Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

C7_4K

New member
OK - to zbiorę może wszystko od początku. Dla Ciebie i innych. Przed wykonaniem poniższych kroków proszę przeczytać przynajmniej 10 poprzednich stron.
Przykład oparty o grę Bejeweled2. Posiadany przeze mnie soft to 3000.2. TV Kupiony na początku marca br.

1. zakładamy konto na nurisam.com, rejestrujemy TV i sciągamy na usb grę, której nie ma jeszcze w naszym TV.
2. sprawdzamy, czy gra działa (z pendrive'a)
3. sciągamy SamyGo All Extension, NetSurf i co tam jeszcze chcemy
4. Po przetestowaniu gry podłączamy pendrive do kompa. Przenosimy pliki z SEC_GAME\Bejeweled2 do SEC_GAME\. Pusty już folder Bejeweled2 możemy usunąć.
5. Teraz kopiujemy SamyGo, NetSurf itd. do SEC_GAME\. Czyli powinniśmy otrzymać:
SEC_GAME\SamyGO\
SEC_GAME\NetSurf beta 3\
....
....
6. sprawdzamy, czy możemy kopiować pliki do pamięci TV. Jeśli nie, wchodzimy do Menu Serwisowego i włączamy WiseLink Write = ON.
7. Sprawdzamy rozmiar plików na pendrive, które chcemy skopiować i ewentualnie usuwamy coś z pamięci TV (np. galerię, oryginalną grę itp.)
8. Kopiujemy grę (TYLKO ONA BĘDZIE WIDOCZNA NA PEN'ie ! ) do pamięci TV.
9. wchodzimy w content library -> gry. Zobaczymy wszystkie wgrane modułu.
10. Odpalamy SamyGo i cieszymy się jak dzieci :p
11. wybaczamy tomkowskiemu, że nie dodawał zdjęć do opisu
12. jeśli coś nie jest do końca jasne, czytamy kilka wcześniejszych stron a potem pytamy cytując ten post.
uPnP nie dzaiała wiec czekam na info jak za pomocą telnetu zrobić downgrade wiem że idzie ale nie wiem dokładnie jak bo z angielskich stron nie zrozumialem nic
 

xolzok

New member
Bez reklam
tomkowski dzięki!!

Instrukcja prosta i zrozumiała. NetSurf działa z klawiaturą i myszką na 3000.2 :eek:k:
Jednak mam pytanie: co i jak się robi z Extension Pack?
 

Sebonyx

New member
Gry nurisam

Jest moźe ktoś tak łaskaw i udostępni gry z nurisam.com , np wrzuci link do zassania np kręgli lub innych z rapid share. Za chiny ludowe nie moge się zalogować na tej skosnej stronce. Może ktoś zrobi jakiś uniwersalny login i hasło dla nas forumowiczów na nurisam.com:cry:?

Pozdrawiam

Sebonyx
 

C7_4K

New member
uPnP nie dzaiała wiec czekam na info jak za pomocą telnetu zrobić downgrade wiem że idzie ale nie wiem dokładnie jak bo z angielskich stron nie zrozumialem nic

prosze o dump softu 2005 lub 2004 bo 3000.2 nie idzie wgrać przez telnet bo wywala blad ze za malo miejsca jest
 

agatomil

New member
Czy w sofcie 2003 było kopiowanie do TV?

Z pilota klawisz CONTENT => ZARZĄDZANIE TREŚCIAMI => wchodzisz na USB => GRA, zaznaczasz ŻÓŁTYM klawiszem katalogi => klawisz OK => kopiuj wszystkie. Wtedy się pyta czy kopiować do TV.

Cypisek_xl który masz soft? Ja mam 2004 i 2005 i kopiowanie do pamięci TV nie działa na żadnym. Pamiętam, że kiedyś mi to działało, czyżby na wcześniejszym 2003 (chyba z takim kupiłem TV)?
Wiem, że po wejściu w MS można to uruchomić, ale kładzie się to cieniem na gwarancję. Jeśli w sofcie 2003 jest to zaimplementowane to wystarczyłby zwykły downgrade do 2003 - byłoby lepiej. i tak nic nowego nie wnieśli w upgradeach.
Dzięki za info.
 

