Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

mwerd

New member
Jak myślicie, kiedy wejdą nowe modele Samsunga?
Warto teraz kupować serię KS7000 czy lepiej poczekać na nowe modele i spadek cen telewizorów z 2016?
Kiedy to może nastąpić?
 

andrzeej

Member
Witam przeczytałem prawie cały wątek tak na wszelki wypadek by byc w temacie gdybym musiał zmienić tv... i powiem tak do tej pory uważałem i iż mój stary tv to jest ue46f6500 jest wolny od wad nie ma tego całego cloudingu itp.. Ale okazuje się ze ma i to dość spore "chmury" do tej pory w ogóle mi to nie przeszkadzało teraz je widzę. Trzeba było nie czytać i dalej uważać jaki to fajny tv mam ;-). A tak na poważnie to byłby w kropce gdybym musiał kupić tv. Wydawać by się mogło ze jeśli wyda się nie małą sumę na tv to powinno być wszytko cacy i to nie chodzi tylko o samsunga ale ogólnie o tv.
Z drugiej strony chyba za bardzo pochodzimy do tego z tz. kijem w ....e. pozdro.
 
Ostatnia edycja:

Wesley1

Member
Bez reklam
Ja dla odmiany napiszę coś pozytywnego bo widzę, że tylko narzekanie tutaj :)
W październiku zakupiłem 65KS7000 w MM. Przed zakupem sprawdzałem dokładnie obraz (o ramce jeszcze w tedy nie miałem pojęcia) Dzisiaj mogę powiedzieć, że jestem MEGA zadowolony z zakupu. Obraz bajka, żadnych bad pixeleli, claudingu nie stwierdziłem, ramka idealnie przylega, nic nie odchodzi nic złego się nie dzieje. Jest jednak kilka drobnostek, ale można się do tego przyzwyczaić:
1. czasami menu telewizora nie "chowa" się do końca i na dole pozostaje jena linia pixeli świecąca na kolor tła menu. Ponowne włączenie i wyłączenie menu załatwia sprawę.
2. Czasami zawiesza się HBO GO - włącam, czekam na połączenie i dostaję komunikat "połączenie zerwane" - tv podpięty po kablu 100 MB/s - wyłączenie TV i ponowne włączeni załatwia sprawę
3. Najgorsze jest to "klatkowanie" ale już wiem, że to raczej wina ustawień obrazu (upłynniacza) ale jak dotąd nie znalazłem czasu żeby pobawić się dłużej ustawieniami
Ktoś spotkał się z podobnymi "problemami?"
 

Maniek32

New member
Też sobie chwalę ten telewizor chociaż mam go dopiero dwa miesiące więc może wszystko przedemną ale póki co jest super ( chociaż bad pixeli nie wyszukiwałem skoro nie widzę tego podczas normalnego użytkowania to po co się stresować niepotrzebnie ) za to podświetlenie jest jak dla mnie idealne w porównaniu do poprzednika F6500 gdzie na czarnym tle w nocy było widać niezłe chmury. Jedyny mankament w tym telewizorze to słaby zasięg wifi router stoi 40 cm od telewizora a wysterczy że włącze wifi w komórce lub komputer i telewizor prawie zawsze gubi internet muszę podpiąć po kablu chyba to rozwiąże problem. Jeśli chodzi o klatkowanie jak kolega wcześniej pisze miałem je tylko przy jednym serialu z pena we wszystkich odcinkach obraz klakował tak ze trzy razy na odcinek, pomyślałem niezła lipa telewizor za 4 koła nie wyrabia z obrazem ale na szczęście poza tym jednym oglądałem już wiele razy z twardego dysku i pendriva i problem nie pojawił się już ani razu. Auto motion mam ustawione 10/5.
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Poniżej zdjęcia mojej matrycy. Podświetlenie matrycy ustawione na max czyli 20. Uruchomiony clodiong test z YT. Wyłączone diody smart LED. Zdjęcie robione w ciemnym pokoju. Ustawiona wysoka czylość ISO w aparacie telefonu. Jak oceniacie ten clouding ? W normie dla tego modelu ?





oraz fotka jednego lub dwóch uszkodzonych pikseli:
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Gdzie wyrwałeś w tak dobrej cenie?
Nie wiecie czy gdzieś aktualnie są promocje na 55ks7000?

Tak jak kolega napisał, w Matrixmedia w Black Friday. Cena 5599 zł - 500 zł zwrotu od Samsunga. Cena końcowa 5099 zł. Niestety obecne ceny na ten model są wywalone w kosmos. Warto poczekać na konkretną promocję lub rozważyć zakup Panasa 58DX750 za 5098 zł.
 

pietas

New member
Poniżej zdjęcia mojej matrycy. Podświetlenie matrycy ustawione na max czyli 20. Uruchomiony clodiong test z YT. Wyłączone diody smart LED. Zdjęcie robione w ciemnym pokoju. Ustawiona wysoka czylość ISO w aparacie telefonu. Jak oceniacie ten clouding ? W normie dla tego modelu ?





oraz fotka jednego lub dwóch uszkodzonych pikseli:

a to pierwsze zdjęcie to robiłeś przy otwartym oknie ? bo coś się tam w matrycy odbija ? ja zero światła całkiem zaciemniony pokój
 

xgrzesx2

New member
Nie. Z prawej strony widać kaweł duzego białego krzyźa który jest wyświetlany na tym filmie.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

pietas

New member
yhym to ogólnie nie masz źle , a jak oglądasz film z panoramom świeci ci na dole tak jak na 1 zdjęciu ???? czy idealna czerń ? poza tym to i tak już raczej nic nie zrobisz bo cloudingu nie można reklamować taka cecha led ... i co do tego modelu to raczej normalne , mam 3 matryce , dwie poprzednie miały dużo gorzej ... ustaw sobie podświetlanie na 10 albo i mniej bo podobno na 5 -6 daje najlepsze efekty, diody na low i będzie ok (55ks7000)
 
Do góry