Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

Zubik_2006

New member
Jak chcesz pełną gwarancję na 4-5 lat, to niestety w Samsungu to kosztuje, jak dobrze pamiętam 50 zł/miesięcznie.
Zawsze powtarzam czytajmy dokładnie co podpisujemy i co kupujemy....

OK. Zgadzam się z tobą Ale .... sam mi już przyznałeś rację, że to nie jest pełna gwarancja - a takowej inf. Samsung na naklejkach o 4 letniej gwarancji nie umieszcza. Jest napisane tylko - 4 letnia gwarancja Samsung - i to również może być kolejna przesłanka, że kupujący podjął decyzję na podstawie informacji wprowadzającej w błąd. Powinno być jak WÓŁ .... 2+2 (na używanych częściach) !
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Gwarancja

OK. Zgadzam się z tobą Ale .... sam mi już przyznałeś rację, że to nie jest pełna gwarancja - a tym Samsung na naklejkach o 4 letniej gwarancji nie umieszcza. Jest napisane tylko - 4 letnia gwarancja Samsung - i to również może być kolejna przesłanka, że kupujący podjął decyzję na podstawie informacji wprowadzającej w błąd. Powinno być jak WÓŁ .... 2+2 !



Powinno być - zgadzam się w 100%

Tak samo jak kupujesz auto KIA - pisze że 7 lat gwarancji ( ale na co ? ) to już inna inszość :)
 

Zubik_2006

New member
czyli co mi radzisz zubik zdala się trzymać od samsunga kupił bym coś z soniaka ale tam jest ips już nie wiem co robić

Tutaj jestem cienki jak drut. Jestem od 2005 roku fanem Plazm. Jest to mój pierwszy zakupiony przeze mnie (świadomie) LCD'ek. Niestety technologia idzie do przodu i mój Panas VT60 niezbyt pasuje do PS4 PRO. Zresztą Samsunga kupiłem tylko do PS'a i ewentualnie treści 4K w YT.
Więc sorki ... nie pomogę :-(
 
Ostatnia edycja:

daniel 88

New member
barburian zastanawiam się nad tv lg modelem uh 8507 i sony xd8305 tylko nie wiem czy czern mi będzie pasowała bo szukam tv do grania najczęsciej wieczorami
 

Zubik_2006

New member
Powinno być - zgadzam się w 100%
Tak samo jak kupujesz auto KIA - pisze że 7 lat gwarancji ( ale na co ? ) to już inna inszość :)

Nie mam autka KIA - ale się zapytam Ciebie bo powołujesz się na ten konkretny przykład - czy zakres gwarancji np. po 2-3 latach jest ograniczony do jakiś głównych elementów samochodu - pytanie było retoryczne ... na pewno TAK. Ale czy KIA może wsadzać w ramach naprawy nazwanej "gwarancyjną" używane części ? I dalej nazwać coś gwarancją. Przecież to jest już tylko naprawa na bazie używanych, zregenerowanych części (w przypadku elektroniki ... o stanie technicznym trudnym, bądź niemożliwym do oszacowania). Jaką będę miał pewność, że np. wsadzony panel nie grał non-stop przez cały rok - tyle, że akurat, przypadkowo się nie zepsuł - Żadną. To jest fikcja i przebiegły wykręt Samsunga.
Jak się domyślasz ma na pewno 2 dno. Już piszę co mam na myśli.
Jest dużo zwrotów, wymian, napraw ... etc. Czyli zostaje duuużżżżoooo części ze sp...erd...ych TV. Po co Samsung ma płacić za ich utylizację - to kosztuje dużo pieniążków. I wymyślił ... będziemy je wsadzać zadowolonym klientom Samsunga i jeszcze sprzedaż wzrośnie - bo przecież sprzęt ma 4 letnia gwarancję oohhhooo co za świetny pomysł.
To moje zdanie w tym temacie.
Jutro dzwoni serwis i przekazuje swoje stanowisko co do reklamacji - nie omieszkam powiadomić.
IDE GRAĆ w GRE - TOMB RAIDER - bo na sylwestra nie grałem :) (YT)
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Ips

barburian zastanawiam się nad tv lg modelem uh 8507 i sony xd8305 tylko nie wiem czy czern mi będzie pasowała bo szukam tv do grania najczęsciej wieczorami

Jeśli przy zgaszonym świetle grasz to IPS raczej odpada , chyba że za TV zainstalujesz jakieś
delikatne oświetlenie to trochę pomaga.

