Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

ernet

Active member
Bez reklam
Witaj, zgłoś kolejną reklamację i zażądaj wymiany na nowy TV lub zwrot kasy .
Masakra jakaś

Nie reklamację, ale rękojmie z żądaniem wymiany na nowy/wolny od wad lub żądaniem zwrotu pieniędzy. Dokumentację fotograficzną oraz dokumenty z pierwszej naprawy zachowaj/ załącz.
W/w czynność ma moc prawną jeśli zgłosisz do sklepu, a nie do serwisu samsung.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie po ostatniej aktualizacji softu zniknęły ikony programów. Teraz mam nazwę i numer na czarnym tle w kółeczku. Wiecie jak je zaktualizować by pobrał z sieci te właściwe?
A czasami to mam tak, ze górna belka smart jest pusta. Wrzucę zdjęcia, jak zrzucę z telefonu.
 

Zibowski

New member
Odebrałem dziś TV po naprawie, wymienili matryce i tylną obudowę. TRAGEDIA!!
Regulacja podświetlania matrycy nie działa, matryca co jakiś czas sama przygasza się gdzieś na 50% i rozjaśnia na 100%.
Zniknął efekt HDR w filmach, w ogóle kolory są jakieś dziwne jakby wyblakłe mimo że zrobiłem kalibracje za pomoca AVS
Czerń na ekranie jest cała pokryta białymi plamami, mam nawet wrażenie że w narożnikach te białe chmury są jakby lekko czerwonawe. W poprzednim telewizorze nie było mowy o takiej czerni. W rzeczywistości jest minimalnie lepiej niż na zdjęciu
Co to znaczy kalibracja za pomocą AVS.
 

arturjohnny

New member
Czesc

Przegladajac neta w teori doszedlem do wniosku, ze KS8000 w 65 calach bedzie idelalny.

TV do filmow, xbox one S. Czy ktos moze dodac cos od siebie? Input lagi u konkurencji lipa. Warto sie szarpnac? Co z tym hdr, dziala czy marketingowy belkot? Boje sie jakiejs lipy, bo mam mala przeszkode: angielski w UK.
 

JasiQ87

New member
Śledzę ten wątek od dawna przez wpadłem w emocjonalna sinusoide :) Postanowilem jednak na 60ks7000 i moje pytanie koledzy czy i gdzie mozna spodziewać się dobrych promocji na ten model ? czas do konca stycznia mam :) narazie najnizsza cena to 5999 .

ps. a moze jest sklep w ktorym jesli dokonam zakupu tez drugiego tv(sypialnia) maks 2 tys to dostałbym konkretna zniżke?

Z gory dzieki za info :) w przypadku jego braku też dzięki za cały wątek :)
 

Aksel

Member
Nie reklamację, ale rękojmie z żądaniem wymiany na nowy/wolny od wad lub żądaniem zwrotu pieniędzy. Dokumentację fotograficzną oraz dokumenty z pierwszej naprawy zachowaj/ załącz.
W/w czynność ma moc prawną jeśli zgłosisz do sklepu, a nie do serwisu samsung.

Z każdym innym sprzętem zawsze tak właśnie postępuje bo rękojmia daje większe pole manewru jednak rękojmia to 14 dni na odpowiedź na reklamacje a potem naprawa jako że nie chciałem się pozbywac tv na święta to skorzystałem z gwarancji licząc że będzie szybciej no i klops.
Szkoda że reklamacji jednak nie zgłosiłem z tytułu rękojmi bo teraz miałbym już drugą naprawę a to daje możliwości dochodzenia zwrotu lub wymiany na nowy.
 

dunker

New member
Witam chciałbym powiesić 65cali na ścianę macie jakieś sprawdzone uchwyty ? Sam nie nie wiem czy brać jakiś super slim czy bardziej wychylny ,że tak sie wyrażę .
 

myrcin

New member
Ja kupiłem w Media Markt jakiś uchwyt produkowany dla MM za 69 czy 89 zł. Jest typu slim ale ma mała regulacje pochylu. Choć nie planowałem korzystać z pochylu to okazało się że faktycznie przydał się. Tv jest dzięki temu bardziej skierowany do sofy.
 

kermadec

New member
Witam chciałbym powiesić 65cali na ścianę macie jakieś sprawdzone uchwyty ? Sam nie nie wiem czy brać jakiś super slim czy bardziej wychylny ,że tak sie wyrażę .



Ja w piątek kupiłem 65" a w sobotę go zawieszałem. Kupiłem ten uchwyt https://m.expert.de/shop/unsere-pro...alterung-fullmotion-xl-165-cm-65-schwarz.html i jestem zadowolony.
Jedyne na co trzeba uważać podczas montażu KS7000 na wieszaku to dobór odpowiednich śrub montażowych.
Samsung wymyślił sobie, że śruba musi mieć 43-45mm (plus grubość uchwytu czyli jakieś 2-3mm).
Niestety te zestawu Hamy nie pasują a Samsung nie pomyślał by dodać 4 śrubki do telewizora za prawie 10000zł :/.
Musiałem jechać do sklepu po 50mm i docinać brzeszczotem.
 

