Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

tommygun

New member
A czy ktoś ma już doświadczenie w kwestii używania tego modułu CI+ na TV tylko z CI (jak np. mój...) czy już tylko skazany jestem na dekoder zewnętrzny (3 lata czekałem na te moduły...)

Albo czy ktoś słyszał o możliwości zmiany firmware B650 z CI na CI+?

Z góry dziękuję za pomoc.
 

roberten

New member
Witam,
Mam pytanie , czy komuś działa na telewizorze SAMSUNG LE (seria B550 lub B650) karta sieciowa EDIMAx 7718Un, która to karta ma zastępować oryginalną kartę SAMSUNGA. Zmieniłem pod linux-em parametry VID i PID - ale telewizor dalej karty nie widzi. Próbowałem u znajomego na innym Samsung-u (UE37D5500) i jest OK.
Czy coś należy jeszcze zmienić w menu serwisowym , czy po prostu karta ta , mimo zmian jest nie kompatybilna z modelem B550-B650???
 
Ostatnia edycja:

latos_89

New member
autostart aplikacji

Witam,
posiadam tv b650, T-CHL7DEUC-2005.0
wcześniej miałem softa wyższego, cofnąłem za pomocą
Force_firmwar e_back_.28FFB.29
I wszystko OK.
PVR 3.1 uruchamia się.
Ale mam problem, przesiedziałem na forum dość czasu (nie wiem dlaczego ale nie które strony z tego wątku przekierowują mnie na inny:/), ale nie udało mi się znaleźć jakiejkolwiek instrukcji jak sprawić by aplikacje uruchamiały się przy starcie TV.
Prosiłbym o pomoc z tym.
Będę wdzięczny za łopatologiczną instrukcję.

Znalazłem wiki.samygo.tv/index.php5/How_to_enable_Advanced_mode_startup_script#Add_Auto_Start_Scripts
ale tego nie rozumiem :/
 
Ostatnia edycja:

dragon79

Member
Witam.Kablówka UPC wprowadziła moduły CI+ .Czy tv LE40b651 ma dekoder DVB-c? Znalazłem w opisie ,że jest DVB -T .Jak wyszukam kanały cyfrowe to znajduje ich 179 (są zakodowane), więc po włożeniu modułu odkodują się?


Ale kanały wyszukuje......to będzie działać z kartą czy nie

TV ma dekoder DVB-T/C.
LE40B651T3W - SPECYFIKACJE | WSPARCIE | SAMSUNG

Niestety gniazdo CI (Common Interface) wbudowane w tym TV to zwykłe CI (bez plusa). Nie jest to gniazdo CI+.
Jeśli programy na karcie będą zabezpieczone w systemie CI+, to nie zostaną zdekodowane w tym TV.
Innymi słowy TV zdekoduje tylko te kanały, które nie są oznaczone jako "zabezpieczone w systemie CI+".

Wg instrukcji do modelu LE40B650: "Funkcja CI+ odnosi się wyłącznie do modelu LE********P"
Więc jeśli masz w oznaczeniu modelu na końcu literkę P, to będzie wszystko śmigało :)
 

solaris08

New member
kurcze ja tez szukałem jak zrobić żeby automatycznie ładowało PVR+ i to co znalazłem na samygo trochę dla mnie nie zrozumiałe. Wolał bym po polsku. U nas na forum nie znalazłem, przydał by się jakiś poradnik. Szkoda, żę nikt nie zamieścił w pdfie od programu opisu.
Jak ktoś ma krok po koku jak to zrobić będę wdzięczny:)

Aplikacja PVR+ GENIALNA!!!
 
Ostatnia edycja:

komar12

New member
TV ma dekoder DVB-T/C.
LE40B651T3W - SPECYFIKACJE | WSPARCIE | SAMSUNG

Niestety gniazdo CI (Common Interface) wbudowane w tym TV to zwykłe CI (bez plusa). Nie jest to gniazdo CI+.
Jeśli programy na karcie będą zabezpieczone w systemie CI+, to nie zostaną zdekodowane w tym TV.
Innymi słowy TV zdekoduje tylko te kanały, które nie są oznaczone jako "zabezpieczone w systemie CI+".

