Samsung seria E6500 - testy, opinie, wszystko o...

arqie

New member
no u mnie z tym bzyczeniem tak kolorowo nie jest.
szczerze mówiąc u mnie bzyczenie też słychać już bardziej, zwłaszcza zwróciłam na to uwagę wczoraj wieczorem jak dźwięk ustawiony był cicho, bo było już późno i spoglądałam ukradkiem na mamę, czy przypadkiem nie trafia ją szlag z powodu tego *bzzzzzz*... :) ale jak dojdzie kino domowe, to pewnie te bzyczenie zostanie całkowicie stłumione przez głośniki za kanapą:) mam nadzieję... :)

Za kalibrację się jeszcze nie biorę

i ja to samo, jadę od samego początku na fabrycznych ustawieniach, nie zmieniałam nic nawet o jeden
stopień i obraz jest boski :)
 

zn21

Member
a niby jak? przecież głośniki nie służą do tłumienia dźwięku a do jego wytwarzania. Masz chyba na myśli zagłuszanie przez głośne granie ale w nocy i tak na nic się to zda. Czy przypadłość brzęczenia tego modelu przy 60" to norma? Właśnie myślę o kupnie 60" i ten model brałem jako pierwszy pod uwagę. O obraz się nie martwię bo mam samsunga 50 model starszy i jestem zadowolony ale zmieniłem mieszkanie i teraz 50 zginęła w pokoju.
 
Witam. Troszkę mnie zmartwiliście tym bzyczeniem (wczoraj zamówiłem 60")
Mam nadzieję że mój nie będzie posiadał takiej przypadłośći.
Mam pytanie jaki uchwyt ścienny byście polecili???
 

dziadek266

New member
Witam. Troszkę mnie zmartwiliście tym bzyczeniem (wczoraj zamówiłem 60")
Mam nadzieję że mój nie będzie posiadał takiej przypadłośći.
Mam pytanie jaki uchwyt ścienny byście polecili???

U mnie bzyczenie nie przeszkadza wogole, moze troche slychac jak jest tv wyciszony ale to jest nic w porownaniu do poprzedniego Panasa 42 PY8.

Co do uchwytu, to ja mam taki:
Lexton lx lcd 22
i sprawuje sie ok.
 

prezes8107

New member
Jestem po 4 dniach oględzin telewizora. Trapi mnie jedno pytanie.

Czy jak przyłożycie nos do ekranu, to czy na czarnym tle widzicie takie "zielone tańczące piksele". Ja oglądałem film 720p z usb i jak dałem pauzę to zauważyłem, że na ubraniu postaci widziałem zielone kropeczki zmieniające bardzo szybko miejsce. Na innych kolorach tego nie widać, tylko na czarnym.
Oczywiście wystarczy odsunąć głowę i problem znika.

Czy to jest wada mojego egzemlarza, czy plazmy tak mają?

Aha i dodam, że jadę na ustawieniach fabrycznych

Dzięki za fachową i rzetelną odpowiedź.
 

prezes8107

New member
Widzę, że nie jestem sam więc to raczej nie wina tv.
Wróciłem z roboty i odpaliłem cyfrę+, poskakałem po kanałach hd z nosem przy ekranie i nie zauważyłem takich zielonych pikseli. Najwidoczniej materiał 720p z USB powodował taki efekt. Zobaczę czy na filmie 1080p też tak będzie.

Wracam do zabawy tym tv, bo co dzień bardziej mi się podoba.

Pozdrawiam
 

prezes8107

New member
napewno to wina materiału z usb.
Włączylem wczoraj w nocy inny film "Percy Jackson ..." też 720p i już takich dużych tańczących zielonych pikseli nie dostrzegłem. Jak się przyjrzałem czarnemu kolorowi na filmie do dostrzegałem w każdym pikselu tzw. "wojnę mrówek" trzech kolorów. Natomiast jak leciały juz napisy końcowe, znów podszedłem do tv i tło było idelanie czarne.
Na materiale z cyfry+ jest idelanie na każdym kolorze.
 
No i ja muszę się pochwalić że dziś u mnie w domu zawitała 60"e6500.Pierwsze wrażenie że troszkę przesadziłem z tą wielkośią ale po godzinie już było ok,i zaraz w gowie myśl że następny tv będzie chyba 70" ;-)
 

MITV

New member
Czy jakość obrazu filmów mkv odtwarzanych z dysku przenośnego podłączonego bezpośrednio do tv przez usb a przez odtwarzacz multimedialny i hdmi może się różnić? Może ktoś miał możliwość porównania, ewentualnie ma wiedzę na ten temat?
 

tdx

New member
Bez reklam
Czy jakość obrazu filmów mkv odtwarzanych z dysku przenośnego podłączonego bezpośrednio do tv przez usb a przez odtwarzacz multimedialny i hdmi może się różnić? Może ktoś miał możliwość porównania, ewentualnie ma wiedzę na ten temat?

Tak zupełnie inaczej wygląda ten sam film zdekodowany przez TV a z np usb z BR podłączonego do TV przez hdmi.
Najlepiej odtwarzać na TV bezpośrednio. Z zewnętrznych źródeł może być widać np większą pixeloze lub efekty reskalowania obrazu
 

MITV

New member
Tak zupełnie inaczej wygląda ten sam film zdekodowany przez TV a z np usb z BR podłączonego do TV przez hdmi.
Najlepiej odtwarzać na TV bezpośrednio. Z zewnętrznych źródeł może być widać np większą pixeloze lub efekty reskalowania obrazu


Dziękuję za odpowiedź. Myślę że większość osób ogląda filmy bezpośrednio z dysku zew. podpiętego do tv więc to dobra wiadomość :)
 

stanislaw999

New member
Dzięki za naprowadzenie.

Podam wymiary, być może komuś się przydadzą.

Wymiary (szer.*wys.*gł.)

Zestaw bez podstawy (szer. x wys. x głęb.): 1 394,3 x 832,6 x 56 mm
Zestaw z podstawą (szer. x wys. x głęb.): 1 394,3 x 908,2 x 335 mm
Opakowanie (szer. x wys. x głęb.): 1 502 x 965 x 430 mm

pozdrawiam
 
Do góry