Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

kowal999

New member
Dzięki, tak myślałem ale chciałem się upewnić. Jedynie na kanadyjskiej stronie jest specyfikacja, a europejskie to daleko za murzynami są. Teraz pozostaje popędzić do sklepu z penrivem i przetestować soft od SamyGo. Wbudowany DTS 2.0 jednak kusi :D
 

Nemezy

New member
Le40c650

Dziś zamówiłem LE40C650 mam nadzieję, że to dobry wybór.
Na wstępie brałem pod uwagę SONY KDL40EX500 i LE40B650 ale ostatecznie wziąłem Sama z literką "C" tańszy ( 2700 PLN ) i nowszy.
Od razu dokupiłem WIS09ABGN - czyli adapter WiFi Samsunga żeby włączyć TV w domową sieć, jestem ciekaw jak to będzie hulać.
Ciekawe czy Manta będzie mi jeszcze do czegoś potrzebna czy będę mógł ją spokojnie schować do szuflady :)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dziś zamówiłem LE40C650 mam nadzieję, że to dobry wybór.
Na wstępie brałem pod uwagę SONY KDL40EX500 i LE40B650 ale ostatecznie wziąłem Sama z literką "C" tańszy ( 2700 PLN ) i nowszy.
Od razu dokupiłem WIS09ABGN - czyli adapter WiFi Samsunga żeby włączyć TV w domową sieć, jestem ciekaw jak to będzie hulać.
Ciekawe czy Manta będzie mi jeszcze do czegoś potrzebna czy będę mógł ją spokojnie schować do szuflady :)

Będzie, będzie. Płytki do TV nie wsadzisz a jak ma jeszcze Manta USB to się też przyda. Nie tak dawno czyli wczoraj miałem problem z synchronizacją napisów z filmem DIVX. A napisy do tego releasu. Po kilku minutach walki z przerabianie napisów itp. włączyłem film prze USB w DVD. Bez problemu. To się bardzo rzadko zdarza ale jestem przygotowany.
 

kertis

New member
Ciekawe czy w b650 pójdzie firmware z c650? bo ze specyfikacji to wiele się te modele nie różnią, a brak dts w serii B to raczej problem licencji a nie sprzętu.

Już jest seria C na stronie polskiej samsunga.
 
Ostatnia edycja:

interaktiv

New member
O serii C650 jest odrębny wątek i proszę nie robić bałaganu:!:

Powiem tylko, że wg specyfikacji niewiele się różnią poza jednym faktem nowy model jest CI+ co oznacza ze SamyGo może się szybko nie pojawić na ten model.
PVR wg nowej strategii Samsunga jest tylko w najwyższych modelach LED.
Tak więc bardzo się cieszę, że wybrałem B650 :D

i przypominam że o serii C650 jest tu na forum odrębny wątek:!:
 

dzentelmen

New member
Witam,

Słuchajcie, ma ktoś może zestaw kodów pilota naszego Samsunga? Czyli BN59-00938A - potrzebuję chodź tylko podstawowy wł/wył.. chcę zaprogramować pilot od Onkyo sr577, a miodzio by było jak by ktoś miał jeszcze kody od pilota eNki, tj. wł/wył kanał + i -, info, kody cyfr na pilocie - no chyba że to wszystko to marzenia i muszę ciągle klikać w 3 piloty?

Wiem wiem, jest jeszcze Logitech, ale na razie nie mieć kasy...

BTW, Anynet+ z RIHD czyli CEC nie bangla dobrze, pilot TV wyłącza ampli ale na odwrót nie chce działać

aa i wesołych :) no i faktycznie, mogli by dodać DTS do naszego Samsunga....

Pozdr,
Marcin
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
Witam, ma ktoś może zestaw kodów pilota naszego Samsunga?
Ale w jakiej postaci chciałbyś mieć te kody? Czy da ci coś wykres przebiegu po wstępnej demodulacji? Bo jeśli nie, to zazwyczaj kody wprowadzane do pilotów uniwersalnych są zależne od tychże pilotów i do każdego pilota uniwersalnego powinna być załączona odpowiednia lista kodów. Chyba, że to pilot z nagrywaniem, to wystarczy przyłożyć pilot "wzorcowy" i nagrać kod.
 

kertis

New member
O serii C650 jest odrębny wątek i proszę nie robić bałaganu:!:

Też jestem za porządkiem w wątkach, ale nie ma siły w tym wątku będą się pojawiać nawiązania do c650 bo te telewizory za wiele się nie różnią i myślę, że nie tylko ja mam nadzieję, że odblokowany dts w c650 przyniesie korzyści i nam, posiadaczom serii B.

