Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

dunker

New member
Czy posiada ktoś amplituner harman-kardon skonfigurowany pod tv ? Miałem dzwięk na początku bez żadnych skomplikowanych konfiguracji ,ale po jakimś czasie kino domowe przestało przekazywać dzwięk. Jest to AVR255 dość problematyczny model ,ale ja nigdy nie miałem z nim problemów . Może optyk do wymiany sam nie wiem . Czy hdmi powinno być podpięte pod odpowiednie gniazdo czy wszystko jedno w one connect ?
Druga sprawa pilota smart nie moge przypisać do HK ,ale do bluray player od HK dało rade .
 

Felix

New member
Nie wiem czemu takie drogie te LEDy z tego sklepu. Są sporo tańsze i dobrej jakości. Ze swojego doświadczenia dodam tylko, że sam kupowałem takie RGB i do oglądania się to nie sprawdza nijak, może jako dodatek do 'kominka' (czerwony/pomarańczowy), ale do oglądania i tak zawsze najlepszy jest biały 5000-6500K. I żadne obtaczanie całego TV, tylko pasek 1m mniej więcej na 3/5 wysokości telewizora.

Widać to np. tutaj:
51oMbluHAEL._SL1000_.jpg


To samo mam też na monitorze, tylko 0.5m i sprawdza się wyśmienicie.

Na szczęście Samsunsi KG poza 'OneConnect' mają też USB w telewizorze i po wpięciu oświetlenie startuje razem z TV, a po wyłączeniu TV gaśnie po ok. 15 sekundach. Nie trzeba kombinować nic z dodatkowym zasileniem itp. Naprawdę dobra opcja, na TV aż tak tego nie doceniłem, ale na monitorze teraz praca stała się znacznie przyjemniejsza.

A ta cena w Euro na 49" jest naprawdę znakomita, aż żal mi tyłek ściska, że 2.5 tygodnia temu kupiłem sporo drożej, bo odstęp czasowy nieduży. Przy takiej kwocie to nie opłaca się żadne tam pójście w serię 6000.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam

dunker

New member
Doskonały i tani pomysł :eek:k: Pozostaje jednak pytanie: jakie światło wybrać; zimne czy ciepłe ?


Zawsze możesz kupić multi kolor. Ja mam z tyłu przełączniki różne kolory plus jasno ciemno i mryganie. Każda taśmę można odpiac wtedy będzie mniejsze światło.
07d93367c8a4011d81586769b22cf8f0.jpg
0eef9dc324fb53d4518f69513e1a44d1.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Felix

New member
Jest szansa, że już niedługo nie trzeba będzie ręcznie w HDR vs SDR 'Game' zmieniać ustawienia.

Oby nie była to tylko plotka:
"Samsung have started rolling out 1160 firmware to regions (Europe hasn't received it yet).

Not many people have commented on it yet but read one post on a forum saying it has fixed the game mode HDR issue. Fingers crossed!"
 

daniel 88

New member
Mam pytanie do użytkowników ks7000 po jakim czasie od zakupu zaczeła wam sie rozłazić ramka i czy warto dokupywać gwarancje do 5 lat w euro rtv do tego telewizora?
 

maniek530

Banned
Mam pytanie do użytkowników ks7000 po jakim czasie od zakupu zaczeła wam sie rozłazić ramka i czy warto dokupywać gwarancje do 5 lat w euro rtv do tego telewizora?

Ja uważam że kompletnie nie warto - ale to Twoja decyzja (znam takich co kupili) - ja tego nie zrobiłem teraz i wcześniej tez nie.
Zresztą przedłużona gwarancja i tak chyba nie obejmuje odchodzącej ramki ?
 

pepka

Member
Bez reklam
W euro to bardziej ubezpieczenie niż gwarancja. Użerasz się potem z jakąś zewnętrzną firmą, wg mnie szkoda zachodu i jeszcze bardziej kasy...
 

Szym3k

Member
Co do rozklejającej się ramki: w MM sprzedawca nie chciał powiedzieć czy Samsung uznaje reklamacje czy nie, w Euro powiedział jasno, że się wypinają na klientów i że podobno prędzej sklep pomoże klientowi niż producent.

Może wykażę się ignorancją... powiedzcie proszę po co te ledy? Coś na zasadzie ambilight?
 

maniek530

Banned
Co do rozklejającej się ramki: w MM sprzedawca nie chciał powiedzieć czy Samsung uznaje reklamacje czy nie, w Euro powiedział jasno, że się wypinają na klientów i że podobno prędzej sklep pomoże klientowi niż producent.

Może wykażę się ignorancją... powiedzcie proszę po co te ledy? Coś na zasadzie ambilight?

Nie wierz że sklep Ci pomoże :fool: - oni mają sprzedawać a nie brać reklamacje - to Polska :grin:
Ambilight to nie będzie ale jego namiastka może ?! - po moim Philu brak mi strasznie Ambi - sam zamówiłem taśmę 1m białą zimną - zobaczymy jak to będzie wyglądało !
 

Maniek32

New member
Mam pytanie do posiadaczy UE49 KS7000, jaki jest rozstaw stopek w tym modelu czy stolik 100 cm wystarczy, telewizor mam dostać w sobotę i chciałbym mieć go na czym postawić.
Dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry