Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Herus

Member
Wczoraj postawiłem swojego KS7500. Nie zauważyłem odchodzenia obudowy. Ścinek też jeszcze nie zauważyłem.

Mam jednak parę pytań.

1. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś szablon ustawień pod nc+? Co ma być z opcji włączone a co lepiej nie?

2. Myślałem, że żeby włączyć jakąś grę (przy podłączeniu z PC) w 4k i 60fps (60hz) to potrzebuję kabel hdmi w wersji 2.0a. Mi się udało odpalić fifę na jakimś starym- pewnie 1.4. Czy ja coś pokręciłem i czegos nie rozumiem? :p

3. Czy przy odpalaniu czegoś w HDR powinien się pojawić jakiś komunikat?
Rozumiem, że filmy z Youtube'a które są w HDR to w tym trybie się odpalają bez problemu? A co z filami z H.265 z HEVC odpalane z zewnętrznych źródeł bądź DLNA? Musi się pojawić jakiś komunikat? Albo jak sprawdzić czy ten tryb jest aktywny?

Jak się przeprowadzę to może się skuszę na profesjonalną kalibrację (o ile ktoś taki będzie w okolicy)
 
Ostatnia edycja:
Odnośnie kabla hdmi, nie ma czegoś takiego jak kabel hdmi 2.0, wszytskie obecne kable hdmi high speed kategoria 2 obsługują hdmi 2. Nie daj się naciągnąć, sprzedawcy w sklepach czasami próbują wcisnąć.
 

morlinek92

New member
Czy u Was też są problemy z przesyłaniem treści z YT z komputer na TV?
Jak odpale sobie filmik na komputerze w YT i chce go przekazać do TV to często nie zaskakuje albo włączy się aplikacja YT na TV ale tak jakbym ją odpalił z pilota (menu główne aplikacji zamiast filmu).
Firmware 1180
Przeglądarka Chrome Wersja 59.0.3071.115 (Oficjalna wersja) (64-bitowa)
 

dziadek266

New member
na dekoderze raczej nie znajdziesz bo sprawdzałem liste kanałów nc+ na tv i nie ma tam tego programu :) TravelXP 4K nadają z HDR bo w info pojawia się HDR UHD 16:8 2160P

Nie znajdziesz, bo dekodery z nc+ są tylko HD a nie 4K.
Natomiast jak podłączysz kabel bezpośrednio do tunera w tv, to powinien je znaleźć.
Ewentualnie trzeba będzie dodać transponder.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Czy u Was też są problemy z przesyłaniem treści z YT z komputer na TV?
Jak odpale sobie filmik na komputerze w YT i chce go przekazać do TV to często nie zaskakuje albo włączy się aplikacja YT na TV ale tak jakbym ją odpalił z pilota (menu główne aplikacji zamiast filmu).
Firmware 1180
Przeglądarka Chrome Wersja 59.0.3071.115 (Oficjalna wersja) (64-bitowa)

ja z przekazaniem z kompa do TV nie mam problemu, ale często, tak , czesto, nie ma "ikonki" pod filmem YT, która to umozliwia ;-(
 

remix70

Member
A takie pytanie z innej beczki:
Czy działa wam pad xboxa ?
Miałem F310 ale nie było go na liście obsługiwanych. Kupiłem F510 i taż nie działa...A może jest jakaś specjalna procedura aby zadziałał a nie tylko podpiąć do usb...?
 

Herus

Member
Podłączyłem TV (KS7500) pod PC za pomocą kabla DisplayPort->HDMI, jednak nie mam rozdzielczości 4k - Maksymalna to FHD

W instrukcji TV jest napisane (str 20):

Wiele kart graficznych w komputerach nie ma gniazd HDMI, ma natomiast gniazda DVI. Jeśli
komputer nie jest wyposażony w gniazdo wyjściowe wideo HDMI, połącz komputer kablem HDMIDVI.

Za pomocą kabla HDMI<->HDMI mam 4k, za pomoca kabla DP<->HDMI tylko FHD.
Kabel to Gembird DP HDMI 1m

Czego to może być wina?
 

magiks33

Member
A takie pytanie z innej beczki:
Czy działa wam pad xboxa ?
Miałem F310 ale nie było go na liście obsługiwanych. Kupiłem F510 i taż nie działa...A może jest jakaś specjalna procedura aby zadziałał a nie tylko podpiąć do usb...?

Pada od ps4 musze podłączać też przez usb żeby grać w gry ,chociaż pad jest podłączony przez bluetooth z tv i można nim sterowć tv
 
Do góry