Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Davide

Member
Moja rada jak bedzie ktos kupował:) Zeby nie brał tych które są na sklepie pod ręką tylko poprosił ten który jest na magazynie w danym sklepie...:)
 

Login

Member
Rzeczywiscie niektore modele sa pod reka na sklepie do wziecia ale zawsze mi sie wydawalo ze chodzi o to aby bylo szybciej i zeby nie trzeba bylo czekac az z magazynu podadza. Naprawde myslisz ze to jakas roznica ?
 

Davide

Member
Rzeczywiscie niektore modele sa pod reka na sklepie do wziecia ale zawsze mi sie wydawalo ze chodzi o to aby bylo szybciej i zeby nie trzeba bylo czekac az z magazynu podadza. Naprawde myslisz ze to jakas roznica ?

Moze nie potrzebie szukam spisku w tym wszystkim,ale faktycznie jak dostalem TV z magazynu to wszystko w nim jest inne niz w poprzednich.
 

Login

Member
Mysle ze to kwestia bardziej szczescia niz jakiegos spisku typu ze lipne telewizory daja na sklep zeby byly pod reka a te dobre sa tylko na magazynie. Nie popadajmy w skrajnosc.
 

adijar88

New member
Czy ktoś z was drodzy użytkownicy posiada ks7000 w rozmiarze 49". Nikt nie odpowiedział mi czy te defekty występują we wszystkich rozmiarach. Widzę że w rtveuro można go od dziś kupić za 4299 zł i nie wiem co robić :blagam:
 

Davide

Member
Trzeci telewizor...Clouding raz znika raz jest:) Samsung raczył mi odpowiedzieć

https://zapodaj.net/f8d51842b617f.jpg.html

https://zapodaj.net/dc2f500c3ef1e.jpg.html





Widoczne jaśniejsze pola na matrycy, nazywane również "cloudingiem" są związane z technologią wyświetlaczy ciekłokrystalicznych LCD i jest konsekwencją niemożliwych do zupełnego wyeliminowania mikro-naprężeń mechanicznych ekranu, powstałych podczas procesu produkcji oraz nagrzewania się jego struktury podczas pracy. W różnym stopniu jest ono obecne w każdym ekranie LCD, bez względu na producenta. Ponieważ jest to cecha związana z produkcją paneli LCD może być widoczna również w wymienianych podczas naprawy ekranach zamiennych. Z uwagi na konstrukcję układów podświetlania krawędziowego, zjawisko to może być widoczne w większym stopniu w urządzeniach typu LED TV korzystających z tego typu podświetlenia. Z tych względów zjawisko „cloudingu” nie jest traktowane jako uszkodzenie gwarancyjne (wada własna materiału lub montażu na linii produkcyjnej) i nie podlega naprawie w ramach gwarancji. Niemniej jednak

Jednakże wszelkie wątpliwości co do pracy matrycy zawsze są weryfikowane indywidualnie, po zweryfikowaniu przesłanej przez Klienta dokumentacji zdjęciowej.

Dodatkowo, w celu zmniejszenia lub wyeliminowania powyżej opisanej sytuacji, należy zmienić poniższe ustawienia:

1. Menu -> Obraz -> Diody Smart LED -> Nisko

2. Menu -> Obraz -> Ustawienia Eksperckie -> Podświetlenie -> Należy zmniejszyć podświetlenie na pozycję 5 lub 7

3. Menu -> Obraz -> Tryb obrazu -> Naturalny

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.


A ja lubie miec tryb film i podswietlenie na 20:(
 

pietas

New member
hmmmm

Trzeci telewizor...Clouding raz znika raz jest:) Samsung raczył mi odpowiedzieć

https://zapodaj.net/f8d51842b617f.jpg.html

https://zapodaj.net/dc2f500c3ef1e.jpg.html





Widoczne jaśniejsze pola na matrycy, nazywane również "cloudingiem" są związane z technologią wyświetlaczy ciekłokrystalicznych LCD i jest konsekwencją niemożliwych do zupełnego wyeliminowania mikro-naprężeń mechanicznych ekranu, powstałych podczas procesu produkcji oraz nagrzewania się jego struktury podczas pracy. W różnym stopniu jest ono obecne w każdym ekranie LCD, bez względu na producenta. Ponieważ jest to cecha związana z produkcją paneli LCD może być widoczna również w wymienianych podczas naprawy ekranach zamiennych. Z uwagi na konstrukcję układów podświetlania krawędziowego, zjawisko to może być widoczne w większym stopniu w urządzeniach typu LED TV korzystających z tego typu podświetlenia. Z tych względów zjawisko „cloudingu” nie jest traktowane jako uszkodzenie gwarancyjne (wada własna materiału lub montażu na linii produkcyjnej) i nie podlega naprawie w ramach gwarancji. Niemniej jednak

Jednakże wszelkie wątpliwości co do pracy matrycy zawsze są weryfikowane indywidualnie, po zweryfikowaniu przesłanej przez Klienta dokumentacji zdjęciowej.

Dodatkowo, w celu zmniejszenia lub wyeliminowania powyżej opisanej sytuacji, należy zmienić poniższe ustawienia:

1. Menu -> Obraz -> Diody Smart LED -> Nisko

2. Menu -> Obraz -> Ustawienia Eksperckie -> Podświetlenie -> Należy zmniejszyć podświetlenie na pozycję 5 lub 7

3. Menu -> Obraz -> Tryb obrazu -> Naturalny

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.


A ja lubie miec tryb film i podswietlenie na 20:(

hej , na 20 to każdy na pewno ma coś chmurek i na wyłączonych diodach ,ja miałem 3 panele i każdy miał , dobrze ci pisze gość , diody na niski lub wysoki , podświetlanie na 7 ,obraz ostry jak brzytwa, pooglądaj chwile na takim podświetlaniu zobaczysz sam docenisz , na 20 obraz jest ostro prześwietlony bo panel potrafi naprawdę jasno świecić, 7 w zupełności wystarcza , daj sobie na 10 już będzie ok ... 20 to tylko na HDR raczej w tej serii
 

Davide

Member
hej , na 20 to każdy na pewno ma coś chmurek i na wyłączonych diodach ,ja miałem 3 panele i każdy miał , dobrze ci pisze gość , diody na niski lub wysoki , podświetlanie na 7 ,obraz ostry jak brzytwa, pooglądaj chwile na takim podświetlaniu zobaczysz sam docenisz , na 20 obraz jest ostro prześwietlony bo panel potrafi naprawdę jasno świecić, 7 w zupełności wystarcza , daj sobie na 10 już będzie ok ... 20 to tylko na HDR raczej w tej serii

Na dodanych zdjeciach podswietlenie jest ustawione na 5
 

pietas

New member
oj to lipa !!! ale ustawiłeś ustawienia dla każdego źródła osobno ? bo jak masz opcje "Zastosuj ustawienia obrazu na Bieżące źródło" to musisz ustawić osobno do yt osobno do zdjęć itd ...
 

Davide

Member
tak troche tak:) wciaz szukam jakis pixeli ale to naprawde ciezko znalezc:) jak szukam to mnie tak oczy juz zaczynaja bolec ze nie wyrabiam i widze tych pixeli z 1000:) ale jedno co zauwazylem mam takiego jednego zielonego.to sie chyba subpixel nazywa.
 

xgrzesx2

New member
Proszę podajcie model uchwytu ktory ma w zestawie śruby M8 45. Zależy mi aby TV był jak najbliżej ściany (uchwyt bez regulacji).

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry