Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

pablov7

Member
Nic specjalnego. Zadnych ustawien ani nic

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Dokładnie, zero szczegółów, niech autor z tego artykułu zobaczy nasz temat i wtedy oceni na co ma patrzeć. Z filmiku nic dokładnie nie widać ale i tak wydaje się za jasny i mało szczegółowy.
Napisałem w komentarzach na benchmark w tym teście, zobaczymy czy autor testu się odezwie.
 
Ostatnia edycja:

magiks33

Member
Jak masz szybką sieć i TV podłączony przez LAN to pójdzie. U mnie po DLNA wszystko lata, ale router 1Gb i tv właśnie po kabelku podłączony.
Dysk mam podpięty do routera i na routerze włączone DLNA (AUSU RT-AC87U).

Na tym routerze też poleci przez wifi :) ja mam DSL-ac68u i filmy 4K normalnie bujają przez wifi 5GHz (batman ok70GB) przez dlna do routera wpięty dysk 2TB,do tv bezpośrednio wpięty mam dysk 160gb na ewentualne nagrania a do one connecta pendriva Intenso 128gb.
Z drugiej strony trzeba wiedzieć jaki się ma router i jakie ma parametry sieci wifi :) jak narazie routery Asusa są the best
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na tym routerze też poleci przez wifi :) ja mam DSL-ac68u i filmy 4K normalnie bujają przez wifi 5GHz (batman ok70GB) przez dlna do routera wpięty dysk 2TB,do tv bezpośrednio wpięty mam dysk 160gb na ewentualne nagrania a do one connecta pendriva Intenso 128gb.
Z drugiej strony trzeba wiedzieć jaki się ma router i jakie ma parametry sieci wifi :) jak narazie routery Asusa są the best

Zgadza się, pójdzie, ale moje doświadczenia z poprzednim TV Samsunga mówią, ze po kabelku połączenie jest stabilne, po wifi różnie bywa, szczególnie jak jakiś streaming idzie np. YT na iPada córki :p
Kabel do tv ma 2m, wiec po 1Gb lata jak talala i nic nigdy nie zerwało z zadnym filmem :)
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
A dysk podlacze?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Mam tez taki router TL-Wr 842ND, ale on nie ma wbudowanego DLNA. Może mieć, a jakże, jeśli zrobisz mu nieoficjalny firmawre oparty na Linuxie, ale to już musisz wiedzieć co robisz. Na moim DLNA działa, soft mam w oparciu o Open WRT i nakładkę Gargoyle.
 

Aksel

Member
Mój tv w końcu wrócił. Powiem Wam że tym razem wydaje się być KLASA. Jeszcze to potwierdze wieczorem jak się ciemniej zrobi ale wydaje mi się że podświetlanie matrycy jest lepsze niż w pierwszym egzemplarzu. W ogóle jakoś mam wrażenie że lepiej wszystko wygląda ale prawie miesiąc bez tv byłem więc może mi się wydaje.
 

Aksel

Member
Film o poniższych parametrach się tnie, TV sobie z nim nie radzi, ani z pendriva który ma odczyt 90mbits ani przez smartview który jest połączony kablem.
Nieco lepiej jest po podłączeniu bezpośrednio do TV, ale i tak można znaleźć ceny gdzie haczy.

Komp oczywiście odtwarza bez problemu, jednak zasoby i7 4.5ghz i gtx1070 użyte prawie na maxa.
Format : HEVC
Format/Informacja : High Efficiency Video Coding
Profil formatu : Main 10@L6.1@Main
ID kodeka : V_MPEGH/ISO/HEVC
Czas trwania : 2 h 2 min
Przepływność bitów : 59,6 Mb/s
Szerokość : 3.840 pikseli
Wysokość : 2.160 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 (24000/1001) kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0
BitDepth/String : 10 bitów
bity/(piksele*ramki) : 0.300
Rozmiar strumienia : 50,9 GB (92%)

Ciekawe jaki TV by sobie poradził
 
Ostatnia edycja:

4kAmator

New member
Panowie, małe pytanko, bo cały dzień mi zejdzie kopanie przez 240stron wątku.
Jak zrobić, żeby mieć nc+ w tv bez dekodera? Muszę kupić jakiś moduł?? Posiadam 55ks7000. Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, pójdzie, ale moje doświadczenia z poprzednim TV Samsunga mówią, ze po kabelku połączenie jest stabilne, po wifi różnie bywa, szczególnie jak jakiś streaming idzie np. YT na iPada córki :p
Kabel do tv ma 2m, wiec po 1Gb lata jak talala i nic nigdy nie zerwało z zadnym filmem :)

