Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Credens

New member
Credens, dzieki za pomoc a wiesz moze o co chodzi z tym calem header removal compression for audio and video tracks. Czy to nie pogarsza jakosci po odznaczeniu tego?
Nie ma to zadnego negatywnego wplywu na jakosc pliku.W zwiazku z tematem (kompresja nagłówka,Header Stripping),mozna zerknac na te linki:

MKVToolnix 4.2 dla WD TV Live – wersja alternatywna usuwająca nagłówki kompresji | Szkiełko i oko

Emitel • Zobacz wątek - LV6T MPVR4

Moze sie zdarzyc i tak,ze w/w czynnosci nie pomoga,wtedy nalezy zdemuxowac plik w np. MKVcleaver lub tsmuxer wyciagajac video i audio osobno,czyli h264 i ac3,dts itp i wtedy dopiero zmuxowac w mkvmerge,pamietajac aby w zakladce: format specific options,dla pliku video zaznaczyc wlasciwy fps,program domyslnie ustawia 25 klatek,wiec dla 23,976 nalezy wybrac: 24000/1001.
 
Ostatnia edycja:

baasior

New member
Nie ma to zadnego negatywnego wplywu na jakosc pliku.W zwiazku z tematem (kompresja nagłówka,Header Stripping),mozna zerknac na te linki:

MKVToolnix 4.2 dla WD TV Live – wersja alternatywna usuwająca nagłówki kompresji | Szkiełko i oko

Emitel • Zobacz wątek - LV6T MPVR4

Moze sie zdarzyc i tak,ze w/w czynnosci nie pomoga,wtedy nalezy zdemuxowac plik w np. MKVcleaver lub tsmuxer wyciagajac video i audio osobno,czyli h264 i ac3,dts itp i wtedy dopiero zmuxowac w mkvmerge,pamietajac aby w zakladce: format specific options,dla pliku video zaznaczyc wlasciwy fps,program domyslnie ustawia 25 klatek,wiec dla 23,976 nalezy wybrac: 24000/1001.


No właśnie ,napisałem dzięki ale ogólnie to nie pomogło dalej filmy sie nie wł. Ale kurde zeby obejrzec film z tego co widze to trza kupe rzeczy zrobic. To juz chyba lepiej zgrac 720p ale zwyklego avi ,tylko znowu szkoda jakosci:)
 

baasior

New member
Z drugiej strony wiadomo ze coraz wiecej ludzi oglada filmy przez tv a nie na kompach. Po co robia te filmy w ten sposob jak by nie dalo sie po staremu i nie bylo by problemu:)
 

zapisek

New member

baasior

New member
Wiekszosc filmow po usunieciu naglowka Header Stripping dziala ale nie wiem dlaczego niektore nie i co z tym zrobic. Np ten:

Complete name : H:\FILMY\Och Karol 2 mer\Och.Karol.2.2011.PL1080p.BluRay.x264.AC3-ToneDiary .mkv
Format : Matroska
File size : 6.55 GiB
Duration : 1h 43mn
Overall bit rate : 9 092 Kbps
Encoded date : UTC 2011-05-28 09:05:21
Writing application : mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') built on Oct 31 2010 21:52:48
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 6 frames
Format settings, GOP : M=1, N=25
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 43mn
Bit rate : 8 669 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.167
Stream size : 6.10 GiB (93%)
Writing library : x264 core 114 r1924 08d04a4
Encoding settings : cabac=1 / ref=6 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=16 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8669 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=20000 / vbv_bufsize=25000 / nal_hrd=none / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language : English
 

Credens

New member
Ale kurde zeby obejrzec film z tego co widze to trza kupe rzeczy zrobic.
Bez przesady,max. kilkanascie minut przy wyciaganiu sciezek

Wiekszosc filmow po usunieciu naglowka Header Stripping dziala ale nie wiem dlaczego niektore nie i co z tym zrobic. Np ten:

Complete name : H:\FILMY\Och Karol 2 mer\Och.Karol.2.2011.PL1080p.BluRay.x264.AC3-ToneDiary .mkv
Format : Matroska
File size : 6.55 GiB
Duration : 1h 43mn
Overall bit rate : 9 092 Kbps
Encoded date : UTC 2011-05-28 09:05:21
Writing application : mkvmerge v4.4.0 ('Die Wiederkehr') built on Oct 31 2010 21:52:48
Writing library : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 6 frames
Format settings, GOP : M=1, N=25
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 43mn
Bit rate : 8 669 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.167
Stream size : 6.10 GiB (93%)
Writing library : x264 core 114 r1924 08d04a4
Encoding settings : cabac=1 / ref=6 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=8 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=16 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=8669 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=20000 / vbv_bufsize=25000 / nal_hrd=none / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Language : English
Pozostaje tylko wyciagniecie sciezek przez MKVcleaver i mux w mkvmerge.Nie podales info z media o sciezce audio,tam tez moze byc pies pogrzebany.
 