Zauważyłem, że samsung share manager dla serii C jest w wyższej wersji (4,03) gdy nasz jest w wersji 2. Ściągnąłem, zainstalowałem i działa. Praktycznie w programie nie ma różnic, choć nie testowałem jeszcze z wieloma formatami, więc nie wiem czy nie poprawili współpracy w "środku" programu.

Na forum samygo już są wątki ludzi, którzy otrzymali źródła firmware z serii C (samsung udostępnia po wysłaniu maila, bo do tego go zobowiązuje licencja GNU, na jakiej jest Linux) i jest trochę różnic w sterownikach, ale może coś z tego będzie:eek:k:
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Też jestem za porządkiem w wątkach, ale nie ma siły w tym wątku będą się pojawiać nawiązania do c650 bo te telewizory za wiele się nie różnią i myślę, że nie tylko ja mam nadzieję, że odblokowany dts w c650 przyniesie korzyści i nam, posiadaczom serii B.

Zauważyłem, że samsung share manager dla serii C jest w wyższej wersji (4,03) gdy nasz jest w wersji 2. Ściągnąłem, zainstalowałem i działa. Praktycznie w programie nie ma różnic, choć nie testowałem jeszcze z wieloma formatami, więc nie wiem czy nie poprawili współpracy w "środku" programu.

Na forum samygo już są wątki ludzi, którzy otrzymali źródła firmware z serii C (samsung udostępnia po wysłaniu maila, bo do tego go zobowiązuje licencja GNU, na jakiej jest Linux) i jest trochę różnic w sterownikach, ale może coś z tego będzie:eek:k:

No z tą wersją 4,03 to chyba ją troszkę przegapiłeś. Bo jest juz jakiś czas w sieci i jakby nie z okazji nowego modelu. Ale fakt że tez podobnie myślę że nowe funkcje w tych modelach mogą się przyczynić sie do dalszego rozwoju w software. Niekoniecznie tego od producenta.
 

tajtuss

New member
brak 100hz

Witam mam samsunga 37b650 , obecnie mam tez tuner hd cyfry plus ale nie mogę uzyskać 100hz? jak to zrobic żeby ogladać 100hz obraz? Jak daję na informację o szczegółach sygnału w tv wyskakuje zawsze 50 hz
 

