Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

rybka2323

New member
Możecie oglądać filmy w 720p. z kodekiem audio DTS przez PC Share Manager?

Przejrzałem całe forum, zrobiłem jak należało. Sformatowałem Pendriva FAT32, wgrałem SamyGO DCA 0.3, skopiowałem na dysk TV. Całość znalazła się w folderze "Dla dzieci", były tam dwa pliki SamyGO DCA oraz SamyGO DCA for CIP. Po uruchomieniu SamyGO DCA ukazał się czarny ekran i nic nie można było z nim zrobić, dopiero odlaczenie od pradu TV wyłączyło go. A po uruchomieniu SamyGO DCA for CIP wyskoczył komunikat "Odmowa dostepu"...


A gdy odpalam film z DTS nadal wyskakuje komunikat o nieobsługiwanym kodeku :( POMOCY!!!

Korzystanie z DLNA bez możliwości odpalenia DTS mija się z celem, bo każdy film w wysokiej rozdzielczości posiada ten kodek audio!
 

symp

New member
Witam. Szukajka w tym temacie nie znalazła albo źle interpretuje problem, a więc chodzi o odtwarzanie filmów poprzez sieć. Dotąd filmy wrzucałem na pena i chodziły bez zarzutów. Dziś postanowiłem uruchomić DLNA, po wielu mękach jednak się udało. Poprzez SAMSUNG PC Share Manager powrzucałem filmy ale przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek wyskakuje mi komunikat "nieobsługiwany format...." a jak wspomniałem to te filmy mogę wrzucić na pen i przez usb pójdą. Połączenie modem upc - router - telewizor po kablu i laptop po wifi. Telewizor widzi ikonki filmów (tzn screen z filmu). Jakie jest rozwiązanie tego problemu ? Pozdrawiam
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Możecie oglądać filmy w 720p. z kodekiem audio DTS przez PC Share Manager?

Przejrzałem całe forum, zrobiłem jak należało. Sformatowałem Pendriva FAT32, wgrałem SamyGO DCA 0.3, skopiowałem na dysk TV. Całość znalazła się w folderze "Dla dzieci", były tam dwa pliki SamyGO DCA oraz SamyGO DCA for CIP. Po uruchomieniu SamyGO DCA ukazał się czarny ekran i nic nie można było z nim zrobić, dopiero odlaczenie od pradu TV wyłączyło go. A po uruchomieniu SamyGO DCA for CIP wyskoczył komunikat "Odmowa dostepu"...


A gdy odpalam film z DTS nadal wyskakuje komunikat o nieobsługiwanym kodeku :( POMOCY!!!

Korzystanie z DLNA bez możliwości odpalenia DTS mija się z celem, bo każdy film w wysokiej rozdzielczości posiada ten kodek audio!
Jak przejrzałeś całe forum to wiesz pewnie że musisz mieć starszy fw w tv, na nowym nie pójdzie.
Ja korzystam z v0.2 Download SamyGO from SourceForge.net i mam to skopiowane do folderu GRY w tv, działa bez problemu z SamyGO all extension i serwerem samba. Z DLNA nie korzystam bo za wolne. Polecam mimo wszystko poświęcić 30min na przekonwertowanie DTS do AC3 w szczególności jeżeli mamy jakieś kino domowe.

Witam. Szukajka w tym temacie nie znalazła albo źle interpretuje problem, a więc chodzi o odtwarzanie filmów poprzez sieć. Dotąd filmy wrzucałem na pena i chodziły bez zarzutów. Dziś postanowiłem uruchomić DLNA, po wielu mękach jednak się udało. Poprzez SAMSUNG PC Share Manager powrzucałem filmy ale przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek wyskakuje mi komunikat "nieobsługiwany format...." a jak wspomniałem to te filmy mogę wrzucić na pen i przez usb pójdą. Połączenie modem upc - router - telewizor po kablu i laptop po wifi. Telewizor widzi ikonki filmów (tzn screen z filmu). Jakie jest rozwiązanie tego problemu ? Pozdrawiam
Podejrzewam że firewall nie chce cię przepuścić.
 

symp

New member
Kurcze, już myślałem że to to, ale niestety, wyłączyłem zaporę Windowsa, wyłączyłem ochronę noda32 ale dalej to samo :( Jakieś inne sugestie bo już rozkładam ręce :((((
 

rybka2323

New member
Jak przejrzałeś całe forum to wiesz pewnie że musisz mieć starszy fw w tv, na nowym nie pójdzie.
Ja korzystam z v0.2 Download SamyGO from SourceForge.net[/url] i mam to skopiowane do folderu GRY w tv, działa bez problemu z SamyGO all extension i serwerem samba. Z DLNA nie korzystam bo za wolne. Polecam mimo wszystko poświęcić 30min na przekonwertowanie DTS do AC3 w szczególności jeżeli mamy jakieś kino domowe.

Pobrałem SamyGo z twojego linka i wszystko działa.!

DZIEKI!!
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
Kurcze, już myślałem że to to, ale niestety, wyłączyłem zaporę Windowsa, wyłączyłem ochronę noda32 ale dalej to samo :( Jakieś inne sugestie bo już rozkładam ręce :((((
Zostaje już tylko konfiguracja routera, spróbuj podłączyć kompa i tv kablem lan, przypisz adresy ręcznie (było w tym wątku) i zobaczysz czy będzie działać. Ewentualnie spróbuj ściągnąć inną wersję PCShare, ja używałem tej dostarczonej na płycie, chyba 2.0 i działała bez problemu z dodanymi wyjątkami do firewalla eset, zaprzestałem używania dlna na rzecz SamyGO AllExtensions, teraz mogę udostępniać foldery w windzie i oglądać na tv.
 

symp

New member
Zanim zacznę bawić się w kable i ręczne przypisywanie to powiedzcie czy to pomoże bo sprawdziłem czy jak dodam zdjęcia czy będzie działać to okazało się że zdjęcia wczytuje normalnie i idzie je przeglądać a jeśli byłby jakiś problem z routerem to chyba tyczy się to czy zdjęć czy filmów jednakowo. Po drugie widzę miniaturki tych filmów.
Zainstalowałem ps3 i jest identycznie a więc raczej chyba nie ma sensu ściągać również innej wersji pcshare . Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie i spróbuje ominąć router (nie jetem specem dlatego chciałem uniknąć takich rozwiązań :) )
 

kwasior21

New member
Zanim zacznę bawić się w kable i ręczne przypisywanie to powiedzcie czy to pomoże bo sprawdziłem czy jak dodam zdjęcia czy będzie działać to okazało się że zdjęcia wczytuje normalnie i idzie je przeglądać a jeśli byłby jakiś problem z routerem to chyba tyczy się to czy zdjęć czy filmów jednakowo. Po drugie widzę miniaturki tych filmów.
Zainstalowałem ps3 i jest identycznie a więc raczej chyba nie ma sensu ściągać również innej wersji pcshare . Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie i spróbuje ominąć router (nie jetem specem dlatego chciałem uniknąć takich rozwiązań :) )

To jeszcze zainstaluj Serviio bo to chyba najlepszy progz z wyzej wymienionych. Rozne mialem problemy ale on je rozwiazal.Pozdro.
 

symp

New member
Serviio to samo, myślę że program nie jest temu winien. Zapory czy router chyba też nie :/
Dodane do pc share mp3 jpg avi, w telewizorze wszystkie pliki widzę, muzykę mogę puścić, zdjęcia oglądać ale jakikolwiek film to wyskakuje nieobsługiwany.... :(:?:confused:

No i się mi przypadkowo udało :) Może ktoś wyjaśni. Po wejściu w telewizorze na serwer PS3 i w "movie" mam ikonki filmów ale tu (czego nie ma w PC Share) jest przed filmami folder "TRANSCODE" z jakimiś krzaczkami przed i po. Po wejściu na niego nagle wszystkie filmy porządkują się w osobne foldery o nazwach filmów a w środku każdego jest folder z filmem plus 2 jakieś inne pliczki. Wchodząc w poszczególne foldery bez problemu uruchamiam film :)
 
Ostatnia edycja:

rybka2323

New member
Jak przejrzałeś całe forum to wiesz pewnie że musisz mieć starszy fw w tv, na nowym nie pójdzie.
Ja korzystam z v0.2 Download SamyGO from SourceForge.net[/url] i mam to skopiowane do folderu GRY w tv, działa bez problemu z SamyGO all extension i serwerem samba. Z DLNA nie korzystam bo za wolne. Polecam mimo wszystko poświęcić 30min na przekonwertowanie DTS do AC3 w szczególności jeżeli mamy jakieś kino domowe.