Jeśli boisz się Samsunga to pomyśl o TV Panasonic DX750, lub Philips PUS6521/6561 - Granie z Amblightem ma swoje uroki
 

pawelele

Member
U mnie też był. Ale ... miły Pan stwierdził, że do 49" nie ma zapasowych matryc w kraju.
Jutro ma być decyzja czy .... nie uznają wady (na oko serwisanta jest "TYLKO" ok. 3-5 padniętych pixeli w grupie - przy dopuszczalnych 8 OoooZZZZZzzzzzKuuurrr ... czy wymienią TV lub zwrócą kasę.
Mamy 2017 rok, telewizory UHD (4K), a Samsung stosuje normy dla TV LCD z 2001 r., gdzie odległość od TV to było minimum 2,5-3 metry.
Dziwi mnie, że pomimo tych ostrzeżeń pojawiają się osoby czytające to formum, które w dalszym ciągu myślą o zakupie TV marki Samsung.
PS
wg Mnie to liczba padniętych pixeli oscyluje wokół 7-8

też mam 49 cali, też miałem coś podobnego, wg mnie to jest brud za szklem przed matrycą a nie kwestia bad pixeli, ja zgłosiłem coś nawet mniejszego niż ty i po tygodniu miałem nową matrycę beż żadnego kłócenia się ani gadania, wzieli tv do siebie (Poznań) i następnego dnia przywieźli mi z powrotem i podłączyli wszystko i zawiesili na ścianie. Widać co miasto to inny serwis, ale to już wina samsunga, że ich nie certyfikuje...
 

Zubik_2006

New member
też mam 49 cali, też miałem coś podobnego, wg mnie to jest brud za szklem przed matrycą a nie kwestia bad pixeli, ja zgłosiłem coś nawet mniejszego niż ty i po tygodniu miałem nową matrycę beż żadnego kłócenia się ani gadania, wzięli tv do siebie (Poznań) i następnego dnia przywieźli mi z powrotem i podłączyli wszystko i zawiesili na ścianie. Widać co miasto to inny serwis, ale to już wina samsunga, że ich nie certyfikuje...

Pawelele cóż Ci mogę odpisać - możesz mieć rację. Zazdroszczę podejścia serwisu do tematu. To jest tylko elektronika - wszystko może się popsuć - nawet niespełna 2 tygodniowy super wypasiony, absolutny, super cienki oraz zaskakujący {awariami} .... telewizor :) . Ale Ja dalej nie widzę paru pikseli tylko czarną plamę. Jeżeli to kurz, to co dla mnie za różnica ... czy spier....lili produkując matrycę czy ją uszczelniając. Już ktoś pisał w temacie, że jego dom to nie laboratorium.
Notabene co raczej większość rozśmieszy technik z Samsunga nagniatał w tym miejscu wyświetlacz z nadzieją, że "uruchomi" te pixele lub przesunie kurz :). Niestety zostawił tylko odcisk palca - notabene bardzo trudny do usunięcia.
Pawelele - ale czy oddając TV do serwisu wiesz co Ci tam wstawili? Dalej masz matrycę VA? (to możesz szybko sprawdzić - nie piszę tego z powietrza ... były w Polsce egzemplarze po serwisie ze wstawionymi matrycami IPS), na pewno nową (tego sprawdzić nie możesz)- całej prawdy się już nie dowiesz - to jest fair?
OK. Możesz rozebrać TV spisać nr seryjny matrycy i zapytać się w Korei "co to JE". Pewnie Ci odpiszą tamto lub owamto. Nie wiem czy to problem europy wschodniej i innego podejścia Koreańczyków, ale myślę, że ma to znaczenie. Ktoś w temacie z Irlandii pisał - 5 lat gwarancji dają - u Nas w Polska widać powietrze bardziej zabrudzone więc tylko 4 lata - kur...wa inne oczy mam od Irlandczyka czy co ?
PS
Ciesz się naprawionym TV - jest późno i konfabuluje :)
W życiu tyle nie pisałem na temat elektroniki :)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