MaxPayne

New member
Akurat seria ks7000 jest dobra seria - trzeba tylko zwrocic uwage na obudowy i bad pixele - sam rozwazalem zakup tego tv w.wersji 60" tylko stwierdzilem ze na chwile obecna nie potrzebne mi 4k I hdr oraz ladniejsza ramka - potrzebowalem dobrego I plynnego obrazu, dobrych medii i wlasnie tych 60" - dostalem to w bardzo dobrej cenie (j6240) ale seria ks7000 to tez dobre tv

pozwoliłem sobie przeczytać forum na temat KS pewnie masz racje że kupując tv za cene 8 tys zł trzeba tylko zwrócić uwagę na obudowe ...hmm ... jak tak na spokojnie pomyśleć to chyba jest niepoważne w tej kwocie sprawdzać czy tv ks się nie rozpada , za twoim zdaniem udałem się do saturna w Katowicach do tej pory sam saturn odesłał do serwisu 8szt KS7000 ze względu na obudowę za nim sprzedali ile było reklamacji sprzedawca nie wiedział . rozumiem wszystko , zadam ci pytanie ile musisz wydać aby nie sprawdzać przy zakupie że tv przy wyjęciu z pudełka nie traci tylniej obudowy , ja mam kilku letnie samsungi HD 46+40" są idealne żadnej odchodzącej obudowy ( montaż na śrubkach)

poniżej kilka skopiowanych postów od użytkowników:::::::
............
Pytanie do posiadaczy KS7000.
Obudowa w kilku miejscach z tyłu nie przylega równomiernie do krawędzi, w 2 miejscach wręcz odstaje, jakby się klej odkleił
Dziś to zauważyłem odkurzając krawędzie. Też tak macie, czy to tylko mój egzemplarz tak "sklejony"?
Jutro pooglądam w MM i Saturnie jak to wygląda.
............
miałem tak samo, tył obudowy jest na zatrzaski, zgłosiłem to na infolinii samsunga
............
Model 60KS7000 ma ultra cienkie ramki i stąd możliwość "wypadania" z zatrzasków.
............
U mnie, w KS8000 z tyłu na obudowie odstają te srebrne listwy na swoich końcach. I tyle ;-(
............
Coś ta seria KS jakaś lipna jest.

Po 10 martwych pikseli w nowym TV, odstające ramki, listwy, odpryski, rysy na panelach.

Miałem zamiar kupić 55KS8000, ale chyba narazie się wstrzymam.

Z telewizora absolutnego robi się telewizor absurdalny.

Niewiadomo też jak będzie z trwałością tych nowych, bezkadmowych kropek kwantowych.
............
Przyznam, chęć pogoni za smukłością tv doprowadziły do absurdalnych sytuacji, gdzie zamiast śrubek wprowadzano zatrzaski z linką, a tv będąc powieszonym na ścianie odstaje na 4-6 cm pewnie dlatego, że HDR tyle ciepła może generować (pytanie po co wtedy tworzyć cienki tv skoro i tak będzie odstawał tyle).
.............
Witam! Chciałbym napisać i zapytać w sprawie dwóch problemów jakie mam z 49ks7000. na temat - zdarzyło się,że samsung zawiesił się i nie reagował na pilota , tylko przycisk włączania i wył. działał, nie reagował również na drugiego tradycyjnego pilota, który dokupiłem na prośbę żony.Podjąłem brutalną decyzję,że potraktuję go [TV] znanym mi sposobem resetowania dekodera, to znaczy przy włączonym urządzeniu wyjęcie wtyczki zasilania z gniazdka. Taki reset pomógł i TV zaczął współpracować. Moje pytanie czy takie potraktowanie [ nagłe odłączenie zasilania przy włączonym TV ] nie jest szkodliwe dla telewizora. Druga sprawa jest następująca - od jakiegoś czasu nie wchodzą niektóre aplikacje z dolnego paska, i na przykład z poziomu przeglądarki .która otwiera się YouTube działa ale już z paska nie otwiera się. Nie otwierają się ponadto player,HBO, FilmBox, Ipla, inne działają. Czy ktoś z Waszmościów miał podobne problemy i czy można temu jakoś zaradzić. Dodam,że jadę bez dekodera [ moduł CAM ] , że robiłem reset telewizora, że robiłem reset Samart Hub i jak na razie problem pozostaje. Pozdrawiam i czekam na ewentualne porady.
.............
No kupiłem 55ks7000 i miał zabrudzenie w matrycy przyjechał serwisant i zamówił nową matrycę tzn cała ramka z mojego zostały dwie płyty(zasilająca i główna) nóżki i i tylni plastik .W nowej jest 8 wypalonych martwych pikseli (była rozpakowywana u mnie w domu) i zamówił jeszcze jedną ogólnie sprawdzcie bo górna krawędź ramki nie jest prosta- idzie po łuku co skutkowało w moim panelu odejsciem tylniej obudowy w rogu od panelu w poniedziałek trzecia matryca
.............
Czyli wychodzi na to że nowa seria samsunga to jedno wielkie gówno i szkoda na ich tv kasy wydawać
.............
Jak dla mnie w KS7000 mocno wychodzą cięcia kosztów, a kontrola jakości woła o pomstę do nieba - martwe pixele, zabrudzenia matrycy, odstające od matrycy ramki itd. pomału zakrawa to na kpinę z klienta jak za cenę 6499 zł za model 55".
Sam się nastawiałem przed Euro na zakup 60KS7000, ale po 10 stwierdzonych bad pixelach zawiesiłem decyzję o zakupie a teraz użytkownicy zgłaszają kolejne problemy.
.............
chciał naprawić kwestię aplikacji. Nowy ze sklepu śmigał we wszystkich aplikacjach jak należy. Okazuje się ,że automatycznie zainstalowano mi aktualizację oprogramowania i sprawa się rypła. Jedne działają a inne nie. Youtube z przeglądarki wchodzi a z paska dolnego nie, jedne się otwierają a inne nie. Na dodatek nie otwiera się e-manual co przecież jest zainstalowane fabrycznie w pamięci telewizora. Serwisant pierwszy nie poradził sobie, zawołał do konsultacji inżyniera ,również nic, więc sprawa poszła do serwisanta produktowego i do końca tygodnia mam zaglądać na aktualizacje a potem ewentualnie gdy nie będzie poprawy będzie zgłoszenie do serwisu do naprawy fizycznej. I to na tyle z tego frontu. Następne doniesienia gdy pojawią się nowe fakty. Pozdrawiam wszystkich ks7000-samsungowców.
..............
Mój kolega ma to samo tyle że w KS8000 już drugiego wymienił z uwagi na pixele .
Kontrola jakości pod psem.
..............
Niezłe bagno z tymi matrycami Samsunga w tegorocznych modelach. Ewidentnie wychodzą błędy produkcyjne. Toż to jakaś epidemia z tymi bad pixelami. Najgorsze jest to, że nawet jak ktoś nie ma bad pixeli, to mogą się one pojawić w trakcie użytkowania, skoro jakość została tak obniżona. Aż strach kupować Samsunga w tym roku.