C7_4K

New member
Cypisek_xl który masz soft? Ja mam 2004 i 2005 i kopiowanie do pamięci TV nie działa na żadnym. Pamiętam, że kiedyś mi to działało, czyżby na wcześniejszym 2003 (chyba z takim kupiłem TV)?
Wiem, że po wejściu w MS można to uruchomić, ale kładzie się to cieniem na gwarancję. Jeśli w sofcie 2003 jest to zaimplementowane to wystarczyłby zwykły downgrade do 2003 - byłoby lepiej. i tak nic nowego nie wnieśli w upgradeach.
Dzięki za info.

właśnie robię reset około 20 sekund exit bo nie mogę przestawić i zobaczę czy pomogło



Pomogło !!!!
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Cypisek_xl który masz soft? Ja mam 2004 i 2005 i kopiowanie do pamięci TV nie działa na żadnym. Pamiętam, że kiedyś mi to działało, czyżby na wcześniejszym 2003 (chyba z takim kupiłem TV)?
Wiem, że po wejściu w MS można to uruchomić, ale kładzie się to cieniem na gwarancję. Jeśli w sofcie 2003 jest to zaimplementowane to wystarczyłby zwykły downgrade do 2003 - byłoby lepiej. i tak nic nowego nie wnieśli w upgradeach.
Dzięki za info.

Jak pisałem ten post to FW 2005 i żadnego grzebania w TV. Od wczoraj 2005 patchowany SamyGO Firmware Patcher v0.23 ale teraz sprawdziłem i dalej mogę kopiować z USB na TV.

Chyba tez miałem na początku FW 2003 i troszkę wniosła zmiana softu np. pewne pliki dostały głos lub po prostu zaczęły się odpalać. No ale to nie rewolucja.
 
Ostatnia edycja:

dansky

New member
witam,
Zamierzam kupić LE40b650 i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z dyskami zewnętrznymi.
Zamierzam do niego dokupić dysk Samsung S2 Portable 500gb, 2.5 calowy z zasilaniem z portu USB.
Czy ten TV mi go pociągnie? Nie będzie potrzebował za dużo mocy itp, czy niestety muszę kupić dysk 3.5"?
 

reczak

New member
Było o dyskach wiele na forum.Będzie śmigał z dolnego USB Hdd aż miło.Żeby ubiec dalsze pytania-napisy do filmów srt., dżwięk AC3 ,reszta w instrukcji.
 

dymek84

New member
witam,
Zamierzam kupić LE40b650 i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z dyskami zewnętrznymi.
Zamierzam do niego dokupić dysk Samsung S2 Portable 500gb, 2.5 calowy z zasilaniem z portu USB.
Czy ten TV mi go pociągnie? Nie będzie potrzebował za dużo mocy itp, czy niestety muszę kupić dysk 3.5"?

Ja mam model LE32B650 i dysk wd 500 gb 2,5 cala. Nie ma problemu z pociągnięciem dysku! Tak więc śmiało kupuj.
 

norbid

New member
]

  • DVD_CD usb device - pozwala na obsługę zewnętrznych odtwarzaczy płyt podpinanych przez kabel USB
  • FTP Server - po ręcznej edycji pliku etc\init.d\ftpserver.sh pozwala na kopiowanie plików do pamięci wbudowanej TV (UWAGA! Używając tego nieumiejętnie można namieszać w TV)
  • VUSB simple NFS mount
  • USB Keyboard & mice - dostępny również samodzielnie skrypt dodający obsługę klawiatury i myszy USB dla niektórych aplikacji od SamyGO (np. NetSurf, ScummVM)

Czy tak podmontowane CD/DVD bedzie widoczne w SOURCE ?

I jeszcze jedna sprawa.
Mozesz dodac do twojej strony startowej link do pliku na urzadzenie USB ?
Wtedy uzytkownk bedzie mogl sobie dodac wlasne linki

ps.
Witam wszystkich, To moj pierwszy post :)
 

darcys7

New member
witam
mam ten tv od niedawna i oto moje pytania bo nigdzie nie mogę znaleźć odp. :

1.nie do końca wiem jak go ustawić aby obraz był jak najlepszy filmy,tv
2.jak ustawić go do gier,kompa mam połączonego z tv przez HDMI i max opcja to tylko 60Hz i w niektórych grach trochę tnie obraz,a nie jest to wina kompa,bo detale są odpowiednio ustawione,włączyłem też tryb gry w tv więc nie wiem co zrobić
3.kiedy mam podłączony komp do tv (HDMI) i przeglądam neta to też jest tylko 60Hz i nie mogę nigdzie zmienić,obraz jest trochę niewyraźny, i znowu to samo jak USTAWIĆ 100Hz???na tv?
4.zauważyłem również że kolor zielony jest wyświetlany za jaskrawo,też tak macie czy mi się wydaje?
będę wdzięczny za odp
 

norbid

New member
1.nie do końca wiem jak go ustawić aby obraz był jak najlepszy filmy,tv

w podpisie moras86 masz link do ustawien TV

3.kiedy mam podłączony komp do tv (HDMI) i przeglądam neta to też jest tylko 60Hz i nie mogę nigdzie zmienić,obraz jest trochę niewyraźny, i znowu to samo jak USTAWIĆ 100Hz???na tv?

