Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

mgreta36

New member
Zainspirowany najnowszym osiągnięciem SamyGO związanym z metodą przywracania firmware poprzez wszczepienie aplikacji SamyGO w grę pobraną z Nurisam postanowiłem sprawdzić jak to jest w końcu z tymi grami z Nurisam na europejskich modelach. Ktoś tu kiedyś o to pytał.

Pięknie dziekuje :) Nie dość, ze mam nowe gry to jeszcze mam telnet i inne :)
Tu jest link jak odblokowac zablokowane funkcje w 3000.2.
SamyGO • View topic - Whoohoo: with new FW, Telnet working, can copy Ext to Games
 

moras86

New member
Nurisam

Zainspirowany najnowszym osiągnięciem SamyGO związanym z metodą przywracania firmware poprzez wszczepienie aplikacji SamyGO w grę pobraną z Nurisam postanowiłem sprawdzić jak to jest w końcu z tymi grami z Nurisam na europejskich modelach. Ktoś tu kiedyś o to pytał. (...)
Pytałem kiedyś o to i w końcu jest odpowiedź. Dzięki sam650, próbowałem też kiedyś tej sztuczki z modelem LN40B650T1F i dopiero teraz sprawdziłem, co było nie tak. Okazało się, że w pole Product Type nic nie wpisałem, a powinno być TV. :oops:
A teraz wszystko działa :p

Przydało by się przekopiować to teraz do pamięci TV.
Wie ktoś jak skopiować te gry do TV i czy gry będą wtedy działały?
 

C7_4K

New member
Zainspirowany najnowszym osiągnięciem SamyGO związanym z metodą przywracania firmware poprzez wszczepienie aplikacji SamyGO w grę pobraną z Nurisam postanowiłem sprawdzić jak to jest w końcu z tymi grami z Nurisam na europejskich modelach. Ktoś tu kiedyś o to pytał.

Krótko mówiąc: okazało się, że gry z Nurisam można uruchomić na europejskich modelach takich jak LExxB650T2, pomimo informacji na stronie Nurisam, że gry są przeznaczone jedynie dla telewizorów z rynku amerykańskiego.

Oto dokładny opis co trzeba zrobić aby pobrać i uruchomić grę z Nurisam:

1. Przy pomocy Internet Explorer (bo Firefox będzie miał z tym problemy) zarejestrować się na stronie nurisam (przedtem warto zmienić język strony na ENGLISH). Na adres email przychodzi potwierdzenie, ale konta nie trzeba aktywować, tj. można się zalogować zaraz po założeniu konta.
2. WAŻNE: wejść w "My Page" (prawy górny róg witryny) i zarejestrować odbiornik (My Device, Register) wybierając jakiś amerykański model, np. LN40B650T1F i podając kod UDN ze swojego telewizora (bez żadnych myślników czy spacji). Skąd wziąć UDN? To mamy opisane w instrukcji telewizora - jest on w Content Library.
3. Jak już mamy zarejestrowany nasz UDN, możemy przystąpić do pobierania gier. Przeglądamy dostępne gry i wciskamy download. I tu zaskoczenie! Mianowicie trzeba włożyć pendrive (najlepiej pusty) i wyrazić zgodę na zainstalowanie wtyczki, która będzie zgrywać grę bezpośrednio na pendrive.
4. Po zgraniu gry odłączamy pendrive i możemy go wetknąć w TV. Gra powinna działać (oczywiście tylko na tym odbiorniku z podanym UDN).

Sprawdziłem już kilka gier i wszystkie działały.

coś nie hallo z tą stroną wywala błędy przy próbie rejestracji !!!!!
 

mgreta36

New member
Przydało by się przekopiować to teraz do pamięci TV.
Wie ktoś jak skopiować te gry do TV i czy gry będą wtedy działały?

Żółty przycisk na Contentach i kopiuj.
P.S.
Jak nie dziala zolty przycisk a masz FW ver. 3000.2 - pomaga MS i reset FW.
 

C7_4K

New member
[odaj przez jakie proxy się rejestrowałeś bo sprawdza region



NIE DA SIĘ ZAREJESTROWAĆ !!!!
myaccount_label5.gif
Please Note: Nurisam games are compatible to specified Samsung TVs purchased in US & Canada only. (Models sold in European region do NOT support Nurisam)
 
Ostatnia edycja:

mgreta36

New member
[odaj przez jakie proxy się rejestrowałeś bo sprawdza region
Please Note: Nurisam games are compatible to specified Samsung TVs purchased in US & Canada only. (Models sold in European region do NOT support Nurisam)


Bez zadnego proxy... podaj kod pocztowy jak w przykladzie...
Dziala na Europejskie tez :) podaj zblizony model US do tego co masz i bedzie OK.

Własnie tą metodą przy 'legalnej' gierce z podanym UDN odpalilem i gre i telnet i NETSURF :)

Czyli mamy głęboko w... blokady FW Samsungowe :)

...a mam tez 3000.2 - CZYLI DZIALA WSZYSTKO !!!! :)

SAM650 jesteś W I E L K I :)
 
Ostatnia edycja:

C7_4K

New member
Bez zadnego proxy... podaj kod pocztowy jak w przykladzie...
Dziala na Europejskie tez :) podaj zblizony model US do tego co masz i bedzie OK.

Własnie tą metodą przy 'legalnej' gierce z podanym UDN odpalilem i gre i telnet i NETSURF :)

Czyli mamy głęboko w... blokady FW Samsungowe :)

...a mam tez 3000.2 - CZYLI DZIALA WSZYSTKO !!!! :)

SAM650 jesteś W I E L K I :)

ten czerwony napis = blad brak mozliwosci założenia konta
jak tak ci poszło to mi załóż
 
mam problem z odtwarzaniem mkv z usb ponieważ sformatowany do systemu plików ntfs dysk i tv nie widzi w ogóle pliku z filmem .na fat 32 nie ma problemu widzi film a na ntfs nie. co robie źle? gdzie ustawić zeby widział ten plik mkv. dziwne to co nie? proszę o pomoc. pozdro.
odświeżam.
 

swojak1

New member
Też tak zrobiłem...
Na infolini powiedzieli że jest możliwość wgrania poprzedniej wersji przez menu serwisowe i proszą o kontakt z serwisem. Jednak w MS Adwancet nie znalazłem niczego co mogłoby do tego służyć.
Pozostaje czekać na nowy firmware lub na metode.
Ciekaw jestem dlaczego nie jesteś zadowolony ze zmiany?

Pozdrawiam
Witam! Morze wydawało by się na pierwszy rzut oka to trochę rąbnięte, ale jak grzebie sobie po opcjach TV i ustawieniach to coś zawsze się znajdzie co jest nie tak i wydaje mi się że w innym sofcie było lepiej. Zmieniam i wszystko gra (być może pozory, nie mniej mnie to zadowala. A teraz w mordę czuje się jak bym był pod ścianą bez możliwości ruchu.
Pozdrawiam.
 

mgreta36

New member
ten czerwony napis = blad brak mozliwosci założenia konta
jak tak ci poszło to mi załóż

Jak Ci sie to tak przetłumaczyło ?
Nurisam games are compatible to specified Samsung TVs purchased in US & Canada only. (Models sold in European region do NOT support Nurisam

Gry Nurisam są kompatybilne dla specyficznych TV Samsunga przeznaczonych tylko dla US i Canady.
(Nurisam nie wspiera modeli dla Europy)

Gdzie jest napisane, ze
blad brak mozliwosci założenia konta
????
 
Ostatnia edycja:

C7_4K

New member
Jak Ci sie to tak przetłumaczyło ?
Nurisam games are compatible to specified Samsung TVs purchased in US & Canada only. (Models sold in European region do NOT support Nurisam

Gry Nurisam są kompatybilne dla specyficznych TV Samsunga przeznaczonych tylko dla US i Canaady.
(Nurisam nie wspiera modeli dla Europy)

Gdzie jest napisane, ze
????

w ie nie przechodzi jet tylko ten napis co wyżej cytujesz na czerwono klikam dalej i nie przechodzi pojawia sie okno ze sa bledy mimo iz nie ma bledow
 

weteran10

New member
Bez zadnego proxy... podaj kod pocztowy jak w przykladzie...
Dziala na Europejskie tez :) podaj zblizony model US do tego co masz i bedzie OK.

Własnie tą metodą przy 'legalnej' gierce z podanym UDN odpalilem i gre i telnet i NETSURF :)

Czyli mamy głęboko w... blokady FW Samsungowe :)

...a mam tez 3000.2 - CZYLI DZIALA WSZYSTKO !!!! :)

SAM650 jesteś W I E L K I :)

Witam .Możesz napisać jakie pliki podmienić żeby uruchomić samygo lub netsurf
 
Do góry