Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

sirtrotyl

New member
pobrałem

Widget RMF24: Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: RMF24_myca.rar

Widget TVN24: Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: TVN24_myca.rar

ALE JAK TO WGRAĆ I ZAINSTALOWAĆ W tv???????????

Przyłączam się do pytania - jak to zainstalować i uruchomić w TV ??
Trzeba mieć własny serwer aby to działało ? To nie lepiej od razu w przerobionym widgecie podać nazwę serwera i niech się automatycznie tam loguje i pobiera ???? Będzie o wiele prościej.

Sprawdał ktoś czy trick z widgetami posany na stronie TvWidget.pl zadziała na serii B ??


I na koniec na pocieszenie odpowiedź Samsunga na moje pytanie związane z nowymi widgetami - głównie Ipla, na której mi bardzo zależy:



Szanowny Kliencie


W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Nowe widgety przeznaczone są tylko i wyłącznie do telewizorów z tego
roku(seria C) w Pana modelu TV nie będą odne dostępne i jest to cecha
użytkowa Pana telewizora.
Lista kompatybilnych urządzeń z nowymiwidgetami zamieszczona jest na
naszej stronie internetowej New URL
podaje link:
SAMSUNG Internet@TV

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
------------------------------------------------------------
Konsultant: Michalak Dariusz
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Tel.: 0 801 1SAMSUNG
0 801 172 678 (pon.-pt. 8-19, sob. 8-16)
Fax: 0 22 87 44 250
Witryna: New URL
 

half269

New member
pobralem pewna pozycje ktora ma dziek DTS i AC3 5.1 , jak wymusic na TV B650 zeby dziwek odtwarzal w AC3 5.1 ?

niestety ale bedzie trzeba zastosowac przerobke
najlepiej mkvtoolnix
i masz dwie mozliwosci
jako pierwszy dzwiek czyli domyslny dasz ac3 albo calkowicie wytniesz dts
polecam calkowicie wyciac dts bo z dwoma dzwiekami film klatkuje a jak zostawisz tylko ac3 bedzie smigal spoko

tutaj link do progsa
Mkvtoolnix 4.3.0 download - Pobierz najnowszą wersję - CDRinfo.pl
 

moras86

New member
Audio Stream Switcher v0.2

pobralem pewna pozycje ktora ma dziek DTS i AC3 5.1 , jak wymusic na TV B650 zeby dziwek odtwarzal w AC3 5.1 ?
Możesz użyć aplikacji Audio Stream Switcher uruchamianej z menu Content Library. Po jej uruchomieniu film powinien przy włączeniu wybrać dźwięk AC3, ewentualnie za pomocą Czerwonego klawisza zmień ścieżkę. Program przydatny również, gdy film posiada ścieżki dźwiękowe w kilku językach.
 

szuineg

New member
niestety ale bedzie trzeba zastosowac przerobke
najlepiej mkvtoolnix
i masz dwie mozliwosci
jako pierwszy dzwiek czyli domyslny dasz ac3 albo calkowicie wytniesz dts
polecam calkowicie wyciac dts bo z dwoma dzwiekami film klatkuje a jak zostawisz tylko ac3 bedzie smigal spoko

tutaj link do progsa
Mkvtoolnix 4.3.0 download - Pobierz najnowszą wersję - CDRinfo.pl

Dokładnie tak zrób z tym że nie wiem jak wersja 4.3, ale po muxowaniu w 4.2 filmy nie działają na b650, więc dlatego ja używam wersji 4.0
 

andrzeej

Member
witam
mam pytanie nie było mnie na tym forum a konkretnie w tym temacie od conamniej 250 strony i chciałbym się dowiedziec czy jest mozliwosc odtwarzania filmu z dzwiekiem aac czy konieczna jest zmiana n ac3
pozdrawiam
 

mikolajgr

New member
Jesli chodzi o konwersję dźwięku to polecam avidemux. Program otworzy film, a potem wystarczy wybrać "obraz- copy" a przy dźwięku pomajstrować np. Ac-3 5.1
 

m13czu

New member
Witam,
przeszukałem wątek (hasło TVP, MPEG4) ale nie znalazłem odpowiedzi więc, mam pytanie czy to co rusza (TVP dzisiaj czy jutro, nie moge wkleic linka mam za malo wpisów!!)

mozna spokojnie ogladac na LE46B650 poniewaz ma MPEG4 oraz dolby digital plus, i wystarczy dokupic zwykla antene?
taką np za 25 zyla?



czy jak tvp a potem tvn nadaja na innych multipleskach to ja cos musze zmienia c w tv? czy samo sie zlapie poprzeksanowaniu pasma na wejsciu antenowym (source jakis tam)?

tutaj nie moge dac linka, takie na allegro za 25 zyla do dvb-t

Dziekuje za odpowiedz jak dla prostego czlowieka;)

acha, mieszma w wawie na bemowie w bloku, okna na poludnie.
 

records

New member
Jeszcze raz o downgrade FW na 2005

Witam
Jest to mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich.
Zupełnie przypadkowo trafiłem na ten wątek na tym forum o naszych TV. Po przeczytaniu przez kilka dni prawie wszystkiego stwierdziłem, że warto by "pobawić się" w te wszystkie udogodnienia jakie daje SammyGo - czyli trzeba wgrać soft np.2005. I tu moje pytania. Ponieważ miałem TV z softem 3000.2 a po ukazaniu się nowego FW uaktualniłem do 3001.1 czy mogę zastosować metodę opisaną np. w poście nr #5182(chodzi o metodę z versja0 versja1), lub czy mogę zastosować automat (skrypt revert.sh ze strony sammy'go). Pytam bo niechce nic uwalić, a wszelkie porady były, kiedy jeszcze nie było softu 3001.1.