moras86

New member
Kody pilota

Ale w jakiej postaci chciałbyś mieć te kody? Czy da ci coś wykres przebiegu po wstępnej demodulacji? Bo jeśli nie, to zazwyczaj kody wprowadzane do pilotów uniwersalnych są zależne od tychże pilotów i do każdego pilota uniwersalnego powinna być załączona odpowiednia lista kodów. Chyba, że to pilot z nagrywaniem, to wystarczy przyłożyć pilot "wzorcowy" i nagrać kod.
Nie wiem czy o to chodziło:
Kod:
0x00    KEY_00_##_SAP[I] - SAP (?), Dual audio toggle (?); NICAM STEREO/MONO/ on B650[/I]
0x01    KEY_01_SOURCE[I] - On/Off toggle[/I]
0x02    KEY_02_POWER    
0x03    KEY_03_##_SLEEP 
0x04    KEY_04_NUM1
0x05    KEY_05_NUM2
0x06    KEY_06_NUM3
0x07    KEY_07_VOLUME_UP
0x08    KEY_08_NUM4
0x09    KEY_09_NUM5
0x0a    KEY_0A_NUM6
0x0b    KEY_0B_VOLUME_DOWN
0x0c    KEY_0C_NUM7
0x0d    KEY_0D_NUM8
0x0e    KEY_0E_NUM9
0x0f    KEY_0F_MUTE
0x10    KEY_10_P_DOWN
0x11    KEY_11_NUM0
0x12    KEY_12_P_UP
0x13    KEY_13_PRE-CH
0x14    KEY_14_COL_GREEN
0x15    KEY_15_COL_YELLOW
0x16    KEY_16_COL_BLUE
0x1a    KEY_1A_MENU
0x1b    KEY_1B_TV
0x1F    KEY_1F_INFO
0x20    KEY_20_##_PIP_TOGGLE[I] - PIP toggle; works on B650![/I]
0x23    KEY_23_##_TUNNING_TYPE[I] - Tunning type (?): "Not availabe" on B650[/I]
0x25    KEY_25_##_SUBTITLE_TOGGLE[I] - Closed Captions: Subtitlte toggle: Off/Preferred[/I]
0x28    KEY_28_P.MODE[I] - picture mode toggle[/I]
0x2b    KEY_2B_##_SOUND_MODE[I] - Sound mode toggle: Standard/Music/Movie/Clear Voice/Custom[/I]
0x2c    KEY_2C_TTX/MIX
0x2d    KEY_2D_EXIT
0x36    KEY_36_##_AIR_CABLE_TOGGLE[I] - Air/Cable toggle (?): it's switching _something_ on B650, I don't know what exactly[/I]
0x3b    KEY_3B[COLOR=Red][I] - Supposedly Service Menu of some kind (?)  !!!WARNING[/I][/COLOR]
0x3e    KEY_3E_P.SIZE[I] - picture size/aspect toggle[/I]
0x43    KEY_43_##_DTV[I] - DTV (?): on B650, switches to TV source (DTV/analog ?)[/I]
0x44    KEY_44_FAV.CH
0x45    KEY_45_FB [<<]
0x46    KEY_46_STOP
0x47    KEY_47_PLAY
0x48    KEY_48_FF [>>]
0x49    KEY_49_RECORD
0x4a    KEY_4A_PAUSE [||]
0x4b    KEY_4B_TOOLS
0x53    KEY_53_##_INTERNET@TV_2[I] - Aspect Zoom 1 (?): seems to be an alias for [/I]0x93/Internet@TV on B650
0x58    KEY_58_RETURN
0x60    KEY_60_UP
0x61    KEY_61_DOWN
0x62    KEY_62_RIGHT
0x63    KEY_63_DMA[I] - from BN59-00686A/A550 remote; "Not Available" on B650 (?)[/I]
0x65    KEY_65_LEFT
0x68    KEY_68_ENTER
0x69    KEY_69_##_INPUT_VGA1[I] - VGA1: direct switch to/from PC input on B650[/I]
0x6b    KEY_6B_CH_LIST
0x6c    KEY_6C_COL_RED
0x6d    KEY_6D[I] - DNIE toggle (?); ignored (?) on B650[/I]
0x6e    KEY_6E_##_SRS_TOGGLE[I] - SRS TS HD toggle On/Off[/I]
0x77    KEY_77_##_ENERGY_TOGGLE[I] - Energy saving toggle: Off/Low/Medium/High/Auto. On B650 it seems to work also in media player[/I]
0x79    KEY_79_CONTENT
0x7a    KEY_7A_##_INPUT_VCR[I] - VCR input (?): Displays "VCR" on B650, not sure if it actually works[/I]
0x7b    KEY_7B_##_INPUT_CABLE[I] - Cable input (?): Displays "Cable" on B650, not sure if it actually works[/I]
0x7d    KEY_7D_##_INPUT_TV[I] - TV input (?): Displays "TV" on B650, not sure if it actually works[/I]
0x7e    KEY_7E_##_INPUT_DVD[I] - DVD input (?): Displays "DVD" on B650, not sure if it actually works[/I]
0x7f    KEY_7F_##_INPUT_STB[I] - STB input (?): Displays "STB" on B650, not sure if it actually works[/I]
0x84    KEY_84_##_INPUT_EXT1[I] - Video 1: switch to Ext.1/SCART1 input on (european) B650[/I]
0x85    KEY_85[I] - SVideo 1 (?): ignored (?) on B650[/I]
0x86    KEY_86_##_INPUT_COMPONENT1[I] - Component 1; works on B650[/I]
0x88    KEY_88[I] - Component 2 (?), ignored on (european) B650[/I]
0x8a    KEY_8A[I] - DVI 1 (?), ignored on B650[/I]
0x8b    KEY_8B_HDMI_TOGGLE[I] - HDMI toggle; from BN59-00686A/A550 remote; seems to work on B650 too[/I]
0x8c    KEY_8C_MEDIA.P[I] - Also "W.LINK" on A550[/I]
0x93    KEY_93_INTERNET@
0x94    KEY_94_E.MODE[I] - E.MODE on A550; ignored on B650 (?)[/I]
0x97    KEY_97_ANYNET[I] - AnyNet/CEC (?), no apparent reaction on B650[/I]
0x98    KEY_98_OFF[I] - "Discrete" OFF -> B650 goes to standby mode (?)[/I]
0x99    KEY_99_ON[I] - "Discrete" ON -> can't test on B650 for obvious reasons[/I]
0xBD    KEY_BD_##_PIC_MODE_DYNAMIC[I] - Picture Mode Dynamic; works on B650[/I]
0xBE    KEY_BE_##_INPUT_HDMI2[I] - HDMI 2: works on B650[/I]
0xc0    KEY_C0[I][COLOR=Red] - Diagnostics 1 (?)   !!!WARNING; UNTESTED[/COLOR][/I]
0xc1    KEY_C1[I][COLOR=Red] - Diagnostics 2 (?)   !!!WARNING; UNTESTED[/COLOR][/I]
0xc5    KEY_C5_##_INPUT_HDMI4[I] - HDMI 4: works on B650[/I]
0xda    KEY_DA[I] - Picture Mode User 3 (?), ignored on B650[/I]
0xdb    KEY_DB[I] - Picture Mode User 2 (?), ignored on B650[/I]
0xdc    KEY_DC[I] - Picture Mode User 1 (?), ignored on B650[/I]
0xdd    KEY_DD[I] - Picture Mode Movie 2 (?), ignored on B650[/I]
0xde    KEY_DE_##_PIC_MODE_MOVIE[I] - Picture Mode Movie; works on B650[/I]
0xdf    KEY_DF_##_PIC_MODE_STANDARD[I] - Picture Mode Standard; works on B650[/I]
0xe1    KEY_E1[I] - Aspect Zoom 2 (?), ignored on B650[/I]
0xe2    KEY_E2[I] - Aspect Panorama (?), ignored on B650[/I]
0xe3    KEY_E3_##_ASPECT_4:3[I] - Aspect 4:3, works on B650[/I]
0xe4    KEY_E4_##_ASPECT_16:19[I] - Aspect 16:9, works on B650[/I]
0xe5    KEY_E5[I] - Aspect 14:9 (?), ignored on B650[/I]
0xe9    KEY_E9_##_INPUT_HDMI1[I] - HDMI 1: works on B650[/I]
0xeb    KEY_EB_##_INPUT_EXT2[I] - Video 2: switch to Ext.2/SCART2 input on (european) B650[/I]
0xec    KEY_EC_##_INPUT_AV[I] - Video 3: switch to AV (Composite) input on (european) B650[/I]