Credens

New member
Tylko jakich sciezek ,co mam obraz skasowac?:)
przyklad,klik>>extract tracks,a pozniej mux w mkvmerge z wlasciwym fps (patrz wyzej)
7JfjR.jpg
 

rybka2323

New member
Czemu napisy do filmu oglądanego przez Serviio są totalnie asynchroniczne z samym filmem?? Gdy puszczę ten sam film na kompie z tymi samymi napisami nie ma takiego problemu! Wiecie co z tym zrobić?? Jak skutecznie i bezproblemowo oglądać filmy przez DLNA? ;o
 

roberto369

New member
Czemu napisy do filmu oglądanego przez Serviio są totalnie asynchroniczne z samym filmem?? Gdy puszczę ten sam film na kompie z tymi samymi napisami nie ma takiego problemu! Wiecie co z tym zrobić?? Jak skutecznie i bezproblemowo oglądać filmy przez DLNA? ;o

Używaj napisów w formacie .srt a wszystko będzie działać poprawnie.
 

roberto369

New member
Oczywiście, że używam napisów w formacie SRT. Serviio innych nie widzi! Tylko, że te same napisy SRT u mnie działają tylko na kompie. Gdy odpale DLNA napisy sie rozjeżdżają :(

W takim razie, nie jestem w stanie Ci pomóc. Sam dzisiaj oglądałem film, gdzie poprzez DLNA napisy były źle dopasowane, ale już podczas odtwarzania z USB było wszystko OK. Nie mam pojęcia, od czego to zależy.
 

lesio7

New member
mam le37b650 od kilku dni telewizor nie potrafi połączyć się z dyskiem 100GB tzn zaczyna kręcić talerzami a po chwili się rozłącza i tak w kółko. Najlepsze jest to że w czasie tego procesu zawiesza mi sygnał idący przez kartę conax cyfrowej telewizji kablowej i mam stop klatkę (na ekranie sygnał zakodowany). Muszę włączyć i wyłączyć telewizor aby działała kablówka. Pen 8GB działa bez problemu. Podłączany był inny dysk i jest to samo. Dysk podłączony do kompa działa. Może ktoś się z tym spotkał z góry dzięki za podpowiedzi
 

lesio7

New member
mam le37b650 od kilku dni telewizor nie potrafi połączyć się z dyskiem 100GB tzn zaczyna kręcić talerzami a po chwili się rozłącza i tak w kółko. Najlepsze jest to że w czasie tego procesu zawiesza mi sygnał idący przez kartę conax cyfrowej telewizji kablowej i mam stop klatkę (na ekranie sygnał zakodowany). Muszę włączyć i wyłączyć telewizor aby działała kablówka. Pen 8GB działa bez problemu. Podłączany był inny dysk i jest to samo. Dysk podłączony do kompa działa. Może ktoś się z tym spotkał z góry dzięki za podpowiedzi
 

myszonokr

New member
Hej.
mam mały problem z 32B650 (stare oprogramowanie). lubię przeglądać zdjęcia po przez Media Player z TV, mam je zgrane na dysk twardy WD500G. niestety zdjęcia w folderze sie mieszają, nie są po kolei do tego nie obraca ich jak są zrobione w pionie. czy macie tez taki problem, czy po prostu te typy tv tak mają, a może jest na to jakaś rada?
 

lesio7

New member
jesli to dysk 2.5cala to podepnij do dwoch USB, (zasilanie z dwoch portow), albo przez osobno zasilany hub USB

próbowałem ale nie działa. Myślę o zgłoszeniu do serwisu bo wygląda to tak jakby od czasu zamontowania karty conax do dekodowania cyfrówki zmniejszyło się na porcie usb zasilanie poczekam jeszcze trochę może ktoś miał coś podobnego
 

lesio7

New member
a nie możesz wyciągnąć modułu i sprawdzić wtedy dysku???

po wyciągnięciu modułu jest tak samo tylko tyle ze na analogowej telewizji nic się nie dzieje tzn obraz się nie zatrzymuje a dysk co chwile wchodzi na obroty i się zatrzymuje, czasami nie wejdzie nawet na obroty. Czasami załapie wyskoczy na ekranie media p i gaśnie tak jak gdybym go wyciągnął z gniazda na "żywca" w trakcie gdy szczytuje dane i tak w koło, gaśnie i się zapala nie starcza mu chyba prądu na dalszą normalna pracę, a jak włożę pen to chodzi normalnie. Miałem inny dysk i robi to samo a więc chyba wadliwy dysk odpada
 
Do góry