Uzywaj natywnej rozdzielczosci, tak aby obraz nie byl skalowany.
Czy jesli podlaczysz pod VGA to obraz jest w porzadku?
 

marho760816

New member
Ja mam model LE32B650 i dysk wd 500 gb 2,5 cala. Nie ma problemu z pociągnięciem dysku! Tak więc śmiało kupuj.
Jedna wskazówka dotycząca dysków USB 2,5"" Weźpod uwagę że dyski WD mają kabelek podłączeniowy którego długość pozwala na podłączenie tylko do tv 32" Przy zastosowaniu do TV powyżej 40" dyski WD nie leżą swobodnie przy TV tylko w delikatnym zwisie (nie leżą swobodnie, kabel naciągnięty, dysk częściowo w powietrzu). Przy decyzji trzeba braćteż pod uwagę długość kabelka. Jeżeli zastosuje się dłuższy kabel spowoduje to niewystarcającą moc zasilania dysku, idąc dalej TV go nie zobaczy. Reasumując: dyski chodzą tylko na kablach dostarczanych w komplecie, zastosujesz dłuższy dysk nie zadziała. Pojemność dysku nie ma znaczenia.
 

luchuma

New member
Jedna wskazówka dotycząca dysków USB 2,5"" Weźpod uwagę że dyski WD mają kabelek podłączeniowy którego długość pozwala na podłączenie tylko do tv 32" Przy zastosowaniu do TV powyżej 40" dyski WD nie leżą swobodnie przy TV tylko w delikatnym zwisie (nie leżą swobodnie, kabel naciągnięty, dysk częściowo w powietrzu). Przy decyzji trzeba braćteż pod uwagę długość kabelka. Jeżeli zastosuje się dłuższy kabel spowoduje to niewystarcającą moc zasilania dysku, idąc dalej TV go nie zobaczy. Reasumując: dyski chodzą tylko na kablach dostarczanych w komplecie, zastosujesz dłuższy dysk nie zadziała. Pojemność dysku nie ma znaczenia.

pare centymetrow nie zrobi roznicy, a chodzi raczej o kabel i jakosc materialow z jakich jest wykonany ;)




witam
mam ten tv od niedawna i oto moje pytania bo nigdzie nie mogę znaleźć odp. :

1.nie do końca wiem jak go ustawić aby obraz był jak najlepszy filmy,tv
2.jak ustawić go do gier,kompa mam połączonego z tv przez HDMI i max opcja to tylko 60Hz i w niektórych grach trochę tnie obraz,a nie jest to wina kompa,bo detale są odpowiednio ustawione,włączyłem też tryb gry w tv więc nie wiem co zrobić
3.kiedy mam podłączony komp do tv (HDMI) i przeglądam neta to też jest tylko 60Hz i nie mogę nigdzie zmienić,obraz jest trochę niewyraźny, i znowu to samo jak USTAWIĆ 100Hz???na tv?
4.zauważyłem również że kolor zielony jest wyświetlany za jaskrawo,też tak macie czy mi się wydaje?
będę wdzięczny za odp

:|
:evil:
zacznij od szukajki

1. byl podany link do strony z ustawieniami
2. wina kompa. podlacz przez VGA
3. na forum bylo omawiany z trylion razy - NIE USTAWISZ 100HZ
4. po to masz w TV rozne suwaczki zeby sobie ustawic taki zielony jaki chcesz - sam sobie odpowiedziales na to pytanie zadajac pytanie nr 1
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
zachowanie i odtwarzanie kanałów TV

Starcę ustawienia kanałów?
Po co martwić się utratą ustawienia kanałów, skoro można je zapisać na pendrive, a następnie odtworzyć? Oto jak to się robi:

1. wsadzamy pendrive (FAT!!!) do gniazda USB w TV
2. wciskamy szybko przycisk ściszania (VOL-) a następnie przytrzymujemy ENTER przez ok.10s.
3. pojawia się menu "Channel Import/Export", z którego wybieramy polecenie "TV to USB" i czekamy na wykonanie i potwierdzenie.
4. bezpiecznie odłączamy pendrive lub gasimy TV.

