Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

marho760816

New member
Witam Pytanie odnośnie nagrywania.
Pod które USB podłączyć dysk zew żeby nagrywać?
Czy nagrywa tylko to co w chwili obecnej jest oglądane?
Czy próbował ktoś na dysku NTFS?
Ile miejsca zajmuje przykładowy plik min/mb?
To zanim zacznę się bawić :)
Pozdrawiam
 

interaktiv

New member
Witam Pytanie odnośnie nagrywania.
Pod które USB podłączyć dysk zew żeby nagrywać?
Czy nagrywa tylko to co w chwili obecnej jest oglądane?
Czy próbował ktoś na dysku NTFS?
Ile miejsca zajmuje przykładowy plik min/mb?
To zanim zacznę się bawić :)
Pozdrawiam

Przeczytaj poprzednie posty to bedziesz wiedzial :D tylko modele LExxB650T2W, podpinasz pod port USB HDD, tak tylko to co sie ogląda, nie nagra na NTFS, 11minut ok 180 MB.

Poszperałem na forum z tunerami SAT, które mają funkcję nagrywania (PRV i TimeShift), i znalazłem wykres, który pomoże uniknąć zacięć, poniżej prędkości zapisu jakie są minimalne dla funkcji PVR.
usb.jpg
 

sam650

New member
PVR i CAM?

Witam Pytanie odnośnie nagrywania.
Pod które USB podłączyć dysk zew żeby nagrywać?
Czy nagrywa tylko to co w chwili obecnej jest oglądane?
Czy próbował ktoś na dysku NTFS?
Ile miejsca zajmuje przykładowy plik min/mb?
To zanim zacznę się bawić :)
Pozdrawiam

- dowolne USB, byle nic więcej dysków nie było (aplikacja nagrywa pod /dtv/usb/sda1)
- nagrywa to co jest oglądane (nie zmieniać kanału!)
- NTFS raczej nie zadziała (nie sprawdzałem ale jestem prawie pewien)
- wielkość pliku zależy od nadawcy (bitrate sygnału), np. 1 film HD może zająć 4-9GB, 1 film SD - np. 2.5GB, ale te wartości są zmienne w bardzo szerokich ramach; jest to problem przy partycjach FAT (ograniczenie do 2GB), dlatego ja wolę nagrywać na udział sieciowy;
Do tego dodam, że:
- plik MDB powstaje wraz z nagraniem (plikiem TS) w czasie nagrywania; nie jest to wytwór MediaPlayera w PC; zasadniczo można go skasować


I JESZCZE PYTANIE/PROŚBA do tych, co mają w swojej kablówce cyfrowej kodowane kanały oglądane w telewizorze za pomocą modułu CAM (tzw. PCMCIA) z kartą w środku: czy może ktoś sprawdzić czy zdekodowany w ten sposób sygnał będzie nagrywał się w postaci odkodowanej czy zakodowanej?
 

moras86

New member
ScummVM port 0.03

Moras86 - po raz setny dzięki za ułatwianie nam drogi do ideału NetSurfa !!! Ktoś Ci za to płaci, czy Ty tak dobrowolnie z zapału :mrgreen: i miłości do ludzi :-D ?
Robio to bo lubię ;) Cieszy mnie też fakt, że na forum są takie osoby jak interaktiv i sam650, które tak jak ja starają się wycisnąć z TV więcej. Dzięki wam za to:eek:k:

A na zachętę opis kolejnej bardzo ciekawa aplikacja od SamyGO.
----------
ScummVM
wersja portu 0.03

scummvm.png
Do czego służy?
ScummVM jest emulatorem, który pozwala na uruchomienie klasycznych gier przygodowych typu point-and-click.
Lista obsługiwanych gier - ScummVM :: Compatibility


Jak uruchomić?
Standardowo, tak jak inne aplikacje SamyGO oraz gry, czyli:
  • pobierasz z wybranego odnośnika poniżej
  • rozpakowujesz na pendriva lub zewnętrzny dysk pod USB (system plików FAT32)
  • podpinasz nośnik pod odpowiedni port USB w TV
  • w TV wchodzisz do: Content Library -> Zarządzanie treściami -> USB -> (urządzenie) -> Gra
  • uruchamiasz aplikację SamyGO Mysz i Klawiatura (aby owe kontrolery działały)
  • uruchamiasz ScummVM
Aby uruchomić przygodówkę należy umieścić ją uprzednio na pendrive i po uruchomieniu aplikacji ScummVM załadować na listę (przycisk Load). Przykładowe gry można pobrać z ScummVM :: Downloads (tablela Extras, game downloads).


Klawiszologia pilota:
  • Zielony - emuluje klawisz F5
  • Żółty - emuluje klawisz F7 (virtualna klawiatura)
  • Niebieski - wyjście

Inne:
Ustawienia i savy zapisują się bezpośrednio na pendrive.
Według opisu można sterować kursorem za pomocą strzałek na pilocie, ale u mnie to nie działa :(


Skąd pobrać?
  • SamyGO: POBIERZ
  • mój mirror z nową ikoną (archiwum zawiera też aplikację do obsługi myszy/klawiatury): ScummVM.rar (klikasz prawym i 'Zapisz element docelowy jako...' LUB 'Kopiuj adres odnośnika' i potem wklejasz w nowej karcie/nowym oknie przeglądarki)

Więcej informacji:
 
Ostatnia edycja:

swojak1

New member
Witam. Dzwoniłem do Samsunga w sprawie tego "nieszczęsnego" softu 3000,2, oni wiedzą wszystko co jest z tym oprogramowaniem że programiści Samsunga sami sobie zaserwowali kopa, a co za tym idzie użytkownikom. Na obecną chwile to nie ma innego ratunku jak naprawa serwisowa. Niestety ale to jest problem wszystkich którzy mają wgrany ten soft. Chcieli przyjechać po TV już jutro ale uzgodniłem po świętach, z wiadomych przyczyn.
Pozdo.
 

marho760816

New member
- dowolne USB, byle nic więcej dysków nie było (aplikacja nagrywa pod /dtv/usb/sda1)
- nagrywa to co jest oglądane (nie zmieniać kanału!)
- NTFS raczej nie zadziała (nie sprawdzałem ale jestem prawie pewien)
- wielkość pliku zależy od nadawcy (bitrate sygnału), np. 1 film HD może zająć 4-9GB, 1 film SD - np. 2.5GB, ale te wartości są zmienne w bardzo szerokich ramach; jest to problem przy partycjach FAT (ograniczenie do 2GB), dlatego ja wolę nagrywać na udział sieciowy;
Do tego dodam, że:
- plik MDB powstaje wraz z nagraniem (plikiem TS) w czasie nagrywania; nie jest to wytwór MediaPlayera w PC; zasadniczo można go skasować


I JESZCZE PYTANIE/PROŚBA do tych, co mają w swojej kablówce cyfrowej kodowane kanały oglądane w telewizorze za pomocą modułu CAM (tzw. PCMCIA) z kartą w środku: czy może ktoś sprawdzić czy zdekodowany w ten
sposób sygnał będzie nagrywał się w postaci odkodowanej czy zakodowanej?
Mam moduł w TV. Nagrywa zdekodowany. Tylko się tnie na penie SanDisc 4 GB fat 32.
 

Darosedno

New member
Convertowanie na wybraną ścieżke audio

Witam to pytanie kieruje do osób które przerabiają filmy z dzwiękiem dts na ac3 w programie AudioConverter.Mianowicie chodzi mi o to jak przerobić film kiedy zawiera dwie ścieżki audio,English dts 5.1 1510 kbps i Polish ac3 5.1 448 kbps.Oczywiście film chce przerobić na Polską ścieżke audio by obejrzeć go bezpośrednio na telewizorze (Samsung LE 40 B 650) bo oglądajać przez kompa to ustawiajać na 50hz obraz ma 100 hz ale jest jakościowo gorszy od ustawien na 60hz , a puszczająć bezpośrednio z telewizora obraz jakośc jest nie porównywalna.Jeszcze jedno ostatnio miałem styczność z kablami hdmi 100hz i 120hz czy to może mieć jakiś wpływ że mój hyyy powiedzmy nie posiada tego odświerzania.Pozdrawiam.
 

marho760816

New member
Przetestowałem nagrywanie:
-Pen SanDisk 4 GB Fat 32 - obraz się tnie, dzwięk nie zsynchronizowany.
-Kingston 4GB Fat 32 - to samo
Na TVN i TVN7 moja cyfrowa kablówka nadaje DolbyDigital - na tych kanałach nie nagrywa dzwięku :(
-po nagraniu na Kingstona chcąc odtworzyć zawiesza TV. Trzeba Wyłączyć zasilanie, włączyć spowrotem i dopiero wtedy można obejżeć nagraną treść z efektami niestety jak wyżej dzwięk sobie obraz sobie, zacina się, ale sama jakość obrazu normalna.
Jest to milowy krok musimy tylko poczekać na dopracowanie.
Moduł w TV Technicrypt CX firmy Technisat - kablówka koduje conaxem.
 

reczak

New member
Czy tylko mnie materiał nagrany za pomocą PVR w proporcjach 16:9, telewizor odtwarza jako 4:3. Ściągnąłem filmik kolegi agatomil z postu 4871,i komputer odtwarza ok. a TV 4:3.
 

reczak

New member
Convertowanie na wybraną ścieżke audio

Do usuwania lub dodawania ścieżek dzwiękowych ,napisów używam Mkvtoolnix 3.3.0
 

siwy-24

New member
jaka róznica Pilne!

