Samsung seria F8500 - testy, opinie, wszystko o...

RHJG

New member
Bez reklam
Faktycznie chodzi super widziałem go w Berlinie,obok były nowe modele innej firmy....cena spadnie szybko-warto poczekać.
 

kopi

New member
Pytanie, czy będzie lepszy od VT60? Bo póki co jest sporo droższy ;)


Z tego co podają zagraniczne portale, to 64 F8500 będzie miał jakość obrazu zbliżoną do ZT 60.
Pierwsze testy porównawcze dadzą odpowiedź, bo jakieś tam mierzenie czerni jakimiś urządzeniami według mnie nie ma sensu, ponieważ różne urządzenia mogą być inaczej skalibrowane.

Dopiero, gdy ustawi się jeden telewizor obok drugiego - można dokonać prawdziwego porównania!
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Z tego co podają zagraniczne portale, to 64 F8500 będzie miał jakość obrazu zbliżoną do ZT 60.
Pierwsze testy porównawcze dadzą odpowiedź, bo jakieś tam mierzenie czerni jakimiś urządzeniami według mnie nie ma sensu, ponieważ różne urządzenia mogą być inaczej skalibrowane.

Dopiero, gdy ustawi się jeden telewizor obok drugiego - można dokonać prawdziwego porównania!
Daleko mu do ZT60;) nawet nie ma czerni Panasa VT60, tylko bardzo jasny i w trybie 3d pobiera aż 600 watt, tu test Samsung F8500 (PS64F8500) 64 Inch 1080p 3D Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online
 

kendzi1

New member
Ja chce zobaczyc pojedynek 2 plazm Samsung 64 f8500 vs Panasonic ZT60
Zobaczymy ktory zwyciezy i ktory bedzie moj chce zoabczyc 2 plazmy na zywo .
Ciekaw jestem gdzie lepiej wypadnie Czern ,biel,plynnosc,kontras,kolory itp:)
 

YsH

New member
Wydaje mi się, że to będzie pojedynek Dawida z Goliatem...
Samsung F8500 (PS64F8500) 64 Inch 1080p 3D Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online
Czerń na poziomie 0.013 cd/m2, kontrast dynamiczny "zaledwie" 9200:1, a na szachownicy 7800:1. Po przeczytaniu tego testu twierdzę, że ta plazma może się pojedynkować co najwyżej z najlepszymi LEDami.
GT60 testowana przez Steve'a osiągnęła odpowiednio 0.002cd/m2, 60000:1 i 27700:1 !!!
VT60 (testowana przez kogoś innego) 0.005cd/m2, 30000:1 i 11300:1.

Chociaż chętnie skoryguję swoją obecną opinię czytając kolejny test.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, że to będzie pojedynek Dawida z Goliatem...
Samsung F8500 (PS64F8500) 64 Inch 1080p 3D Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online
Czerń na poziomie 0.013 cd/m2, kontrast dynamiczny "zaledwie" 9200:1, a na szachownicy 7800:1. Po przeczytaniu tego testu twierdzę, że ta plazma może się pojedynkować co najwyżej z najlepszymi LEDami.
GT60 testowana przez Steve'a osiągnęła odpowiednio 0.002cd/m2, 60000:1 i 27700:1 !!!
VT60 (testowana przez kogoś innego) 0.005cd/m2, 30000:1 i 11300:1.

Chociaż chętnie skoryguję swoją obecną opinię czytając kolejny test.
Teraz skorygowali test i po 100 godzinach pracy GT60 ma czerń 0.004 cd/m2 czyli to samo co VT60 a do tego GT testowali w ciemnym pokoju a VT60 nie, czyli ;)
 
Ostatnia edycja:

kendzi1

New member
To ktora w koncu lepsza plazma SAMSUNG F8500 czy PANASONIC ZT60???
W koncu kupuje pod PS4 gry , filmy 3d blu ray czekam i czekam ktora wygra pojedynek???
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
To ktora w koncu lepsza plazma SAMSUNG F8500 czy PANASONIC ZT60???
W koncu kupuje pod PS4 gry , filmy 3d blu ray czekam i czekam ktora wygra pojedynek???

samsung ci wystarczy za 12200zł to rewelacja do 3d, zt60 jest ciemny ale ma czerń wzorcową ,tylko ta cena za 60cali -18000zł ?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Test tego modelu już dawno jest gotowy, KIKI nie chce go opublikować z tylko jemu wiadomych przyczyn. Wiem to bo raz był dostępny częściowo w klubie, ale potem zniknął. Ogólnie jak się okaże nie ma rewolucji i Panasonic górą.
 