[I]    Additional codes, for buttons on B650 bezel:[/I]
0x101    SOURCE
0x102    POWER
0x107    VOLUME_UP
0x10B    VOLUME_DOWN
0x110    P_DOWN
0x112    P_UP
Wyciągnięte z aplikacji PRV z forum SamyGO.
 

poldekll

New member
Witam. Mam pytanie w związku NetSurf beta3 od Morasa86. Po sformatowaniu pena na NTFS i po wgraniu NetSurfa pokazuje mi się czarne tło i po paru sekundach tv restartuje się. Zastosowałem się do wskazówek. Mam egzemplarz z najstarszym softem. Proszę o pomoc!
 

ideJ

New member
Witam. Mam pytanie w związku NetSurf beta3 od Morasa86. Po sformatowaniu pena na NTFS i po wgraniu NetSurfa pokazuje mi się czarne tło i po paru sekundach tv restartuje się. Zastosowałem się do wskazówek. Mam egzemplarz z najstarszym softem. Proszę o pomoc!
Sformatuj pendrive'a w FAT. Powinno pomóc.
 

dzentelmen

New member
Hejka... w podróży na święta byłem - dzięki za pomoc... :)

sam650 - chyba masz racje pisząc "odpowiednia lista kodów" bo w instrukcji do Onkyo jest właśnie wpis że kody są na "oddzielnej liście kodów zdalnego sterowania" której nie mam albo muszę poszukać w papierach od ampli

Nie wiem czy o to chodziło:

Dzięki Moras - jednak pewnie to nie o te kody chodzi - maja być to wpisywane z klawiatury numerycznej na pilocie do amplitunera onkyo 577 [instrukcja: ]ONKYO TX-SR507 / TX-SR577 PL jest informacja o kodach wpisywanych z klawiatury pilota do obsługi tv, dekodera sat i innych urządzeń - myślałem iż może są takowe kody dla postawowych funkcji dla naszego B650 - ale pewnie tak jak sugeruje Sam to te kody musi udostępnić prod. ampli.... :(

Jeszcze raz dzięki

Smacznego jajeczka..... :D
Pozdr,
Marcin
 

sam650

New member
Jak nie masz listy kodów, to może jest w tym pilocie funkcja automatycznego szukania kodu. Warto sprawdzić, bo może się udać bez listy. Choć wiem, że nie wszystkie piloty uniwersalne znają kody do B650 i podobnych.

A ja za to skorzystam z odpowiedzi kolegi moras86, gdyż zainteresował mnie kod:

0xe9 KEY_E9_##_INPUT_HDMI1 - HDMI 1: works on B650

co może w końcu pozwoli mi zrobić jakiś mechanizm automatycznego (szybszego) wybierania wejścia HDMI po włączeniu tunera SAT (bez AnyNet/CEC). Przejrzę sobie także inne kody.

Dzięki za świetne opisy dodatków z SamyGO. Parę rzeczy mi się wyjaśniło dzięki tym tekstom. Zrozumienie łamanej angielszczyzny na forum SamyGO nie zawsze mi się udaje :-D Aż prosi się o jakąś witrynkę www, gdzie tę całą wiedzę możnaby zebrać.

Dzięki za życzenia. Również życzę smacznego jajeczka ;) Wszystkim forumowiczom, bez wyjątku.
 
Do góry