Hmmm pobrałem SamyGo z Twojego linka i wszystko działało. Mogłem normalnie ogladać filmy z DTS audio. Do dzisiaj!! Przed chwilą próbowałem obejrzeć film i wyskakuje komunikat "nieobsługiwany kodek audio". Pomyślałem, że to może wina filmu, ale NIE! Odpaliłem film, który ogladałem jeszcze 2 dni temu i również nie działa.


Gdy ponownie próbuje odpalić SamyGo z folderu "Dla Dzieci" pokazuje mi się czarny ekran, z którym nic nie można zrobić (dopiero odlaczenie tv od pradu wyłaczy mi mojego samsunga).

Pomóżcie!! Co zrobić by móc ogladać filmy z DTS ;(
 

myszonokr

New member
Hej.
mam mały problem z 32B650 (stare oprogramowanie). lubię przeglądać zdjęcia po przez Media Player z TV, mam je zgrane na dysk twardy WD500G. niestety zdjęcia sie mieszają, nie są po kolei do tego nie obraca ich jak są zrobione w pionie. czy macie tez taki problem, czy po prostu te typy tv tak mają, a może jest na to jakaś rada?
 

rybka2323

New member
Hmmm pobrałem SamyGo z Twojego linka i wszystko działało. Mogłem normalnie ogladać filmy z DTS audio. Do dzisiaj!! Przed chwilą próbowałem obejrzeć film i wyskakuje komunikat "nieobsługiwany kodek audio". Pomyślałem, że to może wina filmu, ale NIE! Odpaliłem film, który ogladałem jeszcze 2 dni temu i również nie działa.


Gdy ponownie próbuje odpalić SamyGo z folderu "Dla Dzieci" pokazuje mi się czarny ekran, z którym nic nie można zrobić (dopiero odlaczenie tv od pradu wyłaczy mi mojego samsunga).

Pomóżcie!! Co zrobić by móc ogladać filmy z DTS ;(


Nikt nie potrafi mi powiedzieć dlaczego nie mogę ogladać filmów z DTS?
 

kwasior21

New member
Dlaczego ludzie sobie tak zycie utrudniaja to sam nie wiem. Instalnij Serviio i ogien po dlna albo poswiec 15-20 min na konwersje do ac3 i po klopocie.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

baasior

New member
Witam
Wiem że był już wałkowany temat mkv ale problem pojawił się znowu. Zauważyłem że coraz więcej filmów robiona jest mkvmerge powyżej 4. Wczesniej wystarczyło zrobić go jakims mkvmerge ponizej 4 ale teraz to nie pomaga i pomimo dzialan dalej pisze nieobslugiwany format video. czy ktos wie w czym problem oraz jak go naprawic, bo zaniedlugo nie bedziemy mogli ogladac polowy filmow?.
Z gory dziekuje
 

Credens

New member
Witam
Wiem że był już wałkowany temat mkv ale problem pojawił się znowu. Zauważyłem że coraz więcej filmów robiona jest mkvmerge powyżej 4. Wczesniej wystarczyło zrobić go jakims mkvmerge ponizej 4 ale teraz to nie pomaga i pomimo dzialan dalej pisze nieobslugiwany format video. czy ktos wie w czym problem oraz jak go naprawic, bo zaniedlugo nie bedziemy mogli ogladac polowy filmow?.
Z gory dziekuje

Podpis prawde Ci powie ;)
 
Ostatnia edycja:

tresor

New member
Witam, wiem ze jest temat o audio jest w innym dziale , ale czy moze ktos z was uzywa jakiegos zestawu 2.1 do B650 i mógłby cos polecic , znudziło mis ie juz ogl. z glosnikow telewizora , a na kino nei mam miejsca - mały pokoj. Dzieki za odpowiedzi.
 

baasior

New member
Credens, dzieki za pomoc a wiesz moze o co chodzi z tym calem header removal compression for audio and video tracks. Czy to nie pogarsza jakosci po odznaczeniu tego?
 
Do góry