Z ciekawostek dotyczących DLNA - mam dwa TV samsung serię KS i ES, używam DLNA z routera Asus. Kiedy oglądam film na jednym TV i go zatrzymam, wyłączę TV, to można kontynuować dalej na drugim od tego samego miejsca :)
 

Zubik_2006

New member
Ostrzeżenie dla ew. nabywców serii KS7000

W dniu 21.01.2017 roku zakupiłem w sklepie firmowym Samsung Brand Store UE49KS7000.
Wczoraj powstał na wysokości mojego wzroku martwy pixel lub martwe pixele, innym słowem bezkadmowe kropki kwantowe Samsunga na tym obszarze dokończyły żywota zaledwie po parudziesięciu godzinach pracy.
Zakupiony przeze mnie TV posiada również inne wady:
- nie zapamiętuje opisu wejść (np. opisane jako PlayStation po wyłączeniu TV wraca do standardowego opisu HDMI (1, 2, itp.).
- notorycznie sam wylogowuje się z aplikacji YouTube co powoduje praktycznie codziennie konieczność ponownego logowania przy użyciu komputera,
- po podłączeniu PS4 Pro – jeżeli ustawiony jest w PS4 zakres kolorów na automatyczny bądź RGB obraz po 5 minutach zaczyna migać. Musi być wymuszony YUV.
Uprzedzając pytanie TV jest podłączony do Internetu i ma najnowszy soft.
To takie ostrzeżenie – ku rozwadze przyszłych właścicieli tego cuda.
Pozdrawiam
Marcin
 

fausto1

New member
Bez reklam
Miales pecha chyba co do sztuki. Wiele osob jest zadowolonych gdyz to naprawdę dobry tv

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Zubik_2006

New member
Fausto1 - co do „dobrego” TV to ja mam dobre TV - Panasa VT60, starego (9 letniego) Samsunga. Te telewizory nigdy nie miał żadnej awarii i nie mają jakiś zasranych bad pixel’i czy innych artefaktów na matrycach.
Co do złoma KS7000 … w ***************ungu (chat) powiedzieli, że trzeba to zgłosić w ramach naprawy gwarancyjnej.
A Ja się zastanawiam czy nie odnieść TV do sklepu (notabene firmowego) i zgłosić niezgodności towaru z umową. Tyle usterek to ciut za dużo jak za telewizor absolutny. Najwyżej skończymy w sądzie.
Oczywiście poczekam na reakcję serwisu (zgłoszona „awaria” przez formularz kontaktowy wraz ze zdjęciami poglądowymi obrazu).
W najlepszym razie wymienią przecież matrycę …. Powodując w niedalekiej przyszłości rozwarstwianie się obudowy – te spinki i tak ledwo trzymają (info zaczerpnięte z forum).
Szczęście w nieszczęściu jest takie, że zamówiłem kalibrację TV na tą środę, ale termin się obsunął … a wieczorkiem wyskoczył martwy piksel.
To tyle – na pewno ostatni TV Szjsunga zagościł w moim domu.
Pozdrawiam
Marcin
 

4kAmator

New member
Może trafił Ci się z expozycji, albo z któregoś z rzędu zwrotu ... Arcyjaja... Ja nabyłem 19.01 w 55" i do dziś nic niepokojącego nie zauważyłem (łącznie z obudową) . Zgłaszaj ,niech wymieniają i ciesz się, bo to dobry tv ;)
 

fausto1

New member
Bez reklam
Ktos rozkminial te ustawienia pod hdr zeby bylo przyzwoity efekt?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Aksel

Member
Ktos rozkminial te ustawienia pod hdr zeby bylo przyzwoity efekt?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ustaw tak jak Ci się podoba o to chodzi:) Wszelkie te kalibracie to są o kant tyłka. Ma się Tobie podobać obraz.

Ja generalnie mam cały czas włączone HDR+ oprócz tego ustawiłem sobie kontrast na 100% i jasność tak aby pasy w czarnych filmach były czarne a nie szare. Czyli zjeżdżasz suwakiem aż nie widzisz różnicy na czerni. Kontrast dynamiczny mam na low bo tak mi się bardziej podoba.
 
Do góry