Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT

sipap

New member
A czy nie mógłbyś nakręcić właśnie takiego filmiku, pokazującego różnicę w obrazie gry przy włączonym HDR w obydwu tych telewizorach?
 

_Holdfast1_

New member
Witam, kupiłem tv samsung 60KS7000 i chciałbym się odwiedzić kilku spraw, mianowicie posiadam kino domowe lg podłączone poprzez wejście optyczne pilotem samsunga mogę przełączać kanały lecz nie mogę pogłaśniać czy można coś z tym zrobić ? lub chciałbym aby pilot od nc + obsługiwał mi pogłaśnianie w kinie domowym. I czy są może gdzieś na forum jakieś gotowce ustawień obrazu bez profesjonalnej kalibracji ?
 

sturnus

New member
Witam, kupiłem tv samsung 60KS7000 i chciałbym się odwiedzić kilku spraw, mianowicie posiadam kino domowe lg podłączone poprzez wejście optyczne pilotem samsunga mogę przełączać kanały lecz nie mogę pogłaśniać czy można coś z tym zrobić ? lub chciałbym aby pilot od nc + obsługiwał mi pogłaśnianie w kinie domowym. I czy są może gdzieś na forum jakieś gotowce ustawień obrazu bez profesjonalnej kalibracji ?

Ja mam podłączeni przez ampli denona za pomoca hdmi i można pilotem zmienic kanały na dekoderze i równiez sterować głosnoscią, należy najpierw poprawnie skonfigurowąć pilot w menu. Myk jest taki ze tv czasem "gubi" ustawienia i trzeba cała procedure konfiguracji powtarzać, nie wiem czy to problem po stronie samego denona czy moze TV i hdmi-cec.
 

sipap

New member
Hdra nie da sie pokazać nagrywając filmik.
Kolega wspomniał że " kontury w philipsie były porozstrzępiwane" a w samsungu ostre.
Myslałem ,że to film może pokazać. Bo wiem że jęsli chodzi o światło, ilość widocznych szczegółów i inne cuda HDR, to nie da się ich pokazać na filmiku oglądanym na zwykłym Tv czy monitorze.
 

pablov7

Member
Czy seria KS 8000 jest mniej "problematyczna" od KS 7000 ?

Jest lepiej wykonany niż KS7000, cały czas jak sprzedaje telewizory to zwracam uwagę na znane problemy obudowy. Rzadko się zdarza żeby KS8000 miał boki odchodzące.
Również ma Supreme UHD Dimmming i lepszy Motion oraz podwójny tuner satelitarny.
Moja sztuka 55KS8000 już prawie miesiąc sobie leży zapakowana w pudełku i czeka aż skończę remont nowego mieszkania :)
Cały czas lookam na ceny i nadal nie ma lepszej ceny niż 6600zł ile dałem w listopadzie :)
 
Ostatnia edycja:

cris6

New member
Mam do was prośbę do użytkowników Seri KS mam problem z ustawieniami dwóch transponderów na Astrze i Hot bird

Astra 10714,25 kanał NRJ UHD
Hot bird 12539 kanału 4k test Hot Bird
Nie mam sygnału na tych transponderach "0" i tu pytanie czy ktoś może zobaczyć jak to jest u was czy mam coś skopane w instalacji czy może coś nie tak jest z tv. Bardzo proszę o pomoc
Reszta kanałów śmiga normalnie. Może trzeba jakoś inaczej skanować te transpondery u mnie sygnał na nich jest 0

Nikt nie ma z was podłączonej anteny satelitarnej ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jest lepiej wykonany niż KS7000, cały czas jak sprzedaje telewizory to zwracam uwagę na znane problemy obudowy. Rzadko się zdarza żeby KS8000 miał boki odchodzące.
Również ma Supreme UHD Dimmming i lepszy Motion oraz podwójny tuner satelitarny.
Moja sztuka 55KS8000 już prawie miesiąc sobie leży zapakowana w pudełku i czeka aż skończę remont nowego mieszkania :)
Cały czas lookam na ceny i nadal nie ma lepszej ceny niż 6600zł ile dałem w listopadzie :)