Ps 51 f 8590 slxzg 3d

widziałem w akcji PS 51 F 8590 SLXZG 3D. warunki sklepowe. Powala ... cena. Rozmawiałem ze sprzedawcą zainteresowanie serią 8500 - marne. Na prośbę dostałem pilota i pobawiłem się trochę. Moja ocena obrazu - to nie jest to, za co trzeba zapłacić ponad 10000 PLN (w PL obecnie ok 7500 ale inny model). Zdjęcie014.jpg ).
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Samsung jest tylko w tym dobry że jest jasny prawie jak LED i do 3D jest lepszy dzięki temu od innych plazm i to prawie dwa razy jaśniejszy, tylko że pobiera wtedy prawie 600 Wat !!!! Czerń ma na poziomie Panasonica VT50 a wygląd to raczej dno.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Widziałem na żywo.Na szkoleniu samsunga Tv jest ciekawy i to wygięcie ramy w stronę naszą...Dumnie mówił mi prywatnie szkoleniowiec że ubiega się ten tv o najlepszą plazmę na rynku.Pobór prądu na tabliczce z tyłu 654W.Aktualizacja ma być odnośnie komend głosowych bo jest dużo wpadek i się gubi ten TV.To indywidualna kwestja gustu ale ja wolę styl panasonica "tafla szkła" bo ten styl samsunga przebajerowany no ale oni znani są z tego że szukają nowych stylów..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Dla jakiej przekątnej?

Sterowanie głosem to zabawka. Nie sadzę żeby ktoś normalny kierował się tym przy zakupie. Ja tego nawet raz nie włączyłem... chociaż Tony Stark w Iron Manach co chwila coś mutuje.

rozmiar 64 cale..tyle maks prądu żre.Zwolennikom LEDA pewnie się jeżą włosy na głowie;) No sprzęt ładny
 

pantomima

Banned
Widziałem na żywo.Na szkoleniu samsunga Tv jest ciekawy i to wygięcie ramy w stronę naszą...Dumnie mówił mi prywatnie szkoleniowiec że ubiega się ten tv o najlepszą plazmę na rynku.Pobór prądu na tabliczce z tyłu 654W.Aktualizacja ma być odnośnie komend głosowych bo jest dużo wpadek i się gubi ten TV.To indywidualna kwestja gustu ale ja wolę styl panasonica "tafla szkła" bo ten styl samsunga przebajerowany no ale oni znani są z tego że szukają nowych stylów..
Ubiegac sie moze , czemu nie ..... moze i wygra nawet z vt60 i na tym raczej poprzestanie ;P zabawne jest to ze lg rowniez produkuje pdp a nikt nie wspomina tej marki .Cemu .... haha
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ubiegac sie moze , czemu nie ..... moze i wygra nawet z vt60 i na tym raczej poprzestanie ;P zabawne jest to ze lg rowniez produkuje pdp a nikt nie wspomina tej marki .Cemu .... haha

Bo LG nie jest tak ładny jak Samsung.:) Osobiście stawiam na Panasonica że wygra z Samsungiem w teście przeprowadzony tu na forum przez pana KIKI.
 
Ostatnia edycja:

kopi

New member
Bo LG nie jest tak ładny jak Samsung.:) Osobiście stawiam na Panasonica że wygra z Samsungiem w teście przeprowadzony tu na forum przez pana KIKI.

W saturnie we Wrocławiu jest właśnie Samsung 64F8500 i zeszłoroczny 64E8000 oraz Panas 65ST60, więc można te trzy telewizory obejrzeć w jednym miejscu. Wprawdzie na obydwu Samsungach leci ten sam materiał a na Panasie inny, to jednak zawsze to jakieś porównanie.

Ten F8500 świeci faktycznie sporo jaśniej niż zeszłoroczny E8000 ale poza tym to nie zauważyłem różnicy w jakości obrazu. Swoją drogą ta zwiększona jasność powoduje pewnie znacznie większe zużycie prądu - jak już wiadomo 654W!

Po obejrzeniu Panasa 65ST60 i tego Samsunga 64F8500 (bo te dwa modele biorę pod uwagę a VT60 jakoś mi nie pasuje optycznie) nadal nie wiem, który wybrać. Obraz w Panasie ładny ale trochę ciemny, za to testy mówią, że ma świetny obraz, w tym lepszą czerń od Samsunga. Design ładniejszy ma Samsung i trochę więcej bajerów, ale nie chodzi o bajery lecz o jakość obrazu, no i cena Samsunga też sporo wyższa niż Panasa.

Który wybrać? - może KIKI wreszcie zrobi test porównawczy, albo chociaż umieści test tego Samsunga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry