Samsung seria F8500 - testy, opinie, wszystko o...

surfer

New member
Witam kolegów. 5 stron na temat nowej serii i niewiele szczegółów. W takim razie chyba będę pierwszy, który tą serię zawiesił na ścianie (PS51F8500). Dzięki "szczęśliwemu" zbiegowi okoliczności (padła mi poprzednia 51 s serii D, tzn 6900 - stałem się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem nowości Koreańczyków. TV mam od wczoraj więc niewiele mogę powiedzieć. Obecnie włączony jest na obrazie "film" bez żadnych modyfikacji.
Co można powiedzieć na szybko w porównaniu z serią D - ma dużo ciemniejszy panel. Właśnie oglądam film z dysku zewnętrznego, w formacie z ciemnymi pasami u dołu i góry i właściwie zlewa się z ramką TV (jest czarna albo bardzo bardzo ciemna). Jeszcze jedna sprawa - obraz...nie wiem jak to powiedzieć, bo wyjdę na wiarołomcę, ale pierwsze wrażenie jest takie jakbym oglądał LED-a :)
Nie mam porównania z serią E więc dla mnie zmiany są właściwie wszędzie - jest nowy HUB, nowe ikony, nowy sposób przechodzenia ekranów. Na razie robię wielkie oczy i jak trochę ochłonę postaram się napisać więcej.
 

kopi

New member
Witam kolegów. 5 stron na temat nowej serii i niewiele szczegółów. W takim razie chyba będę pierwszy, który tą serię zawiesił na ścianie (PS51F8500). Dzięki "szczęśliwemu" zbiegowi okoliczności (padła mi poprzednia 51 s serii D, tzn 6900 - stałem się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem nowości Koreańczyków. TV mam od wczoraj więc niewiele mogę powiedzieć. Obecnie włączony jest na obrazie "film" bez żadnych modyfikacji.
Co można powiedzieć na szybko w porównaniu z serią D - ma dużo ciemniejszy panel. Właśnie oglądam film z dysku zewnętrznego, w formacie z ciemnymi pasami u dołu i góry i właściwie zlewa się z ramką TV (jest czarna albo bardzo bardzo ciemna). Jeszcze jedna sprawa - obraz...nie wiem jak to powiedzieć, bo wyjdę na wiarołomcę, ale pierwsze wrażenie jest takie jakbym oglądał LED-a :)
Nie mam porównania z serią E więc dla mnie zmiany są właściwie wszędzie - jest nowy HUB, nowe ikony, nowy sposób przechodzenia ekranów. Na razie robię wielkie oczy i jak trochę ochłonę postaram się napisać więcej.


Obraz jest faktycznie bardzo jasny, ale najważniejsze jaką ma czerń?
Oglądałem w MM ale to nie to samo co w domu. Opisz trochę więcej jak dojdziesz do siebie.
 

surfer

New member
Witam kolegów ponownie :)
Doszedłem do siebie ;) i napiszę kilka słów o moim nowym nabytku. Ale jak napisałem wcześniej mogę go porównywać do serii D. Nie wiem czy moje uwagi dotyczyć będą również większego brata, ale podobno oba mają taki sam panel.
1. TV jest odczuwalnie mniejszy, lżejszy niż seria D. Wynika to m.in z obudowy, obecnie jest to coś co imituje szczotkowane, ciemne aluminium o lekko złotawym zabarwieniu. Widać to w ciągu dnia, wieczorem ramka wydaje się czarna. Nie wypowiem się na temat nowej podstawy (w kształcie połączonych łuków, ponieważ TV wisi. Podstawa jest ciężka i sprawia wrażenie bardzo stabilnej.
2. TV ma dołączone 2 pary okularów do 3d. Na razie ich nie sprawdzałem ale są jeszcze mniejsze niż poprzednie, zasilanie bateryjne.
3. TV mam podłączone poprzez moduł C+ (w wersji 1.3) z NC+. Ponieważ TV jest certyfikowany do współpracy z tym dostawcą, to w menu programowania kanałów mamy wybór poza kanałami satelitarnymi, naziemnymi, kablowymi również NC+. I tutaj dygresja - nie mogę znaleźć przy takim wyborze możliwości dowolnego sortowania, usuwania i modyfikacji nr kanałów (może źle szukam, ale sądzę, że zostało to zrobione tak jak w dekoderach nc+). Jeśli wybierzemy normalne przeszukiwanie satelitarne to na pewno te możliwości będą. Obraz z naszych kanałów HD jest bardzo dobry, skalowanie w SD również bez uwag. Choć muszę przyznać, że ten panel wyraźnie pokazuje, różnicę między oboma materiałami.
4. Na razie mam podłączony zewn dysk z własnym zasileniem przez usb (TV ma 3 gniazda usb, jedno specjalnie pod dyski, które wymagają większego napięcia (jest to opisane więc nie będę tego opisywał) oraz Blue Ray (nie testowałem na razie). Obraz z dysku materiałów w FHD oraz HD Ready jest bardzo dobra. Panel bardzo dobrze radzi sobie w ciągu dnia (mam od południa okna ogrodowe i przy jednym zasłoniętym bez problemu można oglądać) a wieczorem pokazuje pazur - naprawdę bardzo dobra czerń. TV ma bardzo dużo ustawień i regulacji. Dla mnie nowością jest możliwość ustawienia filtra judera, choć nie zauważyłem problemów z tym oglądając różne programy, włącznie z tenisem czy piłką nożna, nie ma schodkowania, szarpania, naprawdę dobrze. A pamiętajcie, ze niczego na razie w ustawieniach nie zmieniałem, jadę obecnie na ustawieniu FILM. Na razie nieporozumieniem dla mnie jest funkcja obrazu SPORT - to co się wyświetliło wyglądało jak szaleństwo HD maniaka w negatywnej opcji - wszystko przejaskrawione, brak ostrości, smugi...dno :) Na te kilka godzin oglądania mogę zaryzykować jednak stwierdzenie, że trzeba będzie się pobawić ustawienia by wyciągnąć z tego TV to o czym piszą recenzenci.
5. funkcje sieciowe, sterowania - wszystko działa ok, z tym, że dzięki nowemu procesorowi wszystko chodzi płynnie i bez zacięć. Wszystkie opcje smart huba, aplikacji są nowe, mają inną grafikę oraz sterowanie - poza tym jak dotąd. Mała dygresja, zdjęcia wczytują się bardzo szybko - procesor daje radę.
Bardzo fajną funkcją jest historia gdzie mamy nasze dotychczasowe działania, pozwalają wrócić do tego co oglądaliśmy, łącznie z dyskiem sieciowym czy You Tube. Nie testowałem możliwości podwójnego tunera, muszę podłączyć drugi kabel od satelity wówczas coś więcej się dowiem. Zastanawiam się czy można byłoby wysłać sygnał z 2 tunera na inny TV np Samsung - miałbym prywatny multi room :) Acha, jeśli wybieramy tak jak ja nadawanie programików nc+ to na EPG nie mamy poglądu aktualnie oglądanego programu (sądzę, że w przypadku wyboru satelity normalnie, będzie to widoczne).

To tyle na razie, jeśli będą pytania postaram się w miarę możliwości i kolejnych odsłon odpowiadać. Sorki za chaos w informacjach.
 

DEFFC0N

New member
Wlasnie stoje przed wyborem czy Panasonic 65vt60 czy ten Samsung 64f8500 ?
Ogolnie jestem zwolennikiek serii panasona ale ten model samsunga narobil sporo zamieszania na obecnym rynku plazm.
 
Do góry