Jeśli chcemy przywrócić kopię kanałów, postępujemy tak samo, z tą różnicą, że w pkt.3 wybieramy polecenie odwrotne, tj. "USB to TV". Wsio.

UWAGA! Nie każdy firmware ma tę funkcję. Wiem, że ma ją 2005.0 i wiem też, że nie ma jej któreś wczesne firmware z serii "0" lub "1". Nie wiem jak w firmware serii "3" (np. 3000.2), bo jednak jest to funkcja nieudokumentowana w podręczniku użytkownika.
 

darcys7

New member
mam ustawioną rozdzielczość 1920x1080 natywną i tylko TV włączony jako główny,monitor lapka wyłączony,nie mam kabla VGA więc nie sprawdzę tego. Problem jest w grze NFS Undercover,momentami zacina obraz,dziwi mnie to ponieważ w Call Of Duty Modern Warfare2 na ful detalach i rozdziałce 1920x1080 chodzi płynie bez najmniejszych zacięć,będę jeszcze próbował, możecie napisać na której stronie są te ustawienia od "moras86" bo nie mogę ich znaleźć?? dzięki za odp pzdr
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Po co martwić się utratą ustawienia kanałów, skoro można je zapisać na pendrive, a następnie odtworzyć? Oto jak to się robi:

1. wsadzamy pendrive (FAT!!!) do gniazda USB w TV
2. wciskamy szybko przycisk ściszania (VOL-) a następnie przytrzymujemy ENTER przez ok.10s.
3. pojawia się menu "Channel Import/Export", z którego wybieramy polecenie "TV to USB" i czekamy na wykonanie i potwierdzenie.
4. bezpiecznie odłączamy pendrive lub gasimy TV.

Jeśli chcemy przywrócić kopię kanałów, postępujemy tak samo, z tą różnicą, że w pkt.3 wybieramy polecenie odwrotne, tj. "USB to TV". Wsio.

UWAGA! Nie każdy firmware ma tę funkcję. Wiem, że ma ją 2005.0 i wiem też, że nie ma jej któreś wczesne firmware z serii "0" lub "1". Nie wiem jak w firmware serii "3" (np. 3000.2), bo jednak jest to funkcja nieudokumentowana w podręczniku użytkownika.


Heh! Czego to się człowiek nie dowiaduje :) Dla niecierpliwych: to trzeba wyczuć i nie wściekać się i pisać że "u mnie nie działa".

do darcys7: no moras86 to jest co chwila więc trudno go przeoczyć. Raptem 2 strony wcześniej post 4797. Linki na samym dole.
 
Ostatnia edycja:

moras86

New member
Wtedy uzytkownk bedzie mogl sobie dodac wlasne linki
Witam wszystkich, To moj pierwszy post :)
Witam na forum
Czy tak podmontowane CD/DVD bedzie widoczne w SOURCE ?
Nie wiem nie testowałem tego bo nie mam takiego napędu ;( Ale prawdopodobnie napęd płyt będzie działał identycznie jak dysk czy pendrive
Mozesz dodac do twojej strony startowej link do pliku na urzadzenie USB ?
Wtedy uzytkownk bedzie mogl sobie dodac wlasne linki
Nie widzę takiej potrzeby. Jak chcesz mieć własne zakładki to kopiujesz jeszcze raz cały katalog NetSurf na pena i potem:

  • Zmieniasz w pliku framebuffer\res\Options linijkę:
    PHP:
    homepage_url:http://www.moras86.ugu.pl/samsung/
    na
    PHP:
    homepage_url:file:/dtv/usb/sda1/bookmarks.html
    i zapisujesz w formatowaniu UTF-8
  • Tworzysz/eksportujesz listę zakładek do pliku o nazwie bookmarks.html bezpośrednio na pena
  • Edytujesz plik clmeta.dat żeby zmienić nazwę aplikacji
Więcej informacji o przeglądarce znajduje się tutaj - MediaWiki - NetSurf Web Browser

___

Dostępna jest nowa wersja PC Share Manager 4.03 PL - POBIERZ
Jedyną zmianą jaką zauważyłem jest o wiele szybsze dodawanie Udostępnionych folderów do serwera DLNA.
 
Do góry