Samsung seria E8000 - testy, opinie, wszystko o...

cosby

New member
Ok koledzy, mam parę pytań po 4 dniach zabawy z E8000. Może podpowiecie? ;)

1. Czy na tym TV da się uzyskać efekt tzw Teatru? W filmach to mocno dla mnie nie wskazane ale już trafiłem kilka sytuacji gdy by się to mogło przydać. Niestety nie mam pojęcia jak go uzyskać. W LEDach to się zwie zdaje się motion coś tam...

2. W jaki sposób odebrać na Galaxy Note przekaz z TV? Na filmikach z YT właśnie taki telefon z tym TV działa. Ja nie mogę nijak tego odpalić, market nie ma apk dla mnie a ta zassana z sieci nie dość że nie zajmuje połowy ekranu (rozdzielczość) to poza sterowaniem kanałami czy głośnością potrafi niewiele - ot taki pilot.

3. Sparowałem Youtube w telefonie z TV. Wysyłam film na TV i telefon wyświetla komunikat o odtwarzaniu. Tymczasem TV tego nie robi. Wystarczy jednak że coś odpalę i nagle sam sobie zapodaje to co wcześniej wysłałem przez telefon. Wygląda na to że buduje listę odtwarzania ale nie odtwarza jej od razu. Coś nie tak?

4. Judder jeśli dobrze to określam. Jak się go pozbyć? Jaki tryb go najlepiej niweluje? Tutaj mój stary eLCeDek lepiej sobie radził ale faktem jest że nie doszedłem jeszcze co z czym łączyć w kombinacje w menu by jakoś to poprawić. Ktoś pomoże? A może ten typ tak ma? Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach powinien sobie nieźle z tym radzić. Ja niestety go dostrzegam...

Poza tymi mankamentami samym obrazem jestem zszokowany coraz bardziej i cieszę się że nie wywaliłem większej kasy na LCDka 7000 bo bym żałował...
 
z tym judderem to ja mam podobny problem także jak ktoś ma rozwiazanie to się podłączam do pytania...
z yt nie wysyłałem ale zwykłe filmy i zdjęcia nagrane telefonem odtwarza mi bez problemu
co do programu to mam podobnie cos krzyczy że nie ten system w Google play nie widac na telefonie nie widac w ogóle....
 

cosby

New member
2004 choć na stronie oznaczony jest jako 2003.4. U mnie sam się zassał na kilka dni przed tym co pojawiło się na stronie.
 

vert0

New member
Ja mam pytanie zupełnie z innej beczki, chodzi mianowicie o rozmiar stopki (swoją drogą wygląda jakby ją skopiowali ze stojaka od choinki:/).
Jaki jest minimalny rozmiar powierzchni, aby ta stopka stała stabilnie (powiedzmy z 1cm zapasem z każdej strony) i czy możliwy jest jakiś ładniejszy zamiennik z innego modelu (niestety powieszenie na ścianie nie wchodzi u mnie w grę (akurat na tej ścianie jest jedynie podwójny g-k)
 

rafal149135

New member
Ja mam pytanie zupełnie z innej beczki, chodzi mianowicie o rozmiar stopki (swoją drogą wygląda jakby ją skopiowali ze stojaka od choinki:/).
Jaki jest minimalny rozmiar powierzchni, aby ta stopka stała stabilnie (powiedzmy z 1cm zapasem z każdej strony) i czy możliwy jest jakiś ładniejszy zamiennik z innego modelu (niestety powieszenie na ścianie nie wchodzi u mnie w grę (akurat na tej ścianie jest jedynie podwójny g-k)

Jutro Ci zmierze tą stopkę.
Ciągle mam niedosyt co do tego telewizora, poki co wydalem 5tys i jedyne co jest fajne to smart tv... mam juz ten najnowszy soft i dalej jest plywajaca biel, nie wiem juz czy ten typ tak ma (jak tak to ja dziekuje za taki tv za 5kafli) czy moja ekspozycyjna sztuka jest felerna... moze ktos poratuje i powie mi czy jak wejdzie w przegladarke internetowa i tam wejdzie np na Wirtualna Polska - www.wp.pl i przewija strone w dol to czy bialy raz szarzeje a raz jest "bielszy"?? U mnie takie zjawisko sie dzieje i juz nie wiem czego to jest wina ale podczas skokow gdzie jest duzo bialego robi sie to baardzo denerwujace mam niedosyt po PS42Q91 :/
 

cambel

New member
Google Translate

Samsung PN60E8000 Review - Watch CNET's Video Review

Google Tłumacz

Kalibracja E8000

--Picture menu
Mode: Movie
Cell Light: 20
Contrast: 95
Brightness: 45
Sharpness: 0
Color: 50
Tint: G50/R50

Screen adjustment submenu:
Picture Size: Screen Fit
Position: [no change]

Auto Adjustment submenu: [Grayed out]