pozdrawiam
Marcin
 

hdmaniac

New member
Witam,
przeszukałem wątek (hasło TVP, MPEG4) ale nie znalazłem odpowiedzi więc, mam pytanie czy to co rusza (TVP dzisiaj czy jutro, nie moge wkleic linka mam za malo wpisów!!)

mozna spokojnie ogladac na LE46B650 poniewaz ma MPEG4 oraz dolby digital plus, i wystarczy dokupic zwykla antene?
taką np za 25 zyla?



czy jak tvp a potem tvn nadaja na innych multipleskach to ja cos musze zmienia c w tv? czy samo sie zlapie poprzeksanowaniu pasma na wejsciu antenowym (source jakis tam)?

tutaj nie moge dac linka, takie na allegro za 25 zyla do dvb-t

Dziekuje za odpowiedz jak dla prostego czlowieka;)

acha, mieszma w wawie na bemowie w bloku, okna na poludnie.

Jak mieszkasz na Bemowie to wystarczy Ci przysłowiowy kaloryfer żeby odbierać DVB-T.
Sprawdzone :D
 

interaktiv

New member
Do odbioru DVB-T w Warszawie czasem wystarczy tylko kawałek druta ;)
Masz do dyspozycji następujące Multipleksy:

k.48 - MUX2 - Polsat, TVN, TV4, PULS (od listopada jeszcze TVN7 i jakiś kanał od Polsatu) a od przyszłego roku TV6 i PULS2 jak zostaną uruchomione

k.53 - TVN Warszawa

k.55 - MUX3 - TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia

k.58 - MUX1 - TVP1, TVP2, TVP INFO

Wszystko już nadaje od dawna ;)
Na pilocie wybierasz: MENU > KANAŁ (3 pozycja w Menu) > Wyszukiwanie ręczne > Kanał Cyfrowy
takie działanie spowoduje, że kanały się dodają i nie kasują inne.
O DVB-T możesz też poczytać na forum Emitela albo na stronie http://www.przelaczenie.eu
 
Ostatnia edycja:

m13czu

New member
Do odbioru DVB-T w Warszawie czasem wystarczy tylko kawałek druta ;)
Masz do dyspozycji następujące Multipleksy:

k.48 - MUX2 - Polsat, TVN, TV4, PULS (od listopada jeszcze TVN7 i jakiś kanał od Polsatu) a od przyszłego roku TV6 i PULS2 jak zostaną uruchomione

k.53 - TVN Warszawa

k.55 - MUX3 - TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia

k.58 - MUX1 - TVP1, TVP2, TVP INFO

Wszystko już nadaje od dawna ;)
Na pilocie wybierasz: MENU > KANAŁ (3 pozycja w Menu) > Wyszukiwanie ręczne > Kanał Cyfrowy
takie działanie spowoduje, że kanały się dodają i nie kasują inne.
O DVB-T możesz też poczytać na forum Emitela albo na stronie http://www.przelaczenie.eu
serdecznie dziękuję dobry człowieku!
 

m13czu

New member
wiaruchna czy ten tv widzi juz dts? czy trzeba nadal konwertować do ac3? upierdliwe to troche ale pytam bo może nowy soft już to poprawił tak jak w c650? odp.


Ja mam soft fabryczny (jakis 2000?) nie znam innych. Z tego jednak co wiem jeszcze tego nie ma.
Ale to i tak pikus bo sa inne problemy. Np plikow wiekszych jak 4GB nie widac na USB sformatowanych w trybie NTFS.

Ale te problemy da sie jakosc obejsc. Np masz laptopa z hdmi (ja mam dell vostro 3700). Podlaczasz kablem hdmi (taki jak np do PS3) i puszczam film na kompie na źródlo (tam gdzie sie wpiales hdmi) np 2. Dajesz pelen ekran i szafa gra, nie trzeba konwertowac. Jedyny problem to fakt iz musisz laptopa blisko tv polozyc, oczywiscie wynika to z dlugosci kabla HDMI :)
 

m13czu

New member
Zmiana DTS na AC3 jest konieczna, ale może okazać się niewystarczająca.

Problem jest znany i nawet chyba gdzieś w tym wątku był poruszany ale mogę przypomnieć:
Mianowicie samsungowy MediaPlayer nie radzi sobie z plikami zakodowanymi przy ustawieniach kodeka x264 powyżej:
Format profile: High@L4.1
Format settings, ReFrames:4
Możesz to sobie sprawdzić np. programikiem MediaInfo, sekcja Video, przy ustawieniu widoku na Tree (screen poniżej).
Ściślej rzecz biorąc, niektóre pliki (o wyższych wartościach, niż te wytłuszczone) podobno dadzą się odtworzyć, ale są to raczej nieliczne wyjątki.
Jeżeli się okaże, że Twój film przekracza powyższe parametry, to konieczny będzie re-encoding, przy użyciu profilu x264 spełniającego warunki j/w; przemuksowanie, niestety, sprawy nie załatwi.


ja mam film na dysku z Format settings, ReFrames5 i działa (animal kingdom 720p)
 
Do góry