę bo w teorii jest gorszy od KS8000, a droższy. Chociaż może poprawili już tam płynność pogarszając ten obraz? Moja rezygnacja doszła do takich granic, że zacząłem rozważać TCL C70, przynajmniej oczekiwań nie będę miał zbyt wygórowanych...
 

daniel 88

New member
JA mam taki sam dylemat jak ty miałem już kupować ks8000 49 ale jak się naczytałem że ten tv ma tyle problemów to się mi odechciało i dlatego chyba wybiorę Sony xe 9005 bo ten model jest wszędzie chwalony i tylko cena jeszcze jak dla mnie jest za wysoka ewentualnie zastanawiam się nad samsungiem ks9000
 

FoX88

New member
JA mam taki sam dylemat jak ty miałem już kupować ks8000 49 ale jak się naczytałem że ten tv ma tyle problemów to się mi odechciało i dlatego chyba wybiorę Sony xe 9005 bo ten model jest wszędzie chwalony i tylko cena jeszcze jak dla mnie jest za wysoka ewentualnie zastanawiam się nad samsungiem ks9000

Samsung KS9000 to to samo co KS8000, ale w wersji zakrzywionej.

KS9500 dopiero jest inny, ze 150 strefami podświetlenia FALD, ale startujący od 65".
 
Kupiłem KS8000 49'. Jakość obrazu była świetna, wygląd, dzwięk niczego sobie. Niestety bardzo mocno się zawiodłem. Przede wszystkim miałem problemy z łącznością z wifi oraz niestabilnym działaniem systemu Tizen. Czare goryczy przelał jednak niepłynny ruch. Dopiero po zakupie i znalezieniu problemu zajrzałem na forum i zobaczyłem, że to nie tylko mój problem. Dział serwisowy chciał przyjechać i zbadać sprawę, być może trzeba by wymienić matryce/procesor. Jednak płacąc prawie 5000zł za TV oczekuje się czegoś premium, a nie od razu naprawy. Niepłynny ruch w dynamicznych scenach/meczach był nieduży, jednak nieakceptowalny, po prostu. Sprawdziłem też płynność na materiałach z tego forum - czarno biała kostka. Było ok do momentu maksymalnej prędkości, wtedy TV klatkował/gubił.

Kupiłem go przez neta więc postanowiłem że go oddam. I tu niespodzianka - rzeczywiście cholernie trudno jest odesłać TV kurierem! Przynajmniej sprawdzając warunki u kilku z nich doszedłem do wniosku że nie dość że koszty duże to i jeszcze zapakowanie tego na palete itd... Więc przejechałem się (na szczęście tylko 110km) i go oddałem osobiście. Przy okazji przetestowałem sztukę nr. 2 - test kostki wypadł jeszcze gorzej niż na sztuce nr. 1. Bardzo szkoda bo uważam że to super TV, ale jednak nie da się zaakceptować takich mankamentów w tej cenie. Zamówiłem do innego sklepu stacjonarnego jeszcze jedną sztukę, przetestuje ale nadzieja po przeczytaniu tego forum upadła. Chyba te TV po prostu taką mają płynność ruchu no i kropka. Albo po prostu wszystkie TV które zostały są po zwrotach z tym związanych i nie ma już dobrych sztuk (o ile jakieś wcześniej były?).

Czy jestem zbyt przewrażliwiony czy jednak TV w tej cenie powinien:
a) pozwolić na bezstresowe oglądanie meczu bez klatkowania/rozmazywania
b) aplikacje powinny działać płynnie bez zacinania i wypluwania czarnego ekranu
c) wifi powinno łączyć się w kilka sekund po włączeniu TV i nie zrywać połączenia

Pomóżcie w odpowiedzi na pytanie:
Czy taki jest dzisiaj standard TV za 5000zł i jeżeli chce mieć super TV to jeszcze nie ten poziom finansowy, czy jednak są modele, które dają radę i pozwalają po prostu cieszyć się dobrym obrazem, przesyłaniem treści multimedialnych i płynnym działaniem?

Wiem że rozmiar 49' to nie jest docelowy rynek dla flagowców, alternatywa to XE9005 (wg. mnie trochę gorzej wyglądający, droższy), Panasonic 800 ale chyba bez normalnego systemu OS i z mega wygórowaną ceną. o MU8000 nie wspomnę bo w teorii jest gorszy od KS8000, a droższy. Chociaż może poprawili już tam płynność pogarszając ten obraz? Moja rezygnacja doszła do takich granic, że zacząłem rozważać TCL C70, przynajmniej oczekiwań nie będę miał zbyt wygórowanych...

Jak widać cała seria KS samsunga jest do kitu. Odradzam całkowicie każdemu kupno TV tej marki teraz. Ja już się naciąłem. Kupiłem tv UE55KS7000 i ciągłe zacięcia obrazu. Tragedia po prostu. Ja ostatni raz kupiłem TV samsunga chociaż wcześniej byłem fanem tej marki. Zacznę szukać sposobu żeby reklamować ten TV ale coś mi się wydaję że jak chodzi o te zacięcia obrazu to reklamacji mi nie uznają. W sierpniu będę miał więcej czasu to zacznę szukać jakiś martwych pikseli bo to podobno jest standard w tych TV. Ogólnie samsung stał się ***************ungiem.
 

baasior

New member
Porównanie

Panowie jak byście się odnieśli do Philips 43PUS6501 w porównaniu z Ks7000? Obraz, czerń oraz działanie pod kątem filmów mkv.
 
Do góry