Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

ustaw na tych kanałach auto motion na 7/4 zobacz czy pomoże , to nadawca tv musi coś nadawać nie tak że się tv gubi ... albo jest jakiś mocny sygnał i auto motion musi chodzić na mniejszych ustawieniach ... ja miałem problemy z takim szarpaniem zrywaniem czasem jednej klatki na niektórych kanałach przy ustawieniu auto motion na 8/4 all jest ok . wersje softu masz najnowszą?
Wersja softu jest najnowsza a z ustawieniami auto motion plus przesiedziałem 2 dni i nie było różnicy czy miałem ustawione nawet na minimum 2/2 i tak szarpało. Jak już pisaliśmy i ja i andrzeej to nie na każdej transmisji szarpie. Zawsze szarpie i u mnie i u andrzeeja na "geniusz" który jest na National Geographic HD. Sprawdź u siebie czy masz z nim problem na TV. Problem występuje najczęściej przy płynnych ale szybkich ruchach kamery. I to tak widać jak by na ułamek sekundy obraz podczas ruchu szarpnął. To trzeba z 5 minut coś pooglądać to zauważysz szybko o co chodzi.
 

andrzeej

Member
Właśnie chodzi o to ze nie na każdym i nie nie ma najczęściej ja to widzę na kanałach nat geo najbardziej chyba na " Geniuszu". Choć ostatnio widziLem na Canal+ na jakimś filmie juz nazwy nie kojarzę. Mam możliwość sprawdzenia w tym samym czasie na starym tv ten sam dekoder i tego nie ma.
 

pietas

New member
hej

Postaram się ale nagranie tego telefonem może nie być widoczny efekt tego szarpania.

no to z tym szarpaniem to już dawno pisałem ... daj maila coś ci wyśle i powiesz mi czy właśnie o takie coś ci chodzi
albo gdzie wrzucić plik żebyście sobie ciągli i sprawdzili motion_test.mp4 ???

takie dwa kwadraciki biały i czarny w pewnym momencie jak zaczynają szybciej latać to w pewnym momencie zrywa tym u góry i szarpie przy dużej szybkości i tak właśnie się czasem dzieje u mnie na tv i nawet jak oglądam z usb itd ... mam na 8/4 am i czasami wariuje na comedy central hd jak są szybkie sceny
 
Ostatnia edycja:
Tylko na niektórych i nie wiadomo od czego to zależy. Jak są reklamy to wszystko chodzi płynnie a jak puszczają jakiś materiał to szarpie ale nie na każdym. Przy czym testowałem na starym TV i niema tego szarpania w tym samym momencie które występuje na ks7000 przy włączonym auto motion plus.

Tu jest filmik który wczoraj nagrałem. Niestety tak na filmiku nagranym telefonem to nie wygląda tak wyraźnie jak patrząc na TV. Powiedział bym że na filmiku płynniej to idzie niż na żywo.

https://www.youtube.com/watch?v=rSpJwd1PlaM&feature=youtu.be

Ogólnie szarpie co chwilę ale na filmiku najbardziej widać to od 1:40 do 2:05. Najbardziej będzie widać jak się puści od 1:53. Szarpie jak kamera przesuwa się w prawą stronę po koniu.

Widziałem to na National Geographic HD, Nat Geo People HD i SCI FI Channel. Wygląda mi na to że one puszczają w jakiś dziwnym formacie niektóre programy z którymi sobie auto motion plus nie daje rady a stare TV bez problemu to robią przy włączonych upłynniaczach. Mój stary TV z seri LE37B650 w tym czasie na tych samych kanałach chodzi idealnie.
 
Ostatnia edycja:

pietas

New member
no na to wygląda ze jakoś inaczej nadają , bo ja to mam inne te szarpnięcia , mógłbyś odpalić ten teścik co ci wysłałem i powiedzieć czy górny kwadracik ci nie zrywa jak szybko sie przesuwa ??? zaraz na początku , może mam walnięty procesorek od am na płycie :( zaraz na samym początku od
0:00:04
 
Ostatnia edycja:
no na to wygląda ze jakoś inaczej nadają , bo ja to mam inne te szarpnięcia , mógłbyś odpalić ten teścik co ci wysłałem i powiedzieć czy górny kwadracik ci nie zrywa jak szybko sie przesuwa ??? zaraz na początku , może mam walnięty procesorek od am na płycie :( zaraz na samym początku od
0:00:04
Sprawdzę popołudniu bo teraz jestem już w pracy.
 

fade1

Member
Hej, mam prośbę do posiadaczy 65KS9500. Szukam informacji na o grubości całkowitej tego tv, oczywiście bez podstawy. Nie wiem czy zmieści mi się między ścianą a ekranem, do tej pory wisiał JS55900. Może ktoś zmierzyć?
 

barburian

New member
Bez reklam
Wymiary

Hej, mam prośbę do posiadaczy 65KS9500. Szukam informacji na o grubości całkowitej tego tv, oczywiście bez podstawy. Nie wiem czy zmieści mi się między ścianą a ekranem, do tej pory wisiał JS55900. Może ktoś zmierzyć?



Wymiary (szer x wys x gł):
1 441,6 x 833 x 115,9 mm, bez podstawy
1 441,6 x 915,3 x 366,1 mm, z podstawą
1 590 x 947 x 230 mm, wymiary kartonu
Waga:
28.2 kg, bez podstawy
31.3 kg, z podstawą
37.9 kg, opakowanie
 
Do góry