Witam proszę o podpowiedz czy duża jest różnica pomiędzy - 40" B650 , UE32B7000 .Co kupić 40'B650 czy mniejszy B7000,. i jeszcze jedno pyt czy kupić już czy się wstrzymać,jest szansa na niższe ceny po świętach ??
Przepraszam za tyle pytań ale wybór naprawdę ciężki :-(
 
Ostatnia edycja:

marho760816

New member
Czy tylko mnie materiał nagrany za pomocą PVR w proporcjach 16:9, telewizor odtwarza jako 4:3. Ściągnąłem filmik kolegi agatomil z postu 4871,i komputer odtwarza ok. a TV 4:3.
U mnie nagrany materiał również na TV jest 4:3
Dokonałem jeszcze jednego testu:
-pen No Name fat 32 1GB włącza nagrywanie po przyciśnięciu stop zatrzymuje się obraz na TV i po chwili się restaruje telewizor. Materiału nie nagarło :(
 

Nemezy

New member
Le40 c 650

Witam na forum
Mam mega zgryz, pomocy
Przymierzałem się do zakupu LE40B650 a tu w sklepach pojawił się nowy model z oznaczeniem C zamiast B i do tego tańszy ale czy lepszy !!?? Proszę o pomoc co robić, ponoć menu chodzi szybciej, ma metalową obudowę z tyłu i matową matrycę i mniejszą ramkę wokół matrycy i czyta mkv + DTS ale czy ryzykować ???
 

swojak1

New member
Witam na forum
Mam mega zgryz, pomocy
Przymierzałem się do zakupu LE40B650 a tu w sklepach pojawił się nowy model z oznaczeniem C zamiast B i do tego tańszy ale czy lepszy !!?? Proszę o pomoc co robić, ponoć menu chodzi szybciej, ma metalową obudowę z tyłu i matową matrycę i mniejszą ramkę wokół matrycy i czyta mkv + DTS ale czy ryzykować ???
To ty musisz przede wszystkim wiedzieć czego potrzebujesz a na co Cię stać, ale ja co bym zrobił zostawił bym to żelastwo w spokoju, chodzi o te (metalowe elementy obudowy itp.) miałem TV kineskopowy z plastiku i wychodził 20 lat. Dla mnie najważniejsze jest to czy on ma to co ja oczekuje i czego chcę. Ściąg sobie dane techniczne obydwóch TV z Netu i porównaj jakie mają parametry jeżeli podobne ale nie gorsze oraz leprze możliwości oprogramowania to ja bym wziął nowszy model napewno są w nim jakieś nowinki. A tak dla info. ja mam LE 37 B650 i pociecha w tym że szanowni programiści, za niego się już ostro wzięli.
Zobacz tu Telewizor SAMSUNG LE40C650 - Telewizory plazmowe i LCD - NEO24.PL ja bym wziął, mówię wyłącznie o sobie.
Poz.
 
Ostatnia edycja:

pedro_78

New member
Bez reklam
.... ja bym wziął nowszy model napewno są w nim jakieś nowinki.
Poz.
A są nowinki, obsługuje DTS 2.0 i dodatkowo można uzyskać pełny dźwięk 5.1 na wyjściu optycznym.
Ciężko na razie z jakimikolwiek testami, lub danymi technicznymi. Jedyne co znalazłem to test modelu UE40C7000 Samsung w 3D - pierwszy test w Polsce - TECH - WP.PL

EDIT:
jak ktoś szuka danych technicznych modelu C650, to są na kanadyjskiej stronie samsunga.
 
Ostatnia edycja:

Darosedno

New member
Convertowanie na wybraną ścieżke audio

Do usuwania lub dodawania ścieżek dzwiękowych ,napisów używam Mkvtoolnix 3.3.0

Witam to pytanie kieruje do osób które przerabiają filmy z dzwiękiem dts na ac3 w programie AudioConverter.Mianowicie chodzi mi o to jak przerobić film kiedy zawiera dwie ścieżki audio,English dts 5.1 1510 kbps i Polish ac3 5.1 448 kbps.Oczywiście film chce przerobić na Polską ścieżke audio by obejrzeć go bezpośrednio na telewizorze (Samsung LE 40 B 650)
 

Darosedno

New member
Witam to pytanie kieruje do osób które przerabiają filmy z dzwiękiem dts na ac3 w programie AudioConverter.Mianowicie chodzi mi o to jak przerobić film kiedy zawiera dwie ścieżki audio,English dts 5.1 1510 kbps i Polish ac3 5.1 448 kbps.Oczywiście film chce przerobić na Polską ścieżke audio by obejrzeć go bezpośrednio na telewizorze (Samsung LE 40 B 650)

Mówiąc krótko chce pozostawić tylko ścieżke audio Polish ac3 5.1 448 kbps.
 
Do góry