Samsung seria JS 8500 na rok 2015.

rafcio76r

New member
Bez reklam
Z dystrybucji polskiej ?

Ja z ciekawości napisałem do tego sprzedawcy o model JS8000. W odpowiedzi sprzedawca mi odpisał cytuje:
"Wszystkie produkty kupujemy w polskich hurtowniach lub bezpośrednio od polskich dystrybutorów.
Wszystkie produkty są objęte 2-letnimi gwarancjami producentów.
Telewizor zakupiliśmy od polskiego dystrybutora firmy Samsung i jest jak najbardziej na gwarancji Samsung Polska,
Każdy serwis na terenie kraju naprawi telewizor w razie usterki"


Jak kilka miesięcy temu dzwoniłem na infolinię Samsunga, to uzyskałem info, że płaski model JS8000 nie posiada polskiej dystrybucji i że nie jest uznawana gwarancja przez Samsung Polska. Raczej wątpię, żeby to się nagle zmieniło, zwłaszcza, że na polskiej stronie samsunga nie ma nawet wzmianki o tym ubiegłorocznym modelu.
Cena za 55J8000 na allegro to 5999 zł, to już w tej cenie wolałbym kupić 55KS7000 z pewną 4-letnią gwarancją oraz zapewniającą większą jasność matrycą pod kątem HDR.
 

żagiel75

New member
Tylko, że wersje KS się "odklejają" i mówią o tym wprost sprzedawcy.
Zadzwoniłem do Samsunga i potwierdzili mi, że model JS8000 był jak najbardziej w polskiej dystrybucji i jest objęty gwarancją.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Kolego
Sprawę js8000 rozgryzalem ponad 2 miesiące .Niestety ale js8000 nie byył dystrybuowane przez Samsung Polska
O gwarancji na ten model pisalem dosyć obszernie na podobnym forum
Tu podejrzewam ze.kolsultant zrozumial nie JS 8000 tylko KS 8000 i dlatego potwierdził fakt dystrybucji
Rafcio
Ta jasność matrycy na papierze to jedno a wsparcie HDR to drugie
Notabene do JS pojawila sie aktualizacja ktora waży az 1.6 Gb
 

żagiel75

New member
Nie jestem znawcą tv i nie mam też specjalnych wymagań. W zakupie plasuję Philipsa 7181 (cena 4950), Samsunga KS7000 (cena 5700), JS8500 (cena 5450) lub ostatecznie JS9000 (cena 6450). Co byście wybrali mając taką paletę modeli tv?
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Nie jestem znawcą tv i nie mam też specjalnych wymagań. W zakupie plasuję Philipsa 7181 (cena 4950), Samsunga KS7000 (cena 5700), JS8500 (cena 5450) lub ostatecznie JS9000 (cena 6450). Co byście wybrali mając taką paletę modeli tv?

Podajesz zapewne ceny 55JS8500 - 5450 zł oraz 55JS9000 - 6450 zł - ze sklepu RTV Euro - Dzwoniłem na kilka dni temu na infolinię tego sklepu i okazuje się, że w sklepach stacjonarnych została sama ekspozycja, a kupowanie towaru używanego w tej cenie nie jest najlepszym pomysłem, więc radzę Ci się zastanowić, czy ma to jakikolwiek sens.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego Piteron,
zdaję sobie sprawę z ułomności KS7000/KS8000 w działaniu HDR, ale sam wiesz jak wygląda obecnie sytuacja na rynku z nowymi modelami. W tej klasie cenowej jedyna konkretna konkurencja dla KS7000, to Panas DX750 :)
 