Wg instrukcji do modelu LE40B650: "Funkcja CI+ odnosi się wyłącznie do modelu LE********P"
Więc jeśli masz w oznaczeniu modelu na końcu literkę P, to będzie wszystko śmigało :)


Dzięki za info :p teraz wiem na czym stoję
 

C7_4K

New member
Witam,
posiadam tv b650, T-CHL7DEUC-2005.0
wcześniej miałem softa wyższego, cofnąłem za pomocą
Force_firmwar e_back_.28FFB.29
I wszystko OK.
PVR 3.1 uruchamia się.
Ale mam problem, przesiedziałem na forum dość czasu (nie wiem dlaczego ale nie które strony z tego wątku przekierowują mnie na inny:/), ale nie udało mi się znaleźć jakiejkolwiek instrukcji jak sprawić by aplikacje uruchamiały się przy starcie TV.
Prosiłbym o pomoc z tym.
Będę wdzięczny za łopatologiczną instrukcję.

Znalazłem wiki.samygo.tv/index.php5/How_to_enable_Advanced_mode_startup_script#Add_Auto_Start_Scripts
ale tego nie rozumiem :/
tzn ?? czego nie rozumiesz ??
 

C7_4K

New member
kurcze ja tez szukałem jak zrobić żeby automatycznie ładowało PVR+ i to co znalazłem na samygo trochę dla mnie nie zrozumiałe. Wolał bym po polsku. U nas na forum nie znalazłem, przydał by się jakiś poradnik. Szkoda, żę nikt nie zamieścił w pdfie od programu opisu.
Jak ktoś ma krok po koku jak to zrobić będę wdzięczny:)

Aplikacja PVR+ GENIALNA!!!
musisz mieć przerobiony firmware
 

jurek0

New member
Czy po wyszukaniu automatycznym kanałów (cyfrowe) można zbędne (radio i zakodowane) programy usunąć w taki sposób żeby nie były pokazywane w przewodniku (guide)?
Na tę chwilę mam skasowane - poszarzone w chlist ale pokazywane w guide i tak.

Z innej beczki - wypłynął temat autostartu PVR+. Też chciałbym zrobić w tv modyfikację firmware ale trochę się cykam. Może jednak ktoś kto przeszedł taką ścieżkę po trochę opisałby kroki - wiadomo jest opis na wiki samygo. Ale żywe słowo człowieka doświadczonego to co innego ;).
--
jureko
 

sam650

New member
poprawianie audio

kurcze ja tez szukałem jak zrobić żeby automatycznie ładowało PVR+ i to co znalazłem na samygo trochę dla mnie nie zrozumiałe. Wolał bym po polsku. U nas na forum nie znalazłem, przydał by się jakiś poradnik. Szkoda, żę nikt nie zamieścił w pdfie od programu opisu.
Jak ktoś ma krok po koku jak to zrobić będę wdzięczny:)

Sęk w tym, że opisanie tych spraw nie jest łatwe tak aby trafiło do "przechodnia". Temat dręczy mnie już od dawna i mam pewien zamysł w tej materii. Jednak absolutne minimum, to sflashowanie telewizora zmodyfikowanym firmware (czyli wgranie nieautoryzowanego przez Samsung oprogramowania). Obecnie nie znamy innej metody aby w ogóle umożliwić jakiekolwiek automatyczne akcje przy włączaniu TV. Później dochodzą 2 czynności: 1) wgranie aplikacji do pamięci TV, 2) wywołanie jej w skrypcie autostartu. Jeśli jest opis w innym języku, można wspomóc się tłumaczem z Google (mając jednak oryginalny tekst przed oczami, bo tłumaczenia bywają zmyłkowe).

Inny temat: brak dźwięku nagrań z PVR+ odtwarzanych w MediaPlay na TV. Jesteśmy na tropie, co trzeba zrobić aby nagrania się odtwarzały. Funkcjonalność ma wprowadzić PVR+ 4.0. Zanim się pojawi mam prośbę do chętnych, aby przetestowali konwerter nagrań (plików TS).

Obsługa programu jest banalna: programik działa pod Windows i wywołuje się go z wiersza poleceń (cmd) następująco:

Kod:
tsfix.exe nagranie_zrodlowe.ts nagranie_wynikowe.ts

Powstały plik TS powinien się odtwarzać w TV. Jeśli jest inaczej, bardzo proszę o przesłanie próbki (np. 10-20 sekund nagrania wrzucić gdzieś do sieci i podać link). Dzięki.

