Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Turrambar

New member
Witam.
Posiadam Samsung LE32B550 z firmware 2008.
Znalazłem kanały cyfrowe telewizji naziemnej (chyba tak to się nazywa) dostępne w moim regionie.
Niestety wystąpił pewiem problem z dźwiękiem.
Dźwięk znika gdy na kanale TV6 są nadawane programy typu: "you can dance - amerykańska wersja". Widać wtedy jedynie napisy, obraz jest wyświetlany, natomiast dźwięk pojawia się tylko podczas reklam. Zmiana ściężki dźwiękowej nie pomaga.
Czy istnieje jakieś rozwiązanie?
Proszę o pomoc.
Jeśli problemu nie można rozwiązać, to chociaż proszę o pomoc w zrozumieniu przyczyn.
pozdrawiam
Darek
 

miroslawp

New member
Witam,
Mam problem z aplikacją ControlCenter v0.1, używałem jej przez dość długo. Ale coś musiałem namieszać i teraz jak próbuję montować zasoby pc albo uruchomić FTP, dostaję komunikat: "sg:/dtv/usb/sda1/TV/SamyGo: not found".
Czy ktoś wie co może być problemem??Czy brakuje czegoś w strukturze katalogów TV?? Jeśli tak to czy mogę to jakość naprawić??
 

roberto369

New member
Mam pytanie odnośnie 100 Hz, jakie oferuje nasz telewizor. Mianowicie, po podłączeniu dekodera przez HDMI i wybierając pozycję info na pilocie, mam informację, którą przedstawiłem na poniższym obrazku. O co chodzi? Mam w ustawieniach obrazu włączoną obsługę 100 Hz. To normalne?
 

Attachments

  • IMAG0576.jpg
    IMAG0576.jpg
    698,5 KB · Wyś: 152

Firel246

New member
Można nagrać obraz TV na dysk przenośny?
Wiem, że da się nagrywać kanały, ale czy da się np. obraz z HDMI?
 
Ostatnia edycja:

Rambo72

New member
Mam pytanie odnośnie 100 Hz, jakie oferuje nasz telewizor. Mianowicie, po podłączeniu dekodera przez HDMI i wybierając pozycję info na pilocie, mam informację, którą przedstawiłem na poniższym obrazku. O co chodzi? Mam w ustawieniach obrazu włączoną obsługę 100 Hz. To normalne?

Wszystko jest ok.To sygnał na wyjściu z dekodera:???:
 

roberto369

New member
Super w takim razie. Dzięki wielkie!

A na jaką pozycję ustawić tryb 100 Hz? Oglądam głównie mecze, filmy i wiadomości. Nie chcę co chwila przestawiać.
 

Dano81

New member
NetPlayerB

Witam,
Widzę że coraz więcej można wycisnąć z naszych tv.

Jakiś czas temu było w tym temacie na temat odtwarzacza NetPlayerB, nawet można znależć a stronie samygo z zakłądce widzety, oraz na chomiku u użytkownika legalne_gps ?

Czy komuś udało się uruchomić inne stacje poza Dance TV, jakieś inne polskie stacje TV, radiiowe, czy zagraniczne jak BBC i player, ITV iplayer.....( oczywiście żeby działały BBC Iplayer czy ITV player musimy mięc VPN serwer z UK IP)
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Mam pytanie odnośnie 100 Hz, jakie oferuje nasz telewizor. Mianowicie, po podłączeniu dekodera przez HDMI i wybierając pozycję info na pilocie, mam informację, którą przedstawiłem na poniższym obrazku. O co chodzi? Mam w ustawieniach obrazu włączoną obsługę 100 Hz. To normalne?
Tak normalne, to jest informacja o sygnale wejściowym. Ten telewizor nie ma 100Hz odświeżania, tylko sztucznie podbija jakość obrazu żeby wyglądało jak 100Hz.
Wałkowaliśmy to już z milion razy w tym wątku.
Można nagrać obraz TV na dysk przenośny?
Wiem, że da się nagrywać kanały, ale czy da się np. obraz z HDMI?
Nie, tylko z naziemnej telewizji cyfrowej i cyfrowej kablówki przez złącze CI.
 

roberto369

New member
Tak normalne, to jest informacja o sygnale wejściowym. Ten telewizor nie ma 100Hz odświeżania, tylko sztucznie podbija jakość obrazu żeby wyglądało jak 100Hz.
Wałkowaliśmy to już z milion razy w tym wątku.

Nie, tylko z naziemnej telewizji cyfrowej i cyfrowej kablówki przez złącze CI.

Rozumiem. Na jaką pozycję zatem ustawić tryb 100 Hz?
 

januszkop

New member
Jesli jest ktos zainteresowany gotowym archiwum do obslugi CD mozna go znalezc pod linkiem
http://www.free.of.pl/n/norbid/obrazki/MountEjectCD.zip
Wystarczy rozpakowac do katalogu GAME
Pierwsze uruchomienie montuje CD, kolejne otwiera tacke, kolejne montuje CD itd.

Zawartosc CD/DVD znajduje sie w katalogu DVD na dysku z jakiego został uruchomiona aplikacja.
witaj
zainstalowałem to oprogramowanie.
Gratulacje i podziękowanie za wkład pracy.
Czy jest jakiś sposób na MENU płyty DVD - czy można wybierać poszczególne składniki filmu z pozycji MENU?
 

nobange

New member
Program do obsługi CD/DVD pozwala tylko, aby TV "widział" zawartość płyty CD/DVD tak jak zawartość pendrive. Nasz TV nie obsługuje menu DVD, jednak zripowane VOB-y (nie zakodowane) można obejrzeć. Menu tylko przez stacjonarny odtwarzacz DVD.
 
Ostatnia edycja:

rybka2323

New member
Pobrałem ostatnio z Android Market na swój telefon aplikacje Samsung Remote, która zamienia aparat na pilot do naszych samsungów. Program ten obsluguje oczywiście telewizory B650 series ale :

" Sprawdź czy bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania lub 'Remote Control' jest włączona w ustawieniach telewizora. "

Wie ktoś jak to sprawdzić??
 

mgreta36

New member
To mam na mysli, ze nie czytasz forum. Juz kilka miesiecy masz konto na forum a nie przeczytales/poznales postow forumowicza moras86. W stopce ma linki do strony z dodatkami do naszego TV :) Wielu z nas mialo takie problemy.

Do rzeczy... Tu http://samygo.ugu.pl/pliki/lista/ masz stronke z dodatkami. Znajdziesz tu Remote LAN Control - sciagnij, wgraj do TV - odpal i z telefonu z app SamyGo Remote znajdziesz wtedy swoj TV /jak nie to podasz IP na "szywno"/

Jak wgrac do TV tez jest na forum...
 
Ostatnia edycja:

zabekmj23

New member
Witam
Jestem uzytkownikiem B651 37' i mam problem jak wgrac z aplikacje samygo_dca_0_3_bin.tar probowalem z pena ale tv nie widzi tej aplikacji.Wczesniej oczywiscie przegladnalem temat ale jakos nie znalazlem odp na to pytanie.Chciałbym cieszyc sie dzwiekiem w formacie DTS a jestem całkowitym laikiem w tych sprawach.Prosze o pomoc.Moze byc na pm jesli ktos bylby tak mily i wytłumaczyl krok po kroku co zrobic.
Pozdrawiam Michał
 
Do góry