Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

rafaell68

Member
Ja mam inny problem z 55KS7000. Otóż nie widzi mi napisów zewnętrznych przy odtwarzaniu plików MKV z NASa. Inne formaty działają. Napisy w SRT z nazwą identyczną jak nazwa pliku wideo i są w tym samym folderze. Na razie obszedłem problem korzystając z programu łączącego MKV z napisami.
Ktoś miał ten problem i znalazł inne rozwiązanie?

Najprawdopodobniej problem z samymi napisami. Sam używam .srt i wszystko czyta.
Ewentualnie sprawdź w opcjach filmu podczas odtwarzania czy masz region napisów ustawiony na Europa Środkowa.
 

Felix

New member
Korzysta ktos z netlfixa? ogladam nowy serial OA niby z HDR ale lipa straszna ... nie wiem czy to styl serialu taki, ale obraz w narożnikach jest nieostry no i kolory jakby wyblakle o HDR raczej nie ma mowy... ktos cos? PS net z UPC po kablu 250MB/s, TV z routerem tez po kablu

Nie przejmuj się, ten serial tak wygląda w HDR, na angielskim forum o to samo pytają i są zszokowani jakim cudem to ma znaczek HDRa, przykładowy komentarz:

"logiclee said:
Watched OA in HDR on Netflix. The program is not my cup of tea anyway but the HDR encoding is the worst I've seen to date. Totally flat picture, grey blacks, muted colours.

Most SDR material looks better."

"Antbanks said:
I agree totally mate.

I think streaming HDR only works with bright images, it just cannot bring out details in the shadows or darker areas like HDR on UHD Bluray."

I ja osobiście to też nie jestem zachwycony HDR na Netflixie, praktycznie miejscami to nawet pogarsza obraz, myślałem, że z moim TV jest jakiś problem, kupiłem UHD Blu-Raya i bajka, no i gry też cudnie wypadają (Forza Horizon 3, Final Fantasy XV, inFamous Second Son, te sprawdzałem i gram).

Po prostu netflix z HDR tak słabo wypada, a w niektórych pozycjach 4K albo 4K HDR tragicznie.

Niektóre też u nich pliki mają znaczek 4K, a wygladają gorzej niż 1080p.

Prosty test:
Włącz House of Cards S01E01 przez 5 minut, a później S02E01 przez 5 minut.

Różnica jest ogromna. Pierwszy sezon nie był kręcony w 4K, nie wiem czy jakoś tam upscallowany został czy jest w HD, ale oznaczony 4K jak inne sezony, ale aż się przestraszyłem jak zobaczyłem jakość pierwszego sezonu HoC.

Tak samo np. Breaking Bad ma nałożony 'filter', który sprawia, że nie przypomina to 4K.

https://www.reddit.com/r/breakingba...e_else_find_4k_breaking_bad_on_netflix_a_bit/

Za to np. Better Call Saul mnie zachwycił jeśli chodzi o jakość 4K, jakby tak każdy plik 4K z Netflixa wyglądał, to bym z ogromną chęcią płacił stały abonament i oglądał, a tak to nie dość, że olewają Polskę (idiotyzm, przecież chętnie bym w ang bez napisów pl obejrzał, ale nie ma takiej możliwości, na inne kraje codziennie coś wrzucają, a u nas kapa totalna), to jeszcze wiele filmów i seriali oznaczonych 4K wygląda gorzej niż HD.
 
Ostatnia edycja:

Aksel

Member
Odebrałem dziś TV po naprawie, wymienili matryce i tylną obudowę. TRAGEDIA!!
Regulacja podświetlania matrycy nie działa, matryca co jakiś czas sama przygasza się gdzieś na 50% i rozjaśnia na 100%.
Zniknął efekt HDR w filmach, w ogóle kolory są jakieś dziwne jakby wyblakłe mimo że zrobiłem kalibracje za pomoca AVS
Czerń na ekranie jest cała pokryta białymi plamami, mam nawet wrażenie że w narożnikach te białe chmury są jakby lekko czerwonawe. W poprzednim telewizorze nie było mowy o takiej czerni. W rzeczywistości jest minimalnie lepiej niż na zdjęciu
 

barburian

New member
Bez reklam
Naprawa

Odebrałem dziś TV po naprawie, wymienili matryce i tylną obudowę. TRAGEDIA!!
Regulacja podświetlania matrycy nie działa, matryca co jakiś czas sama przygasza się gdzieś na 50% i rozjaśnia na 100%.
Zniknął efekt HDR w filmach, w ogóle kolory są jakieś dziwne jakby wyblakłe mimo że zrobiłem kalibracje za pomoca AVS
Czerń na ekranie jest cała pokryta białymi plamami, mam nawet wrażenie że w narożnikach te białe chmury są jakby lekko czerwonawe. W poprzednim telewizorze nie było mowy o takiej czerni. W rzeczywistości jest minimalnie lepiej niż na zdjęciu


Witaj, zgłoś kolejną reklamację i zażądaj wymiany na nowy TV lub zwrot kasy .
Masakra jakaś
 

Aksel

Member
Weźcie tylko pod uwagę że telefon trochę rozjaśnił wszystko, ale serio jest masakra. Do momentu kiedy tego nie widziałem to nie wiedziałem czym jest zjawisko cloudingu, teraz już doskonale wiem czemu tak to się nazywa.

