Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

sodalit1990

New member
Pod kątem odtwarzania filmów hd i 4k philips 6501 ma kiepskie wyniki tzn nie odtwarza wielu formatów plików filmowych. W teście jest informacja na ten temat . A samsung ma dużo wad. Lepiej kupić Panasa ex700 będzie lepszy ale kup co uważasz.

Philips 6501 review - FlatpanelsHD

Np pod względem jakości obrazu Panasonic ma wyższe oceny od 6501 i odtwarza zdecydowanie więcej plików filmowych w różnych formatach.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1494309442
 
Ostatnia edycja:

magiks33

Member
no po roku użytkowania 55ks7500 u dołu ekranu zauważyłem 4 jaśniejsze diody podświetlające , trzy po lewej i jedna po prawej od loga samsung :) na dynamicznym ustawieniu masakra jakby ktoś latarką świecił od dołu potrzymam jeszcze rok i reklamacja
 

w_wilk

New member
Jak widać cała seria KS samsunga jest do kitu. Odradzam całkowicie każdemu kupno TV tej marki teraz. Ja już się naciąłem. Kupiłem tv UE55KS7000 i ciągłe zacięcia obrazu. Tragedia po prostu. Ja ostatni raz kupiłem TV samsunga chociaż wcześniej byłem fanem tej marki. Zacznę szukać sposobu żeby reklamować ten TV ale coś mi się wydaję że jak chodzi o te zacięcia obrazu to reklamacji mi nie uznają. W sierpniu będę miał więcej czasu to zacznę szukać jakiś martwych pikseli bo to podobno jest standard w tych TV. Ogólnie samsung stał się ***************ungiem.

Strasznie dużo narzekań na serię KS - dlaczego ?
Kupiłem 49KS7500 w cenie poniżej 4tys. zł. Nie ma martwych pikseli, nie ma zacięć, łączy z moim słabym wifi Plusa bez problemu, po kalibracji obraz OK. Obudowa nie odstaje ale wyjmowany był ostrożnie na płasko. Na razie (dwa dni) nie widzę nic złego. Mam w domu monitor Samsunga oraz inne telewizory tej firmy i jestem z nich zadowolony więc nie widzę powodu do tak radykalnych opinii.
 

Kris_6

Member
Mam pytanie czy model KS7500 też miał problem z rozklejającą się obudową i bad pixelami czy ten problem występował tylko w KS7000/8000?
 

fausto1

New member
Bez reklam
Panowie jak oglądacie film Hdr to ustawianie dynamiczny na maksa oraz jak resztę typu jasność, kontrast dynamiczny?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

norbas1987

New member
Cześć ! Jako, że to mój pierwszy post na forum w pierwszej kolejności chciałbym się przywitać, zatem Cześć wszystkim !

A teraz do rzeczy, jestem na etapie wyboru telewizora do nowego mieszkania. W firmie w której pracuję pojawiła się oferta na zakup telewizorów samsung KS różnych serii.
Wątek ma ponad 400 stron więc ciężko się przebić przez wszystkie strony
(na zakup mam czas do 30.07 mógłbym się nie wyrobić)

w moim budżecie mogę pozwolić sobie na

UE55KS9000LXXH 4799PLN
sklepsamsung/telewizory/telewizor-55-seria-9000-zakrzywiony-ekran-suhd-4k-ue55ks9000

lub

UE65KS7500SXXH 5499PLN
sklepsamsung/telewizory/telewizor-65-seria-7500-zakrzywiony-ekran-suhd-4k-ue65ks7500

(zeby link zadziałał po sklepsamsung trzeba dopisać .pl)

Oferta wygląda na atrakcyjną a telewizory pochodzą z wyżej wymienionej strony.

naczytałem się o rozłażących ramkach w serii 7 lub o wadach na matrycach.
I teraz mam niemały ból głowy czy zdecydować sie na większy seria7
czy mniejszy seria9 ? - a moze w ogóle sobie odpuścić ? -z tym ze przy tych cenach chyba nie znajdę konkurencji

Odległość narożnika od tv to ok 2,7m więc oba rozmiary wydają się być ok.
Kusi mnie 10 cali więcej z drugiej strony seria9 teoretycznie powinna być lepsza.

Który z tych dwóch będzie lepszy ? Pisząc lepszy mam na myśli bolączki całej serii KS(czy to raczej totolotek i nie ma znaczenia).
Czy w obu wymienionych telewizorach jest ten sam typ matrycy i podswietlenia) wiem ze 9500 mają nieco inny typ podswietlenia ale niestety nie miesci sie w moim budzecie.
Czy gniazdo sieci LAN jest gigabitowe ?

Telewizor będzie wisiał na scianie i będzie podłączony kablem ethernetowym
głównie będę korzystał z wbudowanego Netflixa, DLNA z komputera (i7 4790K + GTX1080), ale i dekoder od operatora kablówki będzie na wyposażeniu.