piteron

Active member
Bez reklam
Dx750 to nie tylko konkurencja dla ks7000. Osobiscie nawet gdybym mial wybierac z ks8000 i dx750 to wybrał bym tego ostatniego
@Pakolo
W kazdym.edge led można sie spodziewać cloudingu i dse. Ja mam js8500 i clouding jest widoczny tylko dla mnie (tylko jedna plansza testowa inne plansze ok)dse brak chociaż sie chcialem go dopatrzec żeby z czystym sumieniem oddac do sklepu
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
piteron
Moi rodzice w 65JS9000 mieli taki clouding, że znajomi jak usłyszeli cenę tego tv to się kładli na podłodze ze śmiechu, a nawet nie chce pisac jakie trzeba było robić kombinacje i ile miesięcy stracić aby w końcu matryca została wymieniona:D
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ale ja nie piszę ze js nie ma.cloudingu. Ja tylko napisalem ze w edge led to loteria, jeden ma.minimalny a w drugim się ogladac nie da
Znam przypadek że dopiero 3 model xd93 zostal w domu w 2 poprzednikach clouding byl masakra
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
No niestety tak to już jest z kupnem tv. Mając 12k wolałbym pójść w ekran magicscreen 120" i na początek jakiś projektor Benq np. 1070/80
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dx750 to nie tylko konkurencja dla ks7000. Osobiscie nawet gdybym mial wybierac z ks8000 i dx750 to wybrał bym tego ostatniego
@Pakolo
W kazdym.edge led można sie spodziewać cloudingu i dse. Ja mam js8500 i clouding jest widoczny tylko dla mnie (tylko jedna plansza testowa inne plansze ok)dse brak chociaż sie chcialem go dopatrzec żeby z czystym sumieniem oddac do sklepu

Na pewno miałeś przyjemność porównywać bezpośrednio w sklepie KS7000/KS8000 z DX750. Ja niestety nie miałem okazji sprawdzić DX750. Jeśli możesz, to opisz największe różnice - plusy i minusy tych modeli porównując Samsunga z Panasem oraz co sprawia, że zdecydowanie wybrałbyś DX750. Jak oceniasz w tych modelach m.in. poziom czerni (pod kątem filmów) oraz płynność obrazu (pod kątem sportu)???
Obecnie troszkę wyższy model 58DX780 jest w promocji za 6999 zł (różnice względem DX750: tuner DVB-S2, podwójny tuner, PIP)
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
W sklepie porownywalem ks8000 do dx750
W domu js8500 do dx750
Plus samsung js
Smart.piloty.lepsze kolory (10bit quantum dots) wygaszanie pasów gora dol
Plusy panasonic
Lepsza czern.wiecej stref wygaszania (przynajmniej tak mi sie wydaje) zdecydowanie lepszy kontrast
Płaski ekran
Ale to co najważniejsze nie da się opisac. U.mnie w js ostrosc mam ustawioną na 0 w panasonicu bylo na 40 i panasonic mimo ingerencji.w ostrość dawał bardziej plastyczny ale nadal mega szczegółowy obrazek. W samsungu.dojscie.do 40 z ostrością powoduje zaklocenia wokół konturów
Plynnosc ruchu moim zdaniem jest lepsza w samsungu ale to tylko materiałach sd od hd w gore ja różnicy nie widzę
Ogólnie gdybym teraz mial wybierac wybrał bym dx750 celowo pomijam nowa serie samsunga gdyż. Mam za duzo filmow 3d aby rezygnowac z tego rozwiązania
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dzięki za cenne informacje :) Nie wiem czemu, ale jak dotąd jest zerowa dostępność 58DX750/780 w moim regionie. Spokojne poczekam aż Panas stanie się u mnie dostępny i wówczas osobiście go przetestuję :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Od 8 lat użytkuję bezaawaryjnie TV Panasa. Podobnie sporo moich znajomych, którym na przestrzeni lat 2007-2015 wybierałem TV tej marki. Jeśli Panas obecnie nie obniżył drastycznie trwałości swoich TV, to zapewne dłużej pochodzi od Samsunga. Oczywiście to tylko teoria, bo można trafić na trefny egzemplarz.
 
Do góry