_daras_

New member
Czekajcie, bo czegoś nie rozumiem. Chcecie dyskwalifikować Samsunga za wadę jednego czy tam dwóch, trzech egzemplarzy? Moim zdaniem Zubik, miałeś pecha i tyle. Jakby każdy TV Samsunga miał wady to co innego.
Ja powoli jestem zdecydowany na model 75 KS8000, wydaje się dobry wybór pod granie i filmy (specjalnie model płaski, bo te zakrzywiane to nie dla mnie). Dobry wybór w tej klasie?
 

_daras_

New member
I czy ktoś wie czy bardzo różni się w wyglądzie model 65 KS8000 od 75 KS8000? Bo widziałem w sklepie na wystawie, że niby ten sam model, ale był grubszy (nie taki smukły jak 65) i grubsza, srebrna rama. Nie był podpisany, a sprzedawcy nie było w pobliżu więc nie spytałem.
 

Zubik_2006

New member
Czekajcie, bo czegoś nie rozumiem. Chcecie dyskwalifikować Samsunga za wadę jednego czy tam dwóch, trzech egzemplarzy? Moim zdaniem Zubik, miałeś pecha i tyle. Jakby każdy TV Samsunga miał wady to co innego...

Daras - to nie jest 1-3 sztuki. Wystarczy popatrzeć na ten temat + białe HDTV. Zresztą sam serwisant, który był u mnie mówił, że KSy mają dużo reklamacji. Tu bardziej chodzi o to, że te telewizory rozklejają się i padają pixele po pewnym czasie - co z tego, że zweryfikujesz stan TV przy zakupie. Skala zjawiska duża a Samsung ma klientów w 4 literach. Poczytaj ile razy osoby z tego forum wymieniały matryce, czy reklamowały porozklejane TV. O ilu egzemplarzach się nie pisze ...
Wczoraj pisałem @ do osoby z forum (w innej sprawie), która ma KS i napisała, że ma bad pixel'a, ale lepszy 1 bad pixel niż więcej bad pixeli czy rozklejająca się obudowa .... po naprawie przez serwis.

Kończąc ...
Dzwonił do mnie Serwis i przekazał taką informację:
zgodnie z procedurą serwisową - matryca zakwalifikowana do wymiany, ale matryc nie ma.
Więc po 1,5 tygodnia prawdopodobnie wymiana lub zwrot kasy.
Poczekamy ... zobaczymy.
Byle się nie znalazła, specjalnie dla mnie matryca, np. z odzysku.
 
Ostatnia edycja:

_daras_

New member
Heh, tylko pytanie czy nie będą miały tego samego problemu. No i cena za nowość. Chciałem kupić właśnie teraz (miesiąc, dwa) z tego względu, że sprzęt jest sprawdzony (np. pod kątem input laga). Najwyżej poczekam.
A może jednak ten Sony XD85 wezmę :D fajny dylemat.

EDIT: tak poczytałem trochę w necie o tych wadach i faktycznie jest coś na rzeczy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV masz na XD specjalna ofertę z kalibracją gratis.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kolego daras poczytaj uważnie problemy dotyczyły przede wszystkim serii KS7000 i to raczej początkowych serii.KS8000 jest wolny od tych wad,założę się,że wielu co pisze o tych wadach nie widziało na oczy KS8000 w rozmiarze 75" !
 

fausto1

New member
Bez reklam
Pytanie do użytkowników ks7000 czy jest wielka różnica miedzy ks7000 a ks8000 w obrazie?
Nie warto . Jesli nie ks7000 to 9000 gdyz miedzy 7000 a 8000 nie bedzie praktycznie widocznej roznicy o ile wogole bedzie jesli z lupa nie bedziemy patrzeć. Ma napewno lepsze głośniki.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

daniel 88

New member
ks9000 to już za drogi jak dla mnie szukam tv maks do 5000 tysiecy i dlatego wybrałem kilka modeli do wyboru panasa dx750 780 lg uh 8507 smsung ks7000 i sony xd8305
 
Do góry