Nie wiem co mógłbym więcej dodać, proszę o poradę a jezeli coś trzeba będzie uszczegółowić chętnie odpowiem.

Z góry dzięki za pomoc !
 

fausto1

New member
Bez reklam
Panowie kiedyś pisałem że córka rzucila kapslem niefartownie.. Tak sobie myślę czy jakoś idzie to zareklamować?;) czy nie pójdą na coś takiego że niby się stało samo..
bcd0f3d3df81301f15040663033c4a8a.jpg
5f7009e8ceadb050bbff7f23df091c10.jpg


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

pebe86

Member
Bez reklam
norbas1987 ja bym chyba jednak szedł w większy telewizor.
Mam 60KS7000 pół roku i ani odklejającej obudowy, ani martwych pixeli nie ma.
A jednak radość z obcowania z dużym ekranem będzie moim zdaniem znacznie większa, niż nieznacznie wyższa jakość obrazu serii KS9000.
Imho KS7000 miał swoje wpadki, ale akurat na jakość obrazu chyba nikt nie narzekał.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Zwykła Ale mam telewizor od lutego. Raz już miałem wymieniana matrycw

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

carlos87

New member
Cześć ! Jako, że to mój pierwszy post na forum w pierwszej kolejności chciałbym się przywitać, zatem Cześć wszystkim !

A teraz do rzeczy, jestem na etapie wyboru telewizora do nowego mieszkania. W firmie w której pracuję pojawiła się oferta na zakup telewizorów samsung KS różnych serii.
Wątek ma ponad 400 stron więc ciężko się przebić przez wszystkie strony
(na zakup mam czas do 30.07 mógłbym się nie wyrobić)

w moim budżecie mogę pozwolić sobie na

UE55KS9000LXXH 4799PLN
sklepsamsung/telewizory/telewizor-55-seria-9000-zakrzywiony-ekran-suhd-4k-ue55ks9000

lub

UE65KS7500SXXH 5499PLN
sklepsamsung/telewizory/telewizor-65-seria-7500-zakrzywiony-ekran-suhd-4k-ue65ks7500

(zeby link zadziałał po sklepsamsung trzeba dopisać .pl)

Oferta wygląda na atrakcyjną a telewizory pochodzą z wyżej wymienionej strony.

naczytałem się o rozłażących ramkach w serii 7 lub o wadach na matrycach.
I teraz mam niemały ból głowy czy zdecydować sie na większy seria7
czy mniejszy seria9 ? - a moze w ogóle sobie odpuścić ? -z tym ze przy tych cenach chyba nie znajdę konkurencji

Odległość narożnika od tv to ok 2,7m więc oba rozmiary wydają się być ok.
Kusi mnie 10 cali więcej z drugiej strony seria9 teoretycznie powinna być lepsza.

Który z tych dwóch będzie lepszy ? Pisząc lepszy mam na myśli bolączki całej serii KS(czy to raczej totolotek i nie ma znaczenia).
Czy w obu wymienionych telewizorach jest ten sam typ matrycy i podswietlenia) wiem ze 9500 mają nieco inny typ podswietlenia ale niestety nie miesci sie w moim budzecie.
Czy gniazdo sieci LAN jest gigabitowe ?

Telewizor będzie wisiał na scianie i będzie podłączony kablem ethernetowym
głównie będę korzystał z wbudowanego Netflixa, DLNA z komputera (i7 4790K + GTX1080), ale i dekoder od operatora kablówki będzie na wyposażeniu.

Nie wiem co mógłbym więcej dodać, proszę o poradę a jezeli coś trzeba będzie uszczegółowić chętnie odpowiem.

Z góry dzięki za pomoc !

Witam! Skąd ta cena za UE55KS9000LXXH 4799PLN? Nie widzę takiej a sam chętnie bym go wziął. Pozdrawiam
 

norbas1987

New member
Witam! Skąd ta cena za UE55KS9000LXXH 4799PLN? Nie widzę takiej a sam chętnie bym go wziął. Pozdrawiam

Firma w której pracuję zrobiła ofertę dla pracowników, telewizory z seri ks średnio 1000-1500pln taniej niz najtansze oferty internetowe. Niestety ue55ks9000 juz sie sprzedaly i nie ma ich na stanie, w zwiazku z tym przebolalem cene i zdecydowalem sie na ue65ks95000 za 7990pln. Kupa forsy ale po obejzeniu pierwszego filmu z netflixa w 4k uwazam ze bylo warto doplacic i do 65' i serii 9. :D
 

fausto1

New member
Bez reklam
Jak uchwyt polecacie do tego tv tak żeby zbytnio od ściany nie odstawal?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry