Samsung seria JS 8500 na rok 2015.

mafia35

New member
Bez reklam
Rozmiar obrazu powinniscie ustawic na dopas. do ekranu czyli bez overscanu. Proponuję jeszcze zresetować całkowicie smarta. Tak jak pisałem w aplikacji yt nie da się zmienić rozdzielczości. A próbowałeś odpalić yt przez przeglądarkę www w tv? Tam da się ustawić rozdzielczość. Ewidentnie masz bląd aplikacji yt lub problem z netem.
 

Piotrek W

New member
YT puszczony z kompa przez HDMI wygląda ładnie po zwiększeniu rozdzielczości więc net mimo, że szału nie robi wyrabia na 1080..
Będę w domu to powalczę jeszcze z tą aplikacją i zobaczymy.
Czy ktoś z osób, które mają JS8500 mógłby podrzucić jakie ma optymalne ustawienia obrazu?
 

Piotrek W

New member
Ponawiam prośbę do posiadaczy Samsunga JS8500.
Wiem, że jest z tym trochę roboty, ale jakby się komuś chciało podesłać chociaż podstawowe nastawy to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam, Piotrek
 

Piotrek W

New member
RHJG, dzięki wielkie!
Chyba zaćmienia umysłu doznałem, że nie pomyślałem o YT... Sprawdzę w domu i dam znać czy pomogło.
 

Piotrek W

New member
Cześć!
ustawiłem wszystko tak jak na tym filmiku na YT. Generalnie obraz ładniejszy/ ostrzejszy.
Jedyna rzecz do której mógłbym się przyczepić to na moje oko zbyt blade kolory na ustawieniu FILM...
Jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu czeka mnie kalibracja i wtedy zobaczymy.
Ogólnie jestem coraz bardziej zadowolony z TV:)
 

saphiraxl

New member
Witam was. Wczoraj zakupiłam 55js8500. Ogolnie to mam 3 pytanka.
- Czy jest jakas opcja, zeby na tv poszedl weeb albo telewizjada albo zeby kodi zainstalowac? Czy musze miec boxa?
- Mam problem z ipla, jak wlaczam jaki badz serial, filmik to wyskakuje czarny ekran i nic sie nie dzieje…;/ za pierwszym razem tylko po zainstalowaniu apki sie udlo, a teraz nic. Mieszkam w UK, ale akurat na iple to chyba nie powinno miec zadnego wplywu? Z playera za to startuja mi filmiki, ale po parunastu sek sie zatrzymuja i koniec;/
- No i trzecia sprawa… Jak podpinam dysk to TV widzi na nim wszystko - filmy, muzyke, zdj ale nic nie chce odtworzyc;/ Pokazuje ze wystapil blad;/ co z tym zrobic?? na starym TV wszystko chodzi ok… ?
Dzieki z gory za pomoc, pozdrawiam.
 

Piotrek W

New member
Jestem już po kalibracji. Ogólnie obraz jest ładniejszy- bardziej naturalny. Wcześniej kolory wpadały w zielony+ nie miałem ustawionego Auto Motion Plus...
Czy zdecydowałbym się na kalibrację drugi raz? Mimo wszystko chyba nie... Maciek na pewno zna się na rzeczy i ogarnia temat bardzo dobrze, ale różnica przed/ po w moim przypadku nie jest aż tak duża jak się spodziewałem (a 400 zł za jakieś 50 min pracy to mimo wszystko dużo...). U innych efekty mogą być dużo bardziej widoczne (zależy kto co ma ustawione przed samą kalibracją).
Tak czy siak telewizor gra ładnie- teraz przydałoby się więcej treści lepszej jakości, żeby wykorzystać jego potencjał...
 

mafia35

New member
Bez reklam
To, że nie widać spektakularnej różnicy dobrze świadczy o producencie tv. Wyjechał z fabryki całkiem nieźle ustawiony. Oczywiście wszystko zależy od egzemplarza. 400zł to dużo? Nie sądzę licząc dojazd, czas, amortyzację sprzętu i wiedzę.

Wysłane z mojego Galaxy S7
 

Piotrek W

New member
Fabryczne ustawienia były trochę gorsze, ale po ustawieniach uzyskanych tutaj na forum było już nieźle- po kalibracji jest elegancko.
400 zł to dużo? Teoretycznie nie, ale jak zestawisz to z niecałą godziną pracy to wydaje się dość sporo:) Oczywiście się zgadzam- wiedza kosztuje:)
PS za dojazd była dodatkowa opłata.
Tak czy siak teraz jestem z TV naprawdę zadowolony (szkoda, że nie mogę zestawic tego TV z poprzednim (Philips 65" 9809). Mam wrażenie, że Philips mimo wszystko grał jeszcze lepiej...
 

topmitop

New member
Na jakiej wysokości powiesić tv na ścianie

Po wypakowaniu z pudełka 65JS8500 okazał się wizualnie większy niż jak go oglądałem w sklepie, może to efekt skali pomieszczenia. Mam pytanie do posiadaczy tego cudeńka na jakiej wysokości powiesiliście swoje tv chodzi mi o górną krawędź telewizora, nadmieniam ze mam zamiar oglądać go z kanapy oddalonej o 3 m do telewizora.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Zasada jest taka, że środek TV powinien znajdować się na wysokości oczu oglądającego. Oczywiście jeżeli niemożliwe jest centralne umieszczenie to lepiej powiesić troszkę niżej bo oczy się mniej męczą patrząc w dół niż do góry:)
 
Do góry