W listopadzie było promo w Euro na 55KS8000 - cena 6363 zł.
 

cris6

New member
tak to wygląda sygnał 0 kto ma KS i może wklepać ten transponder i zerknąć
cd7e54e747fb8.jpg
 

cris6

New member
Dobra alarm odwołany trzeba przelecieć wszystkie częstotliwości i dopiero mamy możliwość wprowadzenia ręcznie. Teraz jest wszystko ok. czyli 11 kanałóow fta w UHD
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, kupiłem tv samsung 60KS7000 i chciałbym się odwiedzić kilku spraw, mianowicie posiadam kino domowe lg podłączone poprzez wejście optyczne pilotem samsunga mogę przełączać kanały lecz nie mogę pogłaśniać czy można coś z tym zrobić ? lub chciałbym aby pilot od nc + obsługiwał mi pogłaśnianie w kinie domowym. I czy są może gdzieś na forum jakieś gotowce ustawień obrazu bez profesjonalnej kalibracji ?

Nie wiem dokłądnie jaki masz dekoder nc+, ale skoro przełącza kanały, to zapewne skonfigurowałeś pilota do obsługi urządzenia (przez podczerwień). Moim zdaniem to co chcesz osiągnąć jest do zrobienia. Podłącz kino do TV przez HDMI4 (ARC), w kinie ustaw na włączoną obsługę HDMI-CEC (czy jak to się nazywa w LG - w Samsungu Anynet+). Powinno to zadziałać tak, ze TV steruje dźwiękiem kina, a pilot wprost dekoderem nc+. Nie wiem jak i czy współpracują dekodery n+ przez HDMI-CEC (mam moduł CI+), ale możliwe, ze wszystko możesz podłączyć do kina i przez Anynet+ sterować wszystkim po HDMI.
Jakbyś miał dalsze pytania - śmiało.
 

Madas

New member
Bez reklam
rozglądam się za nowym tv i tak wpadł mi w oko KS 7000 lub 8000 myślą o wielkości 60-65" bo teraz mam 55" co byście polecili czy 7000 jest godny polecenia ?
 

_Holdfast1_

New member
Nie wiem dokłądnie jaki masz dekoder nc+, ale skoro przełącza kanały, to zapewne skonfigurowałeś pilota do obsługi urządzenia (przez podczerwień). Moim zdaniem to co chcesz osiągnąć jest do zrobienia. Podłącz kino do TV przez HDMI4 (ARC), w kinie ustaw na włączoną obsługę HDMI-CEC (czy jak to się nazywa w LG - w Samsungu Anynet+). Powinno to zadziałać tak, ze TV steruje dźwiękiem kina, a pilot wprost dekoderem nc+. Nie wiem jak i czy współpracują dekodery n+ przez HDMI-CEC (mam moduł CI+), ale możliwe, ze wszystko możesz podłączyć do kina i przez Anynet+ sterować wszystkim po HDMI.
Jakbyś miał dalsze pytania - śmiało.


No właśnie dokładnie o to mi chodzi, zrobię tak jak mówisz ale w połowie tygodnia gdzieś i zobaczymy a co do dekodera to mam biały chyba z 500gb dyskiem, mogę przełączać kanały ale jak robiłem jakieś sparowanie z pilotem ( mimo że w tym momencie już mogłem przełączać kanały ale robiłem konfigurację z netem i ponownie prosił o sparowanie z nc+ ) to miałem informację aby przełączyć kanał w górę lub dół i nic się nie przełączało potem pisałem model dekodera nc+ i nadal tv nie mógł go rozpoznać mimo to kanały mogę przełączać tylko góra dół.
 

Felix

New member
Ustawia się gdzieś płynność ruchu ? a jak tak to gdzie ?

Obraz -> Ustaw. eksperckie -> w połowie ustawień mniej więcej: "Auto Motion Plus" zmień na "Użytkownika" i dostosowujesz w skali 1-10 redukcję rozmycia oraz redukcję drgań. Naturalnie każdemu inne wartości będą odpowiadały, ale dobrze właśnie, że jest aż skala 1-10 zamiast jakiegoś tam Min./Med./Max.
 
Do góry