3D submenu: N/A

Advanced settings submenu:
Dynamic contrast: Off
Black tone: Off
Flesh tone: 0
RGB Only Mode: Off
Color space: Custom
White Balance: [see below]
10p White Balance: On
Gamma: 0
Expert Pattern: Off
xvYCC: Off
Motion Lighting: Off [grayed out]

Color Space submenu:
Color Space: Custom
Red: Red 41, Green 2, Blue 2
Green: Red 13, Green 53, Blue 0
Blue: Red 1, Green 2, Blue 50
Yellow: Red 50, Green 50, Blue 0
Cyan: Red 12, Green 56, Blue 52
Magenta: Red 41, Green 5, Blue 48

White balance submenu:
R-Offset: 27
G-Offset: 25
B-Offset: 26
R-Gain: 25
G-Gain: 27
B-Gain: 24

10p White Balance submenu:
Interval 1: Red -1, Green -1, Blue -3
Interval 2: Red 0, Green +1, Blue +1
Interval 3: Red +1, Green +2, Blue +2
Interval 4: Red 0, Green 0, Blue +1
Interval 5: Red +2, Green +3, Blue +4
Interval 6: Red +1, Green +1, Blue +4
Interval 7: Red +2, Green +2, Blue +2
Interval 8: Red +1, Green +1, Blue +5
Interval 9: Red 0, Green 0, Blue +5
Interval 10: Red +3, Green 0, Blue +8

Picture options submenu
Color tone: Warm2
Digital Noise Filter: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI black level: Normal [grayed out]
Film mode: Cinema Smooth

Witam nie mogę w opcjach włączyć ostatniej pozycji Cinema Smooth może ktoś mi powiedzieć jak to zrobić
 
był chyba juz temat poruszany ale odnośnie telefonów a czy jest programik na kompa aby móc poprzez niego oglądać z programy tv na komputerze/laptopie przez wifi?
 

drjanek

New member
był chyba juz temat poruszany ale odnośnie telefonów a czy jest programik na kompa ...

Nie wiem czy to rozwiązanie cie usatysfakcjonuje, ale potencjalnie każdą aplikację np. na androida możesz uruchomić na komputerze za pomocą emulatora.
Niedawno pojawił się fajny emulator Androida: BlueStacs AMD AppZone Player.
 

cosby

New member
Witam nie mogę w opcjach włączyć ostatniej pozycji Cinema Smooth może ktoś mi powiedzieć jak to zrobić

Z tego co zaobserwowałem to opcję tą można włączyć tylko gdy oglądasz film z urządzenia zewnętrznego wchodząc po HDMI. Filmy z USB czy kablówki nie pozwolą odpalić tego trybu. Dodam jednak że ja po odpaleniu go różnic nie dostrzegam ;)

Dziwi mnie natomiast jedno. Te ustawienia kalibracyjne które można znaleźć w sieci to bezsens. Przecież każdy egzemplarz działa inaczej i składa się na to tyle zmiennych że nijak ma się jeden TV do drugiego z takimi samymi ustawieniami. Jeśli więc kogoś nie stać na kalibrację profi to lepiej już samemu się pomęczyć niż jechać na gotowcach...
 
Ostatnia edycja:

yhha

New member
Witam, kurcze mam pecha do swojego TV , jak pamietacie w pazdzierniku pad mi wyswietlacz (objaw pionowe paski) wymienili na nówke ;)
nie mineło 6 miechów i znow to samo. Coś samsung ma problemy z wyświetlaczami Plazmowymi.
-Cinema Smooth ta funkcja dziala pod blueray lub ps3
-U mnie tez biały faluje, głownie jak duzo jest białego na ekranie
 

Noris123

New member
Witam,
czy któryś z forumowiczów mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat użytkowania tej plazmy w chwili obecnej ? Ostatni post był dawno temu i wasze odczucia oraz doświadczenie są pełniejsze .:-o
 

zejnowski

Member
Ja tam od 4 miesięcy tfu tfu odpukać nie narzekam. Elegancki obraz, koncerty, dużo filmów, ps3, odtwarzanie via dlna, wszystko rewelacja. Słychać faktycznie jak pracuje ale nie słucham tak cicho żeby tv żeby było to słychać. Można powiedzieć ze tylko przy mate słychać ;-)


Wytapane z kosmosu :-D
 
ja mam tv od maja i mogę tylko polecić jak chcesz wiedzieć cos konkretnego pytaj służymy radą
obrazem się nie zawiedziesz
multimedialnością też
pilotem dotykowym ja sie zawiodłem
bzyczeniem- czasem cos słychać ale nie mam nerwicy natręctw i słucham muzyki albo oglądam filmy a wtedy słychac jeszcze ciekawsze dźwięki niż wsłuchiwanie się w tv....
obejrzyj sobie obraz to podstawa!!!! to musi Ci pasować a resztą się nie zawiedziesz...
 
Do góry