to sa posty z pierwszych 37 stron nie doszedłem jeszcze do ostatniej 170 strony ale bede się starał na bieżąco kopiować posty .
 

cris6

New member
Widocznie ja nie miałem pecha nic nie odstaje wszystko śmiga aż miło obraz żyleta nawet pilot przestał trzaskac. Ale ja wszedłem do sklepu kupiłem powiesilem i oglądam tv.
 

maniek530

Banned
MaxPayne - rzeczywiście z tym nowym systemem mocowania obudów w serii KS to jest kiepsko (nie robili testów przed wypuszczeniem tv na rynek czy jak ?) - sam widziałem w multipleksie w KS7000 jak lekko obudowa nie trzyma linii z ramką w narożnikach (KS8000 miał podobnie) - nie jest to coś co przeszkadza (obudowa odchodziła jakiś 1mm od ramki) lecz niesmak pozostaje przy tak "ładnym" tv (cieniutka srebrna ramka, sam tv też cienki, obudowa tylna z połyskującego plastiku) tym bardziej że nie jest to TV dla przeciętnego Kowalskiego który chce wydać 2-3k plz.
Sam obraz jaki i media są bardzo dobre - do tego się przyczepić nie można.
 

H_o_G

New member
Panowie pytanie z innej beczki tylko się nie śmiejcie :D
Mam 55KS8000 i przyszło mi do głowy żeby kupić szaraka psx którego miałem dokładnie 20 lat temu, nowa seria ks nie ma wejścia euro ani tym bardziej cinch, pytanie czy kupując taki konwerter => Konwerter sygnału HDMI do 3 x Cinch RCA 1080 Wwa (6615294910) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
To czy puści sygnał i obraz z szaraka? :D

Ty potrzebujesz dokładnie odwrotnej przejściówki, cinch jako input i HDMI jako output, na szybko znaleziona:
KONWERTER ADAPTER RCA ( CHINCH ) DO HDMI 1080P (5367480393) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

I powinno hulać.

P.S.
PSX? Szacunek, też go kiedyś miałem i wspominam bardzo dobrze :) jeszcze wtedy na malutkim CRT-ku śmigał.
 

jarekszulc84

New member
Jak przyjdzie I go potestujesz to wyraz swoja opinie - jestem pewien ze bedziesz bardzo zadowolony !!!

Dzisiaj zawitał do mnie gwiazdor. Nie długo czekając, a dokładnie dwa dni i w drzwiach pojawił się kurier z 65ks7000s. Maniek zadowolony jestem zajeb....e. !!! Żadna obudowa nie odchodzi a obraz rewelka, przynajmniej tak mi się wydaje bo specem nie jestem, a wręcz laikiem. Filmy 4K smigają jak ta lala...
Pierwsze pytanie. Z dekodera nc plus do one connect jestem podłączonY HDMI 1.4 lub 1.2 . W każdym bądź razie dla polepszenia obrazu i dźwięku nie powinien być HDMI 2.0. ??
Drugie pytanie. Jakie macie swoje ustawienia KS7000 do codziennego oglądania satelity nc plus??
 
Do góry