Programik jest do zgrania stąd (odpakować przed użyciem):
tsfix.zip
 

esp

New member
Witam ,mam wersje oprogramowania T-CHL7DEUC-300.1 podłączyłem net do B650 coś mi się zaktualizowało mam parę aplikacji min. youtube ,pogode, wiadomości gazeta i giełde .
Czytam ten wątek ale niestety połowę stron albo się nie wyświetla albo przerzuca na inną stronę a chodzi mi oczywiście o więcej aplikacji , gdzie je szukać? Jakiś IPLEX czy IPLA czy TVNplayer? Czy dogrywanie coś nie „firmowego” nie spowoduje problemów na tym TV, bo jak to jest trudne czy może uszkodzić to czy warto ryzykować , mam jeden TV i żona nie była by zadowolona.
Proszę o jakieś wskazówki czy linki.
 

dervish

New member
Witam,

Ostatnio próbowałem odtworzyć na moim B650 (T-CHL7DEUC-2005.0) przez DLNA ( przy użyciu firmowego PC Share Manager)
film w formacie mkv o pojemności 6G

Oto jego parametry:
========================================
Nazwa pliku: The Hobbit An Unexpected Journey 2012 BluRay 720p DTS x264.mkv
ID filmu: 53ac69083f22e1469c12c7fe70351def

Rozmiar pliku: 6.553 GiB (7035999054 bajtów)
Czas trwania: 02:49:37.110 (10177110 ms)
Ogólne bitrate pliku: 5 531 Kbps
Format: Matroska

Video FPS: 23.976
Video kodek:
Video bitrate: 4 020 Kbps
Video rozdzielczość: 1280x536
Video rozmiar: 4.63 GiB (71%)
Video proporcje obrazu: 2.40:1

Audio format: DTS
Audio format wynik: Digital Theater Systems
Audio bitrate: 1 510 Kbps
Audio liczba kanałów: 6
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution: 24 bits
Audio rozmiar: 1.79 GiB (27%)
========================================

Video odtwarza się poprawnie i na tym koniec.
Dźwięku nie odtwarza bo nieobsługiwany kodek. Prawdopodobnie trzeba by przekodować ścieżkę dźwiękową na format AC-3.

Największym problemem jest, że nie chce odtwarzać napisów ani w wersji srt ani microDVD (film w wersji anglojezycznej), bo nawet jezeli poradzę sobie z przekodowaniem dźwięku to i tak praca pójdzie na marne jeżeli nie da się uruchomić napisów.

Trochę mnie to zdziwiło, bo podczas odtwarzania innych filmów mkv w formacie Matroska nie ma problemów z odtwarzaniem napisów
(oczywiscie film i plik z napisami maja takie same nazwy).

Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?
Czy winić za ten stan rzeczy należy duży rozmiar filmu przekraczający 6GB ?

A przy okazji, macie jakiś prosty i szybki sposób na przekodowanie dźwięku z DTS na AC-3 bez ingerowania w ścieżkę video?
 
Ostatnia edycja:

dervish

New member
Witam,

Ostatnio próbowałem odtworzyć na moim B650 (T-CHL7DEUC-2005.0) przez DLNA ( przy użyciu firmowego PC Share Manager)
film w formacie mkv o pojemności 6G ...

... A przy okazji, macie jakiś prosty i szybki sposób na przekodowanie dźwięku z DTS na AC-3 bez ingerowania w ścieżkę video?

Problem z dźwiękiem DTS rozwiązął sie samoistnie po uruchomieniu aplikacji SAMMY GO DCA.

Nadal istnieje problem z odtwarzaniem napisów które w żaden sposób nie chcą się pojawić.

Jakieś sugestie rozwiązania?
 

sam650

New member
Czy bezpośrednio z USB odtwarza napisy, a jedynie z DLNA nie? Jeśli z USB też nie działają, to zapewne napisy mają jakiś feler i wówczas dobrze będzie je porównać z jakimiś napisami, które działają poprawnie. Testowo proponuję wręcz podstawić inny, sprawdzony plik z napisami od innego filmu. Oczywiście warto też sprawdzić czy napisy nie zostały wyłączone (opcja Tools).
 
Do góry