W ogóle wydaje mi się że to naprzemienne rozjaśnianie i ściemnianie to tak jakby TV wchodził całym obrazem na HDR bo wali po oczach nieziemsko i wracał do normalnej formy, ale to subiektywne odczucie bo może to być też po prostu 100% jasność i 50%
Tutaj widać ten moment
https://youtu.be/VKDw4Cns4X8

HDR nie mam, jestem juz na 100% pewien że HDR nie działa.

Chciałem mieć TV na święta i sylwka i ch* będzie a nie tv. Gdyby jeszcze nie to mruganie matrycy to bym jakoś przeżył ale oczy się przyzwyczają do słabszego światła i boom jakby ktoś halogen przed mordą odpalił, to prawie jak te tortury światłem.
 
Ostatnia edycja:

lemon 1971

New member
Odebrałem dziś TV po naprawie, wymienili matryce i tylną obudowę. TRAGEDIA!!
Regulacja podświetlania matrycy nie działa, matryca co jakiś czas sama przygasza się gdzieś na 50% i rozjaśnia na 100%.
Zniknął efekt HDR w filmach, w ogóle kolory są jakieś dziwne jakby wyblakłe mimo że zrobiłem kalibracje za pomoca AVS
Czerń na ekranie jest cała pokryta białymi plamami, mam nawet wrażenie że w narożnikach te białe chmury są jakby lekko czerwonawe. W poprzednim telewizorze nie było mowy o takiej czerni. W rzeczywistości jest minimalnie lepiej niż na zdjęciu

kolego to jest masakra nawet sie nie zastanawiaj tylko reklamuj ,musieli cos ci zdupczyc w serwisie ,,,ja gdy mialem stary telewizor samsunga 55f7000 zdupczone mialem 3d ,,po naprawie mialem tak samo jak ty ,musieli trzymac za matryce a nie za obudowe:sad:
 

MaxPayne

New member
łączę się w współczuciu tragedia za 8 klocków , zastanawia mnie jedno drodzy koledzy: najpierw kupujecie potem czytacie i piszecie a może odwrotnie.
ja byłem też fascynatem samsunga ( osobiście mam 2szt HD ) byłem zauroczony 65KS7000 za 8500zł ale przed zakupem postanowiłem szukać, czytać itd i dzięki hdtv nie wtopiłem , ale do dzisiaj szukam tego jedynego 65"
 

Aksel

Member
Dużo się naczytałem na polskich i zagranicznych forach w tym również testach. Wszędzie były bardzo dobre opinie. Jedyne co wtedy widziałem to problemy z obudową i to wszystko.
 

maniek530

Banned
łączę się w współczuciu tragedia za 8 klocków , zastanawia mnie jedno drodzy koledzy: najpierw kupujecie potem czytacie i piszecie a może odwrotnie.
ja byłem też fascynatem samsunga ( osobiście mam 2szt HD ) byłem zauroczony 65KS7000 za 8500zł ale przed zakupem postanowiłem szukać, czytać itd i dzięki hdtv nie wtopiłem , ale do dzisiaj szukam tego jedynego 65"

Akurat seria ks7000 jest dobra seria - trzeba tylko zwrocic uwage na obudowy i bad pixele - sam rozwazalem zakup tego tv w.wersji 60" tylko stwierdzilem ze na chwile obecna nie potrzebne mi 4k I hdr oraz ladniejsza ramka - potrzebowalem dobrego I plynnego obrazu, dobrych medii i wlasnie tych 60" - dostalem to w bardzo dobrej cenie (j6240) ale seria ks7000 to tez dobre tv
 

jarekszulc84

New member
Dużo się naczytałem na polskich i zagranicznych forach w tym również testach. Wszędzie były bardzo dobre opinie. Jedyne co wtedy widziałem to problemy z obudową i to wszystko.
Również i ja trochę czytałem i zgadzam się z tym co wyżej, opinii b. dobrych jest masa na necie. Już nie wiem co myśleć o 65KS7000... Dzisiaj zakupiłem ten model i oby nic nie działo się niepożądanego z nim :p
 

barburian

New member
Bez reklam
KS7000 to b.dobry telewizor średniej klasy, przed zakupem trzeba tylko go sprawdzić czy nie ma wad i tyle. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny
 
Do góry